Kad smo 90i neke susili nalon kese na striku...

Hah,secam se step sokova....back in the days z:D

I ovo se tamanilo ko ludo :D
n48272181898_366.jpg
 
Otprilike '94 ili '95 isli smo masovno u Madjarsku.Svercovale se kineske patike i tetrisi.
I sad na povratku sa te kineske pijace(zamislite imali su Madjari pre Kineze nego mi,mozda su sankcije bile i dobre sto se toga tice)u Segedinu svracalo se do nekog mega-marketa.
Nasi ljudi se odusevljavali,vau,fiskalne kase,prepricavalo se,"Ona na kasi samo preleti sa bar-kod citacem preko onog sto kupujes,i odma izadje cena." Zatm vrata se otvaraju sama na senzore,a najvece cudo kad nakupujes robu,natovaris u kolica i mozes tako do kola da odguras sve sto si kupio.:eek:
Kad se sad setim toga :rotf:
 
Jer ima ovde i starijih da pamte devedesete kad su babe prale i susile najlon kese na striku.
Ono,posle dolaska iz ducana,dobijes najlon kesu pa kad izvadis leb i mleko kesu lepo operes i stavis sa vesom na strik da se osusi.Trebace za sledeci put.E to je bila ekologija.I zastita zivotne sredine.
Secate li se jos nekih"bisera"iz devedesetih?

a pa nije..to je bila samo plaknuta kesa.

bile su prane kese od mleka koje se kuvalo.
i plasticne case od kiselog mleka.
nikad mi nije bilo jasno za sta su posle koriscene.
 
Jer ima ovde i starijih da pamte devedesete kad su babe prale i susile najlon kese na striku.
Ono,posle dolaska iz ducana,dobijes najlon kesu pa kad izvadis leb i mleko kesu lepo operes i stavis sa vesom na strik da se osusi.Trebace za sledeci put.E to je bila ekologija.I zastita zivotne sredine.
Secate li se jos nekih"bisera"iz devedesetih?

To sto je tebi prosla kriza ne znaci da je svima, kese se i danas suse po Srbili, bar sam vidjao do pre koju godinu.
 
jao!
super je tema, ali izaziva blagu jezu.

-kese na štriku
-najlon mleko
-subotički sitni sir u kesi ( nikada nismo uspeli da uparimo sa korama, da napravimo pitu, nego ga pojedemo kašikom)
- plava tunjevina
- unproforske konzerve nejasnog sadržaja
- SQNY baterije
- reboCK patike
- vek i vikend pljuge ili neki šatro hercegovački duvan pa motaj ...
- kafa u mislima
- prašak za mašinu kao cement


...
jao
 
a pa nije..to je bila samo plaknuta kesa.

bile su prane kese od mleka koje se kuvalo.
i plasticne case od kiselog mleka.
nikad mi nije bilo jasno za sta su posle koriscene.


npr...u selima su se koristile za rasad krastavca, paradajza ili paprike...u gradu za farbanje, odmeravanje potrebne kolicine namirnica za pripremanje kolaca....i tako...imale su one svoju svrhu, nije da nisu

a da li se secate cuvenih maratonskih restrikcija struje?
 

Back
Top