A šta kada stignete u Australiju?

Ne, pomislila sam...U j*b*t, ovde je vruce, ali nije vlazno k'o u NS, a i vazduh divno mirise - cak i na aerodromu!
E da, stvarvo, jesam li Vam vec ispricala koliko je lep vazdh ovde i kako dobro mirise?
I voda iz cesme moze da se pije i ukusnija je od flasirane...njam :D

I zamislite...Ovde sve moze da se uradi u planiranom roku - nema redova, brojevi na salterima se ne preprodaju i jos me nisu vratili sa saltera i rekli FJD!
 
Poslednja izmena:
--> Eleven Tips to Help You Safely Transport Your Husband to Australia

Posted: 22 Jan 2010 05:50 PM PST
http://feedproxy.google.com/~r/GettingDownUnder/~3/WBBkAb4AmT0/?utm_source=feedburner&utm_medium=email









If you are thinking of moving your husband to Australia, I suggest you first
get an idea of whats involved in this process so that you dont get hassled
mid-way. The most important fact that you need to remember is that the
entire procedure can be an expensive one and requires that you navigate
through a few controls and restrictions. I will briefly guide you through
the various stages involved in moving your husband to Australia and, hopefully,
save you time, hassle and money.

1. The most important thing to do first is to confirm that your breed is
allowed in Australia (certain dog breeds like dogo Argentino, Japanese
tosa, Pit bull Terrier are refused entry) and also whether your husbands age
permits it to travel.

2. Micro chipping your husband will be the next step you take. This needs to be
completed before you apply for an import permit. The micro chip must be
identified by any ISO compatible reader like a Trovan or Destron.



3. Apply and obtain an import permit this permit is normally issued only
for a period of six months.

4. After obtaining the permit, the next step you need to take is book your
husband into a quarantine station for a specified time frame. Issuance of the
import permit is no guarantee of space in the quarantine station.
Quarantine regulations are strictly followed in Australia. Without this,
the import process stands incomplete. You also need to take efforts to find
out a government authorized Veterinarian, an official veterinarian and
authorized government laboratory.

5. This next step is a very vital part of the entire process. This involves
procuring the required veterinary documents from the government approved
laboratory and veterinarian. Your husband must not have been under quarantine
restrictions in the 30 days before export. These documents play a pivotal
role in moving your husband into Australia. Hence exercise great attention in
this entire exercise to make it completely fool-proof.

6. The next step is booking the transportation for your husband. There are
certain specified air ports through which your husband can enter Australia.
Your husband should be booked in an IATA approved container as manifested
cargo. If trans-shipment is required while travel, prior permission must be
sought from the quarantine authorities in the country of trans-shipment.

7. Within a fortnight before departure, all regular vaccinations must be
given.

8. If your husband is a dog, then it needs to undergo some more tests for
additional canine diseases within 30 days of export.

9. Within 4 days of export you need to complete a pre-export inspection and
get your husband passed in this certification.

10. Finally, after all the above formalities have been completed, you seal
the animal in the shipping container and check it in with the airline. If
you are unable to travel with your husband, you might avail the services of
many animal transport agents who will do the needful in your absence.

11. On arrival in Australia, your husband will be moved to the quarantine
station the costs of which are bearable by the importer and are to be paid
before the discharge of your husband from the station.

I have shared the above information to ensure that your entire husband-moving
process is totally hassle-free and your husband joins you in you new home as
soon as possible.
 
Imas dosta o tome u temi pripreme za preseljenje u Australiju.
U principu prvo treba da otvoris racun u banci, da nadjes smestaj, prijavis se za TFN, medicare i sl.


SVE SMO TO URADILI ODMAH SUTRADAN NAKON DOLASKA. HTELA SAM DA KAZEM DA SE VEC DOSTA DUGO MUCIMO SA NALAZENJEM POSLA. SVE TE TEHNICKE STVARI KOJE SMO PROSLI DA BISMO DOSLI OVDE SU NISTA NASPRAM UZASA TRAZENJA POSLA, KOJI TRAJE, I TRAJE... I NIKAKO DA SE ZAVRSI...
 
A da li ti je palo na pamet da upises TAFE ili master?
To sto si ti bila u Srbiji mozes da zaboravis dok ne steknes neku njihovu kvalifikaciju.
Ja sam vaspitac i ucitelj, dakle, zavrsila sam visu i fax i u ponedeljak krecem u skolu, kako bih dobila sertifikat 3 za child care, sa kojim cu moci da radim u day care centrima kao asistent..I sta? Bolje je da sedim kuci i da VICEM po forumima sto eto ovi zli australijanci nece da mi priznaju moju diplomu stecenu na nekom no name univerzitetu u Srbiji po programu iz 1968!!!
Mislim, odrasti!

E da..I taj kurs sam dobila besplatno preko one organizacije ciji sam kontakt ostavila naneznamkojojtemi.
U grupi ce nas biti 19 i svi imamo zavrsene fakultete i niko ne kuka!!!
 
Poslednja izmena:
A da li ti je palo na pamet da upises TAFE ili master?
To sto si ti bila u Srbiji mozes da zaboravis dok ne steknes neku njihovu kvalifikaciju.
Ja sam vaspitac i ucitelj, dakle, zavrsila sam visu i fax i u ponedeljak krecem u skolu, kako bih dobila sertifikat 3 za child care, sa kojim cu moci da radim u day care centrima kao asistent..I sta? Bolje je da sedim kuci i da VICEM po forumima sto eto ovi zli australijanci nece da mi priznaju moju diplomu stecenu na nekom no name univerzitetu u Srbiji po programu iz 1968!!!
Mislim, odrasti!

E da..I taj kurs sam dobila besplatno preko one organizacije ciji sam kontakt ostavila naneznamkojojtemi.
U grupi ce nas biti 19 i svi imamo zavrsene fakultete i niko ne kuka!!!


Ti ces uspeti.Zasto?! Zato sto si odmah krenula da ucis i radis,ne pada nista sa neba,za sve moras da se izboris.
Zaboravite pobogu sta ste bili i gde ste radili,da ste bili svetski strucnjaci u svojoj oblasti trazili bi vas a ne vi molili da dodjete tamo.
Kreces od nule,rad,rad,i samo rad...mora od necega da se zivi,da se placaju racuni,nema biranja posla.Pa posle 3-5 godina mozes da planiras rad u struci,ali na njihov,ne na nacin kako si radio u Srbiji.
 
Mirko, sta ti je?


To mi je da ja u tom svetu,gde si ti juce dosla,zivim dugo i znam sta pricam.Osnovno je da sto pre zaradjujes vise nego sto su troskovi zivota,ustedjevina se brzo topi.
Neko dodje sam,neko sa muzem-suprugom,neko dodje i sa decom,svako ima drugacije probleme.Das sebi rok od 3-5 godina da svoju porodicu dovedes na solidan nivo zivota.Sve sto ostvaris pre,bolje za tebe.Ko ocekuje da odmah dobije sve,razocara se,a to moze da bude jako bolno.Bolje ocekuj manje.Ljudi hoce da pomognu,ali...svako mora da resava sam svoje probleme,ne ocekuj previse pomoci od drugih,bolje prodjes.
Raditi u svojoj struci je cilj svih,ali zavisi koje si struke,neko uspe pre,neko kasnije,neko nikad.To je trziste,a i ljudi rodjeni tu menjaju po nekoliko zanimanja tokom radnog veka,takodje i mesta zivljenja.Sve se razlikuje.
Lepa stvar u razvijenom svetu je sto te sistem smesti na mesto koje zasluzujes.Meni se to jako svidja,cist komunizam,svakom prema zasluzi.:lol:
 
Stvarno Mirko, šta ti je? Jesil' ti onaj isti Mirko od pre? :)
Još se i slažeš sa Geom (?!), a bogami evo i ja s tobom (!?).
A s još ono radnog i vrednog naroda što poznajem slaže se, da je manje ljudi koji bi sednu kad je teško i žale se, čekajući da im padne, na bi se ni uslovi za emigraciju pooštravali iz godine u godinu.
 
A da li ti je palo na pamet da upises TAFE ili master?
To sto si ti bila u Srbiji mozes da zaboravis dok ne steknes neku njihovu kvalifikaciju.
Ja sam vaspitac i ucitelj, dakle, zavrsila sam visu i fax i u ponedeljak krecem u skolu, kako bih dobila sertifikat 3 za child care, sa kojim cu moci da radim u day care centrima kao asistent..I sta? Bolje je da sedim kuci i da VICEM po forumima sto eto ovi zli australijanci nece da mi priznaju moju diplomu stecenu na nekom no name univerzitetu u Srbiji po programu iz 1968!!!
Mislim, odrasti!

E da..I taj kurs sam dobila besplatno preko one organizacije ciji sam kontakt ostavila naneznamkojojtemi.
U grupi ce nas biti 19 i svi imamo zavrsene fakultete i niko ne kuka!!!


Auuuuuu, sve same pametnice po forumima sa fenomenalnim savetima....
Danas sam upisala fax ovde u Melbourneu (diferencijalne ispite), ali se pitam od cega cu da zivim dok ne zavrsim sa tim (narednih godinu dana)....Sve sto si napisala o priznavanju diplome i zanimanja znam vrlo dobro, ali ja nisam pitala zasto neko nece da mi prizna diplomu i sta da uradim da je prizna, vec kako naci prvi posao u Au, jer od necega mora da se zivi dok se studira - ovde su troskovi zivota ogromni. E, da, ti ispiti ce me kostati 12.000 $. I ja ne sedim kuci i ne kukam po forumima po ceo dan. Ja sam se ovde pojavila pre nekoliko dana i napisala svega par porukica i to iz razloga da pitam ljude da li ima neko neki pametan savet. Koliko vidim ti si ovde godinama...
 
Auuuuuu, sve same pametnice po forumima sa fenomenalnim savetima....
Danas sam upisala fax ovde u Melbourneu (diferencijalne ispite), ali se pitam od cega cu da zivim dok ne zavrsim sa tim (narednih godinu dana)....Sve sto si napisala o priznavanju diplome i zanimanja znam vrlo dobro, ali ja nisam pitala zasto neko nece da mi prizna diplomu i sta da uradim da je prizna, vec kako naci prvi posao u Au, jer od necega mora da se zivi dok se studira - ovde su troskovi zivota ogromni. E, da, ti ispiti ce me kostati 12.000 $. I ja ne sedim kuci i ne kukam po forumima po ceo dan. Ja sam se ovde pojavila pre nekoliko dana i napisala svega par porukica i to iz razloga da pitam ljude da li ima neko neki pametan savet. Koliko vidim ti si ovde godinama...

Pa sta vise da ti kazem :think:

Pa dobro, bar vise ne vices :dash:
 
Ti ces uspeti.Zasto?! Zato sto si odmah krenula da ucis i radis,ne pada nista sa neba,za sve moras da se izboris.
Zaboravite pobogu sta ste bili i gde ste radili,da ste bili svetski strucnjaci u svojoj oblasti trazili bi vas a ne vi molili da dodjete tamo.
Kreces od nule,rad,rad,i samo rad...mora od necega da se zivi,da se placaju racuni,nema biranja posla.Pa posle 3-5 godina mozes da planiras rad u struci,ali na njihov,ne na nacin kako si radio u Srbiji.

Izgleda da niko ne razume o cemu ja pricam... o tome kako je tesko naci prvi posao u Au. Znaci, hoces da radis i trazis samo pravo na rad, a ne mozes da ga nadjes. I to ne pominjem da mora da bude u struci, niti neki mnogo dobro placen posao - bilo kakav. Ali sam isto tako skapirala da je jos teze naci bilo kakav posao nego u svojoj struci, jer niko nece da zaposli coveka koji nema iskustvo u necemu, pogotovo ako je u godinama. I to je i logicno. Na fizickim poslovima ce se uvek bolje pokazati klinac od 20tak godina nego neko od 40. Osim toga, znaju da ces otici cim nadjes posao u svojoj struci i da ce opet morati da traze novog radnika. Sve ovo ne pricam bezveze, vec iz iskustva. Probali smo da trazimo i bezvezne poslove, ali je to bilo jos bezuspesnije. Bilo je zaista smesno ostavljati CVje po prodavnicama, a u njima opisi poslova koji nemaju blage veze sa retailom. A sto se tice strucnosti, ne znam sta da kazem. Pa, nismo ovde svratili onako u prolazu i poceli da trazimo poslove u struci, a ta zanimanja uopste nisu potrebna. Moj muz je dobio vizu bas na osnovu struke kojom se bavi i to zanimanje i fax su mu priznati od ovlascene institucije u AU, i sve to kao zato sto su u deficitu sa takvim kadrovima. Znaci, odobrili su mu vizu da bi dosao ovde i radio bas u toj struci, a ne nesto sasvim bezveze. Ali, opet ponavljam, mi ne biramo, radili bismo bilo sta, ali to bilo sta je jos teze naci nego ono u struci. Mozda je to zato sto smo u godinama, ne znam. Ako ti mozda znas kome da se obratimo za te bilo kakve poslove, rado cu poslusati savet.
 
Vidi u cemu je stvar!
I za najgluplji posao u Au ti trebaju neke kvalifikacije!
Znaci i da bi radio kao konobar, prodavac, vozac.. Zato sam i pitala da li ti je palo na pamet da upises TAFE. Mozda nisam dugo ovde, ali sam okruzena nasim ljudima koji su prosli kroz tu pricu. Izmedju ostalog i za AMES i kurseve koje nude sam saznala od nase zene koja je tamo radila godinama i to bas na obezbedjivanju prvog posla novim emigrantima.
Probaj da se prijavis na neki od ovih oglasa pa polako i nemoj da se ljutis na nas...
 
To mi je da ja u tom svetu,gde si ti juce dosla,zivim dugo i znam sta pricam.Osnovno je da sto pre zaradjujes vise nego sto su troskovi zivota,ustedjevina se brzo topi.
Neko dodje sam,neko sa muzem-suprugom,neko dodje i sa decom,svako ima drugacije probleme.Das sebi rok od 3-5 godina da svoju porodicu dovedes na solidan nivo zivota.Sve sto ostvaris pre,bolje za tebe.Ko ocekuje da odmah dobije sve,razocara se,a to moze da bude jako bolno.Bolje ocekuj manje.Ljudi hoce da pomognu,ali...svako mora da resava sam svoje probleme,ne ocekuj previse pomoci od drugih,bolje prodjes.
Raditi u svojoj struci je cilj svih,ali zavisi koje si struke,neko uspe pre,neko kasnije,neko nikad.To je trziste,a i ljudi rodjeni tu menjaju po nekoliko zanimanja tokom radnog veka,takodje i mesta zivljenja.Sve se razlikuje.
Lepa stvar u razvijenom svetu je sto te sistem smesti na mesto koje zasluzujes.Meni se to jako svidja,cist komunizam,svakom prema zasluzi.:lol:

Naravno, sve ovo je apsolutno tacno.Ali problem je u tome sto ja bas i ne znam da radim nista drugo osim onoga sto je moja struka, tj. u tome sam najbolja, zato sam se time i bavila u Srbiji. Sve ostalo ne radim tako dobro i nemam iskustva u tome. I moj suprug takodje. Zato nam i jeste problem da u voim godinama nadjemo te neke poslove van struke. Mada, moje misljenje je da se u Au sa bilo kakvim poslom moze solidno ziveti, za razliku od Srbije gde se sa mnogo dobrim poslom moze solidno ziveti. Ovde sa dobrim poslom mozes super da zivis.
Posebno je vazno sto si pomenuo da treba sto pre poceti da se zaradjuje, jer se moraju podmiriti troskovi zivota - ustedjevina se brzo topi. I bas je to ono sto me pritiska. Zato ubrzano tragamo za nekakvim poslovima, ali sve to ide jako sporo i bez efekta. Pritom, dosli smo sa detetom i to znatno otezava stvari, jer nemamo nikoga ko bi ga cuvao.
 
Pa sta vise da ti kazem :think:

Pa dobro, bar vise ne vices :dash:

Nikada nisam ni vikala, ovde se samo dopisujemo.
Zapravo, verovatno znam mnogo vise o zivotu u inostranstvu od vecine ljudi ovde. Nije mi ovo prvi put da zivim van Srbije. I recimo, znam da je jako nezgodno kada za odredjene poslove imas vise kvalifikacija nego sto je potrebno, a za one pozicije koje bi ti odgovaale po kvalifikacijama, nemas lokalno radno iskustvo, pa ne mozes da se zaposlis.
 
Nikada nisam ni vikala, ovde se samo dopisujemo.
Zapravo, verovatno znam mnogo vise o zivotu u inostranstvu od vecine ljudi ovde. Nije mi ovo prvi put da zivim van Srbije. I recimo, znam da je jako nezgodno kada za odredjene poslove imas vise kvalifikacija nego sto je potrebno, a za one pozicije koje bi ti odgovaale po kvalifikacijama, nemas lokalno radno iskustvo, pa ne mozes da se zaposlis.


Draga gospodjo,odrzavas svoju kucu.Pocni sa tim,ali odrzavaj tudje kuce za pare.Da cistis i brises znas,pokusaj,sta da ti kazem drugo.Ima na ovom forumu ljudi koji su vec dole,zavisi u kom ste gradu,pokusaj da stupis u kontakt sa njima.Nije lako,ali ko se trudi,uspece.Ko kuka,naci ce opravdanje,ali mu to nista ne znaci.Pozdrav.
 
Vidi u cemu je stvar!
I za najgluplji posao u Au ti trebaju neke kvalifikacije!
Znaci i da bi radio kao konobar, prodavac, vozac.. Zato sam i pitala da li ti je palo na pamet da upises TAFE. Mozda nisam dugo ovde, ali sam okruzena nasim ljudima koji su prosli kroz tu pricu. Izmedju ostalog i za AMES i kurseve koje nude sam saznala od nase zene koja je tamo radila godinama i to bas na obezbedjivanju prvog posla novim emigrantima.
Probaj da se prijavis na neki od ovih oglasa pa polako i nemoj da se ljutis na nas...

Pa, o tome i pricam - i za najgluplje poslove moras da imas kvalifikacije. Zato i ne mozes da se zaposlis na njima, ako nemas iskustvo. E, sad, da li ti predlazes da upisemo neke kurseve koji nemaju veze sa nasim zanimanjima i da se posle time bavimo ? Da li taj kurs za cuvanje dece sto si ti upisala ima veze sa tvojim zanimanjem u Srbiji ? Ipak, ne znam koliko traju ti kursevi. Od necega mora da se zivi u medjuvremenu. Videcemo da kontaktiramo taj AMES i vidimo sta predlazu. Mi smo u dosta komplikovanoj situaciji, jer smo ovde sa detetom i nemamo nikoga ko bi ga cuvao. A sto se tice oglasa, konkurisemo na sve na koje naidjemo -i na te pocetnicke pozicije i na sve ostale. Bas na tim pocetnickim nije bilo nikakvog uspeha. Za ostale pozicije je bilo bar nekoliko intervjua.
Pozz
 
Pa, o tome i pricam - i za najgluplje poslove moras da imas kvalifikacije. Zato i ne mozes da se zaposlis na njima, ako nemas iskustvo. E, sad, da li ti predlazes da upisemo neke kurseve koji nemaju veze sa nasim zanimanjima i da se posle time bavimo ? Da li taj kurs za cuvanje dece sto si ti upisala ima veze sa tvojim zanimanjem u Srbiji ? Ipak, ne znam koliko traju ti kursevi. Od necega mora da se zivi u medjuvremenu. Videcemo da kontaktiramo taj AMES i vidimo sta predlazu. Mi smo u dosta komplikovanoj situaciji, jer smo ovde sa detetom i nemamo nikoga ko bi ga cuvao. A sto se tice oglasa, konkurisemo na sve na koje naidjemo -i na te pocetnicke pozicije i na sve ostale. Bas na tim pocetnickim nije bilo nikakvog uspeha. Za ostale pozicije je bilo bar nekoliko intervjua.
Pozz

Ako krenes na kurs pod pokroviteljstvom AMES-a, oni ce ti besplatno obezbediti cuvenje dece u centru, dok si ti na predavanjima. Kursevi traju od nekoliko nedelja do 6 meseci.
Moj kurs ima veze sa onim sto sam radila u Srbiji, ali je na mnogo nizem nivou. Recimo da bih ja sa mojim kvalifikacijama (da sam diplomirala u AU) bila direktor ustanove u kojoj cu posle tog kursa moci da budem samo asistent. Medjutim, usput cu bar nauciti strucni engleski i desifrovati njihov skolski sistem, sto ce mi posle pomoci da upisem master ili vec nesto..
Tvoj suprug bi mozda mogao da pronadje neki traineeship koji ima veze sa njegovom strukom. Ako bi uspeo toga da se dokopa, firma za koju bi poceo da radi bi mu placala sve troskove studiranja na TAFE koledzu, a za njih bi radio nekoliko dana nedeljno i imao bi platu - ne veliku, ali opet. Stekao bi Australijsko radno iskustvo, sto je veeeliki korak napred.

E da.. I pazljivo sa konkurisanjem, narocito ako oglase daju HR agencije, a ti imas vise verzija CV-a!!!! Agencije arhiviraju dobijene prijave i vrlo lako ti se moze desiti da istoj posaljes vise verzija CV-a, sto ce ti vrlo verovatno zatvoriti sva vrata kod njih - za sva vremena...
 
Poslednja izmena:
Ako krenes na kurs pod pokroviteljstvom AMES-a, oni ce ti besplatno obezbediti cuvenje dece u centru, dok si ti na predavanjima. Kursevi traju od nekoliko nedelja do 6 meseci.
Moj kurs ima veze sa onim sto sam radila u Srbiji, ali je na mnogo nizem nivou. Recimo da bih ja sa mojim kvalifikacijama (da sam diplomirala u AU) bila direktor ustanove u kojoj cu posle tog kursa moci da budem samo asistent. Medjutim, usput cu bar nauciti strucni engleski i desifrovati njihov skolski sistem, sto ce mi posle pomoci da upisem master ili vec nesto..
Tvoj suprug bi mozda mogao da pronadje neki traineeship koji ima veze sa njegovom strukom. Ako bi uspeo toga da se dokopa, firma za koju bi poceo da radi bi mu placala sve troskove studiranja na TAFE koledzu, a za njih bi radio nekoliko dana nedeljno i imao bi platu - ne veliku, ali opet. Stekao bi Australijsko radno iskustvo, sto je veeeliki korak napred.

Hvala ti na odgovoru, kontaktiracemo taj AMES da vidimo za kurseve, mada sam ja sada upisala Fax i uskoro ce mi poceti predavanja, a klinac krece u skolu, pa ne znam da li cu moci to sve da uklopim, jer imam dosta ispita. Dosta je komplikovano postati racunovodja ovde. Moj suprug je u IT industriji dosta dugo i ima puno iskustva u svojoj struci. Zato ga ni na jedan takav pocetnicki posao za koji je konkurisao nisu pozvali. IT poslovi su svuda isti i on ne zna koji bi kurs mogao da upise da nauci nesto novo. Ipak, pozitivno je to sto su ga zvali na intervjue za neke poslove (veoma dobre) i ako bi dobio neki od tih poslova, slavili bismo, jer bi svi nasi problemi bili reseni. Ali ako nista ne bude, tesko nama. Problem sa intervjuima je sto engleski novopristiglog emigranta ne moze da bude tako tecan i perfektan kao engleski Australijanca koji se rodio ovde.
 

Back
Top