Sloboda govora

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
U politicke teme spada i SLOBODA GOVORA.

Srbi NIKADA U SVOJOJ ISTORIJI, mnoge vekove u nazad, nisu imali slobodu govora!

Uvek su bile nekakve diktature, te obrenovicka, te kraljeva, te socijalisticka..

Danas, kada barem na internetu mogu da izraze sve sto zele i osecaju, u jednom ambijentu zesticenosti ekranom - se ne snalaze.

Ne mogu da nauce KULTURU DIALOGA.

Ne mogu da saslusaju drugog i razlozno odgovore ako taj drugi ima razlicito misljenje od njih.

Uopste, previse su svi iskljucivi i u slucaju da drugi ima suprotno misljenje spremni su cak i na krajnje radikalna resenja.

Prisustvovao sam u svetu marsevima suprotstvaljenih partija, kolone sa stotinama hiljada ucesnika su prolazili na jedan metar jedna od druge, svi su uzvilivali svoje parole, pevali svoje pesme...
I nije doslo do nikakvih fizickih ispada.

Da li je tako sta u Srbiji moguce?

Da recimo masiraju jedni pored drugih srpski radikali i vojvodjanski autonomasi i da svako uzvikuje svoje parole, izlaze svoja misljenja, peva svoje pesme, a da ne dodje do sukoba ?

Kada to ostvarimo, moci cemo reci da smo demokratska zemlja sa kulturom slobode govora.
 
U politicke teme spada i SLOBODA GOVORA.

Srbi NIKADA U SVOJOJ ISTORIJI, mnoge vekove u nazad, nisu imali slobodu govora!

Uvek su bile nekakve diktature, te obrenovicka, te kraljeva, te socijalisticka..

Danas, kada barem na internetu mogu da izraze sve sto zele i osecaju, u jednom ambijentu zesticenosti ekranom - se ne snalaze.

Ne mogu da nauce KULTURU DIALOGA.

Ne mogu da saslusaju drugog i razlozno odgovore ako taj drugi ima razlicito misljenje od njih.

Uopste, previse su svi iskljucivi i u slucaju da drugi ima suprotno misljenje spremni su cak i na krajnje radikalna resenja.

Prisustvovao sam u svetu marsevima suprotstvaljenih partija, kolone sa stotinama hiljada ucesnika su prolazili na jedan metar jedna od druge, svi su uzvilivali svoje parole, pevali svoje pesme...
I nije doslo do nikakvih fizickih ispada.

Da li je tako sta u Srbiji moguce?

Da recimo masiraju jedni pored drugih srpski radikali i vojvodjanski autonomasi i da svako uzvikuje svoje parole, izlaze svoja misljenja, peva svoje pesme, a da ne dodje do sukoba ?

Kada to ostvarimo, moci cemo reci da smo demokratska zemlja sa kulturom slobode govora.


А ниси био на Тјенанмену ономад кад су нам били супротстављени тенкови? z:mrgreen:

Тема: А зашто морамо да будемо сви исти и да нам се дешавају исте ствари на исти начин? Ваљда је права демократија да задржимо наш "темперамент" (док год нема мртвих)?

Уосталом и у свету се бију, а кад погледам неке туче по парламентима других земаља - ми смо златни!

Интересантно је да такве "демократе" као ти не примећују и другу страну - у свету се допуштају и скупови неонациста као доказ демократије а код нас је забрањено(што је по мом мишљењу сасвим ОК), само што се овде иде и даље - с времена на време чују се предлози да треба забранити и неке опозиционе странке.

Па како, онда, можеш да очекујеш да заједно певају нпр. Чанак који би паролама забрањивао радикале и вешао их по Теразијама, и радикали, једни поред других?
Чини ми се да захтеваш толеранцију само од једне стране... и то оне која није твоја опција. Врло демократски, нема шта. :lol:
 
А ниси био на Тјенанмену ономад кад су нам били супротстављени тенкови? z:mrgreen:

Тема: А зашто морамо да будемо сви исти и да нам се дешавају исте ствари на исти начин? Ваљда је права демократија да задржимо наш "темперамент" (док год нема мртвих)?

Уосталом и у свету се бију, а кад погледам неке туче по парламентима других земаља - ми смо златни!

Интересантно је да такве "демократе" као ти не примећују и другу страну - у свету се допуштају и скупови неонациста као доказ демократије а код нас је забрањено(што је по мом мишљењу сасвим ОК), само што се овде иде и даље - с времена на време чују се предлози да треба забранити и неке опозиционе странке.

Па како, онда, можеш да очекујеш да заједно певају нпр. Чанак који би паролама забрањивао радикале и вешао их по Теразијама, и радикали, једни поред других?
Чини ми се да захтеваш толеранцију само од једне стране... и то оне која није твоја опција. Врло демократски, нема шта. :lol:

Gde si ti primetio ZAHTEVANJE TOLERANCIJE SAMO SA JEDNE STRANE ? :hahaha:

Tvoj komentar je skolski primer za ono sto sam zeleo da kazem u topiku.
 
Pa i tvoja kultura dijaloga je upitna bar kod mene na Modi.
Sećaš se kako si za modne kreatore ustvrdio da su ******
pokušavajući ih tako diskvalifikovati pečatom ljudi
koji zbog svog seksualnog opredeljenja nisu
kvalifikovani ni za šta.

I sada ti takav, pun predrasuda postavljaš pitanje
kulture dijaloga, svašta-
 
Pa i tvoja kultura dijaloga je upitna bar kod mene na Modi.
Sećaš se kako si za modne kreatore ustvrdio da su ******
pokušavajući ih tako diskvalifikovati pečatom ljudi
koji zbog svog seksualnog opredeljenja nisu
kvalifikovani ni za šta.

I sada ti takav, pun predrasuda postavljaš pitanje
kulture dijaloga, svašta-

Zebrice, nije mesto da ti ovde odgovaram, ali moram:

OGROMAN BROJ modnih kreatora u svetu JESU ******!

Ako sam izneo tu cinjenicu, nisam ih sa tim diskvalifikovao, niti se tu radi o PREDRASUDAMA.

Radi se o cinjenicama koje tvom uvu ocito ne prijaju? z:poz:
 
Gde si ti primetio ZAHTEVANJE TOLERANCIJE SAMO SA JEDNE STRANE ? :hahaha:

Tvoj komentar je skolski primer za ono sto sam zeleo da kazem u topiku.



Си вид'о! :mrgreen:

И на онолики мој пост имаш само овај коментар, који, узгред буди речено, ничим ниси образложио?

Хехе, и онда причаш о култури дијалога... z:D

z:poz:
 
Си вид'о! :mrgreen:

И на онолики мој пост имаш само овај коментар, који, узгред буди речено, ничим ниси образложио?

Хехе, и онда причаш о култури дијалога... z:D

z:poz:

IZVRCETE, DODAJETE, ODUZIMATE, SHVATATE BUKVALNO, ISKRIVLJUJETE, NABEDJUJETE.....

To je VAS PROBLEM....

Sta da radim kada ti IMPUTIRAS nesto sto ja nikad nigde nisam rekao, pa se onda zakacis za taj pogresan smisao?

To je radikalnim elementima u Srbiji potpuno normalno ponasanje.

Zato u svima i vide izdajnike (a u sebi ih ne vide).
 
Prisustvovao sam u svetu marsevima suprotstvaljenih partija, kolone sa stotinama hiljada ucesnika su prolazili na jedan metar jedna od druge, svi su uzvilivali svoje parole, pevali svoje pesme...
I nije doslo do nikakvih fizickih ispada.

Da li je tako sta u Srbiji moguce?
.

Vidi se iz tvog posta da o kulturi sopstvenog naroda uchish kroz strane medije i spinerske mashine jer si verovatno gastos koji rinta daleko odavde.
 
Da li je tako sta u Srbiji moguce?

Da recimo masiraju jedni pored drugih srpski radikali i vojvodjanski autonomasi i da svako uzvikuje svoje parole, izlaze svoja misljenja, peva svoje pesme, a da ne dodje do sukoba ?

Kada to ostvarimo, moci cemo reci da smo demokratska zemlja sa kulturom slobode govora.

Moguce je i sve ovo nema ama bas nikakve veze sa ispranom i ofucanom sintagmom demokratska zemlja.
 
Da li je tako sta u Srbiji moguce?

Da recimo masiraju jedni pored drugih srpski radikali i vojvodjanski autonomasi i da svako uzvikuje svoje parole, izlaze svoja misljenja, peva svoje pesme, a da ne dodje do sukoba ?

Kada to ostvarimo, moci cemo reci da smo demokratska zemlja sa kulturom slobode govora.

Могуће, још како ...
Причам ти из искуства ...
Од '92 мало митинга СРС сам пропустио ....
Било је свега, али не од стране Радикала ....
То је уосталом и познато,
не знам одакле си, али у БГ се никада није догодио неки инцидент (до оног испровоцираног) на митинзима које су Радикали организовали ....
 
U politicke teme spada i SLOBODA GOVORA.

Srbi NIKADA U SVOJOJ ISTORIJI, mnoge vekove u nazad, nisu imali slobodu govora!

Uvek su bile nekakve diktature, te obrenovicka, te kraljeva, te socijalisticka..

Danas, kada barem na internetu mogu da izraze sve sto zele i osecaju, u jednom ambijentu zesticenosti ekranom - se ne snalaze.

Ne mogu da nauce KULTURU DIALOGA.

Ne mogu da saslusaju drugog i razlozno odgovore ako taj drugi ima razlicito misljenje od njih.

Uopste, previse su svi iskljucivi i u slucaju da drugi ima suprotno misljenje spremni su cak i na krajnje radikalna resenja.

Prisustvovao sam u svetu marsevima suprotstvaljenih partija, kolone sa stotinama hiljada ucesnika su prolazili na jedan metar jedna od druge, svi su uzvilivali svoje parole, pevali svoje pesme...
I nije doslo do nikakvih fizickih ispada.

Da li je tako sta u Srbiji moguce?

Da recimo masiraju jedni pored drugih srpski radikali i vojvodjanski autonomasi i da svako uzvikuje svoje parole, izlaze svoja misljenja, peva svoje pesme, a da ne dodje do sukoba ?

Kada to ostvarimo, moci cemo reci da smo demokratska zemlja sa kulturom slobode govora.

Protivnici slobode govora nisu nikada vlasti, no bagra od pojedinaca, a počesto i veće grupe.
Pogledajte ko su na ovom forumu najveći protivnici slobode govora ?
Pa obični forumaši, koji po ceo dan klikću moderatore i žale se ko strine PERSE...jadnici, ne mogu da se izbore sa sagovornicima, pa kao nekad za vreme okupacije Beograda, javljaju Nemcima(čitaj moderatorina) da hapse nekog ko piše nešto što se njima ne dopada.
Sećam se pre neku godinu, direktor jednog sajta, zove me mobilnim, pa kaže: ej bre čoveče, svako jutro i ceo dan mi se žale Blogeri da ih vredjaš, da ih ponižavaš i da im zavrćeš uši . Šta reći, ja bre preko neta bijem ljude, čupam kosu, uši, tako reći pravi sam mag. Ma jadno je sve to, a najadniji su forumaši, cinkaroši i poltroni.
 
Seksualna orijentacija itekako ima veze sa poslom koji se obavlja...
Pedreri su gotovo uvek modni kreatori, frizeri, cvecari...

A gotovo nikad nisu mesari, zemljoradnici, fizikalci...

:zgrudvanje:


Претпостављам да и политичка оријентација има везе са послом који се обавља... ? :lol: (питам се који ли је ондаК твој посао? z:p )

Блајбингер, нисам очекивала да демократа попут тебе, са високо развијеном културом дијалога, може да изјави нешто попут овога... z:mrgreen:

:lol:

П.С. Слобода глупости не значи и слобода говора. z;)
 
Poslednja izmena:
Protivnici slobode govora nisu nikada vlasti, no bagra od pojedinaca, a počesto i veće grupe.
Pogledajte ko su na ovom forumu najveći protivnici slobode govora ?
Pa obični forumaši, koji po ceo dan klikću moderatore i žale se ko strine PERSE...jadnici, ne mogu da se izbore sa sagovornicima, pa kao nekad za vreme okupacije Beograda, javljaju Nemcima(čitaj moderatorina) da hapse nekog ko piše nešto što se njima ne dopada.
Sećam se pre neku godinu, direktor jednog sajta, zove me mobilnim, pa kaže: ej bre čoveče, svako jutro i ceo dan mi se žale Blogeri da ih vredjaš, da ih ponižavaš i da im zavrćeš uši . Šta reći, ja bre preko neta bijem ljude, čupam kosu, uši, tako reći pravi sam mag. Ma jadno je sve to, a najadniji su forumaši, cinkaroši i poltroni.


А види и овога... све сами "магови" - поборници слободе говора. :lol:

Но, пошто и сам признајеш да НИСИ маг, значи да си обичан форумаш "који по цео дан кликће модераторе и жали се к'о стрина ПЕРСА... јадник, који не може да се избори са саговорницима, ' pa kao nekad za vreme okupacije Beograda, javljaju Nemcima(čitaj moderatorina) da hapse nekog ko piše nešto što se njima ne dopada.' " :hahaha:

Одличан ти и овај резиме самокритичког осврта у последњој реченици; добро је понекад резимирати и оценити сопствени рад - доприноси развоју културе дијалога. z;)
 
Šta će vam sloboda govora, kad većina nema slobodu da razmišlja svojom glavom niti je uopšte toga svesna dok uzvikuje parole smišljene u marketinškoj centrali svoje partije, a samim tim nema ni šta da kaže?

Kakvi su maheri ove demokrade, sa svim ovim slobodama govora, medija, trgovine... :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top