Vakcinacija đaka od utorka

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Vakcinacija đaka protiv novog gripa počeće sledeće nedelje, najverovatnije u utorak. Planom vakcinacije predviđeno je da domovi zdravlja preko škola pozivaju roditelje, koji će morati da budu prisutni tokom vakcinacije dece.
U ovom trenutku vrše se tehničke pripreme, dok će tokom današnjeg dana biti poslati dopisi školama i domovima zdravlja sa instrukcijama oko vakcinacije učenika.

- Domovi zdravlja će stupiti u kontakt sa osnovnim i srednjim školama u cilju pozivanja roditelja da se izjasne hoće li dete da vakcinišu ili ne. Da li će biti organizovani roditeljski sastanci ili obaveštenja pismenim putem, svakoj školi je ostavljeno da se opredeli. U svakom slučaju, roditelj će odvesti dete kod izabranog lekara i posle pregleda dobiti vakcinu - objašnjava dr Vladimir Petrović, član Radne grupe za borbu protiv pandemije gripa. Prisustvo roditelja je obavezno prilikom primanja vakcine, sem kod srednjoškolaca koji već imaju 18 godina.
S druge strane, u školama kažu da ne znaju ništa više o planu vakcinacije đaka, od onoga što čuju iz sredstava informisanja.
- Onoliko koliko znate vi, toliko znam i ja. Sve informacije potiču iz sredstava javnog informisanja. Za sada ne sprovodimo nikakve pripreme, a da budem iskrena, niko od roditelja nije zvao, niti se interesovao. Meni je najbitnija činjenica da nijedno dete neće primiti vakcinu bez pismene saglasnosti roditelja. Evo, prvog radnog dana od 716 đaka koliko imamo nije došlo tridesetak. Ovo je izuzetno mali broj izostanaka za ovo doba godine - priča za „Blic“ Ljiljana Zlatanović, direktorka Gimnazije „Bora Stanković“ u Nišu.
Ipak, svi očekuju da ovih dana dobiju i zvanična uputstva iz Ministarstva prosveta. Takođe, napominju da je neophodno da im daju nekoliko dana kako bi o svemu informisali roditelje, kao i školski odbor.
- Još ništa ne znam. Čuo sam da bi za desetak dana trebalo da dobijemo uputstva. Međutim, sve to nas ne brine previše budući da se niko ne interesuje niti postavlja pitanja u vezi najavljene vakcinacije. Nadam se samo da će nam ostaviti dovoljno vremena da sve mame i tate detaljno obavestimo, baš kao i školski odbor. To je neophodno da bi sve prošlo u najboljem mogućem redu - ističe Zlatko Grušanović, direktor Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Beogradu.
Dr Vladimir Petrović ističe, međutim, da je sada najbolje vreme za vakcinaciju.
- Grip kod školske dece je pokretač epidemije u svim uzrasnim grupama i zato je bitno da se deca u što većem broju vakcinišu - kaže dr Petrović.
Epidemiološka situacija u Srbiji više nije vanredna, već nepovoljna, jer se broj smrtnih slučajeva smanjuje. Odnosno i dalje se registruju nedeljno, ali mnogo manje nego ranije.
Do sada je od posledica izazvanih gripom umrla 71 osoba. Virus je laboratorijski dokazan kod 674 ljudi. Na bolničkom lečenju nalazi se 341 osoba, od kojih je 17 na respiratoru.
U Srbiji je do 12. januara, prema podacima Instituta za javno zdravlje „Batut“, vakcinisano 120.518 ljudi.
I dalje je najviše vakcinisanih hroničnih bolesnika, a najmanje zdravstvenih radnika.


„Jugohemija“ podržava prekid uvoza
Srbija je obustavila uvoz vakcine protiv gripa, a 850.000 doza koje su već uvezene plaćene su i to 679.150.000 dinara. Po svemu sudeći, Republički zavod za zdravstveno osiguranje(RZZO) neće platiti penale zbog obustave uvoza jer je juče direktorka „Jugohemije“ Smiljka Mileusnić-Adžić izjavila da će ova kompanije kao uvoznik vakcine, podržati svaki dogovor između RZZO, Ministarstva zdravlja i „Novartisa“. Prema ugovoru koji je sklopljen između RZZO i „Jugohemije“, tri miliona doza vakcine koštaju više od dve milijarde dinara.
A vakcine bi trebalo da se distribuiraju sledećom dinamikom: 850.000 doza do 30. januara, 850.000 doza do 28. februara i 800.000 doza do 20. marta, s tim što se po potpisivanju ugovora prodavac obavezao da isporuči 500.000 doza. U Srbiju je do sada isporučeno 850.000 doza.


Beograd: Dežurstva u domovima zdravlja do 22 sata
U beogradskim domovima zdravlja nastaviće da rade kol centri i da lekari dežuraju od 19 do 22 sata, rečeno je juče na konferenciji Gradskog štaba civilne zaštite grada Beograda.
U Beogradu je do sada potvrđeno obolevanje od novog gripa kod 200 pacijenata, od toga kod 156 tokom poslednja dva meseca.
Epidemiolog Gradskog zavoda za javno zdravlje dr Nevenka Žakula ističe da određeni rizik nose nastavak školske godine, konstantna prisutnost virusa i loš odziv na vakcinaciju.
- Kod samo 13 osoba koje su primile vakcinu, od ukupno 31.000 ljudi, prijavljene su neželjene reakcije. Sve su to očekivane pojave kao što su glavobolja, malaksalost ili povišena temperatura do 38 stepeni u trajanju od jednog ili dva dana - rekla je dr Žakula.
Broj hospitalizovanih pacijenata u kliničko-bolničkim centrima u glavnom gradu je prepolovljen. Trenutno ih ima 14 i niko od njih nije priključen na respirator. Svi bolnički centri u glavnom gradu Srbije opremljeni su i dodatnim količinama respiratora.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/172283/Vakcinacija-daka-od-utorka
 
Koliko vidim ne postoji zvanicno saopstenje Ministrastva zdravlja kao ni Ministrastva prosvete.
Ovo pisanje po medijima mi lici na ''probni balon'' , nesto kao kada se ispituje javno mnjenje,da se vide reakcije gradjana pa ce tek onda Ministarstva da donesu odluku.
Svako dete ima svog izabranog lekara i roditelji da su do sada hteli vec bi vakcinisali svoju decu.
Gradjani su prepoznali manipulaciju u vezi ''pandemije'' pa je zbog toga i odziv na vakcinaciju takav kakav jeste.
 
Koliko vidim ne postoji zvanicno saopstenje Ministrastva zdravlja kao ni Ministrastva prosvete.
Ovo pisanje po medijima mi lici na ''probni balon'' , nesto kao kada se ispituje javno mnjenje,da se vide reakcije gradjana pa ce tek onda Ministarstva da donesu odluku.
Svako dete ima svog izabranog lekara i roditelji da su do sada hteli vec bi vakcinisali svoju decu.
Gradjani su prepoznali manipulaciju u vezi ''pandemije'' pa je zbog toga i odziv na vakcinaciju takav kakav jeste.

Ма данас Обрадовић објавио да је то готова ствар. Најјаче од свега је то што сви причају у фазону као да је то готова ствар и као да су сви родитељи већ дали свој пристанак. Нико, али нико да каже како и када ће родитељи дати сагласност на ову свињарију, а то је најбитније!
 
Ne znam samo kako ce im to uspeti... poshto lichno poznajem par roditelja koji ce im te vakcine sa zadovoljstvom nabiti u dupe, samo li pridju time njihovoj deci...

Ма знам, али нико још не зна када и коме ће се давати те сагласности, а они све време говоре о томе као да је то готова ствар, а сви људи које ја познајем не желе да им се деца вакцинишу, јер да су то хтели урадили би у регуларној процедури!
 
Ма знам, али нико још не зна када и коме ће се давати те сагласности, а они све време говоре о томе као да је то готова ствар, а сви људи које ја познајем не желе да им се деца вакцинишу, јер да су то хтели урадили би у регуларној процедури!

Kako da se zna?
Direktori i nastavnici o svemu saznaju iz MEDIJA, njih niko jos nije kontaktirao, niko obavestio, a krecu da vakcinisu decuz:hm:
Paz' da nece!

Ako ne obavestavaju one koje su duzni da obaveste, sta roditelji da rade?
Ko s njima da odrzi sastanak, da pita, da primi potpise za i i protiv, ili ce svako ponaosob morati da nosi potpis, i uznemirava nastavnike, prekida im casove ili salece ih po hodnicimaz:hm:
 
Kako da se zna?
Direktori i nastavnici o svemu saznaju iz MEDIJA, njih niko jos nije kontaktirao, niko obavestio, a krecu da vakcinisu decuz:hm:
Paz' da nece!

Ako ne obavestavaju one koje su duzni da obaveste, sta roditelji da rade?
Ko s njima da odrzi sastanak, da pita, da primi potpise za i i protiv, ili ce svako ponaosob morati da nosi potpis, i uznemirava nastavnike, prekida im casove ili salece ih po hodnicimaz:hm:

Hvala Bogu da onaj radioaktivni otpad ide iz Vinče za Rusiju inače bi ministar obrazovanja naložio da ga mažu đacima na lebac za užinu.
 
Hvala Bogu da onaj radioaktivni otpad ide iz Vinče za Rusiju inače bi ministar obrazovanja naložio da ga mažu đacima na lebac za užinu.

Ti se ukljucis kad ja moram da se iskljucim:)
Ma, ne da su pokvareni, to je strasno. I vide i znaju, i ne obavestavaju ni skole ni roditelje, a odredili dan, pa ja sam maloj rekla: Cim ih vidis, bacaj i torbu, bezi kuci, toliko sam uhvatila strah od ovog sto se radi, da ne znam drugi nacin. Opet se uzdam u uciteljicu, dala sam joj napismeno, znamo se, a ona je dobila uputstva, bezanija ako nema drugez:hm:

Koji to ministar prica o vakcinisanju DJAKA a da nijedna skola nije dobila nikakvo obavestenje o tome? Niti rodietelji, a kazu, bice vakcinacija u skolama "koje za to imaju uslove", kako i koje, to niko zivi ne zna.
Rekoh vec, saznanja imaju iz stampe,uputstva- nikakva!

P.S. Postavlja se pitanje (rekose da vakcine vaze godinu dana i onda se bacaju) gde ce baciti tolike vakcine?
I one ce za Rusiju:zelenko:
Nece da moze, a mi se "vdiimo" kasnijez:poz:
 
Ti se ukljucis kad ja moram da se iskljucim:)
Ma, ne da su pokvareni, to je strasno. I vide i znaju, i ne obavestavaju ni skole ni roditelje, a odredili dan, pa ja sam maloj rekla: Cim ih vidis, bacaj i torbu, bezi kuci, toliko sam uhvatila strah od ovog sto se radi, da ne znam drugi nacin. Opet se uzdam u uciteljicu, dala sam joj napismeno, znamo se, a ona je dobila uputstva, bezanija ako nema drugez:hm:

Koji to ministar prica o vakcinisanju DJAKA a da nijedna skola nije dobila nikakvo obavestenje o tome? Niti rodietelji, a kazu, bice vakcinacija u skolama "koje za to imaju uslove", kako i koje, to niko zivi ne zna.
Rekoh vec, saznanja imaju iz stampe,uputstva- nikakva!

P.S. Postavlja se pitanje (rekose da vakcine vaze godinu dana i onda se bacaju) gde ce baciti tolike vakcine?
I one ce za Rusiju:zelenko:
Nece da moze, a mi se "vdiimo" kasnijez:poz:

:sanke:

Moraju da se negde utroše vakcine.
A sad zamisli samo ako nedaj Bože vakcine imaju za posledicu sterilitet. Lepo je izvršen-samogenocid nad sopstvenom nacijom!
 
Ма данас Обрадовић објавио да је то готова ствар. Најјаче од свега је то што сви причају у фазону као да је то готова ствар и као да су сви родитељи већ дали свој пристанак. Нико, али нико да каже како и када ће родитељи дати сагласност на ову свињарију, а то је најбитније!
Roditelji nece dati saglasnost na takvu svinjariju a decu bez saglasnosti ne sme niko vakcinisati. Deca nisu vlasnistvo Ministrastva prosvete i Ministarstava zdravlja.Ministrastvo prosvete i svi koji platu primaju u prosveti treba da budu svesni da oni tu postoje zbog dece a ne deca zbog njih.z:((
Kakva nevidjena sramota, da se vakcine sa kojima ne znaju sta ce potrose tako sto ce se dati deci!!!z:((
Zasto deci ne urade test da li su vec prebolovali H1N1? Ne . Tu privilegiju je imao samo predsednik licno.z:cry:z:((
I kada je to jos bilo da se vakcinacija reklamira i pri tom koriste deca u reklami?z:((
 
Roditelji nece dati saglasnost na takvu svinjariju a decu bez saglasnosti ne sme niko vakcinisati. Deca nisu vlasnistvo Ministrastva prosvete i Ministarstava zdravlja.Ministrastvo prosvete i svi koji platu primaju u prosveti treba da budu svesni da oni tu postoje zbog dece a ne deca zbog njih.z:((
Kakva nevidjena sramota, da se vakcine sa kojima ne znaju sta ce potrose tako sto ce se dati deci!!!z:((
Zasto deci ne urade test da li su vec prebolovali H1N1? Ne . Tu privilegiju je imao samo predsednik licno.z:cry:z:((
I kada je to jos bilo da se vakcinacija reklamira i pri tom koriste deca u reklami?z:((

Па,зар не видиш да се ради о великим криминалцима који раде о глави људима?
 
Видим да сви бистрите високу политику, Нато, Косово, Шешељ.... а возови пролазе!
Мене лично више интересује којим именом крстити то да педијатре, од којих 95% није вакцинисало нити себе нити своју децу ТЕРАЈУ да иду по школама и пропагирају вакцинацију, да ли је то диктатура, фашизам, комунизам, којим именом назвати ову свињарију?
Ово је 100% проверено, као што сам синоћ од пријатеља сазнао да докторка наше деце (и њихове и моје) на питање шта мисли о вакцинацији, одговара са не знам свако нека ради како мисли да је најбоље, а мени је пре само месец дана рекла не ни случајно, као и то да се она није вакцинисала нити ће своју децу! Да није пало "пријатељско убеђивање", шта мислите?
 

Back
Top