***CSS***

Nenad Gojkovic

Zainteresovan član
Poruka
203
Ok, treba mi pomoc u pravljenju custom mod profila na Moddb-u. Poceo sam da radim na modifikaciji (potpunoj) Half-Life-a i namera mi je da sto pre otvorim profil na pomenutom sajtu, ali profil koji odskace od vecine. Tu nastupa CSS. Dakle, treba mi neko ko dobro poznaje pomenuti, da odradimo taj profil. Dobio sam primer custom CSS-a jednog profila, pa se nadam da ce to biti od velike pomoci. U principu zelim promenu boja pozadine, teksta i okvira tj. prozora. Ako ne nadjem nekoga ko je voljan da uradi ovo bez nadoknade, onda idemo sa placanjem.

...cekam potencijalnog saradnika...
 
Ja cu da cekam da ti niko bez nadoknade pomogne, pa cu da ti pomognem posle... Uz nadoknadu :):):)
Kucaj u google free css template i naces gomilu zanimljivih templejta koje ces moci da iskoristis....
 
HappyFuneral:
Ja cu da cekam da ti niko bez nadoknade pomogne, pa cu da ti pomognem posle... Uz nadoknadu :):):)
Kucaj u google free css template i naces gomilu zanimljivih templejta koje ces moci da iskoristis....

w3schools.com, tu imaju ti tutorijali kako se sta radi, pa evo pokusavam da provalim, no, ako ne uspem, kao sto rekoh, pomoc sa strane, uz nadoknadu od 1000 din, ne vise ne manje (mada je i 1000 din. mnogo)
 
Evo CSS-a od jednog moda za HL2.

Evo linka http://www.moddb.com/mods/overwatch

This is the CSS overwatch provided:

<style type="text/css">
body {
background:#000;
}
a{
color: #F33;
}
a:hover{
color: #F88;
}
#body {
background:
url(http://www.kttnz.com/ParanormalDE/mdb/ow_moddb_bg.jpg) no-repeat center
-22px;
}
#header li{
opacity:.75;
filter: alpha(opacity=75);
-moz-opacity: 0.75;
}
div.normalcorner,
div.nocorner {
background-image: none;
background-color:#121212;
padding-left: 5px;
}
div.headercorner {
background:none;
}
div.headerbox {
background-color: #000;
background-position: top center;
background-repeat: no-repeat;
}
div.normalbox div.title span.heading {
color: #23E2FF;
}
div.normalbox div.body {
background-color:#000;
color:#CCC
}
div.normalbox div.table div.rowalt {
background-color:#121212;
color:#CCC
}
div.normalbox div.tablecomments div.row, div.normalbox div.tablecomments
div.rowalt {
background-color:#000;
color:#CCC
}
div.normalbox div.table h4 a, div.normalbox div.table span.heading a {
color:#CC5555;
}
div.normalbox div.tableform textarea {
background-color: #070707;
color: #FFF;
}
div.normalbox div.inner {
background-color:#121212;
}
div.headernormalbox div.inner{
background-color:#000;
}
div.tooltip{
background-color:#333;
}
div.headernormalbox div.tooltip{
background-color:#000;
}
</style>

Evo kakav profil ja imam na umu http://i46.tinypic.com/2w6uj2b.jpg

Dakle, samo par stvari treba da se izmeni. Naravno, umesto tog concept art-a gore stajace moj, takodje, taj 'prozorcic' gde kaze "FOLLOW OVERWATCH ...", bez njega, vec slika (u tom delu gde je taj prozor, na samoj slici tekst - radnja moda....takodje da ta slika ostaje na svakoj otvorenoj strani, tu mislim na downloads, images, video...znaci slika sa tekstom ostaje. Eto otprilike sta zelim.
 
Ok, rad sam da ti pomognem, ali taj primer css-a mi nista ne znaci. Na pomenutom sajtu nisam registrovan a to bih prvo morao da uradim da vidim kakav panel za korisnike postoji i kakve mogucnosti prilikom editovanja daje. Mislim da je kao na blogspot-u... klasika..

Ono sto ti sada mogu uciniti je da gotovu stranu uradjenu u photoshopu pretopim u html i css, ali mislim da to za tebe nece biti resenje jer ostaje da to uklopis u njihov sablon.
Da ti obecam nesto vise ne mogu jer sam malo pre seo za komp da radim nesto sto sam nedavno poceo (za sebe) a trebao bih uskoro zavrsiti jer me od pocetka februara ceka drugi projekat, ali pokusacu da nadjem vremena i procackam malo.
 
Milan B.:
Ok, rad sam da ti pomognem, ali taj primer css-a mi nista ne znaci. Na pomenutom sajtu nisam registrovan a to bih prvo morao da uradim da vidim kakav panel za korisnike postoji i kakve mogucnosti prilikom editovanja daje. Mislim da je kao na blogspot-u... klasika..

Ako ti je "frka" da se registrujes, mozes preko mog k.i i pass., nije problem (posaljem ti na mail naravno). Odes na site map - mods - add new, i time dolazis do strane gde se pravi profil (editor).

Ono sto ti sada mogu uciniti je da gotovu stranu uradjenu u photoshopu pretopim u html i css, ali mislim da to za tebe nece biti resenje jer ostaje da to uklopis u njihov sablon.Da ti obecam nesto vise ne mogu jer sam malo pre seo za komp da radim nesto sto sam nedavno poceo (za sebe) a trebao bih uskoro zavrsiti jer me od pocetka februara ceka drugi projekat, ali pokusacu da nadjem vremena i procackam malo.

Overwatch mod za HL2 je skoro postavljen (cist profil bez medie). Profil je cutom made, CSS. Kontaktirao sam team koji stoji iza moda i pitao kako to isto da uradim. Receno mi je da to mogu samo privilegovani od strane admina. Kontaktiram administratore i evo sta mi covek kaze:

"Hi,

It is for those who ask and can provide custom CSS which looks great, like
the Overwatch team has. If you tell me your mods profile and provide custom
CSS, I can load it for you. This is the CSS overwatch provided:......"

Ja jos nisam napravio profil ali radim na tome (trenutno pravim sliku i "glancam" pricu, sledi tekst na sliku i zavrsno glancanje u globalu) i nadam se za dan dva. Kada napravis profil, ide na autorizaciju i ako su uslovi zadovoljeni, pustaju ga.

Crna pozadina, negde bela negde sivkasta slova, crno beli prozori, velika slika iznad...i to je u principu to.

Milane, sta da ti kazem, bio bi ti zahvalan kada bi mi pomogao u vezi ovoga i oduzio bi ti se sigurno na ovaj ili onaj nacin.
 
Poslednja izmena:
Registrovacu se kasnije u toku dana (ili uvece) pa cu pogledati. ;)
Nego, ta slika koju pominjes i tekst... ako imas gotov graficki deo ili kada zavrsis okaci negde pa mi prosledi link.
 
Prelistao sam i detaljnije pogledao overwatch. Ovako cemo, kreiraj profil sa standardnim izgledom, unesi tekst i tako to (da bude potpun sto se tice sadrzaja), zatim otvori photoshop i obradi profil drzeci se strukture istog a menjajuci boje, slike, velicinu i okvire pojedinih polja itd. Kada zavrsis posalji mi sliku u normalnoj rezoluciji i sto vecem kvalitetu.. png najbolje i uradicu potreban css. Imas moj mail u profilu (nije messenger samo mail).

Btw
Milane, sta da ti kazem, bio bi ti zahvalan kada bi mi pomogao u vezi ovoga i oduzio bi ti se sigurno na ovaj ili onaj nacin.

Opusteno, bez ikakve nadoknade i osecaja obaveze da se oduzis. Podrzavam kreativne projekte i uvek cu da pomognem koliko mogu narocito ako ne iziskuje mnogo vremena.
Mnogo puta sam i sam dobio pomoc na raznim forumima i trudim se da sledim primer dobrih ljudi.
Pozz :)
 
Poslednja izmena:
I meni su razni forumi dosta pomogli, ali pitanja koja sam ja postavljao su bila mnogo ozbiljnija.... Uvek cu da pomognem coveku koji se trudi da unapredi svoje znanje, ali ovaj covek hoce sve na tanjiricu, pa cak ni ebeni css koji moze da prouci i nauci za manje od nedelju dana, ne moze da odradi....
Ako mu ni nije cilj da nauci web dizajn, nego jednostavno zeli sajt na kom ce da reklamira neke stvari koje nemaju veze sa dizajniranjem, onda bar neka bude dovoljno posten i ispostuje trud ljudi koji se ovakvim poslom bave... Kada bi svi dizajneri, programeri itd. svoje skole placali i ucili da bi samo pomogli kreativnim decacima, onda bas i ne vrednuju svoje znanje....
Dakle... kada bude postavljac teme odlucio da se bavi web dizajnom, trudicu se da mu objasnim sve sto mu nije jasno, ali da ga ovako hranim kao detence.... tesko vala....
Dokle god se u uvodnom postu trazi nesto kompletno odradjeno, a ne neka pomoc ili objasnjenje.... trazicu i nadoknadu za odradjen posao.... :)
 
HappyFuneral:
Uvek cu da pomognem coveku koji se trudi da unapredi svoje znanje, ali ovaj covek hoce sve na tanjiricu, pa cak ni ebeni css koji moze da prouci i nauci za manje od nedelju dana, ne moze da odradi

Da li si ti uopste procitao uvodni pa i ostale moje postove? Ja se nikada nisam bavio web dizajnom i verovatno nikada i necu. Drugo, nije da nisam sam proucavao CSS, bio sam na gore pomenutom sajtu, proucavao tutorijale, kako se sta radi, kako se menja pozadina, font slova itd. i sve je to u redu, zanimljivo je i verujem da moze da se nauci za nedelju dana(ali ne i web dizajniranje). Radi se o tome da ako vec neko moze da mi pomogne zasto da ne, zasto da se mucim nedelju dana uceci CSS da bi promenio boju pozadine i slova i sl. ako to neko moze da mi odradi za 1 dan. Ne vidim sta je lose u tome.

Ako mu ni nije cilj da nauci web dizajn, nego jednostavno zeli sajt na kom ce da reklamira neke stvari koje nemaju veze sa dizajniranjem, onda bar neka bude dovoljno posten i ispostuje trud ljudi koji se ovakvim poslom bave

Ne, nije mi cilj da naucim web dizajn(barem ne sada), i ne, ne zelim sajt vec malu modifikaciju postojeceg profila na sajtu, e sad dolazimo do dela koji mi stvarno nije jasan "...da reklamira neke stvari koje nemaju veze sa dizajniranjem" ??? Covece, ja pravim modifikaciju video igre i tebi to nema veze sa dizajniranjem?? Dizajniranje zvuka, nivoa, modela,...concept art i sl., to nije dizajniranje...dobro sta je to onda?

Kada bi svi dizajneri, programeri itd. svoje skole placali i ucili da bi samo pomogli kreativnim decacima, onda bas i ne vrednuju svoje znanje

Nisi mi jasan uopste. Ja sam samo zatrazio malu pomoc u vezi postavljanja custom profila na sajt koji se zove Moddb, a ti kao da sam trazio da mi se odradi celokupan sajt. Ne pratis situaciju.

Dakle... kada bude postavljac teme odlucio da se bavi web dizajnom, trudicu se da mu objasnim sve sto mu nije jasno, ali da ga ovako hranim kao detence.... tesko vala....
Dokle god se u uvodnom postu trazi nesto kompletno odradjeno, a ne neka pomoc ili objasnjenje.... trazicu i nadoknadu za odradjen posao.... :)

Jos jednom, ja se bavim video igrama a ne web dizajnom. Trenutno se bavim video igrom a ne web dizajnom. Nemam vremena i za jedno i za drugo...
 
E dobro... ja sam mislio na web dizajn, ali pazi... kada posle 20 godina truda napravis neku ebenu igricu i svi je budu skidali sa nekih torrenata ili slicno i ti za svih tih 20 godina truda ne dobijes ni 100 evra... videces da nije posteno.... U redu mala pomoc, ali ti trazio da ti neko to odradi... Sto nisi lepo pitao "kako da stavim zelenu pozadinu?"...
 
@HappyFuneral
Ma to je 10-15 linija css-a koji pregazi neke parametre zadate sa postojecim. Momak je uradio taj mod i to je promarno za njega, od css-a funkcionalnost i u uspeh projekta nece zavisiti tako da bi trenutno bilo gubljenje dragocenog vremena da lista w3schools. Kasnije ako ga zanima web dizajn verovatno ce nauciti kao sto je savladao materiju potrebnu za izradu tog moda koji radi.
Da je u pitanju cela stranica, pa i graficko resenje... to bi bila sasvim druga prica. :)
 
Ok, treba mi pomoc u pravljenju custom mod profila na Moddb-u. Poceo sam da radim na modifikaciji (potpunoj) Half-Life-a i namera mi je da sto pre otvorim profil na pomenutom sajtu, ali profil koji odskace od vecine. Tu nastupa CSS. Dakle, treba mi neko ko dobro poznaje pomenuti, da odradimo taj profil. Dobio sam primer custom CSS-a jednog profila, pa se nadam da ce to biti od velike pomoci. U principu zelim promenu boja pozadine, teksta i okvira tj. prozora. Ako ne nadjem nekoga ko je voljan da uradi ovo bez nadoknade, onda idemo sa placanjem.

...cekam potencijalnog saradnika...

Ne poznajem te ali hoću da ti pomognem. Ono što tebi treba je na http://mmance02.on.neobee.net/css.htm
 

Back
Top