Beograd-ROMulema i romulemici...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Juče u po bela dana idem ulicom Kralja Milana, počev od sunčanog sata, pa sve do Beogradjanke gledao sam nesvakidanju scenu, evo koju:

Društveno korektno rečeno, žena Romknja išla je desnom stranom te ulice, gledano sa poteza SLAVIJA-TERAZIJE...u naručju te žene nalazilo se dete ne starije od godinu i po, a pored nje trčkaraju dvoje dece, jedno možda 5-6 godina, a drugo minimum 10 godina.

Šta su ta njena deca radila idući i trčkarajući pored i iza mame...maršutom koju sam gore opisao, e to stvarno nisam vidjao u svom životu.

Otvarali su vrata od radnji duž te ulice, i svakoj pljunuli po jednom, onako iz čista mira što bi se reklo. To im nije bilo dovoljno, pa su svaku devojku , ženu koja bi prolazila pored njih pljuvali...scena pravi horor, i da vidite, niko se nešto nije bunio, čudio, zgražavao, nego reklo bi se da su gradjani imali razumevanja na te njihove bahanalije. A neki su samo bežali od njih i nastavljali put.

Šta reći, o čemu se radi, o kakvom buntu je reć, jer me je ta scena podsetila na Hičkokov film "PTICE", gde gavranovi napadaju ljude i kljucaju ih po glavi i telu.
Šta su nam poručivali ovi garagani i romulemci koji napadaju sve živo i pljuju po slučajnim prolaznicima i radnjama !?
 
Poslednja izmena:
sve i da je pricica tacna, tesko je generalizovati, osim ako se nema neka losa namera

primera za nekulturno ponasanje dece je bezbroj, samo je pitanje sta se hoce `dokazati`.

meni npr su neprihvatljiva ponasanja dece, tinejdzera, mladih, koji su situirani , kako, tako, a opet se delinkventski ponasaju pa sve do otvorenog kriminala i droze

ps zena sa troje dece, jedno u narucju bas sporo ide. sta li je postavljac radio za to vreme
 
sve i da je pricica tacna, tesko je generalizovati, osim ako se nema neka losa nameraprimera za nekulturno ponasanje dece je bezbroj, samo je pitanje sta se hoce `dokazati`.

meni npr su neprihvatljiva ponasanja dece, tinejdzera, mladih, koji su situirani , kako, tako, a opet se delinkventski ponasaju pa sve do otvorenog kriminala i droze

ps zena sa troje dece, jedno u narucju bas sporo ide. sta li je postavljac radio za to vreme

Vidiš li šta sam radio, podmuklo gledao i špijunirao i preneo taj dogadjaj...izvini ako si ti treći brat od Romula i Rema.
Te bljutave brabonjave floskule o generalizaciji okači nekom Mačku o rep, znaš...ja sam pisao o konkretnom slučaju, mestu, radnjama, a ti fislosofiraj u nekoj NVO-organizaciji o toj generalizaciji.
 
Poslednja izmena:
ajde da ti ne kvarim temu, krucijalnu za ovaj nas trenutak srbije

samo nastavi, pa se javi kad ih `sredis`

Znaš šta, nisam ja "sredjivač", jer nisam nadležan za to, ali jesam gledač, opisivač takvih bizarnih dogadjaja.

Evo još jedne generalizacije :
Da cigančića (8 i 12 godina recimo )za vreme trajanja UNEZVERIJADE u Beogradu, stojala su gola ispred fontane na trgu NIKOLE PAŠIĆ.

Obojica su nama gradjanima pokazivali onu stvar, a baš u tom momentu su prolazili u koloni neki inostrani posetioci Beograda, smejali se na tu scenu, a oni svo vreme im otpozdravljali svojim pimpecima i falusčićima. Eto još jedna generalizacija i konkretan dogadjaj, koje su videli mnogi ljudi, i ja naravno.
 
svako ima svoju zabavu, pa i ti

sta kome smeta - bolje da se tema tako zove

e, pa meni je palo u oci da se na rezimskoj tv pimk, u vise navrata, pa cak i u igranoj humoristickoj seriji pojavio g.kristijan golubovic, imao je i po nekoliko recenica da se prikaze u afirmativnom svetlu

ne vidim da je iko od reziskih forumskih komesara to i primetio, a kamoli kritikovao, dakle ne smeta im/vam
 
Znaš šta, nisam ja "sredjivač", jer nisam nadležan za to, ali jesam gledač, opisivač takvih bizarnih dogadjaja.

Evo još jedne generalizacije :
Da cigančića (8 i 12 godina recimo )za vreme trajanja UNEZVERIJADE u Beogradu, stojala su gola ispred fontane na trgu NIKOLE PAŠIĆ.

Obojica su nama gradjanima pokazivali onu stvar, a baš u tom momentu su prolazili u koloni neki inostrani posetioci Beograda, smejali se na tu scenu, a oni svo vreme im otpozdravljali svojim pimpecima i falusčićima. Eto još jedna generalizacija i konkretan dogadjaj, koje su videli mnogi ljudi, i ja naravno.
609.jpg
 
Zahvaljujuci toleranciji uskoro ce i hram sv. Save koristiti kao toalet/ako ga cigani vec ne koriste u te svrhe...medjutim-pravi bolesnici su oni koji to dozvoljavaju.Videli niko se ne buni/ima dosta onih koji ih cak i brane-sta kazu-da im se najeb..o mr..e majke kad su blesavi!
 
Па пљуни и ти њих шта... или их гађај нечим... ионако су навикли... мислим јака ствар ј б т, ладно отвараш о томе тему по форуму ко да је неки страшан злочин... :roll:
 
Ja bi sve one cigane sto mi klosare po gradu stavio 30 dana u mardelja da se opamete malo i da ne klosare po centru i ne brukaju mi grad...

btw. o one sto radjaju po 4-5 cigancica a 'leba nemaju da jednu nego da bi klinci prosili bi 5 god u tvorza i zakonom zabranio da ne mogu da imaju vise od 2 deteta ako nemaju uslove za to! :zskace:
 
Juče u po bela dana idem ulicom Kralja Milana, počev od sunčanog sata, pa sve do Beogradjanke gledao sam nesvakidanju scenu, evo koju:

Društveno korektno rečeno, žena Romknja išla je desnom stranom te ulice, gledano sa poteza SLAVIJA-TERAZIJE...u naručju te žene nalazilo se dete ne starije od godinu i po, a pored nje trčkaraju dvoje dece, jedno možda 5-6 godina, a drugo minimum 10 godina.

Šta su ta njena deca radila idući i trčkarajući pored i iza mame...maršutom koju sam gore opisao, e to stvarno nisam vidjao u svom životu.

Otvarali su vrata od radnji duž te ulice, i svakoj pljunuli po jednom, onako iz čista mira što bi se reklo. To im nije bilo dovoljno, pa su svaku devojku , ženu koja bi prolazila pored njih pljuvali...scena pravi horor, i da vidite, niko se nešto nije bunio, čudio, zgražavao, nego reklo bi se da su gradjani imali razumevanja na te njihove bahanalije. A neki su samo bežali od njih i nastavljali put.

Šta reći, o čemu se radi, o kakvom buntu je reć, jer me je ta scena podsetila na Hičkokov film "PTICE", gde gavranovi napadaju ljude i kljucaju ih po glavi i telu.
Šta su nam poručivali ovi garagani i romulemci koji napadaju sve živo i pljuju po slučajnim prolaznicima i radnjama !?

Драго ми је, у суштини, да се неко дотакнуо и ове шкакљиве теме и што постоји неко ко на овај начин (реално) приступа проблему.

Још давно је решење за њихово питање понудио, нико други до Маријан Ристичевић...

ПС: Немој само молим те да ме тужиш због повреде ауторских права, пошто ћу овај и још неке твоје текстове пренети и на још неке форуме и дискусије.

ПС2: Али наравно назначићу да су твоји текстови.
 
Драго ми је, у суштини, да се неко дотакнуо и ове шкакљиве теме и што постоји неко ко на овај начин (реално) приступа проблему.

Још давно је решење за њихово питање понудио, нико други до Маријан Ристичевић...

ПС: Немој само молим те да ме тужиш због повреде ауторских права, пошто ћу овај и још неке твоје текстове пренети и на још неке форуме и дискусије.

ПС2: Али наравно назначићу да су твоји текстови.

Samo napred Majore !!!
Evo sad ću da stavim još jedan moj autorski tekst na istu teme...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top