Sume na Marsu!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
MarsForestCLOSEUP.jpg



forest_on_mars2.jpg



http://www.msss.com/moc_gallery/
 
Poslednja izmena:
Ko je JP Skipper? Ne mogu da otvorim sajt...


Inace,pored ovih suma,otkrio je i crnu rupu na Marsu(ne onu koja uvlaci,nego jednostavnu obicnu rupu),pa onda crvene kise,vodu na Marsu....kratko receno,covek je zasluzan za dosta toga sto je otkriveno na Marsu....znaci covek je astronom...valjda...

Ako nadjem nesto o njemu,postavicu...mada me malo mrzi da trazim. :)
 
"Fotografije je napravila veoma moćna HiRISE kamera na sondi "Izviđač", koja od 2006. godine kruži oko crvene planete u potrazi za vodom, prenele su agencije. Međutim, ovi prizori, koji podsećaju na idilične pejizaže na Zemlji, zapravo su optička vraka.

Na fotografijama su peščane dine prekrivene tankim slojem zamrznutog ugljen dioksida, ili suvog leda, oko 400 kilometara od Marsovog severnog pola. "Zimzeleno drveće" koje je slikala Nasina sonda su samo tragovi peska koji pomeraju snažni vetrovi.

U potrazi za dokazima da je voda postojala na Marsu, sonda je svoje senzore okrenula prema polarnim područjima planete za koju se veruje da je, kao i Zemlja, doživela globalne klimatske promene u proteklih nekoliko miliona godina."

FoNet
 
Ne treba okeana da bi nastao pesak... bar kolko se secam geografije iz osnovne...
Vrlo dobro znam da pesak nastaje od erozije tokom vremena.Ali tu vlaga igra najveću ulogu,gde ima više vode,postoji više peska.O Marsu vrlo oskudno smo imali bilo šta iz geografije u školi,barem u moje vreme.
Šta misliš zašto recimo Merkur,Venera i još neke planete su stenovite,i nemaju tu količinu peska na površini kao Mars.
 
Vrlo dobro znam da pesak nastaje od erozije tokom vremena.Ali tu vlaga igra najveću ulogu,gde ima više vode,postoji više peska.O Marsu vrlo oskudno smo imali bilo šta iz geografije u školi,barem u moje vreme.
Šta misliš zašto recimo Merkur,Venera i još neke planete su stenovite,i nemaju tu količinu peska na površini kao Mars.

Pesak ti je ustvari zrno sedimentne stene,koje su nastale od magmatskih,itd....

Da bi dobio pesak,jednostavno,potrebno je razlomiti sedimentnu stenu......nije potrebno more,ili jos veci okean. z:p
 

Back
Top