Kukavica ili...

lady aries

Primećen član
Poruka
502
'Vec par meseci smo u vezi..Lepo bi bilo da nastavim u stilu 'Volimo se'..ali nije takoz:(..on mnogo vise voli mene,nego ja njega..voljena sam..a ne mogu uzvratiti istom merom..prakticki,on je jako obziran,pazljiv,daje sve od sebe,zeli i vidi nas,bori se..i zato sam tu uz njega..osecam se sigurnom!Problem je hemija koja izostaje sa moje strane..nema je u onoj meri koliko prizeljkujem!Nisam dete vec odrasla zena kojoj fatalne ljubavi nista dobro nisu donele..i sad tu nastaje problem..moze li se neko vremenom zavoleti..moze li proraditi hemija..otici jer sanjas nove 'fatale'ljubavi(koje mozda nikada nece doci)..ili ostati(jer bi taj neko bio savrsen u realnim stvarima) i pomiriti se sa cinjenicom da si voljen,ali da ne volis onoliko koliko zelis...'
 
'Vec par meseci smo u vezi..Lepo bi bilo da nastavim u stilu 'Volimo se'..ali nije takoz:(..on mnogo vise voli mene,nego ja njega..voljena sam..a ne mogu uzvratiti istom merom..prakticki,on je jako obziran,pazljiv,daje sve od sebe,zeli i vidi nas,bori se..i zato sam tu uz njega..osecam se sigurnom!Problem je hemija koja izostaje sa moje strane..nema je u onoj meri koliko prizeljkujem!Nisam dete vec odrasla zena kojoj fatalne ljubavi nista dobro nisu donele..i sad tu nastaje problem..moze li se neko vremenom zavoleti..moze li proraditi hemija..otici jer sanjas nove 'fatale'ljubavi(koje mozda nikada nece doci)..ili ostati(jer bi taj neko bio savrsen u realnim stvarima) i pomiriti se sa cinjenicom da si voljen,ali da ne volis onoliko koliko zelis...'
hemija se ne moze prevariti, a u medjuvremenu u pokusaju da usrecis sebe, unesrecujes i vuces za nos onog drugog
 
tesko.....ima ljudi koji se tesko pale pa vremenom zavole partnera, ali hemija mora da postoji....ako ga i ne zelis kao muskarca, jako, tu leba nema....mada ja ako ne zavolim od starta, vreme ne igra niakvu ulogu, pa nek je i najbolji na svetu.....
 
'Vec par meseci smo u vezi..Lepo bi bilo da nastavim u stilu 'Volimo se'..ali nije takoz:(..on mnogo vise voli mene,nego ja njega..voljena sam..a ne mogu uzvratiti istom merom..prakticki,on je jako obziran,pazljiv,daje sve od sebe,zeli i vidi nas,bori se..i zato sam tu uz njega..osecam se sigurnom!Problem je hemija koja izostaje sa moje strane..nema je u onoj meri koliko prizeljkujem!Nisam dete vec odrasla zena kojoj fatalne ljubavi nista dobro nisu donele..i sad tu nastaje problem..moze li se neko vremenom zavoleti..moze li proraditi hemija..otici jer sanjas nove 'fatale'ljubavi(koje mozda nikada nece doci)..ili ostati(jer bi taj neko bio savrsen u realnim stvarima) i pomiriti se sa cinjenicom da si voljen,ali da ne volis onoliko koliko zelis...'
Kako bih i ja voleo da znam odgovor na ovo pitanje. Ne zato što sam u toj situaciji već iz radoznalosti. A ovo je momenat (tema) koji nisam baš proučavao. Ali možda bih nogao da dam svoje mišljenje kada bih znao još detalja. Šta je to što ti se ne sviđa kod partnera. Izgled, sex, nešto u ponašanju i stavu, nešto što ne možeš da definišeš a vezano je za emocije? Odgovor je sigurno u tebi.
 
'Vec par meseci smo u vezi..Lepo bi bilo da nastavim u stilu 'Volimo se'..ali nije takoz:(..on mnogo vise voli mene,nego ja njega..voljena sam..a ne mogu uzvratiti istom merom..prakticki,on je jako obziran,pazljiv,daje sve od sebe,zeli i vidi nas,bori se..i zato sam tu uz njega..osecam se sigurnom!Problem je hemija koja izostaje sa moje strane..nema je u onoj meri koliko prizeljkujem!Nisam dete vec odrasla zena kojoj fatalne ljubavi nista dobro nisu donele..i sad tu nastaje problem..moze li se neko vremenom zavoleti..moze li proraditi hemija..otici jer sanjas nove 'fatale'ljubavi(koje mozda nikada nece doci)..ili ostati(jer bi taj neko bio savrsen u realnim stvarima) i pomiriti se sa cinjenicom da si voljen,ali da ne volis onoliko koliko zelis...'

nema tu leba za tebe...možda se i zavaravaš neko vreme, al na kraju ipak od toga nema ništa...
 
Kako bih i ja voleo da znam odgovor na ovo pitanje. Ne zato što sam u toj situaciji već iz radoznalosti. A ovo je momenat (tema) koji nisam baš proučavao. Ali možda bih nogao da dam svoje mišljenje kada bih znao još detalja. Šta je to što ti se ne sviđa kod partnera. Izgled, sex, nešto u ponašanju i stavu, nešto što ne možeš da definišeš a vezano je za emocije? Odgovor je sigurno u tebi.

Npr.On je sportski tip,potencira zdravu ishranu,zdrav zivot,postojan,stoji cvrsto na zemlji,prakticar...ja zanesenjak,vecna sanjalica,umetnicka dusa...dva razlicita sveta...mada se razumemo,njemu mogu otkriti naj mracnije tajne i on meni...on mi je naj bolji drug pre svega..!E,sad..poenta je u tome da sam bila sa nekim,ko je bio ono 'savrseno pola',neko sa kim je sve prstalo od strasti i ljubavi..a ipak sam iz tog odnosa izasla povredjena,ranjena!Sad sam izgubila kompas,jednostavno nemogu osetiti hemiju,nemogu se dati..ili on jednostavno nije To..To...
 
Npr.On je sportski tip,potencira zdravu ishranu,zdrav zivot,postojan,stoji cvrsto na zemlji,prakticar...ja zanesenjak,vecna sanjalica,umetnicka dusa...dva razlicita sveta...mada se razumemo,njemu mogu otkriti naj mracnije tajne i on meni...on mi je naj bolji drug pre svega..!E,sad..poenta je u tome da sam bila sa nekim,ko je bio ono 'savrseno pola',neko sa kim je sve prstalo od strasti i ljubavi..a ipak sam iz tog odnosa izasla povredjena,ranjena!Sad sam izgubila kompas,jednostavno nemogu osetiti hemiju,nemogu se dati..ili on jednostavno nije To..To...

sto onda sebe mucis, cim se pitas sta i kako, to ne stima, logicno
za nesto dalje i vise, treba ipak sa nekim biti slican, dva razlicita sveta ne opstaju
 
sto onda sebe mucis, cim se pitas sta i kako, to ne stima, logicno
za nesto dalje i vise, treba ipak sa nekim biti slican, dva razlicita sveta ne opstaju

Mucim se jer znam da je on jako dobra i iskrena osoba na koju se mogu osloniti,pouzdan,neko ko me 'stiti' u svakoj mogucoj situaciji,ko bi uradio sve za mene..a sa druge strane ja neosecam neku posebnu hemiju,samo sigurnost..zahvalnost..!Bojim se da izgubim njega kao takvog..bojim se da necu naci nekoga!!Ponekad mislim da sam razmazena i da trazim savrsenstvo od zivota a u mojim godinama to je jako nezahvalno..
 
'Vec par meseci smo u vezi..Lepo bi bilo da nastavim u stilu 'Volimo se'..ali nije takoz:(..on mnogo vise voli mene,nego ja njega..voljena sam..a ne mogu uzvratiti istom merom..prakticki,on je jako obziran,pazljiv,daje sve od sebe,zeli i vidi nas,bori se..i zato sam tu uz njega..osecam se sigurnom!Problem je hemija koja izostaje sa moje strane..nema je u onoj meri koliko prizeljkujem!Nisam dete vec odrasla zena kojoj fatalne ljubavi nista dobro nisu donele..i sad tu nastaje problem..moze li se neko vremenom zavoleti..moze li proraditi hemija..otici jer sanjas nove 'fatale'ljubavi(koje mozda nikada nece doci)..ili ostati(jer bi taj neko bio savrsen u realnim stvarima) i pomiriti se sa cinjenicom da si voljen,ali da ne volis onoliko koliko zelis...'

ne moze.
hemija se ili stvori ili ne.
 
sto onda sebe mucis, cim se pitas sta i kako, to ne stima, logicno
za nesto dalje i vise, treba ipak sa nekim biti slican, dva razlicita sveta ne opstaju

Nisam uopste sigurna koliko je to tacno. Kad god sam bila u vezi sa sebi slicnima, to je bio 'Rat i mir" koji se zavrsavao porazom obe strane.
Voleti se moze na razne nacine. Ne mora sve da bude eksplozija i neprekidna strast. Uostalom i to se vremenom promeni.Zavisi sta ocekujes od njega, ali ako ga dozivljavas kao prijatelja i ne osecas bas nikakvu privlacnost, onda tesko da ce se to promeniti, osim ako si sad u nekoj fazi da jos nisi raskrstila sa prosloscu.
 
Nisam uopste sigurna koliko je to tacno. Kad god sam bila u vezi sa sebi slicnima, to je bio 'Rat i mir" koji se zavrsavao porazom obe strane.
Voleti se moze na razne nacine. Ne mora sve da bude eksplozija i neprekidna strast. Uostalom i to se vremenom promeni.Zavisi sta ocekujes od njega, ali ako ga dozivljavas kao prijatelja i ne osecas bas nikakvu privlacnost, onda tesko da ce se to promeniti, osim ako si sad u nekoj fazi da jos nisi raskrstila sa prosloscu.

Vidis..ti si naslutila...z;)..jos uvek nisam emotivno raskrstila sa prosloscu...jos uvek mislim na nekog ko je bio poseban..uvek ce biti..ali realno znam da ne mozemo uspeti..to je proslost!Sta mislis,da li se zbog toga blokiram,da li zbog toga ne mogu osetiti hemiju..?Mene porazava misao..da je sadasnji pravi...ne bih vise razmisljala o bivsem..
 
@lady aries
Još me zanima koliko dugo je trajala ta strasna veza?
Ovo strasno je izgleda presudna razlika.
Nisam baš pametan da o ovome puno rasparavljam ali ima nešto što znam.
Ono što bi bilo dobro uraditi je da se iskreno razgovara. Možda taj razgovor vodi kraju, a možda i ne, ali je svakako pošteno reći čoveku koji te voli svoja osećanja kojima je teško svesno upravljati. Rekao bih skoro nemoguće. Mislim da on kao neko ko te voli zaslužuje da ne bude zavaravan sa tvoje strane.
Ono što sledi zavisiće od dogovora između vas. Može se nastaviti i pokušati dalje, a može biti i prekinuta veza. Pitanje je da li se bojiš da veza bude prekinuta. Ako se bojiš, onda ćeš i to reći i izraziti nesigurnost u ono što želiš i ili osećaš.
Iskren odnos sa jedne strane rasterećuje, a sa druge sprečava buduće komplikacije i da ono što ti radiš bude okarakterisano kao prevara, igranje sa nečijim osećanjima, pokvarenost ili šta već.
Očigledno je da ceniš tu osobi i razmišljaš o njoj. Ne želiš da je povrediš, prosto ti je žao što i ti ne osećaš isto, ali ne možeš naređivati osećanjima. Samim tim što ovo pišeš govori o tome da nemaš loše namere (naprotiv). Ali ako već ne možeš da naređuješ svojim osećanjima, možeš da upravljaš svojim delima.
 
Ovde svi bivši ili sadašnji studenti hemijskog fakulteta....još malo pa ćete dolaziti u belim mantilima na Krstu sa sve epruvetama, menzurama, pipetama.....
Dakle, nisi ti pogrešila jer nam pišeš o onome što osećaš i to je tačno. Sadašnji momak jeste dobar prema tebi, voli te, pažljiv je ali ti njega ne voliš i to je jako bitno za tvoju budućnost, kao i za njegovu.
U vezi si, jer ne želiš da budeš sama i to je cena koju trenutno plaćaš ( opet, dužina trenutne veze od par meseci ne znači ništa, kao medju faza )
Popričaj sa sadašnjim momkom i reci mu da ga ne voliš i da on nije taj muškarac kojeg ćeš voleti.
Jeste, boleće ali više njega nego tebe, jer je očigledno on donosio više u vašu vezu nego ti.
Jadnik, dobar čovek, budala ali nema harizmu koja će privući tebe k njemu.
Budi dobra i ostavi ga.
Sreću ćeš pronaći na drugome mestu.
 
'Vec par meseci smo u vezi..Lepo bi bilo da nastavim u stilu 'Volimo se'..ali nije takoz:(..on mnogo vise voli mene,nego ja njega..voljena sam..a ne mogu uzvratiti istom merom..prakticki,on je jako obziran,pazljiv,daje sve od sebe,zeli i vidi nas,bori se..i zato sam tu uz njega..osecam se sigurnom!Problem je hemija koja izostaje sa moje strane..nema je u onoj meri koliko prizeljkujem!Nisam dete vec odrasla zena kojoj fatalne ljubavi nista dobro nisu donele..i sad tu nastaje problem..moze li se neko vremenom zavoleti..moze li proraditi hemija..otici jer sanjas nove 'fatale'ljubavi(koje mozda nikada nece doci)..ili ostati(jer bi taj neko bio savrsen u realnim stvarima) i pomiriti se sa cinjenicom da si voljen,ali da ne volis onoliko koliko zelis...'

Uvek je lepse voleti nego biti voljen to je stara stvar....Nedostatak te hemije ukazuje da on jednostavno nije neko koga zelis.Na starnu sto je on dobar i pazljiv ako te ne usrecuje.Osecas se sigurnom?Ne bih rekla...Pre ce biti da te je strah samoce pa si zato sa njim.To je malo sebicno.
 

Back
Top