Potreban mi je Vaš savet.........!!!!

prof. Grof

Ističe se
Poruka
2.775
Pozdrav.....

Ja sam prvi put imao priliku da imam mačka kao kućnog ljubimca, nikada ranije nisam imao mačku. Dobio sam prelepog umiljatog mačora od prijatelja. Mazio sam ga i pazio bio mi je potreban i stvarno sam ga puno voleo. Svakoga dana smo se igrali mazili, bio je veoma napredan. Hranio sam ga najkvalitetnijom hranom....

Juče sam primetio ujutru da mu nije dobro, večeras sam ga odveo kog veterinaraa a on je zaključio da mu nema pomoći, imao je temperaturu 32,2 jake grčeve u stomaku i dehidrirao je. Veterinar mi je nešto pričao a ja ga nisam ni slušao koliko mi je bilo žao....., dobio je inekciju i otišao.....

Milim vas pošto imam nameru da što pre nabavim drugoga mačka sličnom onome koga sam mnogo voleo, ovaj put hoću da to uradim sasvim drugačije i da se raspitam mnogo detaljnije o svemu....a vas bih zamolio da odgovorite, jer imate više iskustva, zbog čega mislite da je moj umiljati i prelepi mačak tako brzo oboleo i otišao....., šta je moglo da mu se desi.......Vaše mišljenje će mi nadam se više pomoći nego nečije drugo.....
 
uh, ja nemam ideju sta je moglo da mu se desi, ali znam kako ti je: (
nadam se da je macak bio vakcinisan
nekada stvarno nije dovoljna ni sva ljubav ovog sveta ni briga koju im posvecujemo
imas dosta tema na kojima ima predivnih maca za usvajanje, pre toga iscitaj teme koje se odnose na male macice na negu i ostalo i sta god da ti treba ili nije jasno pitaj
bilo dobro da imas vetrinara koga mozes pitati sve sto te zanima i nekada nije lose cuti misljenje jos nekog vetrinara,pogotovu kada su ozbiljne stvari u pitanju
veliki pozdrav
 
Žao mi je zbog loše vesti.
Po meni napravio si grešku što se nisi konsultovao sa još nekim drugim veterinarom kada je tako opasna situacija u pitanju.
Drugo trebao si da zapamtiš šta ti je veterinar rekao od čeka je mačak bio bolestan, možeš i naknadno da pitaš kako bi znao za ubuduće.
Dobar deo veterinara se nažalost lako odlučuje za eutanaziju jer nemaju dovoljno iskustva i to je velika opasnost za bolesne životinje, ponekad je bolje i ne poslušati veterinara vidi ovde

Juče sam primetio ujutru da mu nije dobro, večeras sam ga odveo kog veterinaraa a on je zaključio da mu nema pomoći, imao je temperaturu 32,2 jake grčeve u stomaku i dehidrirao je. Veterinar mi je nešto pričao a ja ga nisam ni slušao koliko mi je bilo žao....., dobio je inekciju i otišao.....

Neverovatno, jedan dan bolestan pa pravo u smrt. Pa da je metkom pogodjen duže bi živeo, kakav je to veterinar koji je doneo takvu brzu odluku. Pa kad bi se ljudi ubijali zbog toga što su jedan dan bili bolesni sveta ne bi ni bilo.

Ne znanje vlasnika i ne iskustvo veterinara je jedno od skirivenih opasnosti za kućne ljubimce.

Nesrecni macak nije ni dobio priliku za oporavak.

Pitaj veterinara šta se dogodilo i napiši ovde.

Nisi napisao koliko je macak bio star ni da li je bio vakcinisan.

Uvek vakciniši macku.
 
Poslednja izmena:
:(

Moze svasta da bude
najverovatnije je neki virus....


sledecu macku vakcinisi i revakcinisi obavezno

Džabe, Mico, i vakcina i revakcina, sve dok kreteni ne odobre ponovni uvoz vakcine protiv infektivnog peritonita, ovde u KV i široj okolini je izgleda baš čest, pre nedelju dana je mojim rođakama na 10-tak km od mene uginuo jedan mačak, pre neki dan i drugi, identični simptomi kao moj Zloća letos, i kao mačak dečka moje kume jesenas, 10-tak km od mene u drugom pravcu. Ali dobro, ipak su bar od nekih bolesti zaštićeni, i to je nešto. :aha:

Žao mi je zbog loše vesti.
Po meni napravio si grešku što se nisi konsultovao sa još nekim drugim veterinarom kada je tako opasna situacija u pitanju.
Drugo trebao si da zapamtiš šta ti je veterinar rekao od čeka je mačak bio bolestan, možeš i naknadno da pitaš kako bi znao za ubuduće.
Dobar deo veterinara se nažalost lako odlučuje za eutanaziju jer nemaju dovoljno iskustva i to je velika opasnost za bolesne životinje, ponekad je bolje i ne poslušati veterinara vidi ovde

Neverovatno, jedan dan bolestan pa pravo u smrt. Pa da je metkom pogodjen duže bi živeo, kakav je to veterinar koji je doneo takvu brzu odluku. Pa kad bi se ljudi ubijali zbog toga što su jedan dan bili bolesni sveta ne bi ni bilo.

Ne znanje vlasnika i ne iskustvo veterinara je jedno od skirivenih opasnosti za kućne ljubimce.

Nesrecni macak nije ni dobio priliku za oporavak.

Pitaj veterinara šta se dogodilo i napiši ovde.

Nisi napisao koliko je macak bio star ni da li je bio vakcinisan.

Uvek vakciniši macku.

NF, kod tako niste temperature teško da bi i najiskusniji veterinar mogao bogznakoliko da pomogne. Ali oko jednog se slažemo: treba ponovo pitati veta šta je to po njegovom mišljenju bilo.
 

Back
Top