Visak crvenih krvnih zrnaca...

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
poslednjih godinu dana imam problem da doktori ne mogu da mi nikako smanje krvni pritisak ispod 140/100...menjaju mi lekove neprekidno ali nista...danas sam insistirao da doktor ponovo pregleda rezultate labaratorije...naime posle dobrovoljnog davanja krvi /dao krv vise od 100 puta/ obicno odem na analizu...i posle davanja imam oko 6 eretrocite,hemoglobin 170...tek sad je uzeo kao mogucnost da mi je povecanje pritiska povezano sa povecanjem eretrocita...zanima me ima li iko slicna iskustva...i sta mi je ciniti...kako da smanjim broj crvenih krvnih zrnaca...trazio sam da potpisem u transfuziji da mi uzimaju vecu kolicinu krvi--ne prihvataju....
 
Може, наравно. Кардиолог и хематолог заједно.:)

А Полицитемија Рубра вера је обољење које баш резултује повећаним бројем еритроцита...слезина их не разграђује како треба...али терапија постоји.
Наравно, ја ти нисам поставила дијагнозу, само кажем да треба да те испитају у том смеру.:)
 
Може, наравно. Кардиолог и хематолог заједно.:)

А Полицитемија Рубра вера је обољење које баш резултује повећаним бројем еритроцита...слезина их не разграђује како треба...али терапија постоји.
Наравно, ја ти нисам поставила дијагнозу, само кажем да треба да те испитају у том смеру.:)

hvala puno...
 
Може, наравно. Кардиолог и хематолог заједно.:)

А Полицитемија Рубра вера је обољење које баш резултује повећаним бројем еритроцита...слезина их не разграђује како треба...али терапија постоји.
Наравно, ја ти нисам поставила дијагнозу, само кажем да треба да те испитају у том смеру.:)

samo kao strucnjak...ne odgovori mi ---dal je moguce da zbog povecanog broja crvenih krvnih zrnaca imam problema sa pritiskom -pogotovu donji..ili srcani...kako god je pravilno...zanima me misljenje...necu to shvatiti kao dijagnozu...kao covek koji se razume izuzetno u tehniku ja to poredim kao da u auto sipas vise ulja od normalnog...ili autogumu preduvas...ili hidrofor preduvas sa vazduhom...unapred hvala...
 
ne mora da znaci. postoji puno faktora koji uticu na krvni pritisak a povecanjem broja eritrocita ne znaci da se i volumen cele krvi povecao (to znaci da je tecni deo krvi manji zarad veceg broja krvnih celija).
povisenje krvnog pritiska se u najvecem broju slucajeva i ne zna.
znaci, kao sto rece Sofija, potreban je OBAVEZNO pregled hematologa.
 
ne mora da znaci. postoji puno faktora koji uticu na krvni pritisak a povecanjem broja eritrocita ne znaci da se i volumen cele krvi povecao (to znaci da je tecni deo krvi manji zarad veceg broja krvnih celija).
povisenje krvnog pritiska se u najvecem broju slucajeva i ne zna.
znaci, kao sto rece Sofija, potreban je OBAVEZNO pregled hematologa.

hvala...!!!
 

Back
Top