Nevladine organizacije u Nišu

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Ne znam zašto mi pade na pamet da ovo postavim :), čini mi se da tema o tome nije bila, pa eto...

Ne morate pisati da li ste vi članovi nekih NVO ako nećete, ali bi bilo fino da napravimo pregled toga za koje smo organizacije čuli, šta rade, koliko su uspešne, šta nedostaje gradu, kako vidite delovanje i smisao tih organizacija...
 
http://www.protecta.org.rs/

PROTECTA-u su osnovali učesnici Studentskog protesta ‘96/97. sa ciljem da se kroz buduće aktivnosti energija mladih usmeri u pravcu pozitivnog društvenog delovanja na lokalnom i nacionalnom nivou. Iako registrovana 1998, PROTECTA je počela sa svojim aktivnostima još 1997. kao neformalna grupa.

Najznačajniji korak u razvoju organizacije bio je otvaranje Informacionog centra za NVO u Južnoj Srbiji u januaru 2000. godine. U vreme velikog pritiska Miloševićevog režima na medije i nevladine organizacije, PROTECTA Informacioni centar je obaveštavao aktiviste NVO sektora o aktuelnostima, mogućnostima saradnje, dobijanja sredstava i delovanja u pravcu stvaranja građanskog društva u Srbiji. U to vreme aktiviste i menadžment PROTECTA-e pripadnici policije hapse i saslušavaju u više navrata.

Zahvaljujući edukaciji svojih članova i prepoznavanju autentičnih problema lokalnih zajednica u Južnoj Srbiji, PROTECTA je postala interesantna velikom broju donatora. U 2000. godini realizovali smo 3 projekta sa godišnjim budžetom od 30.000 maraka. Veliki broj mladih ljudi su svojim idejama i entuzijazmom pomogli da PROTECTA raste, stvara nove projekte i stiče nove prijatelje. Tako su nastali timovi PROTECTA-e kroz koje mladi ljudi mogu da dobijaju informacije i da ostvaruju ideje u oblastima koje ih interesuju. Iz godine u godinu, uz sve veću podršku donatora, PROTECTA je lagano rasla i strukturalno i programski.
 
Српски народни покрет 1389


Српски народни покрет 1389 је формиран почетком октобра 2004. године са циљем да значајно родољубиво прегнуће усмери ,сабере и подигне на виши организацијски ниво.

Сазрела је свест међу новом генерацијом српских родољуба која би се могла исказати речима ''кад ако не сад'' и ''ко ако не ми''. Ситуација је таква да је Српски народ у великој биолошкој, моралној, економској и свакој другој кризи и мораће сам да преузме судбину у своје руке, да се тргне из апатије. Апсолутно је јасно да на жалост нема појединаца ни институције који би могли (и хтели) да својим ауторитетом и харизмом поведу нацију, па се стога сви морамо упитати: шта могу да учиним за отаџбину?

Свесно, одлучно и поносно настављамо државотворне идеје и традицију прилагођавајући их у изразу сопственог времена, дакле наша уверења нису изум једног човека ни туђинских институција, нити пак талог потрошачке, материјалистичке саможивости.

"Ми из Србије
бежати немамо куда,
ми друге земље до ове
немамо
а ову коју имамо
ваља нам бранити! "

ПРОГРАМСКА НАЧЕЛА

1 - Родољубље

2 - Православна вера

3 - Слога

4 - Очување чистоте и богатства српског језика

5 - Ћилирично писмо

6 - Породичне вредности

7 - Државни суверенитет и територијална недељивост Србије.

8 - Српска(европска) традиција наспрам "еуропске модернизације"

9 - борба против Секташтва и унијаћења

10 - борба против наркоманије и геј покрета

Више на www.snp1389.rs


Нишки одбор Српског народног покрета 1389 је у оснивању,ускоро ће се ако бог да одржати и трибина упознавања са СНП 1389.

Сви који желе да се прикључе раду Српског Народног Покрета 1389 могу да се јаве на info@snp1389.rs или на бројеве телефона 064/279-35-63 и 064/121-39-31

Поздрав
 
Sve u svemu, može da se napravi podela tih NVO prema njihovom cilju i programu na NVO koji imaju preozapadnu politiku, na NVO nacionalnog tipa, dalje na one koji se bave humanitarnim radom, one kojima je osnova obrazovni sistem...

Koje smatrate najuspešnijim u radu, znate li neke zanimljive akcije koje su organizovali?
 
Неке од акција СНП 1389

akcija10.jpg


уманитарно-ходочасна посета српским енклавама и православним светињама у јужној српској покрајини КиМ.

kosmet11.jpg


n1407151101_172778_8374.jpg

kosmet10.jpg


Више на

 
Poslednja izmena:
u nisu se jesenas pojavilo neko udruzenje "stara srpska kolevka" kao pomazu porodicama sa tri deteta, samohranim majkama...bili su u dusanovoj ulici i naplacivali su godisnju clanarinu od 500din...davali su kao oko 350e...cim je novac u pitanju to se brzo proculo i krenuli su sa uclanjivanjima...oko nove godine treba da stignu clanske karte, novac jos nije krenuo ali bice...odjednom ih nema vise tu..niko ne zna gde su...uzeli novac za clanarine, dali uredno priznanice a njih nigde nema...
mozda nije prava tema za ovde ali ajd...
 
СНП 1389 на Космету

Извештај са поклоничког,хуманитарног и ходочасног путовања
СНП 1389 по енклавама и манастирима српског Косова и Метохије.


У ноћ, петка, 12. фебруара, од храма Светога Саве кренуо је пун аутобус младих ходочасника, уз благослов владике Рашко-призренског Артемија, пут свете српске земље. Током првих јутарњих часова суботе, 13. фебруара, аутобус је прешао административну линију на пункту код Јариња. Затим је прошао кроз српска места Лепосавић, Звечан и Косовску Митровицу, где су се ходочасници код споменика поред моста на Ибру, поклонили сенима српских жртава НАТО и УЧК терориста. Одатле је аутобус наставио свој пут ка Метохији, кроз јужну Миторовицу где је добио безбедносну пратњу. Прва станица на поклоничком путу је Пећка Патријаршија, где се стигло током јутра. Одатле, након обиласка манастира и разговора са сестринством манастира, ходочасници су отишли за манастир Високе Дечане, где су примљени и послужени од братства манастира. Током боравка у манастиру било је разговора и предања о историји манастира и фресака. Из Високих Дечана отпутовало се за Призрен, у центар града, у цркву Богородице Љевишке. Црква је иначе затворена, па је наш долазак захтево ванредно откључавање како бисмо обишли српску светињу, која је више пута рушена, паљена и оскрнављена. Млади ходочасници су почистили ђубре које су шиптарски варвари преко ограде и бодљикаве жице бацали у цркву. Из некада царског, српског, града Призрена, путници су отишли у манастир надомак града, манастир Свети Архангели, где су дочекани, примљени и послужени од стране монашког братства манастира. На самом прилазу у манастир стоји мала база немачког КФОРа, кроз чији коридор је пункт за улазак у манастир. Војници нису хтели у почетку да пусте ходочаснике, али се инсистиралоо на разговор са командиром. Током разговора вођа пута са командиром немачког састава КФОРа, који је захтевао да и ако нас пусте унутра, претходно буде извршена строга контрола сваког ходочасника.Тада се појавио јеромонах манастира Свети Архангели, који је на чистом немачком очитао добру буквицу командиру пошто је такво понашење нажалост постала пракса код немачких војника. Затим су ходочасници ипак ушли на земљиште српске светиње која је била до темеља порушена, и где монаси који га реконструишу, бораве у конацима и богослуже у капели који су новонаправљени. Ту су се послужили, и у дугим разговорима са монаштвом прошли теме око историје манастира, православног погледа на свет и правих вредности друштвеног система какав треба да буде. Из манастира Свети Архангели ходочасници су отишли у српску енклаву Велика Хоча, у којој су обишли Дечанску винарију и цркве Велике Хоче, имали вечеру са мештанима и потом се разишли по кућама српских домаћина у којима су ноћили. У недељу, 14. фебруар, ходочасници одлазе у манастир Зочиште на литургију, после које разговарају са братством манастира. Одатле су отишли на планинске обронке Метохије, где су виногради метоси српских манастира. Како је тога дана слава Свети Трифун, заштитник винара, ходочасници су били у винограду који је освештало свештенство из Велике Хоче. Након сечења винове лозе, ходочасници су отишли за манастир Грачаница. Тамо су дочекани од стране сестринства манастира Грачаница, којима је предато преко 2 тоне хуманитарне помоћи коју су сакупили: Српски народни покрет 1389, Удружење студената Правног факултета "Номоканон" и друштво гуслара "Цар Лазар". Током њиховог боравка у манастиру Грачаница, били су сведоци велике срамоте и безакоња, које смо описали у чланку "истина иза зидина". Из манастира Грачаница отишло се на Газиместан, где се поклонило сенима светих ратника Косовске битке. Након тога ходочасници су отишли за Косовску Митровицу, где су се срели са домаћинима са Видовданског марша и до Лепосавића где су ходочасници дочекани од домаћина са прошлогодишњих барикада против ЕУлекс царине. Након дружења са локалним српским живљем, ходочасници су се вратили за Београд и одатле за друге градове Србије из којих су дошли на ово путовање.

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php




Информатинва служба СНП 1389
 
Српски Народни Покрет 1389 у четвртак 15.04.2010 организује трибину представљања покрета са почетком у 19ч.Улица Цара Душана 35 (код кафане "Стара Србија")

 

Prilozi

  • trib.jpg
    trib.jpg
    31,6 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Ja bih zamolila:

1. da se ne postavljaju slike ovako... cele da se otvore, već one umanjene, pa ko želi, kliknuće da ih vidi...;

2. bez reklama;

3, bez antireklama i davanja ličnog stava na tuđe postove.

Pošto sam ja postavila temu, smatram da imam pravo da predložim ponašanje na njoj.
Moja osnovna zamisao je da tema bude neutralna.
Nije poenta da svuda isprovociramo diskusiju u pravcu politike.
Tolerancija i inteligencija je i da na osetljivoj i graničnoj temi, zvanoj NEVLADINE ORGANIZACIJE, iskontrolišemo svoja uverenja i ispošujemo tuđe postove.
Koji, naravno, treba da budu umereni, pretežno informativni (nikakvo vrbovanje članova, za to postoje drugi načini).

Hvala.
 
Ja bih zamolila:

1. da se ne postavljaju slike ovako... cele da se otvore, već one umanjene, pa ko želi, kliknuće da ih vidi...;

2. bez reklama;

3, bez antireklama i davanja ličnog stava na tuđe postove.


Хвала на разумевању,извињавам се посетиоцима форума са слабијом конекцијом исправио сам...

Ne morate pisati da li ste vi članovi nekih NVO ako nećete, ali bi bilo fino da napravimo pregled toga za koje smo organizacije čuli, šta rade, koliko su uspešne, šta nedostaje gradu, kako vidite delovanje i smisao tih organizacija...



Ja pozivam sve članove ovog foruma da ne idu na ovu tribinu. Ne treba im ovo u životu.

Ти немаш права да икоме сугеришеш где неће,где хоће да иде и коме шта треба у животу.


Трибина је намењена национално свесној омладини
,за марихуану се обратите некоме у просторијама ЛДП-а.

Хвала
 
Ja sam nacionalno svestan, mlad sam, volim svoju zemlju, ali recimo, ljude alternativne seksualne orijentacije nikad neću da bijem, jer to nema nikakve veze sa patriotizmom i ljubavi prema svojoj zemlji.

P. S. ne drogiram se, samo povremeno pijem.

P. P. S. ne znam kako ti to imaš pravo da sugerišeš pozivanjem na tribinu, a ja nemam pozivom da se na istu ne ide? Što smo ti i ja drugačiji?
 
Нико од чланова СНП 1389 њих никад није хтео да бије већ само да их усмери на прави пут и спречи одржавање параде срама.Једно је бити "алтернативно сексуално оријентисан",а друго је ићи по центру главног града и то пропагирати(поносити се сопственом болешћу).Не знам како би се ти осећао да се шеташ са дететом а испред тебе пролази "поворка"
срама,имаш на јутјубу како је то нпр. у Бразилу(грозота) и у Москви где је њихова управа лепо решила проблем тиме што је похапсила те сексулано девијантне особе.

П.С. Нисам нигде никога присиљавао да дође већ само објавио да ће се трибина одржати.
 
OK, neću da se raspravljam s tobom, očigledno se ne slažemo po nekim pitanjima, ali mora da priznam da si kulturan sagovornik, što cenim. Respekt za to.

Samo bih hteo da dodam jednu jako bitnu stvar, a to je da je homoseksualnost odavno prestala da se tretira kao bolest. Citat iz srpske Vikipedije:

Научна заједница више не сматра хомосексуалност менталним поремећајем. Америчко удружење психијатара је 1973. године уклонило хомосексуалност као поремећај из одељка „Сексуалне девијације“ „Дијагностичког и статистичког упутства менталних поремећаја“ (енгл. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, DSM-II)
 
Нико од чланова СНП 1389 њих никад није хтео да бије већ само да их усмери на прави пут и спречи одржавање параде срама.Једно је бити "алтернативно сексуално оријентисан",а друго је ићи по центру главног града и то пропагирати(поносити се сопственом болешћу).Не знам како би се ти осећао да се шеташ са дететом а испред тебе пролази "поворка"
срама,имаш на јутјубу како је то нпр. у Бразилу(грозота) и у Москви где је њихова управа лепо решила проблем тиме што је похапсила те сексулано девијантне особе.

П.С. Нисам нигде никога присиљавао да дође већ само објавио да ће се трибина одржати.

Po mom mišljenju, internet i jeste mesto gde se mogu naći najrazličitija obaveštenja i podaci, gde je sloboda do maksimuma rastegnuta i gde svako ima pravo na svoju promociju.

Jedino mi smeta kada je promocija napadna (govorim konkretno o forumu), kada se obaveštavanje - pozivanje vrši velikim slovom, boldom, slikama i pokličom.

Nisu svi koji dolaze na forum ovce, pa da vas dvojica sugerišete da li treba ili ne treba da idemo na takvu tribinu.
Šta vas briga da li hoćemo ili nećemo...!

Tvoje je da staviš diskretnu informaciju (koga to interesuje - doći će; nije to umetničko-intelektualni događaj, pa da moraš da smišljaš najatraktivniju pozivnicu; ovo je ideologija, tu ljudi lako krenu ZA ili PROTIV...), moderatorovo da daje primer tolerancije i umerenosti.

A moje je da se ne pravim pametna i da vas ne podučavam...

Stoga - izvinjavam se.
 

Back
Top