u znaku krsta: moderna Rusija

the Hound of Ulster

Primećen član
Banovan
Poruka
855
Gledao sam pre neko vece prenos bozicne liturgije iz Moskve. Dobar hor, lepa crkva, novosagradjeni hram Hrista Spasa na mestu gde su crveni akrepi srusili crkvu za vreme terora, ali najinteresantnije je sad vec obavezno prisustvo Medvedeva i njegove porodice, okruzenog sitnom decom, kao i Putina u godinama pre njega. Bilo je vrlo poucno gledati predsednika Medvedeva kako se klanja, krsti i moli dva sata na nogama. Kratak insert je prikazao Putina u intimnijoj atmosferi neke provincijalne crkvice.

_45352034_medvedev2_ap220.jpg

367170.jpg


Rusija se od pocetka Putinove ere sve vise okrece pravoslavlju. Ovih dana je potpisan zakon o pocetku vracanja imovine crkvi, a za pocetak se vraca novodevicanski manastir i poklanja sto miliona evra iz drzavnih fondova za obnovu crkava i manastira postradalih pod bezboznistvom.

Zlobnih i skandalizovanih komentara u zapadnoj stampi ima na stotine, ali to je za ocekivati. Ono sto mene interesuje jeste sledece - kada ce nasa drzava poceti da vraca sve sto je ukradeno SPC?

Nije moguce da smo jos uvek vece komunjare od samih Rusa. Tamo se uspostavlja pravda, a ovde se lopovi i njihova decurlija jos prenemazu.

Zato nam tako i ide.

putin-easter-2007-6.jpg
 
Vraca se, a?

Koliko je vraceno eparhiji sremskoj od onih petnaest hiljada hektara samo na Fruskoj Gori, recimo?

Не знам тачно за Фрушку Гору, али знам да је Епархији шабачко-ваљевској враћено преко 2 500 хектара шуме... затим овде у мом комшилуку код цркве Св.Марка цела велика зграда петоспратница у којој је смештен ЈАТ... значи враћа се... постепено...
 
A koliko je SPC vraceno na Metohiji , zemlje , koja je oduzeta 45 i data siptarima na koriscenje ?

ТО ЈЕ ГЛАВНА СТВАР ЗА СРБИЈУ - али очигледно је тамо окупација па формално враћање код чињенице да лоповлук штити ЕУЛЕКС и КФОР не би ни имало било каквог ефекта... једино можда ако би СПЦ добила званично да јој се враћа одузето, па да се после обрати Међународном суду у Хагу - МИСЛИМ ДА БИ ТУ ДОБИЛИ ГЛАТ СПОР...
 
pa Frusku Goru im mozda nisu vracali zato sto je u pitanju nacionaolni park , mada je sada presla po novom statutu u nadleznost APV ,gde je glavni baja stari bogomoljac i popovski sin Pajtic, pa se mozda ogrebu i za nesto zemlje na Fruskoj gori ...pogotovo sto je sa Vasilijem na prst u bulju , cak ga je ovaj i odlikovao prosle godine
 
nemam pojma, znam da je eparhiji Backoj vracena zgrada u centru gde mi drzi drug kafanu , pa su popovi nabili zakup , mada su i LDP i Gej 17 jos tamo :lol:
a pre neki dan su vratili i zgradu kod Tasa gde se nalazi JAT

Ako misliš na Gusan nije vraćena samo zgrada, već i ceo pasaž. A na tom spratu su sem G17 i Liga socijaldemokrata, Omladinski klub i Nezavisno udruženje novinara. U sred tog pasaža je zgrada u kojoj je nekad bio bioskop, pre jedno 70 god, a gde će sada biti, mislim, SPC informativni centar. Iza te zgrade je bila neka ordinacija. To je stan za koji su poslovnom prosttoru plaćali 173 evra mesečno. To je bilo malo, ali kad je to Crkva preuzela tražili su im, po onome što sam ja čuo, 1700 evra mesečno. I ovi se ljudi iselili.
 
pa Frusku Goru im mozda nisu vracali zato sto je u pitanju nacionaolni park , mada je sada presla po novom statutu u nadleznost APV ,gde je glavni baja stari bogomoljac i popovski sin Pajtic, pa se mozda ogrebu i za nesto zemlje na Fruskoj gori ...pogotovo sto je sa Vasilijem na prst u bulju , cak ga je ovaj i odlikovao prosle godine

Haha, nacionalni park. Nepovredivo, nema sta.

Manastiri na Fruškoj gori neće odustati ni od jednog zahteva, sve dok im se ne vrati i poslednji kvadratni metar oduzete imovine, poručuju iz Eparhije sremske, povodom zahteva Javnog preduzeća „Fruška gora” da Vlada Srbije izuzme iz procesa restitucije šume koje se nalaze u okviru nacionalnog parka na ovoj planini.

– Crkvena imovina je posle 1945. godine oduzimana na zborovima naoružanih ljudi. Kroz moje ruke je prošlo hiljade zapisnika mesnih narodnooslobodilačkih odbora i zborova agrarnih interesenata iz kojih se vidi kako se to događalo – priča Steva Zivlak, pravobranilac Eparhije sremske.

Član pravnog tima Patrijaršije kaže da zato SPC proces restitucije vidi, ne samo kao približavanje evropskim standardima, već i kao pitanje ispravljanja velike istorijske nepravde nanete Crkvi.

– Imovina koju Crkva poseduje u Sremu kupljena je zlatom sa Kosova u vreme kada je Arsenije Čarnojević došao na ove prostore i ta istorijska prava potvrdio je i car Leopold – objašnjava Zivlak.

Da se vrati sve, a sve banditske politicare da vidim u crkvi kako se smerno klanjaju i krste.

Za pocetak.
 
Da bi bilo ko poverovao u to, prvo reci tim ex-KGB agentima da skinu onu CRVENU ZVEZDU petokraku
Red_Square.jpg

Неће Руси да скину то "историјско знамење" (петокраку) зато што је то обележје једног времена, чак су оставили неке Лењинове споменике, ништа није оскрнављено, али не зато што су они "остали комунисти" већ зато што су под том петокраком сломили фашизам.

Нисам комуниста и не браним петокраке, али кажем какво је њихово гледиште на то. А Путину и Медведеву свака част што окрећу своју земљу православљу, да је среће и наши политичари тако да окрећу нас, ка цркви а не ка Европи и луксузу, већ скромности и православљу, камо среће где би им крај био....
 
Poslednja izmena:
Пази....Опет нападју Милошевића....Па докле више људи...
Милошевић је одавно мртав...Тито је одавно мртав....Зашто не причате о данашњем времену?
Нико да постави путање...
ЗАШТО ОНАЈ, КОЈИ КОРИСТИ ПРИЛИКУ ДА СЕ СЛИКА, КАД СЕ БИЛО ШТА ДЕШАВА У ОВОЈ ДРЖАВИ,
НИЈЕ ОТИШАО НА ДОЧЕК СРПСКЕ НОВЕ ГОДИНЕ....?
Могао је и тамо да се слика....или можда....
ЧОВЕК НЕ ОСЕЋА ТО КАО СВОЈ ПРАЗНИК....?
 
U prilog tome i činjenica da u sve više raznoraznih anketa i izbora za naj-Rusa Sveti Aleksandar Nevski šije raznorazne Staljine i Lenjine. Dok se kod nas ljuta bitka bije između Slobe i Đinđe, ili Slobe i Tita, ili Đinđe i Tita, ili tako nešto.

Lepa ilustracija, ne?



Pu, pu, pu, daleko bilo.

42514605_10136093_thumbnail.jpg
najbolji su ti vernici sto su naucili da se krste u cetrdesetoj i nasi i ruski z:D
 

Back
Top