Nvidia vs Ati

ATI vs NviDia

  • ATI

  • NviDia


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

CheesyWheesy

Zainteresovan član
Poruka
214
Da li ce nvidia opet poslati ati u zaborav, nvidia od aprila nije izbacila nove modele grafickih kartica koliko sam ja mogao da saznam problem je Intel. Postao je preskup. nvidia verovatno sada pravu GPU sama za sebe ili ce da se pridruzi AMD-u kao i Ati. Ali da zaboravimo sta je sada. Cisto kada birate graficku koju marku vise gotivite?
 
Da li ce nvidia opet poslati ati u zaborav, nvidia od aprila nije izbacila nove modele grafickih kartica koliko sam ja mogao da saznam problem je Intel. Postao je preskup. nvidia verovatno sada pravu GPU sama za sebe ili ce da se pridruzi AMD-u kao i Ati. Ali da zaboravimo sta je sada. Cisto kada birate graficku koju marku vise gotivite?

Pa pazi zavisi zasta ti treba koliko imas para itd.Nvidia ima gomilu opcija vise (sto je dobro za igrice i graficke programe) i skuplja je i kvalitetnija.Ati ima onaj odnos veca brzina-manja cena.Nije preporucjiva za igrice i slicno.
 
Da li ce nvidia opet poslati ati u zaborav, nvidia od aprila nije izbacila nove modele grafickih kartica koliko sam ja mogao da saznam problem je Intel. Postao je preskup. nvidia verovatno sada pravu GPU sama za sebe ili ce da se pridruzi AMD-u kao i Ati. Ali da zaboravimo sta je sada. Cisto kada birate graficku koju marku vise gotivite?

Pre sam imao kombinaciju Intel-ATI.Sada Amd-Nvidia.Ova druga je winner.E sad,naravno da je najbolja i najskuplja Intel-Nvidia.
 
Pa pazi zavisi zasta ti treba koliko imas para itd.Nvidia ima gomilu opcija vise (sto je dobro za igrice i graficke programe) i skuplja je i kvalitetnija.Ati ima onaj odnos veca brzina-manja cena.Nije preporucjiva za igrice i slicno.

Daj molim te prodji se takvih odgovora.
Po meni se kartica moze birati samo na osnovu onog sto tebi treba, cijeni koju mozes da izdvojis i sta od kog proizvodjaca mozes da dobijes za tu cijenu.

Evo ja tebe pitam, izdovoji mi sta je bolja kupovina do 10000 din, 15000, 20000, 25000 i vise.
Znaci daj mi konkretne modele koji su najbolja kupovina po tim segmentima...
I koja je to gomila opcija vise nego sto ima Ati?

Danas u ovom momentu stvari stoje ovako: Ati je trenutno ispred nVidie u svakom pogledu, imaju jace graficke karte, imaju novu generaciju koja podrzava DX11, za manje para daju vise nego nVidia, manje se greje, bolje se overklokuju, itd...

@Za postavljaca teme
Najbitnije je da nam kazes koliko si para spreman da izdvojis, koje su ti ostale komponente i za sta ces graficku karticu najvise koristiti, da li su to igre ili neki ozbiljniji rad?
A postavljanje pitanja Ati vs nVidia moze samo da dovvede do bezveznih postova kao sto su neki gore napisani. Svaki proizvodjac ima dobre i lose modele, u nekom trenutku je bolji prouzvod jedno, a drugom drugog proizvodjaca.

Ja ne znam da ti odgovorim koji je proizvodjac bolji (jer dok god oba proizvodjaca rade dobre kartice to je bolje za nas, jer ce jedni druge uvijek tjerati da obaraju cijene) ali kad mi kazes koliko para imas i za sta ce da sluzi ja znam da ti predlozim konkretan model, ne bitno da li je to Ati il nVidia. Nisam poklonik ni jednih ni drugih, nego sam poklonik svojih para i uvijek volim da odu tamo gdje je bolje i pametnije...
 
Daj molim te prodji se takvih odgovora.
Po meni se kartica moze birati samo na osnovu onog sto tebi treba, cijeni koju mozes da izdvojis i sta od kog proizvodjaca mozes da dobijes za tu cijenu.

Evo ja tebe pitam, izdovoji mi sta je bolja kupovina do 10000 din, 15000, 20000, 25000 i vise.
Znaci daj mi konkretne modele koji su najbolja kupovina po tim segmentima...
I koja je to gomila opcija vise nego sto ima Ati?

Danas u ovom momentu stvari stoje ovako: Ati je trenutno ispred nVidie u svakom pogledu, imaju jace graficke karte, imaju novu generaciju koja podrzava DX11, za manje para daju vise nego nVidia, manje se greje, bolje se overklokuju, itd...

@Za postavljaca teme
Najbitnije je da nam kazes koliko si para spreman da izdvojis, koje su ti ostale komponente i za sta ces graficku karticu najvise koristiti, da li su to igre ili neki ozbiljniji rad?
A postavljanje pitanja Ati vs nVidia moze samo da dovvede do bezveznih postova kao sto su neki gore napisani. Svaki proizvodjac ima dobre i lose modele, u nekom trenutku je bolji prouzvod jedno, a drugom drugog proizvodjaca.

Ja ne znam da ti odgovorim koji je proizvodjac bolji (jer dok god oba proizvodjaca rade dobre kartice to je bolje za nas, jer ce jedni druge uvijek tjerati da obaraju cijene) ali kad mi kazes koliko para imas i za sta ce da sluzi ja znam da ti predlozim konkretan model, ne bitno da li je to Ati il nVidia. Nisam poklonik ni jednih ni drugih, nego sam poklonik svojih para i uvijek volim da odu tamo gdje je bolje i pametnije...

decko ne znas sta pricas... ATI nikada nece biti bolji niti je ikada bio...
 
Ja imam Ati saphire toxic game edition 4890(fabricki OC).Igram sve moguce igrice na max,sa svim ukljucenim opcijama(1600X1050..ne mogu visu rezoluciju zbog monitora).Ne vidim koju bi karticu (nVidiu)kupio u tom cenovnom rangu,a da moze sve sto moze i ova potonja...Imam i procesor Intel,tako da sam prezadovoljan kombinacijom.
Da naglasim da sam dugo vremena koristio Nvidiu,pa nemam nista protiv te kartice...
 
Od izlaska ATI serije 4xxx, nVidia je u ozbiljnim problemima, Cuda je već prošlost a glavni ljudi iz istraživačkog tima su je napustili. Šta će biti - videćemo, sličnu situaciju smo imali kada se pojavio legendarni ATI Radeon 9600XT i ostala bratija kada je nVidia serija 5xxx jednostavno pala u zaborav ali se naprasno pojavila serija 6xxx i tako u krug. Sve je izvesnije da Intel i AMD zajedno rade i tako gaze svaku moguću konkurenciju, pa što to ne bi bilo i sa grafikama, možda se namerno pravi drama oko svega ovoga dok Intel ne kupi nVidiu.... i tako u krug, oni prave buku i galamu a narod se prži i misli da je kupio bolju 'pinklu' od komšije, zaključak - Show must go on.
 
Ati je trenutno isplativiji i bolji tako da nema price vise oko uporedjivanja sa konkurencijom.nVidia je nedorastao rival,mada je dok je ati bio u krizi,imala bolje cipove od ATI.Kolo srece se okrece.
 

Back
Top