Тема са личним печатом

Разум и осећајност

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
120
Губитак митова је нешто најгоре што може задесити нацију.
Без косовског мита, без видовданског мита, светосавског мита, без мита о Обилићу и Краљевић Марку, војводи Момчилу, Милошу Војиновићу, цару Душану... ми не бисмо више били Срби. Сваки мит, сваку легенду, па и онај најмањи, на први поглед најбезначајнији, треба пажљиво чувати и неговати

Колико су митови значајни за будућност Срба (о томе је и Арчибалд Рајс мудро зборио) говори и страх наших непријатеља од српских митова. Најважнији циљ наших непријатеља је репрограмирање Срба или демитологизација Срба. Тако су покушали да демитологизују Видовдан (празник Бога Вида) испоручивши бившег председника Србије баш на тај дан. Овог момента покушавају да сруше мит о српском хероју доктору Шешељу. Они желе Србију без хероја. Србију млаких и уплашених људи.
 
Губитак митова је нешто најгоре што може задесити нацију.
Без косовског мита, без видовданског мита, светосавског мита, без мита о Обилићу и Краљевић Марку, војводи Момчилу, Милошу Војиновићу, цару Душану... ми не бисмо више били Срби. Сваки мит, сваку легенду, па и онај најмањи, на први поглед најбезначајнији, треба пажљиво чувати и неговати

Колико су митови значајни за будућност Срба (о томе је и Арчибалд Рајс мудро зборио) говори и страх наших непријатеља од српских митова. Најважнији циљ наших непријатеља је репрограмирање Срба или демитологизација Срба. Тако су покушали да демитологизују Видовдан (празник Бога Вида) испоручивши бившег председника Србије баш на тај дан. Овог момента покушавају да сруше мит о српском хероју доктору Шешељу. Они желе Србију без хероја. Србију млаких и уплашених људи.


:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
 
Губитак митова је нешто најгоре што може задесити нацију.
Без косовског мита, без видовданског мита, светосавског мита, без мита о Обилићу и Краљевић Марку, војводи Момчилу, Милошу Војиновићу, цару Душану... ми не бисмо више били Срби. Сваки мит, сваку легенду, па и онај најмањи, на први поглед најбезначајнији, треба пажљиво чувати и неговати

Колико су митови значајни за будућност Срба (о томе је и Арчибалд Рајс мудро зборио) говори и страх наших непријатеља од српских митова. Најважнији циљ наших непријатеља је репрограмирање Срба или демитологизација Срба. Тако су покушали да демитологизују Видовдан (празник Бога Вида) испоручивши бившег председника Србије баш на тај дан. Овог момента покушавају да сруше мит о српском хероју доктору Шешељу. Они желе Србију без хероја. Србију млаких и уплашених људи.

A na kojem se to frontu Šešelj dokazao, pa da bude heroj?
 
Неко јако озбиљан и стручан ради на репрограмирању Срба.

Хајде рецимо, зар је Милошевић морао да буде изручен на Видовдан? Мислим, од толико других дана...
Или... зар је Клинтон баш на 10-огодишњицу бомбардовања морао да слика загрљен са нашим тенисеркама?
Провејава утисак да су ови догађаји у склопу психолошког рата.

Или на пример... фарбање Пећке патријаршије у кармин црвено:

PECC.jpg
ivanovic-klinton-jankovic.JPG
 
Неко јако озбиљан и стручан ради на репрограмирању Срба.

Хајде рецимо, зар је Милошевић морао да буде изручен на Видовдан? Мислим, од толико других дана...
Или... зар је Клинтон баш на 10-огодишњицу бомбардовања морао да слика загрљен са нашим тенисеркама?
Провејава утисак да су ови догађаји у склопу психолошког рата.

Или на пример... фарбање Пећке патријаршије у кармин црвено:

PECC.jpg
ivanovic-klinton-jankovic.JPG
Види, ове две девојке су своје тенисерке, не наше. Ако су урадиле нешто добро за Србију, одлично, хвала им. Ако су се сликале са Клинтоном, то је њихов проблем. Опет идолопоклонство...
Људи о којима се испредају митови не раде то зато да би се испредали митови о њима већ зато што су такви какви су. Некоме могу бити идеал али не и иконе.
Само још да објасниш одакле ти ова фотографија Пећке патријаршије у црвеном?
 
Е овако ћемо, кад неко нешто паметно напише (а пре тога се УДУБИ у тему) одговорићу.
До тада z:poz:
Молим те врати се, све ти је опроштено....хоћеш сада да је у зелено омаламо? То је још провокативније..
 
A zasto je Seselj heroj..sta je to herojski ucinio ,da bi zasluzio da ga zovemo "heroj"..???

Немој да ме нервираш са безевезе питањима.

Јел гледаш пренос суђења? Не гледаш? Е па гледај да би разумео. Има она народна, на муци се познају јунаци.
 
Sve je dobro rečeno u uvodnom postu, osim što se ne slažem da su to mitovi u smislu izmišljotine ili nepostojeće legende. To je sve naša istorija. Fakt. U sklopu demitologizacije upravo i spada uvjeravanje Srba da su to nekakvi mitovi koji će se kao takvi onda lakše izbrisati iz svijesti i savjesti naroda. U međuvremenu nameću se neke nove vrijednosti kojima treba težiti kao što je npr. najnoviji tip mobitela ili lcd televizora na kojima ćemo gledati istinske i prave mitove kao što je onaj da su Bred Pit i žena mu Angelina em zgodni, em sjajni glumci. Da bi u to povjerovali naravno da se prethodno mora isprati mozak od svakog razuma i tradicije koja je taj razum i održala normalnim.
 
Sve je dobro rečeno u uvodnom postu, osim što se ne slažem da su to mitovi u smislu izmišljotine ili nepostojeće legende.

Митови и нису измишљотине већ колективна мудрост нације.
Само споља гледано, тј. гледано из једне уске димензије делују измаштано.
 
Митови и нису измишљотине већ колективна мудрост нације.
Само споља гледано, тј. гледано из једне уске димензије делују измаштано.

Dobro, samo sam provjeravala na šta misliš pod mitom, pošto postoje dva značenja te riječi. Prvi je ovaj o čemu ti govoriš, drugi je onaj na koji sam ja ukazala čisto da ne bi došlo do zabune. Uglavnom, mislimo jednako.
 
Губитак митова је нешто најгоре што може задесити нацију.
Без косовског мита, без видовданског мита, светосавског мита, без мита о Обилићу и Краљевић Марку, војводи Момчилу, Милошу Војиновићу, цару Душану... ми не бисмо више били Срби. Сваки мит, сваку легенду, па и онај најмањи, на први поглед најбезначајнији, треба пажљиво чувати и неговати

Колико су митови значајни за будућност Срба (о томе је и Арчибалд Рајс мудро зборио) говори и страх наших непријатеља од српских митова. Најважнији циљ наших непријатеља је репрограмирање Срба или демитологизација Срба. Тако су покушали да демитологизују Видовдан (празник Бога Вида) испоручивши бившег председника Србије баш на тај дан. Овог момента покушавају да сруше мит о српском хероју доктору Шешељу. Они желе Србију без хероја. Србију млаких и уплашених људи.

Иако је овај текст мало претенциозан, ипак има истине у њему, то да се врше демитологизације, али то није само код нас него и код осталих народа. Нпр. кад су Енглези заузели Шкотску они су Шкотима забранили да свирају гајде, уводећи неку њихову енглеску музику. Тако да су Шкоти преносили умеће свирања гајди својој деци једно време тајно.
 
..znash razumni..istina je da treba da pravimo nove, moderne mitove..ovi su se malo izlizali i klinci se ne lozhe na to..recimo mit o poshtenom precedniku koji ce se pojaviti i spasiti srbe od istrebljenja..

Мит није аутомобилска гума да се излиже.

Американизација друштва и љотићевизација националиста су главни узроци уништавања српских митова. Митови су се нашли између чекића и наковња где је чекић НАТО пакт, а наковањ су српски талибани.
 
..znash razumni..istina je da treba da pravimo nove, moderne mitove..ovi su se malo izlizali i klinci se ne lozhe na to..recimo mit o poshtenom precedniku koji ce se pojaviti i spasiti srbe od istrebljenja..


Ma da, kao što bi bio mit o pametnom i duhovitom forumašu s krstarice. Ili mit o forumašima koji su tu iz zeeezanja brate ! Ništa ozbiljno.
Rađe ori more ili srči pesak.
 

Back
Top