za Dr. (glavobolje...)

Ra_2

Početnik
Poruka
2
Cenjena dr. molim da mi odgovorite;
Muška osoba, 24 godine, povremeno (svako 3 meseca) ima napadaje jake glavobolje, vrtoglavice, povraćanja, pojave fleka pred očima + trnjenje jezika i leve ruke.
Ista osoba odbija otići na lečnički pregled uverena da to nije ništa strašno!!!
Molim da mi odgovorite da li glavobolja povezana sa trncima može da bude znak migrene tj. na koje bolesti ovi simptomi mogu da upućuju?
I koje bi pretrage trebao da napravi???
 
Kao i sve u medicini, moze a i ne mora biti.
Potrebno je ipak uraditi kompletan pregled, pocevsi od laboratorije, te uputa kod neurologa i oftalmologa, ne bi bilo lose uraditi i jedan internisticki pregled.
Navedeni specijalisti ce vec naciniti potrebne pretrage iz svog domena.
 
Nisam doktor, ali imala sam slicno iskustvo...Inace imam 17 god.Ceste glavobolje, skoro svakodnevne, i dva puta mi se desilo bas to-fleke pred ocima, trnjenje jezika i leve ruke, s tim sto se meni pre toga desilo nesto cudno...Sve sam cula normalno sem svog glasa, koji je zvucao kao da neko drugi prica.To mi je desilo dva puta u roku od 15 dana. Obisla sam neurologa, uradila skener i magnetnu rezonancu, EEG, i nista se nije otkrilo.To je prestalo samo od sebe. Ja sam dosla do zakljucka da mi je to verovatno vezano za stres.To mi se desilo u decembru(te epizode sa trnjenjem), a glavobolje su posle jos neko vreme trajale, ali su se i one proredile, takodje sam skoro operisala i krajnike, i od tad nista, ni glavobolja, ni nikakvih smetnji, lekari kazu da je moguce da je to vezano bilo i sa krajnicima....Savetujem vam da uradite sve preglede,jer nikad se ne zna...Kod mene je sve proslo OK, al moglo je i da ne bude, bolje je biti siguran.Srecno
 

Back
Top