"Srpsko-srpski" online recnik...

evo ova rijec indisponiran ja sam mislio da to znaci da je neko nepozeljan, neko ko je zapostavljen , ostavljen po strani !! Cudno a zapravo ona znaci -''онерасположити, онерасположавати, озловољити, покварити добро расположење''.
 
a tek ovo ukucam da vidim sta ce reci za rijec detalj ( znam sta znaci ) i pazite sta je sve izaslo :

детаљ (фр. detail), латиницом: detalj
појединост, подробност, ситница; опширно причање (или: описивање, излагање) набрајање до ситница: ањ детај (фр. en detail) трг. продаја намало, наситно, на парче, на комад.

детаљирање (фр. detailler), латиницом: detaljiranje
опширно (или: подробно) излагање, причзње (или: описивање) до ситница.

детаљирати (фр. detailler), латиницом: detaljirati
распарчавати, комадати, уситњавати; потанко, опширно, до ситница причати (или: излагати, описивати); трг. продавати намало (или: наситно, на парче), крчмити.

детаљирав (фр. detailler), латиницом: detaljirav
опширан, исцрпан у излагању (или: причању, описивању); осамљен, распарчан.

детаљисати в. *детаљирати*. (), латиницом: detaljisati v. *detaljirati*.

детаљист(а) (фр. détailleur), латиницом: detaljist(a)
трговац намало, наситно, ситничар; онај који је сувише опширан у излагању (или: причању, огшсивању).
 
Jednom sam upotrebio rec "infinitezimalan" da bih nesto oznacio kao potpuno beznacajno i video koliko se njih zakucalo na njoj...

инфинитезималан (infinitestimalis), латиницом: infinitezimalan
1. математички: бескрајно мали, неограничено мали; инфинитезимални рачун или анализа бесконачног назива за диференцијални рачун и интегрални рачу сматрани као један; 2. сувише мален да би могао бити измерен или израчунат; крајње сићушан, крајње безначајан.
 
Jednom sam upotrebio rec "infinitezimalan" da bih nesto oznacio kao potpuno beznacajno i video koliko se njih zakucalo na njoj...

инфинитезималан (infinitestimalis), латиницом: infinitezimalan
1. математички: бескрајно мали, неограничено мали; инфинитезимални рачун или анализа бесконачног назива за диференцијални рачун и интегрални рачу сматрани као један; 2. сувише мален да би могао бити измерен или израчунат; крајње сићушан, крајње безначајан.
 

Back
Top