republika srbija sa kraljevskim grbom na zastavi

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
32.367
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

A jel znaš koliko zastava ima Srbija?
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?
To je stari srpski grb i nema veze sa drustvenim uredjenjem. U svakom slucaju izgleda lepse nego kad na zastavu stavis motiv sa kafanskog stolnjaka.
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

Slazem se.

A ako su vec i stavili kraljevski grb, mogli su malo da ga nacentriraju.

Em, je nesimetricno, em, onako, gledano kao na mapi vuce na Zapad. z:hm:

Ali moglo je da bude i gore!

jolly-roger.gif
 
Srbiaj ima DVE zastave
1. Državnu. to je ona sa grbom
2. Narodnu - čista trobojka.

Problem je što niej ragulisano zakonom upotreba zatsave. Ova sa grbom bi trebalad a se upotrebljava SAMO na državnim institucijama a ona BEZ grba od privatnih lica.

Sadaa problem je što su Srbi škrti i ni jedan Srbin neće da KUPI NARODNU ZASTAVU nego pozajmljuju od državnih institucija isl.
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

А ЈЕ Л' ИМА НЕШТО ШТО ЈЕ СРПСКО А ДА НЕ СМЕТА ДЕЖУРНИМ ПАЦИЈЕНТИМА ?
 
He, he..., Dugo ste i vi u svojoj ''povijesti'' imali taj grb. Pre toga neki od habzburske monarhije, a sad stolnjak iz kafane. Ili je to prednja strana skotskog kilta?
А што се теби чак и овде, на теми која би требало да буде чисто српска, привиђају некакви U-гоститељи?

То је занимљивије питање него сама тема.

:snesko5:
 
Smeta levicarima svako srpsko obe;llezje , a pogotovo , ako ima neke veze sa tradicijiom i srpskom istorijom .

Ljudima smeta obeležje monarhije NA SRPSKOJ zastavi.
Mi smo republika.

)što se dvoglavog orla tiče on je najlepši grb na svetu, ali onakav kakav je bio na oznaci Vojske Jugoslavije, a ne ovaj koji su nam nemci uvalili i koji je običan pevac a ne orao)
 
svidjaju mi se komentari.
nemo se neki nacionalno uvredi al mene daleko od pamet da nam je na republicku zastavu taj grb pa jos sa krunu. kod nas u parlament sve bele i celave glave i ne videh ni na kome krunu. cak je ni tadic nema.
beli orlovi ajd i nekako. to je onaj uzicki beloglavi sup sa dve glave ajd i to, zivotinja . al kruna , stvarno uopste nije aktuelna. nji mos da vidimo jos samo na istoriski filmovi i u bajke...........i eto kod nas na nasu zastavu.
 
svidjaju mi se komentari.
nemo se neki nacionalno uvredi al mene daleko od pamet da nam je na republicku zastavu taj grb pa jos sa krunu. kod nas u parlament sve bele i celave glave i ne videh ni na kome krunu. cak je ni tadic nema.
beli orlovi ajd i nekako. to je onaj uzicki beloglavi sup sa dve glave ajd i to, zivotinja . al kruna , stvarno uopste nije aktuelna. nji mos da vidimo jos samo na istoriski filmovi i u bajke...........i eto kod nas na nasu zastavu.

Razumem ja da mozda to i nema neke logike, ali glupo je menjati nasu zastavu iz istorije, koja bi po tebi bila idealna zastava?
 

Back
Top