Posle Bosnjaka i Madjari traze etnicki region - Srbi iz Raske hoce referendum!

Ko ce u ovoj borbi pobediti?

  • Tadic, Bosnjaci i Madjari

  • Srpski Narod Nove Varosi Prijepolja i Priboja


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.257
U RAŠKOJ NAJAVLJUJU OŠTRE MERE ZBOG ZAHTEVA ZA SANDŽAČKIM REGIONOM
Srbi traže otcepljenje
Milan Knežević (SRS): Mi ćemo u opštini Nova Varoš organizovati referendum, pa neka narod kaže šta misli o sandžačkom regionu

NOVA VAROŠ - Ukoliko Vlada Srbije prihvati zahtev bošnjačkih partija da se šest opština u Raškoj oblasti nađu u jednom regionu tražićemo otcepljenje, poručuju Srbi!

Politički predstavnici Srba iz Raške oblasti tvrde da posle ultimativnog zahteva bošnjačkih partija neće sedeti skrštenih ruku. Iz opštine Nova Varoš poručuju da će sva sela sa desne strane Uvca, koja su svojevremeno pripadala Kneževini Srbiji, tražiti otcepljenje od ove opštine i pripajanje opštinama Čajetina, Arilje i Ivanjica.

- Ovde žive i Srbi! I nas će neko morati da pita o regionalizaciji. Podsećam i
premijera Cvetkovića i lidere bošnjačkih partija da su u opštinama Prijepolje, Priboj i Nova Varoš Srbi većinski narod i da bi u odlučivanju i mi trebalo da učestvujemo - kaže Vukosav Tomašević, član GO DSS i odbornik u SO Prijepolje.

Iz tri opštine ovog dela Srbije, još prošlog leta, kada je priča oko regionalizacije prvi put postala aktuelna, odgovor Srba bio je da ni po koju cenu neće pristati da centar budućeg regiona bude u Novom Pazaru. Odbornici SO Nova Varoš tada su jednoglasno odlučili da ova opština neće u novi - sandžački region.

- Ako Vlada Srbije pređe preko svih naših zahteva, mi ćemo u opštini Nova Varoš organizovati referendum, pa neka narod kaže šta misli o tom njihovom - sandžačkom regionu. Sve to što rade je igranje vatrom - tvrdi Milan Knežević, predsednik OO SRS u Novoj Varoši.

Predsednik opštine Priboj Lazar Rvović (SNS) kaže da je reč o pokušaju reanimacije Sandžaka.
- Prethodnih godina, mnoge institucije, ispostave državnih organa uzete su Priboju, preseljene u Prijepolje, a kasnije će verovatno biti prenete u Novi Pazar - kaže Rvović.

Udruženje Srba "Ras" iz Novog Pazara, saopštilo je da je zahtev bošnjačkih partija duboko uznemirio Srbe Raške oblasti.
- Ako vlast u Beogradu povuče ovakav, nedržavnički potez, Srbi će tražiti da se na delu opštine Novi Pazar formiraju opštine Deževa i Rogozna i da se te opštine zatim pripoje teritoriji opštine Raška. Srbi u Sjenici tražiće da se formiraju opštine Štavalj i Bare - navodi se u pismu koje je Udruženje "Ras" uputilo predsedniku Vlade Srbije Mirku Cvetkoviću.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/politika/glas-javnosti-11-01-2010/srbi-traze-otcepljenje

---------

Tadic Bosnjaci i Madjari protiv Srba - sta mislite ko ce pobediti?
 
Istovremeno posle bosnjaka koji hoce dzamahiriju na tlu Srbije iste zahteve ispostavljaju i Madjari

-----------

Lažna i neefikasna decentralizacija
13. januar 2010. | 01:12 | Izvor: Danas
Beograd -- Sve više regionalnih stranaka koje u parlamentu podržavaju Vladu protivi se predloženoj organizaciji statističkih regiona u Srbiji, piše "Danas".

Nakon sandžačkih partija Rasima Ljajića i Sulejmana Ugljanina, izričito protiv "neefikasne", odnosno "lažne" decentralizacije su Savez vojvođanskih Mađara i Zajedno za Šumadiju, stranka koja je u Skupštini Srbije prisutna na listi G17 plus.

"SVM podržava inicijativu bošnjačkih stranaka da sve sandžačke opštine budu u istom statističkom regionu, smatramo da je ona sasvim racionalna i da se ne radi ni o kakvoj težnji koja bi bila suprotna interesima srpskog naroda u tom delu zemlje”, kaže Balint Pastor, poslanik Saveza vojvođanskih Mađara.

On najavljuje da će, ukoliko Vlada uvaži zahtev Ljajića i Ugljanina, njegova partija pokrenuti inicijativu da se slično rešenje primeni i na severu Vojvodine.

"Vojvodina je još u vreme Miloševića, a na Šešeljev predlog, podeljena na okruge koji su imali za cilj da razbiju istorijske i etničke celine. Ta podela je, na žalost, ostala do danas, pa se tako događa da opštine koje istorijski, privredno i geografski gravitiraju Subotici - Ada, Kanjiža, Mali Iđoš, Senta - imaju Kikindu za administrativni centar. Ovim se sputava ekonomski razvoj tih sredina”, upozorava Pastor.

SVM je uveren da ovako koncipirani regioni neće moći da uspešno funkcionišu.
 
Tihi, imas ti dosta pametnih, ali ovo tvoje sa Tadicem vec polako prelazi u patologiju...

pa sami bosnjaci kazu da je tadic pristao usmeno i obecao kreiranje islamske dzamahirije na tlu srbije. oni kazu tako i da je to bio uslov za formiranje vlade i njihovu ulazak u tadicevu koaliciju i sad traze da tadic ispuni to sto je obecao.

istovremeno istu stvar traze i madjari a srbi iz opstina gde su vecina najavljuju referendume ako se tadic okrene protiv srpskog naroda.
 
Tihi, imas ti dosta pametnih, ali ovo tvoje sa Tadicem vec polako prelazi u patologiju...

А кога треба означити кривцем ако не председника државе и председника водеће владајуће странке која креира политику.Додуше не самостално, али је спроводи.
 
DSS i SNS u sred Srbije oće ocepljenje. Pravi primerci srpskih patriota za fotelju. A smeta im autonomija Vojvodine. Naebem im se ja majke one izdajničke...

nece otcepljenje ne lazi.

nego nece da DS gura srpski narod u nekakve turske sandzake.

sandzakajte se po turskoj DS-ovci ako vam je volja - OVO JE SRBIJA I U SRBIJI NECE BITI NIKAKVIH SANDZAKA NITI SANDZAKANJA
 
Anketa do bola glupo koncipirana ... nije Tadić na strani muslimana i Mađara protiv Srba nego se sprovodi najobičnija regionalizacija i traži se najpovoljniji način da se regioni zaokruže da budu homogeni unutar sebe i heterogeni među sobom. To što neko na sam pomen muslimana vidi neke islamske džamahirije, na sam pomen Hrvata vidi Ustaše, na sam pomen Jevreja vidi masone i sl. i što bi najviše voleo da živi u etnički čistoj Srbiji je problem manjka tolerancije i kućnog vaspitanja i nema veze sa onim što je zapravo posao predsednika republike.
A ako baš postoji potreba da se ovo gleda kao borba - Tadić uvek pobeđuje :D
 
Anketa do bola glupo koncipirana ... nije Tadić na strani muslimana i Mađara protiv Srba nego se sprovodi najobičnija regionalizacija i traži se najpovoljniji način da se regioni zaokruže da budu homogeni unutar sebe i heterogeni među sobom. To što neko na sam pomen muslimana vidi neke islamske džamahirije, na sam pomen Hrvata vidi Ustaše, na sam pomen Jevreja vidi masone i sl. i što bi najviše voleo da živi u etnički čistoj Srbiji je problem manjka tolerancije i kućnog vaspitanja i nema veze sa onim što je zapravo posao predsednika republike.
A ako baš postoji potreba da se ovo gleda kao borba - Tadić uvek pobeđuje :D

A srbi uvek gube :mrgreen:

:( :roll:
 
Enchanted, cemu bi sluzili regioni?

da odgovorim samom sebi posto odgovora nema.
pa defnitivno ne sluzi da se njima ostvare nacionalne aspiracije nacionalnih manjina.
vidis, ti impliciras da tihi hoce etnicko cistu srbiju, a on se u stvari buni protiv etnickih (etnicko cistih) regiona.

upravo on zamera vama ono sto bi ti htela njemu.

malo si se zayebucnula, zar ne?
 
Anketa do bola glupo koncipirana ... nije Tadić na strani muslimana i Mađara protiv Srba nego se sprovodi najobičnija regionalizacija i traži se najpovoljniji način da se regioni zaokruže da budu homogeni unutar sebe i heterogeni među sobom. To što neko na sam pomen muslimana vidi neke islamske džamahirije, na sam pomen Hrvata vidi Ustaše, na sam pomen Jevreja vidi masone i sl. i što bi najviše voleo da živi u etnički čistoj Srbiji je problem manjka tolerancije i kućnog vaspitanja i nema veze sa onim što je zapravo posao predsednika republike.
A ako baš postoji potreba da se ovo gleda kao borba - Tadić uvek pobeđuje :D

А ти, благо нама, НЕ ВИДИШ НИШТА - и супер ти је...z:((
 

Back
Top