Moze mala(velika) pomoc!!! hitno!!!

gost 199422

Ističe se
Poruka
2.230
1.Ono sto me najvise muci je nesanica.evo vec ceo mesec lezem ujutru oko 5-6-7 a danju se budim u 14-15.sad sam poceo da idem u skolu i moram da se budim do 12 (druga smena) ali opet kasno zaspim! KAKO DA BRZE ZASPIM?

2.Dali je zdravo vezbati pre spavanja?Cuo sam da se posle vezbanja tesko zaspi(i prestao sam da vezbam 3 sata pre spavanja)

3.Dali je zdravo da u mojim godinama vezbam.Negde sam citao da tako manje rastem.Jel to tacno? inace imam 13god.


znam da teme vezane za nesanicu postoje ali sam hteo ovde da pitam ponovo a i naravno zbog toga sto imam jos pitanja.
takodje mislim da pitanja 2 i 3 treba da stoje u temama vezane za zdravlje a ne za bodybilding.Zbog ove dve stvari smatram da moderatori ne treba da brisu ili premestaju temu.
hvala unapred
 
Cao Jokilip z:poz:

Ja se izvinjavam, ali sta radis celu noc?:ceka:

Ako se ne varam; sedis za kompom?... ili gledas filmove?...

Iz iskustva znam da je zameniti dan za noc jako ozbiljna stvar, pogotovo u tvojim godinama, necu da te plasim, ali ako tako nastavis mozes da upadnes u velike probleme i fizicki i psihicki, a da ne pominjem probleme sa skolom!

Odgovori mi pa cemo nastaviti posle ;)
 
pa kad se spremim za spavanje ja nisam uopste umoran.onda ustanem a posto svi spavaju nemogu nigde iz sobe(probudicu ostale).tako da sednem za komp i 70% veceri na krstarici,20% google a ostatak kako kad...nekad gledam video klipove(na slusalicama),neke slike,citam viceve,sms poruke(trazim po netu)........................
 
ponekad.ali sad sam posao u skolu a tamo se malo umorim,a danas idem na doceg N.G. ostacemo sigurno do kasno.znam na sta ciljate...mislite da trebam tokom dana da se vise ismorim,a i nocu umesto da sedim za kompom opet da se umaram...ja ponekad(danju) dizem tegove,radim sklekove,trbusnjake...time se malo umorim.
jesam upravu...ili mozda gresim...
 
Нисам мислила само на замарање, већ и на физичку кондицију.:)
Човек који је поседује много боље и памти и сконцентрисанији је кад је то потребно, боље спава...
А значајан фактор је и провођење времена на свежем ваздуху, зато је боље да уместо седења за компом, позовеш неког другара да увече мало прошетате по крају, или да се скупи више вас напољу да се на тај начин дружите.

Изабери неки спорт који ти се свиђа па тренирај два-три пута недељно. То би била права ствар.;)
 
А значајан фактор је и провођење времена на свежем ваздуху, зато је боље да уместо седења за компом, позовеш неког другара да увече мало прошетате по крају

Боље "неку другарицу", а и више би се "заморио"...:)
 
pa kad se spremim za spavanje ja nisam uopste umoran.onda ustanem a posto svi spavaju nemogu nigde iz sobe(probudicu ostale).tako da sednem za komp i 70% veceri na krstarici,20% google a ostatak kako kad...nekad gledam video klipove(na slusalicama),neke slike,citam viceve,sms poruke(trazim po netu)........................


To sam i pretpostavljala, :!:

Svi koji su ti do sada davali savete su apsolutno u pravu. Treba što više vremena da se zabaviš sa bilo čime u toku dana najviše napolju.


Moj sin je 19 godina i radio potpuno iste stvari (na sreću sada ima devojku sa kojom se već duže vreme zabalja, pa je manje za kompom). Sa noćnim sedenjem za kopom je počeo negde sa 16 godina, nije nigde izlazio, postao je potpuno asocijalan, popustio je u školi, postao nezadovoljan sa svim, prestao je da se smeje, postao razdražljiv (zbog nedostatka sna)...:udriglavu:


Ti ulaziš u pubertet, a poznato je da je tinejdjerima potrebno mnogo vise sna (zbog hormona).


Zato budi sebi prijatelj i iščupajse iz toga!!! Odredi sebi neko vreme (2 sata) za kompjuter (u toku dana) i drži se toga, a noću ga ignoriši!

Ako misliš da nemožeš sam da izadješ sa tim na kraj, priznaj roditeljima jer sigurno ne želiš da postaneš "ovisnik o kompjuteru".

Puno pozdrava,
Želim ti sve najbolje :zzzz::zzzz::zzzz:
 
1.Ono sto me najvise muci je nesanica.evo vec ceo mesec lezem ujutru oko 5-6-7 a danju se budim u 14-15.sad sam poceo da idem u skolu i moram da se budim do 12 (druga smena) ali opet kasno zaspim! KAKO DA BRZE ZASPIM?

2.Dali je zdravo vezbati pre spavanja?Cuo sam da se posle vezbanja tesko zaspi(i prestao sam da vezbam 3 sata pre spavanja)

3.Dali je zdravo da u mojim godinama vezbam.Negde sam citao da tako manje rastem.Jel to tacno? inace imam 13god.


znam da teme vezane za nesanicu postoje ali sam hteo ovde da pitam ponovo a i naravno zbog toga sto imam jos pitanja.
takodje mislim da pitanja 2 i 3 treba da stoje u temama vezane za zdravlje a ne za bodybilding.Zbog ove dve stvari smatram da moderatori ne treba da brisu ili premestaju temu.
hvala unapred

Vezbanje nema veze sa spavanjem,a nije lose malo da se razgibas.....a to sto lezes u 7 a ustajes u 15 to si ti ``zamenio dan za noc``,probaj jedan dan da ustanes rano i ne spavaj preko dana ma koliko bio umoran i za dan dva sve bude normalno.....z;)
 
1.Ono sto me najvise muci je nesanica.evo vec ceo mesec lezem ujutru oko 5-6-7 a danju se budim u 14-15.sad sam poceo da idem u skolu i moram da se budim do 12 (druga smena) ali opet kasno zaspim! KAKO DA BRZE ZASPIM?

2.Dali je zdravo vezbati pre spavanja?Cuo sam da se posle vezbanja tesko zaspi(i prestao sam da vezbam 3 sata pre spavanja)

3.Dali je zdravo da u mojim godinama vezbam.Negde sam citao da tako manje rastem.Jel to tacno? inace imam 13god.


znam da teme vezane za nesanicu postoje ali sam hteo ovde da pitam ponovo a i naravno zbog toga sto imam jos pitanja.
takodje mislim da pitanja 2 i 3 treba da stoje u temama vezane za zdravlje a ne za bodybilding.Zbog ove dve stvari smatram da moderatori ne treba da brisu ili premestaju temu.
hvala unapred

Vezbanje nema veze sa spavanjem,a nije lose malo da se razgibas.....a to sto lezes u 7 a ustajes u 15 to si ti ``zamenio dan za noc``,probaj jedan dan da ustanes rano i ne spavaj preko dana ma koliko bio umoran i za dan dva sve bude normalno.....z;)
 
Probaj da u prodavnici zdrave hrane ili u biljnoj apoteci kupis caj od bosiljka. jednu kasikicu tog caja prelijes sa 2 dl provrele vode, osladis sa kasikicom meda ili secera, procedis posle desetak minuta i pjes u malim gutljajima pre spavanja. To je caj koji lepo opusti organizam i trebalo bi da ti obezbedi dobar san.
 
To za vezbanje bi trebalo da pitas nekog tvog nastavnika fizickog ili jos bolje, ako znas gde, u kojoj ambulanti postoji sportski lekar.
Znam da je moj brat, vezbajuci tegovima zaustavio rast, ali on je to i zeleo. Sa druge strane, imam sina tvojih godina koji aktivno trenira veslanje gde u okviru treninga nekada trce po 15 km, nekada rade samo vezbe oblikovanja, nekada veslaju a ima perioda kada samo vezbaju u teretani. Postoje ljudi kojima je to posao i oni moraju da znaju sta kom telu odgovara. Zato, najbolje sportski lekar ili neki sport gde ce treneri biti odgovorni za tebe i pratiti kako ti se ponasa telo u odnosu na odredjene vezbe.
 
Nema potrebe da dize tegove nego da trci ili pliva..vozi bajs..radi neke vezbe istezanja i razgibavanja..pa polako ubacuje sklekove..trbusnjake..zgibove..preskakanje konopca..bitno da se umori pre podne i da je jede kasno..normalno nocni zivot ne ide u prilog redovnom snu
 

Back
Top