Kako se osloboditi straha od ozbiljne veze?

V

verujem

Gost
Ulazis u ozbiljnu vezu, oboje se slazete da je takva, da cete se truditi da uspe, ...Ali,...Cak i ako je sve ok (u tome je i problem), kako otkloniti misli tipa: 'Nije moguce da sam ja te srece... Neverujem,... Sigurno ce se ispostaviti nesto sto sad ne znam,... Ne mogu ovu nervozu da izdrzim,..'. Ovo su misli koje me teraju da prekinem, a tako zelim da dam sansu... Kako izdrzati te sve sate... Ko je gledao film Dobri Vil Hantingzna o cemu govorim, o strahu od vezivanja. Sve ja to znam, ali...
Da sa njim razgovaram o tome,..sa prijateljima,... sa psihologom,... Sta ti mislis? Kakva su tvoja iskustva? :roll:
 
verujem:
Ulazis u ozbiljnu vezu, oboje se slazete da je takva, da cete se truditi da uspe, ...Ali,...Cak i ako je sve ok (u tome je i problem), kako otkloniti misli tipa: 'Nije moguce da sam ja te srece... Neverujem,... Sigurno ce se ispostaviti nesto sto sad ne znam,... Ne mogu ovu nervozu da izdrzim,..'. Ovo su misli koje me teraju da prekinem, a tako zelim da dam sansu... Kako izdrzati te sve sate... Ko je gledao film Dobri Vil Hantingzna o cemu govorim, o strahu od vezivanja. Sve ja to znam, ali...
Da sa njim razgovaram o tome,..sa prijateljima,... sa psihologom,... Sta ti mislis? Kakva su tvoja iskustva? :roll:

Prvo bih to definisala ne kao strah od ozbiljne veze vec strah od toga da budes ostavljena i da das sebe a ne dobijes isto toliko. E kada stvari pravilno definises (sto ne znaci da je moja definicija tacna) onda si resila vec pola problema.
Mislim da treba da budes svesna da je sve u zivotu rizik a posebno u ljubavi. Niko ti ne moze garantovati da ce tvoja veza uspeti ali opet ako mislis lose lose ce se i desiti. Stoga mislim da bi trebalo da se upustis u celu pricu i da o svemu ovome razagovaras sa partnerom. U svakoj vezi ima problema, ali sto pre naucis da budes tolerantna naravno do odredjene mere to bolje... Neke stvari moras i da otrpis i da precutis veoma cesto. To je kljuc. I kada si nervozna ili besna trudi se da losu energiju usmeris na nesto drugo a ne na partnera...uzmi uci ili spremaj po kuci bilo sta...najbolje da se bavis nekim sportom...
Svakako pazi da ne izgubis svoje ja zbog ljubavi jer ako ne budes postovala sebe ni partner te nece postovati.
Zakljucak - upusti se u celu pricu ali budi obazriva, ne previse otvorena nemoj sve da kazes decku, budi pametna. Biraj reci, stisaj nervozu.
Ako ceo problem potraje obrati se psihologu i porazgovaraj sa njim.
Pozdrav.
 
verujem:
Ulazis u ozbiljnu vezu, oboje se slazete da je takva, da cete se truditi da uspe, ...Ali,...Cak i ako je sve ok (u tome je i problem), kako otkloniti misli tipa: 'Nije moguce da sam ja te srece... Neverujem,... Sigurno ce se ispostaviti nesto sto sad ne znam,... Ne mogu ovu nervozu da izdrzim,..'. Ovo su misli koje me teraju da prekinem, a tako zelim da dam sansu... Kako izdrzati te sve sate... Ko je gledao film Dobri Vil Hantingzna o cemu govorim, o strahu od vezivanja. Sve ja to znam, ali...
Da sa njim razgovaram o tome,..sa prijateljima,... sa psihologom,... Sta ti mislis? Kakva su tvoja iskustva? :roll:


Postoji samo jedna stvar, OPUSTI SE, i okreni se oko sebe i vidi da li ti decko prija ili ne .Ostalo dolazi samo po sebi , ne vredi da lupas glavu da li je veza prava ili ne , to nikada neces saznati ...NIKADA...jer i posle nekoliko godina ce se desiti nesto frapantno u ponasanju tvog decka , svi smo ljudi od krvi i mesa menjamo se , neki na bolje neki na gore.
Ako ce ti biti lakse evo jedne definicije ljubavi:
LJUBAV JE , TRIJUMF MASTE NAD INTELIGENCIJOM.
 
'Strah od vezivanja' bih ja prvenstveno klasifikovao u strah od obaveza... Veza nije samo 'dvoje se vole'... Ima tu puno stvari koje ti menjaju zivot iz korena, i vecina ljudi se tesko upusta u bilo koju vezu, specijalno ne neku onako 'zesce ozbiljnu'...

Ako uzmem sebe za primer, ja sam do sada imao samo jednu 'ozbiljniju' vezu (e sad, diskutabilno je to 'ozbiljna', ali ja bih to karakterisao kao vezu koja duze traje, i u kojoj gotovo da ne postoje tajne), najverovatnije iz istog razloga... Delimicno sam neodgovorna osoba, pa se samim tim plasim novih obaveza... Tako da se sve moje 'veze' zavrse vrlo brzo...

Jednostavno, treba vremena dok se naviknesh na tako nesto ;)

Poz.
 
(Najveci problem za savladjivanje……Strah)
(Dve najsnaznije reci……"Ja Mogu")
(Najveca radost…..Poklanjanje)
(Najsnaznija sila u zivotu…..LJ U B A V )

Veruj mi, lepo je biti ozbiljno vezan, jos ako se ta veza zavrsi brakom a onda detetom koje se rodilo iz ljubavi pa recite mi imali sta lepse od toga....pokloniti sebe, nekom ljubav i na kraju nekom zivot....Pa zar to sve nije vredno truda i prihvatanja odgovornosti u ozbiljnoj vezi ma kako oni neshavtljivo teski bili, a u stvari ljudi samo pricaju te obaveze koje ako volis predstavljaju jednostavno nista u poredjenju sa onim sto dobijas za uzvrat...
 
Princeza na poslu:
Neka mi neko objasni, sta znaci uspesna ozbiljna veza? Da li je to veza koja treba da se zavrsi brakom?

tih sad si me nacisto zbunila ovim pitanjem,
uspesna....znaci valjda da traje i to uspesno
ozbiljna....hmmmm, pa da valjda shvatate jedno drugo ozbiljno a ne samo kao nekog slucajnog prolaznika
a veza....e to je vec interesantno, mozda kad koristite onu cesce mi nego ja i on

ali kao sto rece stari lisac, nista nije sigurno samo je pitanje u koji rizik svesno ulazis :wink:
poz
 
Mislim da ne poznaješ dovoljno sebe.Zapravo ne znaš štaćeš i kako uraditi u novim neprijatnim trenucima.Malo preispitaj sebe u smislu šta zapravo želiš,koliko volje,snage imaš u sebi za ostvarivanje svje želje, da li si borac i da li se možda i treba žrtvovati za svoje želje,ideale ili bilo šta drugo.
Nemoj pokušavati da predvidiš šta će druga osoba uraditi.Oslušno samo sebe.
 
Anonymous:
Mislim da ne poznaješ dovoljno sebe.Zapravo ne znaš štaćeš i kako uraditi u novim neprijatnim trenucima.Malo preispitaj sebe u smislu šta zapravo želiš,koliko volje,snage imaš u sebi za ostvarivanje svje želje, da li si borac i da li se možda i treba žrtvovati za svoje želje,ideale ili bilo šta drugo.
Nemoj pokušavati da predvidiš šta će druga osoba uraditi.Oslušno samo sebe.

Ma da. Opusti se, pa onda druga osoba uradi nesto potpuno nepredvidjeno i sumanuto! Budi ti lepo na stand by bar tri meseca, a onda razmisli kuda sve to vodi (ako mozes da prodjes bez ikakvog razmisljanja, tim bolje!). Pitanje je kad veza postaje ozbiljna ? Ja pre one reci na V nista ne verujem, i trudim se da budem jednom nogom VAN te veze, za svaki slucaj. (ovo je moj pokusaj racionalnog razmisljanja. Mama, vidi me!!!) A, jos nesto. Ne mislim da je neophodno zrtvovati se. Praviti poneki kompromis, to da, ali zrtva...To je luzerski. Posle, kad svemu bude kraj, samo ces sebi da prebacujes sto si se odrekla, pa vec, bilo cega, sta god. Reci cu jedno, i stojim iza toga : Nikad, ali NIKAD, ne odustajati od svojih prijatelja, hobija, ne daj boze menjati posao i mesto stanovanja ( u stvari, ja ceznem da odem u Prag. Ima neko ko bi me poveo? :lol: ). I, na posletku, samo hrabro. Dozvoli da te neko upozna, nista ne mozes izgubiti. :wink:
 
sama rec "ozbiljno" kad je u pitanju nesto sto je vezano za osecanja nas navodi da osecamo strah. bar mene. iz sedmogodisnje "ozbiljne" veze, tj. braka zakljuci su sledeci:
nijedno od nas nije planiralo da veza bude ozbiljna, pa se nekako sama od sebe uozbiljila :). a kad postane nepodnosljivo ozbiljna, povremeno se napravi mala pauza u vidu neozbiljne veze sa nekom trecom osobom. kako ja, tako i on. naravno, niko nista ne zna. ili se pravi da ne zna. ovo ne znaci da ovako nesto preporucujem bilo kome, ali kod mene nekako funkcionise.
 

Back
Top