Od kuce do skole ili posla

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.108
Koliko vam vremena treba da dodjete od kuce do posla,skole ili fakulteta? Ja svaki dan putujem iz Golubinaca u Beograd autobusom na fakultet i u proseku mi treba po 2 sata i 15 minuta u jednom pravcu. Desilo se nekoliko puta da moj put traje cak 3 sata i 45 minuta. Kakva su vasa iskustva? z:)
 
Ja putujem izmedju sat i sat i po, zavisno od guzve i od prevoza
Mrzim prevoz gsp-om i nevidjeno me smara i odlazak i povratak s posla
Tako je to kad zivim na drugom kraju grada u odnosu na posao
A i guzve su nenormalne, na istoj relaciji kad nije bilo guzve u vreme praznika sam stizala na posao za pola sata
To samo govori da je Beograd prenaseljen i da je infrastruktura nedovoljna za potrebe ovolikog stanovnistva
 
Колима 25 минута до клиничког (ако одвалим соавње до 8-9, па идем кад је шпиц већ готов), у шпицу око 45 минута, а онда у кругу клиничког, док дођем до одредишта изгубим још бар 15 минута...бусом, око 45 минута кад идем , а кад се враћам може да потраје и сат и по.
Јуче сам донела одлуку да ћу мало више да се возим гсп-ом. Ем мање времена, ем не морам да пазим на разноразне будале које возе кола као да су саме на путу.
 
До посла имам три аутобуске станице (стаје ми испред зграде и испред посла), или 20 минута пешака, или, мој омиљени и најчешћи начин путовања: 10 минута бициклом! z:)
Једино кад пада киша или дува баш јак ветар не идем бициклом, тада обично идем таксијем и вожња ме изнесе 80 динара!

Предности живљења у малом граду! z:p
 
...do posla 10 minuta laganog hoda....u povratku kraće, idem
nizbrdo...heheeeeee..........to sve pod uslovom da je suvo,
ako je kiša....malo je zeznuto...ali vremenski isto........jedino
mrzim kad duva i pada kiša..e onda kao da me vraća unazad
nikad stići....z:mrgreen:
 
Koliko vam vremena treba da dodjete od kuce do posla,skole ili fakulteta?

Dobro osnovna škola je lokalna in the hood, tu mi je trebalo 15-20 minuta, jer je usput bilo svakojakih zanimacija (prolazi se pored pijace i raznih trafika).

Za srednju školu i fakultet sam planirao po sat vremena, pa ako slučajno nema zastoja onda dođem ranije. Bilo je bližih srednjih škola, ali nisam imao dovoljno poena za upis.

Što se tiče fakulteta, raspored je bio takav da bih krenuo u sedam ujutru a vratio se kući oko devet uveče; na pauzama se nije isplatilo da se vraćam kući i odmah krećem nazad; sva sreća, tada su studenti drugih fakulteta mogli da koriste čitaonice na srpskoj književnosti i hemiji.

Poslovi su takođe bili po 50-70 minuta udaljeni GSB-om (tj. kako god da odem u grad uvek mi treba toliko). Sada radim od kuće.
 
Odbila sam jedan posao jer je na drugom kraju grada ( u stvari, to više i nije grad, to je iza predgrađa) - 4 prevoza u jednom pravcu; što bi mi oduzimalo oko 2 sata u jednom i 2 u drugom pod uslovom da nije špic i da niko ne skače sa Gazele. z:hm:
 
Do osnovne 20 minuta peške, do srednje 30, do faksa oko 45 minuta.
Do posla pre nego što smo se preselili sat ipo peške ili oko 45 minuta sa 2 busa.
Sada mi do posla treba oko sat i 15 minuta sa dva busa, 45-60 minuta kolima, a peške nisam ni pokušavala. Verovatno jedno 2 sata...
I sve ovo se dešava u istom gradu koji kao i nije tako velik. :roll:
 
u najvecem spicu,kolima mi do posla treba 15 minuta,sa sve istresanjem tinejdzera na autobuskoj stanici kod pet solitera na Banjici...kad bi tu relaciju trebala da predjem autobusom,trebalo bi da promenim dva prevoza i potrosim minimum 45 minuta...a pri tom je to relacija od oko 6-7 km. Pesice nisam pokusavala...bilo bi mnogo uzbrdo-nizbrdo :mrgreen:
 
u najvecem spicu,kolima mi do posla treba 15 minuta,sa sve istresanjem tinejdzera na autobuskoj stanici kod pet solitera na Banjici...kad bi tu relaciju trebala da predjem autobusom,trebalo bi da promenim dva prevoza i potrosim minimum 45 minuta...a pri tom je to relacija od oko 6-7 km. Pesice nisam pokusavala...bilo bi mnogo uzbrdo-nizbrdo :mrgreen:

Jednom se zeznula, pa isla na Vidikovac bajsom:cool: Zaboraviti se ne moze:sad2:, pogotovu potez od Pet solitera na Banjici, pa preko Kanarevog, pa onda za kraj ona divna uzbrdica:lol:
 
До посла ми треба 2 минута... z:cry:
Ужас!
Кад сам живела у другом делу града, прошетам лепо, сретнем силан свет... а ово.. могу у шлафроку да идем на посао! z:(
 

Back
Top