Udri radi i platu zaradi

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Udri radi i platu zaradi, novce kuci donesi buducnost si raznesi.

Sta mislite ljudi kad radite za 18000 din. di se vidite za 10 - 15 godina, koliko cete od toga ustedeti i koliko cete toga napraviti sa tim novcem?
 
Poslednja izmena:
Udri radi i platu zaradi, novce kuci donesi buducnost si raznesi.

Sta mislite ljudi kad radite za 18000 din. di se vidite za 10 - 15 godina, koliko cete od toga ustedeti i koliko cete toga napraviti sa tim novcem?
Можеш само да се видиш у огледалу, а да нешто уштедиш и урадиш са тим новцем... мрка капа... осим ако и тада будеш код тате и маме, па имаш бесплатан смештај и храну. z:)
 
Pa, sto mu cevapcica, kakav si to covek ako se pomiris da ti je ta crkavica dovoljna do kraja zivota? Valjda ces za tih 15 godina nesto da naucis pa da mozes da zatrazis vecu lovu / nadjes bolji posao / whatever.
Ne razumem smisao teme... Svima je jasno gde zivimo.
 
Lova je sranje. Nema ustede. Nema zivota sem pukog prezivljavanja. To ne sporim.

Ali zar su majmuni ljudi koji pocnu da rade za te pare? Ili malo vecu lovu? Svako iole normalan nece dugo ostati na toj cifri ako radi iole odgovoran posao i za iole normalnu firmu. ***, ako ljudi rade u trafici ili bilo koji posao koji ne zahteva kvalifikacije, to je plata kojom ce morati da se zadovolje. Ortak radi na pumpi za ove pare. 12 sati smene, nocne, po zimi. Uzas.
Ali to nije posao koji bi hteo da radi za 15 godina. Problem je sto nema svest o buducnosti kao i vecina ljudi, vec ce se osvestiti kad mu bude 30 godina i zalice se na drzavu.
Po meni, ljudi koji rade za ove novce nisu magarci vec ih je muka naterala.
 
Pa dobro gdine Deki 011
To i jeste problem što svi koji nisu iz Bg-a ispadaju budale.Jer za te pare tamo niko nece da radi.Pa veruj mi da i mi ne bismo ali mislis da bih mogao sebi da dozvolim da sedim kuci gledam decu i da komentarisem da za te pare radi samo budala.Spusti se malo na zemlju i ne vredjaj ljude zbog njihove muke.

A sto si pravio decu ako nemas uzlove za njih. Znaci ti si sebe svesno doveo u tezak polozaj.

Pa pre nekoliko godina plate cu bile vece u Srbiji za par hiljada, ali pametni Srbi se drze parole (bolje ista nego nista) pa su im gazde smanjili plate. Sad oni koji su radili za 18000 rade za 15000. Samo nastavite kukati nad sobom i pricajte kako ste prisiljeni jer imate "gladnu decu" kuci. Pa ce vas ovi jos bolje naguziti.

Nema vola do Srbina.
 
A sto si pravio decu ako nemas uzlove za njih. Znaci ti si sebe svesno doveo u tezak polozaj.

Pa pre nekoliko godina plate cu bile vece u Srbiji za par hiljada, ali pametni Srbi se drze parole (bolje ista nego nista) pa su im gazde smanjili plate. Sad oni koji su radili za 18000 rade za 15000. Samo nastavite kukati nad sobom i pricajte kako ste prisiljeni jer imate "gladnu decu" kuci. Pa ce vas ovi jos bolje naguziti.

Nema vola do Srbina.

Nemoj tako, Sinke. z:lol:
Nije to samo srpski specijalitet. Ima vic (iz EU). Žali se švapski biznismen poslovnom partneru:
- Slabo mi ide. Pootpuštao bih pola radnika, al nemam da im platim otpremninu.
- A da im smanjiš plate? :confused:
- Smanjio sam na minimalac. Još su tamo. Zapravo, ne isplaćujem ih već tri meseca, a oni i dalje dolaze na posao. :(
- Aha! Pa eto ti rešenja! Počni da im naplaćuješ ulaznice. :lol:
 
Ili onaj ko nema izbora.
Nisam sigurna na birou sam upoznala jednu devojku koja radi na parkingu kod nas u Cacku gde prima platu do 19 000 zavisno od satnice koju joj dodela moguce i manje, gde smo joj svi u hodniku rekli da precuti za taj posao ako joj ponude nesto bolje. Ona je usla nam je rekla da je zadovoljna tim poslom i da ne zeli bolje. Toliko o nemanju izbora z:hm:
 
Dakle da pojasnim jednu stvar:mogao bih da razumem da za tu platu radi zena koja je sa svojih 50+ godina ostala bez posla a nema nekih narocitih kvalifikacija pa daj-sto-das da izgura do penzije.
Medjutim ne mogu da razumem mladog coveka koji radi takve poslove(trafika,prodavnica i sl).I to ne zbog cinjenice da to nije dovoljno ni za burek vec zbog toga sto ne nudi nikakvu perspektivu.Radi se o tome da se,radeci takve poslove,ne mogu steci nikakva fundamentalna znanja koja ce vas izdvojiti iz mase bezveznih likova koji traze takve poslove.I nije slucajno:sto je radno mesto slabije placeno to je veca konkurencija za isto.U pitanju je zacarani krug:i posle 5 ili 10 godina rada vasa vrednost na trzistu rada je ista kao i na pocetku-nikakva.Mislite o tome.
 
Konobar 150-200 eura bez osiguranja ,
Prodavac prodavacica u prdavnici marketu 150-200 eura
Shnajder za masinu 300-400 eura
Onaj sto cisti konac 200 eura :D
Radnik u kladionici 250 eura
Jedna tura belog do Nemacke 1000 eura +zavisi od kilaze
pa se pitaju ljudi sta ce u Novom Pazaru tolika droga :D
 
Mislim da Vi u BGD ili NS lakše nađete posao nego mi u provinciji iako imamo odgovarajuće kvalifikacije i 50 godina života,porodicu,iskustvo.....U svojoj 45-toj izgubila sam posao a sin mi je krenuo na faks.Od tada radim,šta nađem,naravno na crno, uglavnom za minimalac.Nisam mogla reći sinu" e pa dete moje moraš prekinuti faks zato što ti je majka izgubila posao".Vreme je teklo,morala sam se snalaziti.Ostao mu je još jedan ispit,diplomski i KRAJ. Nadam se da će spakovati kofer i posao potražiti tamo gde se normalno živi.
Vi mladi gledajte ovu stvar iz ugla roditelja..... Jer da sam pre 25 godina znala da će doći luda vremena, ne bih rodila ni jedno dete.
 
Da ti ljudi vide neku alternativu, verovatno ne bi radili za tu platu.
Nije svako u stanju da radi dobro placen posao, ili da ga nadje.

Apsolutno se slažem sa ovim.Neki od nas nemaju mogućnost da rade ni za te pare iako imamo fakultet(tužno ali istinito). Smatram da u današnje vreme, u ovoj državi, je za svaki normalan posao sa normalnom platom potrebna VEZA! Ali, to je valjda već svima jasno.z:((
 
Apsolutno se slažem sa ovim.Neki od nas nemaju mogućnost da rade ni za te pare iako imamo fakultet(tužno ali istinito). Smatram da u današnje vreme, u ovoj državi, je za svaki normalan posao sa normalnom platom potrebna VEZA! Ali, to je valjda već svima jasno.z:((

Dođe jedna moja rođaka kod Arapina da se zaposli kao sekretarica.
- A imam ja i ekonomski fakutet, znate... :aha:
- Ne smeta ništa z:lol: - kaže Arapin.
 

Back
Top