Artemije kritikovao Borisa Tadica

gospodarica

Domaćin
Poruka
4.421
Episkop raško-prizrenski Artemije kritikovao je danas predsednika Srbije Borisa Tadića zbog odluke da kao državnik na Božić poseti manastir Visoki Dečani a da pre toga nije stupio u kontakt sa Eparhijom raško-prizrenskom.

Vladika Artemije je u otvorenom pismu predsedniku Tadiću ocenio da se na taj način stvara razdor u kanonski poredak Srpske pravoslavne crkve.

"Da ste nam se obratili zvanično i izrazili svoju želju da posetite Dečane, sigurno je da vam to ne bismo uskratili. Tada bih vas ja, kao domaćin, tamo i dočekao kao što dolikuje. To je, ipak, naša kuća, u koju ulazite, a da domaćin i ne zna. Još najavljujete da ćete tako i ubuduće činiti", navodi se u pismu vladike Artemija.

Izvor Blic
 
E jeste vladika al taj covek me nervira....
Sad se buni jer nije stigao da ode u Decane i da doceka precednika?
Sta drugi ne mogu da ga docekaju i bez vladike?
Glupo....
Sta ima on da se pita kad precednik ide u Decane...znaci trebao je da se obrati Vladici Teodosiju sto verujem i da jeste.....
 
Jel to no Sava vs. Artemije?
Jel svi da se najave Artemiju kada obilaze manastire ili crkve u njegovoj eparhiji ili samo ovakve face kao sto je Boris Tadic?
E jeste vladika al taj covek me nervira....
Sad se buni jer nije stigao da ode u Decane i da doceka precednika?
Sta drugi ne mogu da ga docekaju i bez vladike?
Glupo....
Sta ima on da se pita kad precednik ide u Decane...znaci trebao je da se obrati Vladici Teodosiju sto verujem i da jeste.....

Ma šta ja lično mislio o Artemiju, postoji protokol, koji su u ovom slučaju obojica prekršili.
Prvo, Tadić, tj. njegov tim, jer nije najavio posetu. Drugo, Artemije, jer se ovakve stvari ne rešavaju preko novina.
 
Ma šta ja lično mislio o Artemiju, postoji protokol, koji su u ovom slučaju obojica prekršili.
Prvo, Tadić, tj. njegov tim, jer nije najavio posetu. Drugo, Artemije, jer se ovakve stvari ne rešavaju preko novina.

On pominje neki razdor... Ovo nema veze sa nekim neispostovanim protokolom, nego sa nekim razmiricama unutar eparhije. Ne verujem da bi se mnogo bunio sto mu se Tadic nije najavio da medju svestenstvom vladaju normalni odnosi....
 
Pa s obzirom da su se Decanski monasi i Artemijevo svestenstvo ja mislim potukli u Decanima, ne cudi me da je Artemije ljut sto je precednik otisao u Decane kod vladike Teodosija..... Mislim da je tu u pitanju to sto njega niko nije zvao pa nije uspeo da se slika....
 

Back
Top