Why are kids and Teens in America so screwed?

1DaL

Iskusan
Poruka
5.531
Ae reko da napisem ime teme na engleskom posto nebi zvucalo prikladno za ime teme na srpskom...
Ali realno.. Svi ste do sada provalili da su deca i tinejdzeri u Americi drugaciji od nas u Jevropi... Pa reko mozda bi bilo dobro da ima neka tema u kojoj mozemo da pricamo o tome ;) Cak sam naisao na jednom internacionalnom forumu na lika koji je napunio 21 godinu i pitao "Which beer to drink" posto nikada pre u svom zivotu nije probao pivo....

Evo ja sam nasao jedan obican TV Show koji se prikazuje u Americi i stvarno sam se razocarao...

Svako moze da zakljuci da je voditelj ovog show-a blago retardiran a mozda cak i Pedo...
Da li je ovo uopste dobro?
Cak sam cuo za jedan slucaj u kome je dete(ne toliko malo dete) upalo u sobu svojih roditelja koji su za to vreme imali seksualni odnos, i zbunivsi se(jer se naslo u njemu skroz nepoznatoj situaciji) pomislilo da otac pokusava da ubije majku, zgrabilo pistolj i upucalo oca....
A i svi znaju da je jedno dete poginulo kada je htelo da ispadne kao Teletabisi i skocilo u bunar... z:hm:
 
Ae reko da napisem ime teme na engleskom posto nebi zvucalo prikladno za ime teme na srpskom...
Ali realno.. Svi ste do sada provalili da su deca i tinejdzeri u Americi drugaciji od nas u Jevropi... Pa reko mozda bi bilo dobro da ima neka tema u kojoj mozemo da pricamo o tome ;) Cak sam naisao na jednom internacionalnom forumu na lika koji je napunio 21 godinu i pitao "Which beer to drink" posto nikada pre u svom zivotu nije probao pivo....

Evo ja sam nasao jedan obican TV Show koji se prikazuje u Americi i stvarno sam se razocarao...

Svako moze da zakljuci da je voditelj ovog show-a blago retardiran a mozda cak i Pedo...
Da li je ovo uopste dobro?
Cak sam cuo za jedan slucaj u kome je dete(ne toliko malo dete) upalo u sobu svojih roditelja koji su za to vreme imali seksualni odnos, i zbunivsi se(jer se naslo u njemu skroz nepoznatoj situaciji) pomislilo da otac pokusava da ubije majku, zgrabilo pistolj i upucalo oca....
A i svi znaju da je jedno dete poginulo kada je htelo da ispadne kao Teletabisi i skocilo u bunar... z:hm:

ae,a da li si bilo tamo pa znas?
ne?
kod nas su,koliko ja znam,njih 3 poginulo zbog zelje da budu teletabisi
i da se drzimo zakona,i kod nas bi trebalo da u 18 zines od cuda kada vidis pivo
ii jednostavno,vecina je strogo i patrijrhalno vaspitana,i u hriscanskom duhu
a to sto kada odu negde van kontroe svojih roditelja,pa se ponasaju kao pusteni sa lanca,to je druga stvar,slicno je i sa britancima,i posledica je og kontrolisanog zivota
 
kad odete tamo prichajte... ako su amerikanci sjebani za nas rech ne postoji.

Tvoj post bi trebao ovako da izgleda:
Kada odete tamo pričajte, ako su Amerikanci s....i, za nas reč ne postoji.
To je što se tice srpskog jezika i gramatike.

U SAD-u sam bio dva puta, jedan dobar drug iz škole mi se tamo preselio, njegovi utisci su bili katastrofalni što se tiče njihove opšte kulture, a i svega ostalog, oni su po malo debilan narod, u pravom smislu te reči, da ne bude da sam to čuo od njega i ja kada sam otišao mogao sam samo da potvrdim njegovu priču.
 
Pa jesu, ali bar upola manje od onoga sto se prikazuje na filmovima.(citaj tinejdzerskim)
Nezainteresovani, neabiciozni, zadovoljavaju se gledanjem televizora uz pivo, u globalu.
A sto se skole striktno tice, jedan poznanik je na godinu dana skolovanja bio tamo, i sa vrlo dobrim uspehom bio najjaci razredu.Jedna zanimljivost, kad je nudio da prepisu nesto od njega, oni kao velike dobrice nisu hteli, jedino jedna devojka koja je tamo naravno vazila za najvecu propalicu je iskoristila njegovu dovru volju.
 
Pa naravno da mi bolje znamo sta su seks i teletabisi, i koje pivo da pijemo. To je do zivotnog standarda...Ovde dete trazi caletu da mu kupi, recimo, igracku teletabisa, i dobije odgovor:

"Je*ali te teletabisi, vi's da nemam ni za Jelen pivo, a ti mi trazis glupe igracke!!!"

I mora dete da nauci...

To mora da je neki drkadzija koji verovatno i tuce svoju zenu...


ae,a da li si bilo tamo pa znas?
ne?
kod nas su,koliko ja znam,njih 3 poginulo zbog zelje da budu teletabisi
i da se drzimo zakona,i kod nas bi trebalo da u 18 zines od cuda kada vidis pivo
ii jednostavno,vecina je strogo i patrijrhalno vaspitana,i u hriscanskom duhu
a to sto kada odu negde van kontroe svojih roditelja,pa se ponasaju kao pusteni sa lanca,to je druga stvar,slicno je i sa britancima,i posledica je og kontrolisanog zivota

Naravno da ja nisam bio, ali znam likove koju jesu, a i profesori su nam pricali tako da sam dobio informacije sa vise strana, nikada ne bih verovao samo jednom izvoru ali ako mnogo njih govori maltene isto onda je velika verovatnoca da je to istina...Uostalom imas ovde i jednog lika koji je bio i video tako da... Sto se tice teletabisa, cuo sam da je bilo i slucajeva kod nas, sto je tuga, ali podseti se ko je uopste napravio tu seriju, a i postovao sam jedan od TV-Show-ova koji se emitiju na njihovim prostorima....
Sto se tice nase omladine, takva tema vec postoji, i kod nas je stanje sjebano ali deca su naterana da prebrzo odrastu(NATO je bombardovanjem ubio sestru mog druga iz odeljenja tako da on tu situaciju najbolje poznaje)...
Ali eto npr svi govore kako je nasa danasnja omladina sjebana, a eto npr ne vide kako je na drugim prostorima...

Pa jesu, ali bar upola manje od onoga sto se prikazuje na filmovima.(citaj tinejdzerskim)
Nezainteresovani, neabiciozni, zadovoljavaju se gledanjem televizora uz pivo, u globalu.
A sto se skole striktno tice, jedan poznanik je na godinu dana skolovanja bio tamo, i sa vrlo dobrim uspehom bio najjaci razredu.Jedna zanimljivost, kad je nudio da prepisu nesto od njega, oni kao velike dobrice nisu hteli, jedino jedna devojka koja je tamo naravno vazila za najvecu propalicu je iskoristila njegovu dovru volju.

Eto imamo coveka koji je bio tamo i potvrdio sve ovo....
Sto se tice prepisivanja cuo sam od profesora da oni tamo prijavljuju nastavnicima kada vide svoje drugove da prepisuju...

Ono sto se prikazuje po americkim filmovima je ustvari ono sto Amerikancima najvise fali.

Lepo receno... Cak sam i gledao jedan film u kome Swarcaneger izlazi iz filma i zaprepascuje se prizorom stvarnosit z:)
 
Ljudi evo da kazem da ne bude zabune...
JA NE MRZIM AMERIKANCE! Roditelji su me naucili da ne mrzim nijedan narod i zahvalan sam im na tome... Jeste da je njihova drzava sve ucinila da nam rasparca nasu, i unisti nam ekonomiju, ALI za to nije kriv narod vec Vlast! Razgovarao sam sa nekoliko odraslih amerikanaca, i oni takodje ne vole Busha...
Kod njih je manipulacija medijima mnogo intezivnija nego kod nas i to je mozda jedan od razloga zasto njihov narod nas ne gotivi, da ne spominjem to da je vise od 50% Amerikanaca u anketi glasalo za to da je nuklearni napad na Hiroshimu i Nagasaki bio opravdan...
Ok a sada nazad na temu:
Znaci ja sam napravio ovu temu da razmenjujemo nase stavove o njihovom sistemu odgajanja dece, koji je barem po meni ( a i vecini ljudi) los....Znam da je situacija kod nas obrnuta od one kod njih ali to je tema za thread "Nazadovanje nasih generacija ili slicni"
 
ja ne mislim da je loshe shto ne prepisuju.
realno, ja opstajem na tome, al' to ne znachi da je to dobro i ispravno... jeste, ne podrzhavam to shto bi izdali al' to nije normalno...
nisu idealni al' mi smo poslednji koji mozhe o tome da raspravlja...
a nash shkolski sistem je tuga, chemer jad... ovde se niko ne trudi da nauchi neshto jer se trazhe samo ocene, prosek... trazhe se nepotrebne stvari...
fakulteti se zavrshavaju parama, chast izuzecima...
onaj ko nauchi neshto ode preko grane jer netje da tratji zhivot u sjebanoj drzhavi gde nema nade da se stvar promeni na bolje... bar ne skoro...
 
odgovorj je javno poznat, cilj ej zaglupljivanje siroke narodne mase radi lakseg upravljanja istim..
njihovo obrazovanje proada iz godine u godinu..
vec su neverovatno glupi, sta ce biti za 10 god..bog te pita..

Bas tako :)


ja kada sam gledao ovaj klip sam skapirao tek koliko su oni tupavi kao nacija i koliko mogu da mediji manipulisu njima...sutra ako kazu interesi USA u Tadzebekistanu su ugrozeni i moramo da ratujemo oni bi rekli ok
 

Back
Top