Aleksandar Martinović-nova nada SRS-a

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
Шта Србија прво треба да реши у 2010. - Александар Мартиновић
Вратићемо се тамо где смо били
Они који су нас у свеколику кризу довели не могу нас из ње извући

Звучи као отрцана фраза, али сваку расправу о Србији на почетку новог лета господњег 2010. треба почети констатацијом да је то држава бременита бројним проблемима: политичким, економским, социјалним, културним и моралним.

Разуме се, са свим овим проблемима, у већој или мањој мери, суочавају се или су се до јуче суочавале скоро све европске државе у транзицији.

Нажалост, поред ових уобичајених, скоро „нормалних” проблема (овде се треба присетити сјајних опсервација Ериха Фрома на тему онога што је он назвао „патологијом нормалности”), наша отаџбина суочена је са једним прапроблемом и једном скоро хамлетовском дилемом: да ли Србија жели или не жели да буде уопште држава у класичном смислу те речи, са народом, територијом и сувереном влашћу.

Ово питање је дефинитивно доспело у први план након што је режимска већина у Народној скупштини, после више од годину дана од његовог усвајања у Скупштини Војводине, потврдила Статут АП Војводине, правни акт који је у највећем делу својих одредаба директно супротан Уставу и који у великој мери суспендује темељна теоријскоправна начела о појму и обележјима државе, власти, суверености, хијерархијском устројству правног поретка и територијалне аутономије.

Овај „полуустав војвођанске полудржаве”, како је акт тачно назвао покојни професор Правног факултета у Новом Саду др Милијан Поповић, од Војводине је направио оно што се у старијој правној теорији називало „corpus separatum” – део државе са ексклузивним правима и посебним статусом. Народски речено – „државу у држави”.

Да невоља буде већа, режим Бориса Тадића нам, преко својих јавних и тајних гласноговорника, иначе све самих незналица, поручује да се са комадањем Србије неће стати све док се целокупна државна територија не исцепка на већи број „региона”.

Тек када Србија постане пуки скуп региона, најпре „статистичких” а затим административних бићемо „модерна европска држава” – хорски нам поручују Тадићеви „експерти” за питања територијалног уређења попут Ненада Чанка и Млађана Динкића. У стварности, не да нећемо бити модерна већ нећемо уопште бити држава.

Вратићемо се тамо где смо били на почетку 19. века, када је Карађорђе започео, по речима немачког историчара Леополда Ранкеа, српску револуцију, чија је суштина била у томе да се створи слободна и јединствена српска држава са јаком централном влашћу и да се, једном заувек, у српском народу угаси погубна нахијска свест, вековима потхрањивана и плански негована од стране туђина и окупатора.

И у 2010. години Србија ће бити суочена с проблемом нејаких и међусобно недовољно координисаних државних институција, које систематски разједа рак корупције и организованог криминала. Актуелни режим очигледно нема снаге и воље да се озбиљно ухвати у коштац са овим пошастима.

Све док се ово зло не искорени по моделу „Aугијевих штала”, беспредметна ће бити свака расправа о било каквом облику међународних интеграција, посебно прикључењу Европској унији.

На примеру Румуније, а још више Бугарске, показало се да чин пријема у ЕУ нема никакву магијску моћ у сузбијању корупције и криминала, већ да пут сваке транзиционе државе, па и Србије, треба да буде обрнут – најпре треба створити ефикасан, рационалан и некорумпиран државни апарат, као и праведан и продуктиван економски и социјални систем, па тек након тога ставити на дневни ред јавне дебате питање прикључења унији.

Уосталом, и ЕУ јасно је ставила до знања државама тзв. западног Балкана да више неће поновити грешку из 2007, када је у своје чланство примила наше комшије Бугаре до гуше опхрване криминалним и корупционашким аферама.

Српска радикална странка понудиће грађанима Србије у 2010. години све оно што им је нудила и у протеклих 20 година: беспоштедну борбу против криминала и корупције, економски напредак и социјалну правду, слободну и јединствену државу усправних, поносних, национално свесних и задовољних људи различитих нација, вера, раса и политичких опредељења.

Само такви ћемо бити пожељан партнер моћним државама и међународним организацијама овог нашег света. Разуме се, да би се ови циљеви остварили биће неопходно променити власт у Србији.

Они који су нас у свеколику кризу довели не могу нас из ње извући. Као што се, по речима Христовим: „Ново вино не сипа у мехове старе”, тако се ни кормило државног брода више не сме поверавати старим крманошима, који од 5. октобра 2000. бродом управљају тако да су га на крају насукали и на оштре хриди навели.

*Заменик председника посланичке групе Српске радикалне странке

Александар Мартиновић
[објављено: 12/01/2010]
http://www.politika.rs/rubrike/Sta-da-se-radi/Vraticemo-se-tamo-gde-smo-bili.sr.html

Po ovome što je izjavio u tekstu,izgleda da A.Martinović postaje polako vodeći u SRS-u.
Naravno da je potkačio statut Vojvodine protiv čega su radikali bili sve vreme,za regionalizaciju je možda u pravu,ko zna pod kakvim uslovima se određuje koja će opštinapripasti kojem regionu i koji će grad biti centar.
E sad šta je naveo šta to nudi SRS,borba protiv kriminala i korupcije,uobičajena fraza svih političara,kao da među radikalima nije bilo zloupotrebe gde su vodili gradove i opštine.
Socijalna pravda,deljenje bonova za drva i ugalj umesto para penzionerima je ideja SRS-a,ko zna šta još genijalno može da im padne napamet.
Za poštovanje nacija,vera i ljudi različitog polit.opredeljenja se ne treba podsećati u čemu su radikali sve učestvovali baš suprotno.
Sve u svemu može li se verovati SRS-u,eventualno tzv"mladom talasu"radikala na ovakvim obećanjima.
 
U čemu ?
Odelo, kravata ? ili...

U obrazlaganju svojih stavova. Ne slažem se sa njim u većem delu onoga što priča ali cenim što ne pokušava da dokaže da je u pravu histerijom i demagogijom kao npr. Aca Vučić. Za ovih godinu dana koliko ga slušam u Skupštini (i za par meseci pre toga koliko sam slušala one konferencije u Magistratu) nisam čula da je pričao bez dokaza a veruj mi da jako dobro pratim svaku radikalsku reč ne bih li ih optužila da su nedosledni i lažu ... Nemanja Šarović npr. ima tu crtu da preuveličava i laže, ovaj je apsolutno odmeren. A ima i posao na kom prima platu (umesto one u Skupštini), što svakako poštujem.

A možda sam i pristrasna ali eto, jedan od retkih koji me ničim ne iritiraju ... z:)
 
U obrazlaganju svojih stavova. Ne slažem se sa njim u većem delu onoga što priča ali cenim što ne pokušava da dokaže da je u pravu histerijom i demagogijom kao npr. Aca Vučić. Za ovih godinu dana koliko ga slušam u Skupštini (i za par meseci pre toga koliko sam slušala one konferencije u Magistratu) nisam čula da je pričao bez dokaza a veruj mi da jako dobro pratim svaku radikalsku reč ne bih li ih optužila da su nedosledni i lažu ... Nemanja Šarović npr. ima tu crtu da preuveličava i laže, ovaj je apsolutno odmeren. A ima i posao na kom prima platu (umesto one u Skupštini), što svakako poštujem.

A možda sam i pristrasna ali eto, jedan od retkih koji me ničim ne iritiraju ... z:)

ma stoji to, no šteta što mora da bude Vučić mesto Vučića, to je njegov problem. Gadno je kad pametan čovek mora da podržava šuplje ideološke matrice.
 
gde to ides na skijanje u francusku? koje skijaliste?

jedino ako u nisu nema neka kafana francuska z:D

idete vi mojeg stojka.

eto ukinute vize jos pre mesec dana niko sa foruma nigde nije otiso

logicno samo 11% srba uopste ima pasos.

a i ovi sto idu idu da dirince u arapskim kebab sopovima a ne da se provode.

ko moze da se provodi u drzavi gde je prosek plata 300 evra a za zivot porodice ti treba najmanje 1000
 
gde to ides na skijanje u francusku? koje skijaliste?

jedino ako u nisu nema neka kafana francuska z:D

idete vi mojeg stojka.

eto ukinute vize jos pre mesec dana niko sa foruma nigde nije otiso

logicno samo 11% srba uopste ima pasos.

a i ovi sto idu idu da dirince u arapskim kebab sopovima a ne da se provode.

ko moze da se provodi u drzavi gde je prosek plata 300 evra a za zivot porodice ti treba najmanje 1000

Dobro, Tihi, ne moraš da lečiš komplekse po forumu. Mi strani plaćenici i domaći izdajnici super prolazimo z:D z:lol: Ako želiš mogu i scan pasoša da ti pošaljem, mada ovaj novi još nemam, neće mi trebati do maja z:mrgreen: :sanke:
 
Hahahahaha pa naravno da idemo i provodimo se i sve... ako mozesh ti mozemo i mi, je l' tako? Tako je. z:lol:



Kako zashto, ljubomoran je. z:D

Laku noc. z:poz:


ljubomoran na sta? Boze sacuvaj . Samo mi smeta vas egoistican bezdusan stav "samo da je nasoj guzi lepo a svi ostali nek pocrkaju kao treba"

e vidis smisao politike nije da jednoj grupici ljudi od 5-10% bude lepo vec da bude vecini lepo makar vecini od preko 50%

zato su se u istoriji desavale revolucije kad se uspostave rezimi gde je grupici od 5-10% ljudi extra lepo dok drugi crkavaju od bede i gladi.

e tako je i usrbiji danas. vecina naroda crkava u bedi i gladi
 
Poslednja izmena:
znaci nama je svima super a ostatak srbije od 89% sto nema ni pasos nek pocrka?

boli nas uvo sto 700.000 ljudi u srbiji gladuje - samo da je nama lepo a?

Pa meni je samo bitno da pasoše imaju radikalski lideri ... kad se takve veličine švrćkaju po svetu a nemaju državne funkcije zašto onda mi da se stidimo z:D Evo Nataša pre par dana otišla na Kubu (konkretno 6.1, let preko Amsterdama), sutra se valjda vraća, Todorović isto obišao pola Evrope ... a 89% ljudi nema da jede :sanke::bob::bob::bob:
 
Ау бре.................полако,сад ће и он да пређе у снс..............има да му ничу виле ниизчега............
Ко онај што је чекао да добије место у скупштини,да би прешао у снс.................такве бре треба на колац!!!!!
 
Они који су нас у свеколику кризу довели не могу нас из ње извући. Као што се, по речима Христовим: „Ново вино не сипа у мехове старе”, тако се ни кормило државног брода више не сме поверавати старим крманошима, који од 5. октобра 2000. бродом управљају тако да су га на крају насукали и на оштре хриди навели.

*Заменик председника посланичке групе Српске радикалне странке

Александар Мартиновић

Волела бих да овај човек постане кормилар насуканог брода.
Причајте ви шта хоћете,али Мартиновић је способан и нада све
један од ретких,којем би народ дао подршку да је у било којој
странци.
Странка коју би он водио сигурно би била рехабилитована,очишћена
од штеточина по народ.
Сама радикална странка се обнавља младим људима, способним
да се боре заједно с Мартиновићем да овај насукани брод покрену са
оштрих хриди у мирне воде.
 
U pravu je Martinović, donekle ... samo što to što priča može da se primeni i na Šešelja koji je prilično gluposti napravio devedesetih, kao i još neki funkcioneri SRS. Ne mora sve da gleda od dana kada su izgubili jedinu vlast u kojoj su učestovali na ovamo. Ima i u SRS podjednako kretena kao i u ostalim strankama a isto tako i u drugim strankama ima podjednako normalnih ljudi kao i u Martinovićevom okruženju ... stekla sam utisak da je toga apsolutno svestan i, mada bi mi bilo najlakše da ga sad gadno iskritikujem i teram inat forumskim radikalima, o čoveku imam skroz pozitivno mišljenje i čak sam mu za neke poteze jako zahvalna ... a sad ću da umuknem, ako je i od mene dosta mu je :lol:
 

Back
Top