Treba li Beogradu METRO ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Evo šta ja mislim o tome:

Srbija već 100 godina ne ume da asfaltira jedan ravničarski put kakav je Novi Sad-Beograd, koji je na zemlji, na dnevnoj svetlosti i mesečini Bato, a ne tamo neki Tunel od Metroa. To je za nas naučna fantastika, isto kao gradnja autoputa na Mesecu.

Ono šta ja znam, a to je karakter, navike naših gradjana,ljudi, stanovnika, rekao bih da je dobro što Srbija, to jest Beograd nema Metro ! Ubedjen sam da Beograd ima Metro, da bi tamo bilo više djubreta, pikavaca, otpadaka, starog nameštaja i razniog šuta, da vozovi ne bi ni mogli da se kreću.

Koliko sam u pravu, pogledajte samo koliko divljih deponija ima Beograd i Srbija u celini ? To je strahota jedna, kad se naši ljudi ne libe da bace šut i otpatke na sred ulice i pod svetlošću dana...možemo da zamislimo šta bi se dešavalo pod zemljom , tunelom?

Eto zašto ne treba baš da žalimo za Metroima, jer naši vozovi dan-danas idu 30 na sat, I to na zemlji , I to je tako već sto godina , verovatno bi naši vozovima pod zemljom izgubio svaki trag, a o tačnosti njihovih polazaka kod nas nije moguće ni sanjati, a ne na javi gledati i doživeti.

A vi :
 
Метро је потребан,нису нам потребни они који краду паре намењене за његову градњу.Кад би у Србији постојала смртна казна,сви они који дрпишу паре од инфраструктурних пројеката би је заслужили.
 
Evo šta ja mislim o tome:

Srbija već 100 godina ne ume da asfaltira jedan ravničarski put kakav je Novi Sad-Beograd, koji je na zemlji, na dnevnoj svetlosti i mesečini Bato, a ne tamo neki Tunel od Metroa. To je za nas naučna fantastika, isto kao gradnja autoputa na Mesecu.

Ono šta ja znam, a to je karakter, navike naših gradjana,ljudi, stanovnika, rekao bih da je dobro što Srbija, to jest Beograd nema Metro ! Ubedjen sam da Beograd ima Metro, da bi tamo bilo više djubreta, pikavaca, otpadaka, starog nameštaja i razniog šuta, da vozovi ne bi ni mogli da se kreću.

Koliko sam u pravu, pogledajte samo koliko divljih deponija ima Beograd i Srbija u celini ? To je strahota jedna, kad se naši ljudi ne libe da bace šut i otpatke na sred ulice i pod svetlošću dana...možemo da zamislimo šta bi se dešavalo pod zemljom , tunelom?

Eto zašto ne treba baš da žalimo za Metroima, jer naši vozovi dan-danas idu 30 na sat, I to na zemlji , I to je tako već sto godina , verovatno bi naši vozovima pod zemljom izgubio svaki trag, a o tačnosti njihovih polazaka kod nas nije moguće ni sanjati, a ne na javi gledati i doživeti.

A vi :

Ima puno istine u tome sto si napisao.

Sto se tice metroa treba ispitati koliko je to dobra investicija, odnoslno da li je kupovna moc Beogradjana dovoljna da se izgradi i odrzava metro.

Troskovi metroa su vrlo visoki.

I u metrou disciplina korisnika uvek mora biti daleko stroza od one na povrsini.
 
Čuj ako ima para, mi nemamo 100 godina para, volje, snage, političke ozbilnosti, da napravimo 80 milometara normalnog puta od Beograda do Novoga Sada, a ne kamoli jedan Metro, koji je skuplji i teše ga je uraditi no 100 takvih puteva.
Али зато таквих као ти,који се разумеју у све друштвене и природне науке као старогрчки филозофи имамо за извоз.Још само да нешто вредите,па да Србија заради на одливу таквог труста мозгова.
 
nije sto imaju sve metropole,al beograd je prenatrpan grad sa previse automobila i treba mu nesto sto ce olaksati to opterecenje u prevozu. pa sta da drugo da pomisli covek kada mu treba po sat i po dva u spicu i oko praznika da predje sa novog beograda u centar preko nekog od zaguzenih mostova :neutral:

problem u metrou je sto je skupa investicija i sto bi znacila verovatno vise cene karata nego sto je to sada slucaj sa autobusima. osim toga metro je investicija koja se obilno subvencionise a kad se odvaja para od poreza za narod ostaje manje politicarima za dzep a to nikako ne valja. mora neko da plati odrzavanje bazena i casove jahanja deci!
 
Ima puno istine u tome sto si napisao.

Sto se tice metroa treba ispitati koliko je to dobra investicija, odnoslno da li je kupovna moc Beogradjana dovoljna da se izgradi i odrzava metro.

Troskovi metroa su vrlo visoki.

I u metrou disciplina korisnika uvek mora biti daleko stroza od one na povrsini.

To je poenta svih poenti, Beogradjani nemaju grama discipline za takvu jednu stvar.
Pogledajte na šta liči voz od Vuka do Pančeva u podzemnoj zeleznici, Bangladeš i Nikaragva mu nisu ravni.
 
cinjenica je da nam treba, ne zato sto je to mirko iz male krsne krstio bg metropolom, nego zato sto ceo stari deo grada je u uskim ulicama koje nisu predvidjnje za zivot 2 mil ljudi...nema mesta na ulica ni za pesake a kamo li za vozila, autobusi, trolejbusi jos vise zagusuju saobracaj...opsta ludnica...mnogo bi se olaksalo pretcavanje ulice na kvarnjaka na crveno kad bi se napravio:mrgreen:...al mucak prevelika investicija, na zalost takva nam sudbina cele zemlje, ima mnogo bitnijih stvari u koje treba uloziti pare
 
Ériu Tuatha Dé Danann
Primećen član



Учлањен: 18.02.2007.
Пол: ženski
Поруке: 511
Репутациона моћ: 96
-------------------------------------------
Аууу...z:shock:z:shock:z:shock:...ако неко види горе нешто необично нека ми да репутацију.z:shock:
 
nije sto imaju sve metropole,al beograd je prenatrpan grad sa previse automobila i treba mu nesto sto ce olaksati to opterecenje u prevozu. pa sta da drugo da pomisli covek kada mu treba po sat i po dva u spicu i oko praznika da predje sa novog beograda u centar preko nekog od zaguzenih mostova :neutral:

problem u metrou je sto je skupa investicija i sto bi znacila verovatno vise cene karata nego sto je to sada slucaj sa autobusima. osim toga metro je investicija koja se obilno subvencionise a kad se odvaja para od poreza za narod ostaje manje politicarima za dzep a to nikako ne valja. mora neko da plati odrzavanje bazena i casove jahanja deci!

Mozda je onda bolje doneti zakon da ne moze svaka susa da vozi,nego da se svi voze gradskim saobracajem z:mrgreen:

Zamisli tu nirvanu,nigde automobila na vidiku samo autobusi,sa kozna sedista i najnovije ekoloske motore,mozda cak i elektricne z:lol:
 

Back
Top