Partacije

xd23

Zainteresovan član
Poruka
141
Zelim da spojim partaciju C ( glavnu) i D. Izbrisao sam fajlove iz D,ali kad hocu da ih spojim trazi mi da oslobodim fajlove iz C,a tu je inst. Windows pa ne mogu..To sam pokusao preko Partation Magica.Jel postoji ikakav nacin da ih spojim ?
 
Ako reinstaliras windows, a pretpostavljam da to zelis, kad instalacija dodje do biranja particije, izbrisi particije c i d i na zajednickom prostoru kojeg dobijes kreiraj jednu particiju.Zatim format novonastale particije i nastavak instalacije na nju.
 
Ja kapiram da zeli da sacuva Windows... Ako ne, onda prilikom instalacije sistema je najprostije obrisati sve particije i od neparticionisanog prostora napraviti novu zeljenu particiju...

A ako sam u pravu, onda bi to trebalo da se bez problema uradi pomocu Partition magic-a... Kazes da si pokusao da spojis C i D particiju i da nisi uspeo... Nisam neko vreme koristio Partition magic, pa cu ti dati savet po secanju... Kada spajas dve particije, ona koju dodajes se pojavljuje kao folder u okviru particije koja ostaje... S obzirom da sam to radio i da znam da sigurno moze, pretpostavljam da se mozda pogresio u redosledu particija... Mozda si pokusao da C particiju dodas D particiji... Znaci, proveri jos jednom... Prvo formatiraj D particiju, a zatim je dodaj C particiji... Ako to ne uspe, onda mozes da umesto spajanja dve particije koristis opciju prosirivanja particije... Znaci ides na Resize C particije i dodas joj prostor iz D particije, ili D particiju izbrises pa C particiji dodas neparticionisan prostor...
 
ne,nego sam hteo da inst. Windows 7 a nisam imao dowoljno memorije na C...al sad sam izbrisao D ,i ubacio memoriju na C,tako je najlakse...hvala uglavnom : )
 
ne,nego sam hteo da inst. Windows 7 a nisam imao dowoljno memorije na C...al sad sam izbrisao D ,i ubacio memoriju na C,tako je najlakse...hvala uglavnom : )

Vazno da je problem resen...

A s obzirom da si zeleo da instaliras Windows 7, onda je najbolji i najlaksi nacin bio kao sto je prognanik napisao...
 

Back
Top