whatcha think about that?

kod njih se sve vise zasniva na praksi,i za razliku od nas,uce mnogo korisnije stvari
zavisi,tamo su predmeti prilagodjeni uceniku
ako ti hoces,uzeces naprednu matematiku,a ako neces,uzeces osnovnu
sve zavisi
elem,imala sam prilike da konkurisem preko a-smyle,ali sam se prvi put usrala,pa nisam otisla,a drugi put sam propustila
mada,msm da sam to napisala 1000 puta vec
naravno,samo testiranje ne garantuje da bih zaista i otisla,ali znam da bih testove znanja jezika sigurno prosla
a imala sam opciju da odem i u uk samofinansirajuce dogodine(za ameriku nemam para:confused:),ali ipak sam odustala,zato sto msm da ta organizacija ne vodi dovoljno racuna o samom kandidatu,vec samo ceka pare na gotovs,i boli ih uvo da li si ti uopste psihicki spreman,kao i "jezicki"
ali msm da cu malo kasnije verovatno otici,makar na godinu dana.....
ako budem bila u prilici,naravno
 
Pred novu godinu dobio stipendiju.
19. februara palim za Irsku na 20 dana. Mnoogo kratka stipendija(razmena), omanji grad, al' jedva cekam :)
DerryRainbow.gif
 
ishla bih... odma'.
ja sam htela da idem u bg u srednju da bih imala prilike da se apliciram za neku stipendiju, jer ovde to nije mogutje... ili je veoma teshko.
al' nisam... tako da mogu jedino da idem na seminare za klavir... koji se platjaju... :\ za koje nemam para.
krk
moj ujak bio dvaput u americi... jeste stariji al'...
 
Nemojte da se zanosite glupostima, i najobičnije stipendije se ne dobijaju na lepe oči, a kamoli neke krupnije.
Podžravam sliku koju je Limun okačio, a i kad dodješ do te druge na oko zelenije, onda uvidiš i da je nju neko zasrao i da je tvoja ipak bila lepša, dobro možda nije bila lepša, ali je bila tvoja.
 
ma jok ostao bih ovde :\
manite se tih prica, satro patriotizam nego valja sagledati realnost... samo u prosloj godini koliko je bilo primera koji su zasluzili stipendiju, ali dok mediji nisu iskritikovali vlast, deca ne bi dobili nikakvu nadoknadu za bilo kakav rad.
Izedjes u grad, manijaka kolko ti dusa iste... narkomani na svakom cosku. ja idem na sud zato sto sam prosao biciklom na crveno, a oni tatini sincici sa palicom u ruci i zadenutim nozem za pojasom koji svaki dan prekrse zakon 3 puta (tipa pljacke, tuce itd.) mirno spavaju i malo kad im se ***** izadju, bace kapuljacu na glavu i glume kju kluks klan, pa ce malo da pricaju onu ACAB filosofiju itd.
I takav ce sutra da zivi kao bubreg u loju, a onaj sto je gulio stolicu ceo zivot ima da je i dalje guli za neku pristojnu platu.
 
Nije to patriotizam uopšte nego su ljudi neinformisani, pustite te priče kako je preko super i kako cvetaju ruže i kako odmah nadjete posao čim dodjete preko i u startu imate zilion dolara-evra plate.
Daj bre prvo se informišite šta sve morate da imate od dokumenata da biste mogli da radite preko za stalno, a onda se informišite koliko puta morate da se s oproštenjem naguzite da bi ste ista dukomenta i dobili.
A da ne idem dotle da niko ne priča o slučajevima koji su otišli preko a onda se vratili razočarani, a takvih je mnogo, barem ih ja znam dosta.
Dalje, manite te priče tipa kao što si ti naveo "ja idem na sud zato sto sam prosao biciklom na crveno, a oni tatini sincici sa palicom u ruci i zadenutim nozem za pojasom koji svaki dan prekrse zakon 3 puta (tipa pljacke, tuce itd.) mirno spavaju", prvo ti nisi išao na sud zbog toga i nećeš ni ići, zato nemoj da uzimaš u usta tu situaciju, dalje ovo drugo je preterano. Svi se odmah hvataju "jao vidi onog kako onaj ovo ono", a te iste sve takodje boli ona stvar šta i sami rade. Srpska posla - "vidi šta komšija radi". :roll:
 

Back
Top