НОВИ БЕОГРАД - подела на барем две општине!

Подржавате ли поделу НБГД на две или више општина?

  • ДА

  • НЕ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186421

Elita
Poruka
16.871
Већ дужи временски период имам утисак да су НБГД блокови 45,70,61,62,63,64 слепо црево и нежељено дете Новог Београда и Београда уопште. Осим повременог замазивања очију и капиталне инвестиције зване "бициклистича стаза" (у народу познатије као ал смо смислили фору да намлатимо лову у своје џепове) овде се не гради ништа - осим нових и нових станова! Трамвај који је после троле најгоре превозно средство увалили су нама, 95-ица (ко се сећа некада 66, а још пре тога 16е, 16б, 16в и 16г) је једина аутобуска линија која прелази преко два моста у граду, а сви знамо да је довољно да се на неки од њих покаки врабац и можеш да се бесиш, ко је икада стајао на стајалишту Зелени венац у Бранковој улици сигурно се запитао зашто из те 95-ице стално висе људи, а у овој 16-ици само што не шетају стјуардесе са послужењем (мислим у свакој од три које су дошле истовремено)! Зашто су скоро сва блоковска дворишта пуна аутомобила, и поред изричите забране било каквог саобраћаја!
Пошто претпостављам да ће људи који живе у другом делу НБГД сигурно рећи да нисам у праву ја, да се не би смо ми гложили, постављам просто питање, због чега општину од 220.000 људи не би смо лепо поделили на барем две. У Србију постоје општине са МНОООООГО мање становника, а и у самом Београду су само 2-3 на 50000 од НБГД, све остале су по броју становника драстично мање, тако да је по овом критеријуму (о европским да не говорим) НБГД неминовно поделити.
Сматрам да би се инфраструктура у НБГД блоковима који су из неког разлога увек заобилажени много брже и боље развијала када би смо имали своју општину!
 
Генерално, немам ништа против. Не живим на НБГ па сматрам да је то питање уско везано за интересе становника тог дела Београда. Из тог разлога нећу ни гласати.
Слична прича као и са Палилулом, где имам интереса јер су ми оба стана на београдској страни обале. Обзиром да на делове општине Палилула преко Дунава одлази бар 80% инвестиција, заиста би био ред да се одвоје и управљају својом имовином. Чини се да је исти разлог и у поставци теме.
На жалост, постоји оправдан страх да ће то довести само до дуплирања чиновника...
 
Генерално, немам ништа против. Не живим на НБГ па сматрам да је то питање уско везано за интересе становника тог дела Београда. Из тог разлога нећу ни гласати.
Слична прича као и са Палилулом, где имам интереса јер су ми оба стана на београдској страни обале. Обзиром да на делове општине Палилула преко Дунава одлази бар 80% инвестиција, заиста би био ред да се одвоје и управљају својом имовином. Чини се да је исти разлог и у поставци теме.
На жалост, постоји оправдан страх да ће то довести само до дуплирања чиновника...

Не може се говорити о дуплирању чиновника, када постоје општине од 10-20 хиљада, а НБГД има 220 ХИЉАДА становника. Европски стандард општине је 20-так хиљада. Чиновници, ако их има довољно за тај број људи се лепо поделе, али УПРАВА је битна. Битно је да Управу чине људи који познају специфичне проблеме неке општине!

п.с. Наравно да је потпуно сулудо да Карабурма и Борча буду у истој општини!
 
Већ дужи временски период имам утисак да су НБГД блокови 45,70,61,62,63,64 слепо црево и нежељено дете Новог Београда и Београда уопште. Осим повременог замазивања очију и капиталне инвестиције зване "бициклистича стаза" (у народу познатије као ал смо смислили фору да намлатимо лову у своје џепове) овде се не гради ништа - осим нових и нових станова! Трамвај који је после троле најгоре превозно средство увалили су нама, 95-ица (ко се сећа некада 66, а још пре тога 16е, 16б, 16в и 16г) је једина аутобуска линија која прелази преко два моста у граду, а сви знамо да је довољно да се на неки од њих покаки врабац и можеш да се бесиш, ко је икада стајао на стајалишту Зелени венац у Бранковој улици сигурно се запитао зашто из те 95-ице стално висе људи, а у овој 16-ици само што не шетају стјуардесе са послужењем (мислим у свакој од три које су дошле истовремено)! Зашто су скоро сва блоковска дворишта пуна аутомобила, и поред изричите забране било каквог саобраћаја!
Пошто претпостављам да ће људи који живе у другом делу НБГД сигурно рећи да нисам у праву ја, да се не би смо ми гложили, постављам просто питање, због чега општину од 220.000 људи не би смо лепо поделили на барем две. У Србију постоје општине са МНОООООГО мање становника, а и у самом Београду су само 2-3 на 50000 од НБГД, све остале су по броју становника драстично мање, тако да је по овом критеријуму (о европским да не говорим) НБГД неминовно поделити.
Сматрам да би се инфраструктура у НБГД блоковима који су из неког разлога увек заобилажени много брже и боље развијала када би смо имали своју општину!

Primetila samz:D

U pravu si ti samo što bi kod nas odmah doveli neke svoje rodjake i zaposlili ih u novoj opštini a ne bi deo postojećih službenika prebacili tamo.Srpska posla
 
Нисам сигуран да ли је параметар за оснивање општине број становника или територијална покривеност.
Вероватно би нека шира акција могла да покрене причу и на НБГ, колико знам постоји неки захтев леве обале Дунава да добије самосталност у виду општине. Мислим да је потекло од месних заједница у виду петиције.
 
Mozda ima razloga po broju stanovnika... ali ako pogledamo po teritoriji... NBG svakako nije prevelika opstina. Cak ni neko cudo poput Palilule nije po terotoriji preveliko ako uzmemo u obzir kakve sve opstine po unutrasnjosti postoje.

Prolazio sam, a prolazim i dalje, i trasom tramvaja i pravo sa mosta do kruznog toka.
Gradi se na oba mesta. Cuo sam da bulevar Mihaila Pupina zovu i Vol strit... ali svakako moram da primetim i da se bulevar Jurija Gagarina znatno izmenio.
U toj ulici ima 5 benzinskih pumpi, a 2000te je bila tek jedna, mozda... Novih zgrada ima, vecim delom stambenih, ali ima i trgovine. Pokusali su sa trznim centrima, tamo uz tramvajsku trasu, ali su oni prakticno propali. A opet, imamo City u JG. Isto, u sredini blokova 61, 62, 63 je sada znatno zivlje, ima nekoliko stvari tu, a do 2001ve je bilo pusto.

Mozda neko 'razdvajanje' pravi IMT? To je bas veliko parce koje totalno odvaja pola blokova uz Savu od ostatka.
Drugo, a to je svuda po gradu, zvezdasta organizacija ulica. Uvek je mnogo veca guzva ka i od centra, nego 'popreko'. Generalno nemamo dobro resen saobracaj.

Mozda 'melem na ranu' razvoja kraja oko bul JG bude upravo izgradnja novog mosta preko Ade. Ako dobro razumem, most ce izaci tacno na raskrsnicu bul JG i Antifasisticke borbe (proleterske solidarnosti) ?
 
Већ дужи временски период имам утисак да су НБГД блокови 45,70,61,62,63,64 слепо црево и нежељено дете Новог Београда и Београда уопште. Осим повременог замазивања очију и капиталне инвестиције зване "бициклистича стаза" (у народу познатије као ал смо смислили фору да намлатимо лову у своје џепове) овде се не гради ништа - осим нових и нових станова! Трамвај који је после троле најгоре превозно средство увалили су нама, 95-ица (ко се сећа некада 66, а још пре тога 16е, 16б, 16в и 16г) је једина аутобуска линија која прелази преко два моста у граду, а сви знамо да је довољно да се на неки од њих покаки врабац и можеш да се бесиш, ко је икада стајао на стајалишту Зелени венац у Бранковој улици сигурно се запитао зашто из те 95-ице стално висе људи, а у овој 16-ици само што не шетају стјуардесе са послужењем (мислим у свакој од три које су дошле истовремено)! Зашто су скоро сва блоковска дворишта пуна аутомобила, и поред изричите забране било каквог саобраћаја!
Пошто претпостављам да ће људи који живе у другом делу НБГД сигурно рећи да нисам у праву ја, да се не би смо ми гложили, постављам просто питање, због чега општину од 220.000 људи не би смо лепо поделили на барем две. У Србију постоје општине са МНОООООГО мање становника, а и у самом Београду су само 2-3 на 50000 од НБГД, све остале су по броју становника драстично мање, тако да је по овом критеријуму (о европским да не говорим) НБГД неминовно поделити.
Сматрам да би се инфраструктура у НБГД блоковима који су из неког разлога увек заобилажени много брже и боље развијала када би смо имали своју општину!

se*eš preko svake mere.z:((

Gradi se - stanovi! Zašto samo stanovi? Pa zato što je ovde kvadrat najskuplji ...

Što se tiče prevoza ja sam se krstio kada sam video da su uveli 94 i 89 a mislim da bi trebalo da se uvede i barem jedna noćna linija koja ide preko gazele (pošto, jelte, nema ni jedne).

a što si se krstio? znaš i sam da nije bilo direktne linije do sajma iz našeg kraja (a da ne pričamo o banovom brdu), pa zatim do bolnice ''dragiša mišović'' (što podmiruje linija94)...mene je lično baš briga za noćne linije - postoji taxi.:zimag:
 
Poslednja izmena:
a što si se krstio? znaš i sam da nije bilo direktne linije do sajma iz našeg kraja (a da ne pričamo o banovom brdu), pa zatim do bolnice ''dragiša mišović'' (što podmiruje linija94)...mene je lično baš briga za noćne linije - postoji taxi.:zimag:
Upravo zato! Zato što je neko zapravo učinio nešta korisno i pametno što je, složićeš se samnom, prava retkost.
E pa nemaju svi para za taxi ... a i kad nas onoliko deru sa noćnim prevozom mogli bi da uvedu da voze i u 3 i 4 a ne samo do 2.
 
Већ дужи временски период имам утисак да су НБГД блокови 45,70,61,62,63,64 слепо црево и нежељено дете Новог Београда и Београда уопште. Осим повременог замазивања очију и капиталне инвестиције зване "бициклистича стаза" (у народу познатије као ал смо смислили фору да намлатимо лову у своје џепове) овде се не гради ништа - осим нових и нових станова! Трамвај који је после троле најгоре превозно средство увалили су нама, 95-ица (ко се сећа некада 66, а још пре тога 16е, 16б, 16в и 16г) је једина аутобуска линија која прелази преко два моста у граду, а сви знамо да је довољно да се на неки од њих покаки врабац и можеш да се бесиш, ко је икада стајао на стајалишту Зелени венац у Бранковој улици сигурно се запитао зашто из те 95-ице стално висе људи, а у овој 16-ици само што не шетају стјуардесе са послужењем (мислим у свакој од три које су дошле истовремено)! Зашто су скоро сва блоковска дворишта пуна аутомобила, и поред изричите забране било каквог саобраћаја!
Пошто претпостављам да ће људи који живе у другом делу НБГД сигурно рећи да нисам у праву ја, да се не би смо ми гложили, постављам просто питање, због чега општину од 220.000 људи не би смо лепо поделили на барем две. У Србију постоје општине са МНОООООГО мање становника, а и у самом Београду су само 2-3 на 50000 од НБГД, све остале су по броју становника драстично мање, тако да је по овом критеријуму (о европским да не говорим) НБГД неминовно поделити.
Сматрам да би се инфраструктура у НБГД блоковима који су из неког разлога увек заобилажени много брже и боље развијала када би смо имали своју општину!

A sta je to uradjeno u drugom delu NBGD???? Osim iste te biciklisticke staze???

Mozda najbolje svaki blok da bude opstina za sebe.
 
I da proglasite novu naciju i blokovski jezik. Kad mogu da izmisljaju nacije balije,crnogorci,makedonci....pa nisu ni stanovnici blokova nista gori z:mrgreen:
Nego kako :)
Eto vi iz zemuna ste već počeli.
munzekonza.jpg
 
Не видим разлог зашто би баш горе поменуте блокове одвајали у другу општину. На овим просторима је стварно доста изражена жеља за одвајањем и већом аутономијом. Сви жели власт! Без увреде, али ја већу глупост нисам чуо. Надам се да си шалио.
 
Не видим разлог зашто би баш горе поменуте блокове одвајали у другу општину. На овим просторима је стварно доста изражена жеља за одвајањем и већом аутономијом. Сви жели власт! Без увреде, али ја већу глупост нисам чуо. Надам се да си шалио.

Svi bi neki predsednici da budu.z:mrgreen:
 

Back
Top