Lice i nalicje

Poruka
15.196
Kazu da slika vredi hiljadu reci.. Ja bas ponekad mislim sasvim suprotno a to je da je rec ta koja seche i miluje, po potrebi, naravno ako ima tezinu i ako taj/ta koji to izgovara zaista to misli. I da sve se u zivotu posmatra sa dve strane , postoji ona druga strana medalje, a reci obicno su te koje tumacimo na 2 nacina.
Koju ste to rec/recinicu zapamtili? Koja vam se urezala u pamcenje? Ili ste vi mozda nekom nesto rekli sto je pogresno shvaceno? Ili ste zahvljajuci jednoj recinici shvatili necije nalicje ili ponakad prosto ne zelite da znate?
 
jedna od glavnih mana foruma i uopsteno virtuelnog kontakta s ljudima je sto ti ne cuju glas tj preciznije nacin na koji izgovaras, naglavas reci, recenice...pa tako cesto cinizam, ironija, sala ili ponekad nesto ozbiljno ne budu shvaceni kao takvi nego potpuno obrnuto, banalno ili bukvalno zavisi od slucaja...

kad sam bila mladja mislila sam da je poenta onoga sto kazes mnogo bitinaja od forme - kako kazes...ali vremenom sam naucila da je to greska...na zalost forma je ta koja ce ti resiti ili zakomplikovati stvar

a sad odo da lalam jer cu da ljosnem nad tastaturom, odpade mi glava nisam spavala ne znam ni ja koliko...ne mogu vise da mudroseram

:zzzz:
 
jedna od glavnih mana foruma i uopsteno virtuelnog kontakta s ljudima je sto ti ne cuju glas tj preciznije nacin na koji izgovaras, naglavas reci, recenice...pa tako cesto cinizam, ironija, sala ili ponekad nesto ozbiljno ne budu shvaceni kao takvi nego potpuno obrnuto, banalno ili bukvalno zavisi od slucaja...

kad sam bila mladja mislila sam da je poenta onoga sto kazes mnogo bitinaja od forme - kako kazes...ali vremenom sam naucila da je to greska...na zalost forma je ta koja ce ti resiti ili zakomplikovati stvar

a sad odo da lalam jer cu da ljosnem nad tastaturom, odpade mi glava nisam spavala ne znam ni ja koliko...ne mogu vise da mudroseram

:zzzz:

Si normalna da ne spavas, lose utise na sex!z:mrgreen:
 
jedna od glavnih mana foruma i uopsteno virtuelnog kontakta s ljudima je sto ti ne cuju glas tj preciznije nacin na koji izgovaras, naglavas reci, recenice...pa tako cesto cinizam, ironija, sala ili ponekad nesto ozbiljno ne budu shvaceni kao takvi nego potpuno obrnuto, banalno ili bukvalno zavisi od slucaja...

kad sam bila mladja mislila sam da je poenta onoga sto kazes mnogo bitinaja od forme - kako kazes...ali vremenom sam naucila da je to greska...na zalost forma je ta koja ce ti resiti ili zakomplikovati stvar

a sad odo da lalam jer cu da ljosnem nad tastaturom, odpade mi glava nisam spavala ne znam ni ja koliko...ne mogu vise da mudroseram

:zzzz:

zato služe avatari, apostrofi i sl...misim...znam da nije to to, al ****** ga...ne može bolje...
 
Kazu da slika vredi hiljadu reci.. Ja bas ponekad mislim sasvim suprotno a to je da je rec ta koja seche i miluje, po potrebi, naravno ako ima tezinu i ako taj/ta koji to izgovara zaista to misli. I da sve se u zivotu posmatra sa dve strane , postoji ona druga strana medalje, a reci obicno su te koje tumacimo na 2 nacina.
Koju ste to rec/recinicu zapamtili? Koja vam se urezala u pamcenje? Ili ste vi mozda nekom nesto rekli sto je pogresno shvaceno? Ili ste zahvljajuci jednoj recinici shvatili necije nalicje ili ponakad prosto ne zelite da znate?

Da, reči imaju snagu i mogu biti upečatljive, ali slika ipak daje više informacija,
a isto tako može biti upečatljiva. Ima kad mi je neko nešto rekao i naličje se
pokazalo kao nešto što nikako ne prihvatam i obično je propraćeno grimasom,
tonalitetom i bojom glasa, dakle kompletan utisak koji nisam na taj način
zamišljala kod osobe ili sam negde znala, osećala da je tako, ali nisam htela
da prihvatim i onda kad mi se istina predoči pred licem i slušnim aparatom
(ušima), sve jasnoz:(.
 
Kazu da slika vredi hiljadu reci.. Ja bas ponekad mislim sasvim suprotno a to je da je rec ta koja seche i miluje, po potrebi, naravno ako ima tezinu i ako taj/ta koji to izgovara zaista to misli. I da sve se u zivotu posmatra sa dve strane , postoji ona druga strana medalje, a reci obicno su te koje tumacimo na 2 nacina.
Koju ste to rec/recinicu zapamtili? Koja vam se urezala u pamcenje? Ili ste vi mozda nekom nesto rekli sto je pogresno shvaceno? Ili ste zahvljajuci jednoj recinici shvatili necije nalicje ili ponakad prosto ne zelite da znate?

Svaka izgovorena rec koja nosi neko osecanje moze biti dvojako protumacena od strane onog drugog.Neka je iskrena,neka ironicna a neka jednostavno laz koja je potrebna u neko momentu.
O recim koje se ovde napisu nema potrebe ni razgovarati jer tek tu dolazi do raznih dvosmislenosti.
 
ocete ozbiljno...ae...slika govori hiljadu reci...ali kojih reci...uglavnom onih koje mi sami zelimo da izvucemo...shodno mentalnim sposobnostima...kapaciteti se shire ili suzavaju zavisno od noshenja naocara i slusnih aparata
ako je neko vidovita zorka,kleopatra sta vech moze da opljune u dlan i vidi bazen...ili odlazak na more
nacin da na osnovu jedne recenice prokuzite kazatelja ekvivalentan je mogucnosti da na osnovu jedne recenice smuvate ribu u pekari.
 

Back
Top