Par pocetnickih pitanja i saveta

Patos

Početnik
Poruka
14
Totalni sam pocetnik sto se tice drzanja pasa tako da bi molio svakog ko ima malo vremena a pored toga i iskustva sa psima da mi odgovori na par sledecih pitanja.

1.Nisam siguran ni da li da uzimam psa zato sto zivim u stanu(110m2)?Sta vi mislite o drzanju pasa u stanu i koje rase preporucujete?
2. Znam da ima dosta obaveza oko bilo kod psa i spreman sam da se posvetim tome ali me zanima da li je to teoretski moguce posto idem u gimnaziju a ostatak porodice i nije bas nesto zagrejan za preterano angazovanje.
3. Za sada mi je favorit Staford zbog kratke dlake i velicine.Sta vi mislite o ovoj rasi?Cuo sam da treba dosta zivaca kad je staford u pitanju i da ga ne preporucuju pocetnicima.
4.Da li ima bitnih razlika izmedju Americkog staffordshire terriera i Staffordshire bull terriera osim malo po izgledu?
5. Drugi i treci mi padaju napamet rotvailer i haski.Za rotvailera nisam verovao da moze da se drzi u stanu dok nisam neki dan od nekog lika cuo da on drzi rotvailera vec 3 godine u stanu i da nije imao problema s njim.Za haskija sam isto tako cuo da mu treba drustvo tako da svi kupuju 2 ili vise kad kupuju.Da li je to istina?Takodje sam cuo i da im dosta otpada dlaka.
6.Koje rase bi mi vi jos preporucili za stan a da nisu oni pekinezeri fox terieri i slicno?
Razmisljao sam i o labradoru ili zlatnom retriveru ali sam njih odma nekako odpisao zbog velicine i dlake.

Hvala unapred.
 
1. Moze a rase...mesanac z:mrgreen:
2. Moguce je ako psa volis ali se dobro zapitaj da li ces ga voleti i nakon sto ujutru pre skole budes morao da ga setas bar pola sata, po kisi, suncu, vetru, magli, snegu, da li ces umesto kafica posle skole sa drustvom moci da trcis kuci da prosetas svog psa, opet bar pola sata i da li ces uvece zaobici neki izlazak jer nema ko da izvede psa. Sta ces kad budes mrtav bolestan od gripa lezao u krevetu a on mora 3 puta dnevno napolje? Takodje racunaj da ces osim tih setnji morati opet bar pola sata da mu se posvetis, da mu bacas lopticu, skaces sa njim, jurite se... A pre svega toga zamisli da li ces moci danima (ako ne i nedeljama) da ga ucis da se ne piski i kaki u stanu, da kad to obavi cistis za njim, da objasnjavas mami i tati zasto je izgrizao papuce, tepih, posteljinu... Realno prilicno je tesko ako nemas podrsku ostalih ukucana (mada nije nemoguce da ga i oni zavolez:)).
3. Dobro si cuo, ne glasam za staforda.
4. Ne znam.
5. To sto lik drzi rotvajlera u stanu i nema problema sa njima ne znaci da ti rotvajleri nemaju problem sa tim sto su u stanu. To sigurno nije nesto sto ih usrecuje...
6. Labrador i rot su slicne velicine i duzine dlake samo sto labrador je dosta aktivan pas i racunaj na mnogo bacanja loptice i mnogo mnogo setnji i istrcavanja. Sta mislis o snauceru ili nekom seteru? Bigl? Dalmatinac? Neki pticar?
 

Back
Top