Najlepsi skuter-mini i maxi!

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
13.264
Bio bi red da malo postavimo slike skutera kojih je realno sve vise i vise.Mozete da stavite slike svih kategorija ali mora biti skuter(nije bitno koliko kubika).Sto redji i ludji to bolje a mogu i standardni.Evo za pocetak jedan:
514wmt.jpg
 
Ne zna se ko je lepši, šofer ili nakaza ispod njega. Sve na dva točka pokretano nekim motorom je MOTOCIKL, zvao ga skuter ili šerpa. I nema smisla otvarati novu temu pored već postojeće i mnogo pametnije bacati iza toga. Pogotovo kad su u pitanju japanski idiotluci u vidu MAXI- SKUTER. Šta bi to trebalo da znači? Mini automobil namenjen svojoj svrsi koji je sad veličine kamiona?
 
Ne zna se ko je lepši, šofer ili nakaza ispod njega. Sve na dva točka pokretano nekim motorom je MOTOCIKL, zvao ga skuter ili šerpa. I nema smisla otvarati novu temu pored već postojeće i mnogo pametnije bacati iza toga. Pogotovo kad su u pitanju japanski idiotluci u vidu MAXI- SKUTER. Šta bi to trebalo da znači? Mini automobil namenjen svojoj svrsi koji je sad veličine kamiona?

ustedeo si mi tastaturu i zato imas pivo.
 
Espanol, rešse kao i obično.

Nego, da se vratimo na temu

Ovo je moja džidža :)

Gilera stalker 50 ...

Uzet nov, jes da je mali ali je išao kao veliki

DSC01043-1.jpg


DSC01041-1.jpg


Vozio sam to pre par godina.. eno ga zadnje 2 stoji u magacinu ... skuplja prašinu

Nakon gilere sam uzeo ovo ...

21857_0_1_2_liberty2012520420stroke_Imag-1.jpg


I naravno uspeo da slomim :lol:

Nije mi bilo ništa, hvala bogu, malo ogrebotina i velika posekotina na kolenu ...
Izleteo mi auto iza drveta, po sred noći sa ugašenim svetlima ... a ja naravno išao oko 70-80 ...
Uradio u njegov zadnji kraj, njega izgurao na drugu traku, ja letio 23 metra ... mene je odmah jedan čovek pokupio i povezao u hitnu ( iako mi nije bilo ništa ) a pričao mi je drug koji je došao autom da me je u početku murija tražila po okolnom žbunju i dvorištima :lol:

I rekli su mi da je se vozač usro od straha, 10 minuta nije izlazio iz auta, a nakon pola sata je progovorio :D

I od tada sam izgubio strast za motorima :(
 
Espanol ocigledno nije vozio maxi skuter pa prica o necemu sto mu nije poznato al sta ces takav smo mi narod.z:) I ja sam letos bureknuo i imao operaciju ali nije mi jos splasla strast za motorom a inace sledeci ce definitivno biti ovaj `ruzni` kog sam i vozio godinu dana i ne mogu da prezalim sto sam ga prodao jer to je bila uzivancija voziti.Stavis zenu iza sebe,dete ispred sebe a u gepeku npr. karton kole i jos ponesto.Vrh za putovanje.A videcu ja tebe Espanjol kako ces ti da izgledas sa 74 godine.Ovo mi je matori a slikao sam ga iz zezancije na skuteru.
 
Ne zna se ko je lepši, šofer ili nakaza ispod njega. Sve na dva točka pokretano nekim motorom je MOTOCIKL, zvao ga skuter ili šerpa. I nema smisla otvarati novu temu pored već postojeće i mnogo pametnije bacati iza toga. Pogotovo kad su u pitanju japanski idiotluci u vidu MAXI- SKUTER. Šta bi to trebalo da znači? Mini automobil namenjen svojoj svrsi koji je sad veličine kamiona?


To znaci da na malom skuteru ne moze da se stavim jaci motor, zbog cega jaci motor u skuteru, sigurno se pitas, pa eto da moze da se putuje sa njim,da ima bolje perform.
Ovo sto si napisao je isto kada bi neko pitao, sto prave velike automobile kao kamione kada mali auto, fica, punto... zavrsava se sto treba.
Pogotovo kad su u pitanju japanski idiotluci u vidu MAXI-SKUTERA z:Dz:lol:, koji su to MAXI-SKUTERI bolji od japanaca, da cujem i tu odvalu !z:)
 
Yamaha t-max po meni najbolji u klasi maxi skutera.
 

Prilozi

  • 2010-yamaha-TMAXSPL-colour-BWC1_studio_001_prv_tcm26-326930.jpg
    2010-yamaha-TMAXSPL-colour-BWC1_studio_001_prv_tcm26-326930.jpg
    95,9 KB · Pregleda: 12
  • Yamaha_Tmax_500_Sur_Circuit_acpz4.jpg
    Yamaha_Tmax_500_Sur_Circuit_acpz4.jpg
    51,9 KB · Pregleda: 11
  • t-max.jpg
    t-max.jpg
    50,1 KB · Pregleda: 11
  • 2010-yamaha-TMAXSPL-BWC1-action-003_prv_tcm26-328567.jpg
    2010-yamaha-TMAXSPL-BWC1-action-003_prv_tcm26-328567.jpg
    130,1 KB · Pregleda: 10
Najaci i najbrzi GILERA GP800
 

Prilozi

  • Gilera_GP800_Tricolore_acpz.jpg
    Gilera_GP800_Tricolore_acpz.jpg
    66,9 KB · Pregleda: 13
  • Gilera_GP_800_Ferte_Gaucher_st3pz.jpg
    Gilera_GP_800_Ferte_Gaucher_st3pz.jpg
    113,5 KB · Pregleda: 14
  • Gilera_GP_800_Ferte_Gaucher_ac9pz.jpg
    Gilera_GP_800_Ferte_Gaucher_ac9pz.jpg
    105,4 KB · Pregleda: 11
  • Gilera_GP_800_Ferte_Gaucher_ac2pz.jpg
    Gilera_GP_800_Ferte_Gaucher_ac2pz.jpg
    104,5 KB · Pregleda: 13
Mene opet trese V8 groznica u vidu MB M119, tako da skuterima ni blizu... Espanol, i od mene imaš pivo, ili šta god da piješ.

Mislim, skuterče kao skuterče nije loša stvar, ali zna mu se namena i kraj priče, ko hoće da se trka skuterom i putuje po stotine kilometara ili nema para pa se zanosi, ili ima propuha...

Ja bih lično jedan enduro, polu-cestovni, da si uštedim nogu i goriva, i tu se priča o motorima za mene završava, srećom.
 
Mene opet trese V8 groznica u vidu MB M119, tako da skuterima ni blizu... Espanol, i od mene imaš pivo, ili šta god da piješ.

Mislim, skuterče kao skuterče nije loša stvar, ali zna mu se namena i kraj priče, ko hoće da se trka skuterom i putuje po stotine kilometara ili nema para pa se zanosi, ili ima propuha...

Ja bih lično jedan enduro, polu-cestovni, da si uštedim nogu i goriva, i tu se priča o motorima za mene završava, srećom.
Posle svega što sam vozio na dva točka, što na putu što na trkama, za mene trenutno priča završava na DUCATI sa početnim brojem 9...Skuteri, pogotovo ovo što se sada prodaje pod tim imenom smatram prevozom za samoubice. A na isti bih stavio ženu i dete samo kad bih želeo da se otarasim porodice. DETE NA SKUTERU? z:cry:
 
Mene opet trese V8 groznica u vidu MB M119, tako da skuterima ni blizu... Espanol, i od mene imaš pivo, ili šta god da piješ.

Mislim, skuterče kao skuterče nije loša stvar, ali zna mu se namena i kraj priče, ko hoće da se trka skuterom i putuje po stotine kilometara ili nema para pa se zanosi, ili ima propuha...

Ja bih lično jedan enduro, polu-cestovni, da si uštedim nogu i goriva, i tu se priča o motorima za mene završava, srećom.

Da naucis nesto i o maxi skuterima kada vec ne znas.
Yamaha t-max kosta 9000e 9500e , GP800 oko 9000,10000e znaci da nisu jeftina, cak su i skuplji od nekih enduro ili bilo koje druge klase motora.
To sto se tice putovanja, neko voli da putuje i cliom neko s klasom neko hondom crx, to ti govri da ne razmisljaju svi isto,sve je stvar ko sta voli.
Mozda i ovo nisi znao maxi skuter kao na pr.burgman 400,650, t-max i vecina imaju bolju zastitu od vetra nego bilo koji enduro tako da je samim tim i prijatniji za dalja putovanja.
Sto se tice trka, trkaju se ljudi svim i svacim pa sto ne i skuterima.
 
Poslednja izmena:
[/U]

To znaci da na malom skuteru ne moze da se stavim jaci motor, zbog cega jaci motor u skuteru, sigurno se pitas, pa eto da moze da se putuje sa njim,da ima bolje perform.
Ovo sto si napisao je isto kada bi neko pitao, sto prave velike automobile kao kamione kada mali auto, fica, punto... zavrsava se sto treba.
Pogotovo kad su u pitanju japanski idiotluci u vidu MAXI-SKUTERA z:Dz:lol:, koji su to MAXI-SKUTERI bolji od japanaca, da cujem i tu odvalu !z:)
Proveriti prvo značenje reči skuter! Pametno je reći posle toga MAXI- SKUTER isto koliko i MINI- BOING 737! Koja je uopšte funkcija skutera ako u njega uguraš veliki motor? Za tako nešto već postoje pravi motocikli sa ozbiljno projektovanim ramovima, viljuškama, svim onim što treba na pravi način da prati snagu velikog motora. A nedostatak pravih argumenata teško mogu da pokriju iskeženi smajliji, što šareniji post, to manje pravih argumenata a više nepristojnih reči (odvala i sl...)
koji su to MAXI-SKUTERI bolji od japanaca, da cujem i tu odvalu !z:)[/QUOTE]
Komentar je na nivou "Balkanskog špijuna": Koji je to auto bolji od Moskviča?
 
Da naucis nesto i o maxi skuterima kada vec ne znas.
Nije mi bila namera da učim o nečemu što me ne interesuje, ali de...
Yamaha t-max kosta 9000e 9500e , GP800 oko 9000,10000e znaci da nisu jeftina,
Čekaj, ima ljudi koji bi za skuter dali 10.000€? Božemesačuvaj...da mi je to napravio bih si W123 E50 i bio miran idućih 40 godina. To je moje viđenje, njima ako se daje, ne branim im, ali bih ovom prilikom da im skrenem pažnju da je broj mog žiro računa 0038..... z:lol:
cak su i skuplji od nekih enduro ili bilo koje druge klase motora
A za te pare nude...?
To sto se tice putovanja, neko voli da putuje i cliom neko s klasom neko hondom crx, to ti govri da ne razmisljaju svi isto,sve je stvar ko sta voli.
Nemoj, života ti... Kažem: "Meni se ovo ne sviđa" i ti me nađeš ubjeđivati kako ima ljudi kojima se sviđa. Znam, pa? Meni ne.
Mozda i ovo nisi znao maxi skuter kao na pr.burgman 400,650, t-max i vecina imaju bolju zastitu od vetra nego bilo koji enduro tako da je samim tim i prijatniji za dalja putovanja.
Otkad je enduro bio namjenjen dugim putovanjima i zaštiti od vjetra? Brkaš babe i žabe ili se praviš lud - poređenje ti je kao "Punto je bolji za pistu od Wranglera", zna se da je Punto za grada, Wrangler za blata i piz..ća, a BMW 1200GS i slični za dužih putovanja...ili je Beverly 500 udobniji i pogodniji i od njih?
Sto se tice trka, trkaju se ljudi svim i svacim pa sto ne i skuterima.
Opet se kačiš za glupost u nedostatku pravih argumenata. neka se trkaju skuterima - ali sa skuterima! Toliko.
 
Poslednja izmena:
Proveriti prvo značenje reči skuter! Pametno je reći posle toga MAXI- SKUTER isto koliko i MINI- BOING 737! Koja je uopšte funkcija skutera ako u njega uguraš veliki motor? Za tako nešto već postoje pravi motocikli sa ozbiljno projektovanim ramovima, viljuškama, svim onim što treba na pravi način da prati snagu velikog motora. A nedostatak pravih argumenata teško mogu da pokriju iskeženi smajliji, što šareniji post, to manje pravih argumenata a više nepristojnih reči (odvala i sl...)
koji su to MAXI-SKUTERI bolji od japanaca, da cujem i tu odvalu !z:)
Komentar je na nivou "Balkanskog špijuna": Koji je to auto bolji od Moskviča?
[/QUOTE]

Argumente sigurno ne mislim da ti pisem na onakav tvoj odgovor, neozbiljan i bukvalno smesan z:) To sto ti ocenjujes znanje nekoga kako se on izrazava i kakve su mu sarene izajeve i smesci, to je tvoj problem.
Ja se izrazavam tako kada vidim neku odvalu kao ono za japanse skutere ili uopste tvoj odgovor.
Ja samo ne znam sto se svi ljutite,nadjete uvredjeni kada neko razmislja drugacije i kada vas neko pita da obrazlozite to sto ste napisali, uglavnom kada pitam za obrazlozenje ocekuje me konta pitanje i napada, pa ako nesto napisese ozbiljno, ako si ozbiljan onda i obrazlozi to pa ti onda ja mogu dati argumente.
Ovako nema potrebe za argumentima ja sam ti i objasnio cemu jaci skuter (maxi skuter) ali mozda je to nekom tesko da razum.
I opet da ti odgovorim na pitanje cemu jaci skuteri kada postoje ozbiljni motocikli, objasnicu ti lepo a ti saslusaj samo.
Kada pricamo o maxi skuterima znaci ne milim o skuterima od 50,100,150ccm, nego o 250,400,500,650,800ccm
Sada malo o ramovima pogledaj na inter.kakav ram ima t-max, ja cu ti reci a ti proveri, aluminijumski, za njega govore da se vozi kao motor pravi kako ti kazes, kao da nije skuter, pogledaju mu viljusku,delove...da ne pisem vise.
Nisam ni hteo da ulazim u dublju pricu sa tobom, tako da je moj prvi odgovor na tvoj odgovor sasvim na mestu i stvarno mi je smesan kada si reko ono za japance i maxi skutere.
 
Poslednja izmena:

Back
Top