Mesija ,prorok ili smerovi u veri ?

pobornik ste doktrine ili verujete u?

  • evolucionizam

  • kreacionizam=bog stvara pojedinu dusu

  • traducionalizam(tartulijan)=dusa se stvara od dusa kao telo

  • metamsomatoza(reinkarnacija)

  • preegzistencija(duse postoje pre tela)

  • predestinacija(predodredjenost)

  • nesto sedmo?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
,,Ја сам другачији од вас, јер сам посебан. Ја постојим!''sta to taacno znaci-probudjeni?Koja je razlika u tretiranju kao proroka ili mesije tj da li postoji,mislim,u okviru hriscanstva....?Kod razlicitih crkava mislim da ima razlika,ali nisam videla na jednom mestu.Ko sakupin moze ovde da zakaci:...:zskace:
 
,,Ја сам другачији од вас, јер сам посебан. Ја постојим!''sta to taacno znaci-probudjeni?Koja je razlika u tretiranju kao proroka ili mesije tj da li postoji,mislim,u okviru hriscanstva....?Kod razlicitih crkava mislim da ima razlika,ali nisam videla na jednom mestu.Ko sakupin moze ovde da zakaci:...:zskace:

Као што ни Син човечији није дошао да Му служе, него да служи и да душу своју у откуп да за многе.(Matej 20:28)
 
Nisam mislila da mu sluze al sad sam ...zabrkalavila sta sam tacno pomislila.hvala.Tacnije bilo je na nekom dr,sajtu...z:)


EVO OVAKO:
,,Бог постоји, јер ја постојим'' . I.K.( Biblija...?)
SIONT.NET
da li postoje drugacije verzije misljenja?Iako stoji da je spas u Bogu samo preko Isusa,jel moze biti direktno,iako je Isus mesija,a u okviru hriscanstva?Ili isto ali u slucaju da nije mesija nego kao prorok ili sl...?Mislim direktno kad bi postojao samo Bog koje bi to stanoviste bilo?
Da li postoje misljenja koja ne uzimaju navedenu recenicu kao dokaz?
Inace,ne podrazumevam samo razlicite crkve jer sam to videla na netu pa nije tako neophodno ,ali stavicu ako nadjem i to,nego i razlicite filozofske pravce ako neko zna po cemu i dal se oni razlikuju u odnosu na to.
Jel moguce da ovaj ili oba stava postoje a da to nije neka od poznatih hriscanskih ili nepoznatih crkvi?
 
Poslednja izmena:
Iznesi, onda, ako te ne mrzi, pokazatelje za Isusovu gresnost..

Jedno su priče i mitovi zabeleženi u onome što se danas naziva Biblija, a nešto sasvim drugo je surova realnost. Kao što ti ne možeš sa sigurnošću dokazati da Marko Kraljević nije cedio suvu drenovinu, tako ne možeš govoriti o relativnoj ili apsolutnoj (bez)grešnosti nekoga ko se u hrišćanskoj mitologiji naziva Isus.
 
Jedno su priče i mitovi zabeleženi u onome što se danas naziva Biblija, a nešto sasvim drugo je surova realnost. Kao što ti ne možeš sa sigurnošću dokazati da Marko Kraljević nije cedio suvu drenovinu, tako ne možeš govoriti o relativnoj ili apsolutnoj (bez)grešnosti nekoga ko se u hrišćanskoj mitologiji naziva Isus.

A mozes li ti dokazati da su to samo price u Bibliji?
I sta je surova realnost?
A Eleleth je rekao da to moze iz Biblije..
 
A mozes li ti dokazati da su to samo price u Bibliji?.
Teret dokaza pada na afirmativnu stranu. Ako ja kažem da sam video vanzemaljca ispod kreveta, na meni je to da dokažem. Nisi ti dužna da dokazuješ da ga nema. Ako neko tvrdi da je Isus hodao po vodi, on to mora i da dokaže, a ako je jedini dokaz nekakva knjiga pisana pre 2000 godina, onda to i nije neki ozbiljan dokaz. jer su ljudi pisali fantastiku mnogo pre nego što je nastao Novi Zavet.
 
Teret dokaza pada na afirmativnu stranu. Ako ja kažem da sam video vanzemaljca ispod kreveta, na meni je to da dokažem. Nisi ti dužna da dokazuješ da ga nema. Ako neko tvrdi da je Isus hodao po vodi, on to mora i da dokaže, a ako je jedini dokaz nekakva knjiga pisana pre 2000 godina, onda to i nije neki ozbiljan dokaz. jer su ljudi pisali fantastiku mnogo pre nego što je nastao Novi Zavet.

Dakle, Sizife, ti si taj koji je usao u pricu sa dokazivanjem..a ja nisam ni spomenula dokazivanje Biblije, vec na osnovu nje sta se moze izvaditi o Isusovoj gresnosti..z:poz:
 
super,mozda potraje i do preksutra.literatura je to...al bice biti.z:lol:z:D:zjelka::snesko5::snesko2:



,,hriscanstvo,koje neprestano ukazuje na postojanje metafizickog zla,suprotstavljenog i protivnog Bogu...''kako objasnjavas da to postoji samo u nekoj oblasti koja ne sadrzi metafiziku,i problemi dobra i zla?
 
Poslednja izmena:
da se malo udaljim od teme ,zasad...()



komparacija filozofije religija i bazicni religiozni koncepti


da li neko zna koje su 4 opcije u filozofiji religije:zen ,egzistencijalizam,......
nihilizam? i?

relativizam.sekularizam.pluralizam.konceptualizam.
hegel?-


:zjelka:
 
Poslednja izmena:
Kao što ti ne možeš sa sigurnošću dokazati da Marko Kraljević nije cedio suvu drenovinu, tako ne možeš govoriti o relativnoj ili apsolutnoj (bez)grešnosti nekoga ko se u hrišćanskoj mitologiji naziva Isus.

Ovaj... Marko Kraljević nije cedio suvu drenovinu, jer lik koji se pominje u narodnim pesmama pod njegovim imenom, zapravo nije Marko Kraljević.
Možemo da uđemo u detaljnu analizu toga, ali ne na ovoj temi.

I Ivica i Marica nije bajka, nego stvaran događaj. Znam da nisi pomenuo, ali za svaki slučaj.;)
Kad bolje razmislim to bi trebalo staviti kao "lepljivu". :think:

I da, imam opsesivno-kompulsivni poremećaj da ispravljam nepreciznosti. :rumenko: :sad2:


A mozes li ti dokazati da su to samo price u Bibliji?


Ako misliš na Sveto pismo u celini, odgovor je potvrdan.
Može se dokazati da je reč o pričama u najvećem broju slučajeva.
Ukoliko misliš na Novi zavet, odgovor je potvrdan, ali po delovima.


I sta je surova realnost?

Surova realnost je ono što kvari račun vernicima koji ne shvataju suštinu svojih religija, pa pribegavaju raznim metodima za izbegavanje te surove realnost, koji se kreću od racionalizacije do guranja prstiju u uši i iracionalnog i euforičnog radovanja, koje nastaje iz očekivanja da će onaj koji ih trenutno bocka tom surovom realnošću završiti na veoma neprijatnom mestu, za vjeki vjekov.
 
I Pero Kutina je bezgrešan bio pa ti sad dokaži da nije a ja ću dokazati iz biblije da ni sam
Isus za sebe to nikada nije ni mislio niti je bio.
Jedno je reći da je netko bezgrešan kao Pero Kutina recimo a drugo su pokazatelji koji postoje.

Ја бих волео да видим како ћеш то да докажеш.... ако се наравно не користиш разноразним преварама наводећи половично цитате, вадећи их из контекста, надајући се да нико неће да проверава оно што ти наводиш... дакле, надам се да ћу добити доказе о којима говориш!
 
Ovaj... Marko Kraljević nije cedio suvu drenovinu, jer lik koji se pominje u narodnim pesmama pod njegovim imenom, zapravo nije Marko Kraljević.
Možemo da uđemo u detaljnu analizu toga, ali ne na ovoj temi.
Naravno, znam da Marko Kraljević opisan u našoj epskoj poeziji nije bio to za šta slovi, ali je i više nego očigledno da ta činjenica nije relevantna u kontekstu mog primera.

I da, imam opsesivno-kompulsivni poremećaj da ispravljam nepreciznosti. :rumenko: :sad2:

Nisi jedini. z:p :zimag:
 

Back
Top