KFOR smanjuje broj vojnika.......

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.191
Мање војника Кфора и на северу Косова

Предвиђено смањење међународних снага односиће се и на северни део Косова, изјавио француски генерал Сент-Клер Девиј. Север Косова напушта 800 војника Кфора.

Командант северног сектора Кфора, француски генерал Сент-Клер Девиј изјавио је да ће се предвиђено смањење међународних снага односити и на северни део Косова.

На северу Косова ћемо имати око 1.500 војника, уместо садашњих 2.300, а 750 ће бити француски војници", рекао је новинарима француски генерал на свечаности поводом доласка новох војника Кфора.

Према његовим речима, Кфор ће и даље располагати капацитетима да управља операцијама и да их извршава на целој територији северног Косова.

НАТО је у јуну 2009. године дао зелено светло за постепено смањење броја војника Кфора, оцењујући да је ситуација на Косову побољшана.

Број војника би требало да са 15.000 буде смањен на 10.000 до краја јануара.

Командант Кфора, немачки генерал Маркус Бентлер изјавио је да ће "реструктурисане" снаге задржати све капацитете неопходне да се суоче са могућим изазовима.

"Постићи ћемо циљ да до краја јануара имамо 10.000 војника на Косову. Створили смо сигурно окружење на северу", оценио је Бентлер

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/Србија/423941/Мање+војника+Кфора+и+на+северу+Косова.html.
 
Obrazlozi,kraj zasto?


Pa sta mislis koliko i kako bi mogla da "deluje" ta narko drzava na prostoru celokupne terirorije Kosova i Metohije, kada bi se KFOR povukao?
Oni i nemaju cak ni zakone, nezavisni su samo od pravne drzave i od reda i mira...
Vec vidjeno je da bojkotom jednog dela naroda, jedna drzava ne moze da sprovodi zakone i svoju politiku, tako da oni mogu da trube koliko hoce, ali to im je samo pocetak kraja!
 
Pa sta mislis koliko i kako bi mogla da "deluje" ta narko drzava na prostoru celokupne terirorije Kosova i Metohije, kada bi se KFOR povukao?
Oni i nemaju cak ni zakone, nezavisni su samo od pravne drzave i od reda i mira...
Vec vidjeno je da bojkotom jednog dela naroda, jedna drzava ne moze da sprovodi zakone i svoju politiku, tako da oni mogu da trube koliko hoce, ali to im je samo pocetak kraja!

Da,samo sto je bilo u nasem slucaju ,mi nismo imali podrsku Zapada..U njihovom slucaju oni imaju Zapad uz njih,pa ce Srbi na Severu da budu proterani ili ubijeni i za to kao i do sada niko nece biti odgovoran ili kaznjen, ili u kranjem slucaju neki ostati i postovati iz kranje nuzde..
 
Da,samo sto je bilo u nasem slucaju ,mi nismo imali podrsku Zapada..U njihovom slucaju oni imaju Zapad uz njih,pa ce Srbi na Severu da budu proterani ili ubijeni i za to kao i do sada niko nece biti odgovoran ili kaznjen, ili u kranjem slucaju neki ostati i postovati iz kranje nuzde..


Pa sada je pitanje koliko digo ce imati podrsku "zapada".
Javnost vec zna istinu ili naslucuje, "Grande Patron", pravi gresku za greskom, a obican narod pocinje da "pritiska" sve vise i vise svoje vlade...
Ne pise im se dobro u svakom slucaju bar ne onako kako su zamislili.
 
Pa sada je pitanje koliko digo ce imati podrsku "zapada".
Javnost vec zna istinu ili naslucuje, "Grande Patron", pravi gresku za greskom, a obican narod pocinje da "pritiska" sve vise i vise svoje vlade...
Ne pise im se dobro u svakom slucaju bar ne onako kako su zamislili.

Kada bi Zapad dao odresene ruke nama,tada bi i mozda bilo mada sa ovom sadasnjom vladom ne verujem da bi ista iko ucinio..
 
U skorijoj buducnosti bilo kakve promene u vezi sa Kosovom mislim da nece biti..

Ja mislim suprotno, iz razloga, jer su promene neophodne i jer ne moze se vecno ignorisati stanje u kakvom zive Srbi i drugi nealbanski narodi na Kosovu i Metohiji.
Dobro zna i taj "zapad" da je udario na pravdu i medjunarodno pravo, ali sta, oni misle vredi pokusati. Morace da se nadje neki kompromis.
 
Ja mislim suprotno, iz razloga, jer su promene neophodne i jer ne moze se vecno ignorisati stanje u kakvom zive Srbi i drugi nealbanski narodi na Kosovu i Metohiji.
Dobro zna i taj "zapad" da je udario na pravdu i medjunarodno pravo, ali sta, oni misle vredi pokusati. Morace da se nadje neki kompromis.

Takvo stanje je vec 10 godina i nista se ne menja samo je jos gore..Da,ali medjunarodno pravo je na nasoj strani ali sudije su njihove u tome je razlika..Putem dogovora Kosovo se ne moze vratiti nikada jer albanci nece pristati na nista..
 
Pa sta mislis koliko i kako bi mogla da "deluje" ta narko drzava na prostoru celokupne terirorije Kosova i Metohije, kada bi se KFOR povukao?
Oni i nemaju cak ni zakone, nezavisni su samo od pravne drzave i od reda i mira...
Vec vidjeno je da bojkotom jednog dela naroda, jedna drzava ne moze da sprovodi zakone i svoju politiku, tako da oni mogu da trube koliko hoce, ali to im je samo pocetak kraja!

Ovo tvoje boldovano z:mrgreen: Ti izgleda nisi dovoljno informisana o drzavotvornosti... Jedino sto ponavljas istu pesmu ''narko drzava ''...
Srbija u ovoj danasnjoj drzavnoj formi postoji duze od Kosovske samo 18 meseci ...
 

Back
Top