zene u vojsci

Здраво. Плата професионалног војника (ВПУ) је између 23 и 30 хиљада. Први број се односи на основну плату док други на додатке због дежурства (ко дежура) или ти неке друге принадлежности. Овде није урачунат превоз на посао и са посла, то је још. У сваком случају за ову ситуацију ниле толико лоше.
Жене ПВ? Мислим да има више разлога за него против и да правилним распоредом може веома позитивно утицати на остале припаднике. У сваком случају има много више разлога за него против само се, по мени,треба пазити чистог "помодарства" и стављати и њих и остале у незгодну ситуацију.
Поздрав.
 
Nema razloga protiv. Ako nismo videli renesansu, možemo sada, bar duhom, da idemo paralelno sa civilizovanima, odnosno da se i sami civilizujemo.
Ako nešto znači ova informacija, sovjetski piloti ženskog pola su imali više uspeha protiv Luftwaffe-a od muških pilota.
 
Poslednja izmena:
Здраво.
Да, то је тачно. Претпостављам да има још примера као што је тај, али на жалост не владам тим подацима. Такође чињеница је да су жена за поједине послове, како у војсци тако и ван ње, за поједине послове природно способније и да кажем спретније, прецизније итд. Наравно не мислим на сирову снагу, мада гледајући ове сад на одслужењу, богами, за добар део су и "атлете" и стабилније. Мислим да не бих много ни погрешио када би рекао да је женска популација од које се очекује да дође у ВС у својству ПВ има више квалитета него мушка. "Част изузецима".
Поздрав.
 
Nema razloga protiv. Ako nismo videli renesansu, možemo sada, bar duhom, da idemo paralelno sa civilizovanima, odnosno da se i sami civilizujemo.
Ako nešto znači ova informacija, sovjetski piloti ženskog pola su imali više uspeha protiv Luftwaffe-a od muških pilota.
Da, u onim Polikarpovima, samo ih je nažalost tu više i izginulo ...:(
 
Nemam ništa protiv, ali da se postavljaju na dužnosti u skladu sa fizičkim i stručnim sposobnostima. 95% njih nije za pešadiju, niti uopšte za pušku, oružje... Mogu i da budu pilotkinje, tehničarke, vezistkinje, ABHajke... (moram da ispoštujem rogobatne standarde nove rodne ravnopravnosti u jeziku...), ali za "borkinje" na bojnom polju- većinom nisu, i ne treba forsirati da im to bude zanimanje...
 
Здраво.
Потпуно си у праву за дужности, занимања која би била попуњена женама. Чињеница је да за борбене дужности, при томе мислећи на оне дужности које захтевају велико физичко напрезање и употребу сопствене снаге, нема много места за њих. Наравно овим не омаловажавам остале дужности у војсци, јер свака има своју улогу и тежину и свака је веома битна за целокупно функционисање система. Ипак не могу се отети утиску да садашња мушка популација, ајде да кажем део која сада иде у ВС, нема ону ствар и да поједини женски кандидати за ПВ могу ладно да их постиде. Да не дужим.
Поздрав.
 
Nema razloga protiv. Ako nismo videli renesansu, možemo sada, bar duhom, da idemo paralelno sa civilizovanima, odnosno da se i sami civilizujemo.
Ako nešto znači ova informacija, sovjetski piloti ženskog pola su imali više uspeha protiv Luftwaffe-a od muških pilota.



i odmah nakon drugog svetskog rata su ih sklonili,i skoro je bila emisija o njima na history o tome kako su skrajnute u stranu kad vise nisu bile potrebne a i jna je imala neuspesan eksperiment sa skolovanjem zena za profesionalne vojne duznosti,misli da je skola bila u rajlovcu,mada moze biti da se varam a i u poseti letos kolegama kada su dolazile studentkinje vojne akademije kod starih pripadnika vojske se vise cuo jedan izraz koji ne bih spominjao ovde,u svakom slucaju sam za kao i ranije tako i sada ali poznajuci mentalitet koji preovladava kod nas mislim da ce same zene da se suoce sa mnogo tezim situacijama u sluzbi i mnogo vecim izazovima koje ce im biti nametnute ovako na reklamam i u forumskoj prici to sve lepo izgleda ali realnost je drugacija,ipak sacekajmo dok prodje prvih par godina pa nek one same kazu svoja iskustva a verujem da ce se takva pojaviti i u medijima pre nego dodje do foruma
 
Zene u vojsci su UZAS!
Kod mene u kasarni su primljene tri, sve na formaciskom mestu veziste...Posto kod nas nema posla za veziste (barem ne za PV) PV rade kao obicna vojska to jest vojnicke poslove. A sta doticne rade?
Jedna za 5 meseci rada ima 4,5 bolovanja, druga raznosi papire i pije kafe a treca je jos na obuci.

Sada pred dan vojske one idu kuci a mi muskarci ostajemo prekovremeno da peremo prozore i speremamo prostorije.
Na pitanje zato one to ne rade, dobijamo odgovor "pomiri se sa tim da one nikada nista nece raditi"
 
Zene u vojsci su UZAS!
Kod mene u kasarni su primljene tri, sve na formaciskom mestu veziste...Posto kod nas nema posla za veziste (barem ne za PV) PV rade kao obicna vojska to jest vojnicke poslove. A sta doticne rade?
Jedna za 5 meseci rada ima 4,5 bolovanja, druga raznosi papire i pije kafe a treca je jos na obuci.

Sada pred dan vojske one idu kuci a mi muskarci ostajemo prekovremeno da peremo prozore i speremamo prostorije.
Na pitanje zato one to ne rade, dobijamo odgovor "pomiri se sa tim da one nikada nista nece raditi"



Sto se ne bunis sto oficiri samo gledaju:mrgreen: a podoficiri rade vojnicke poslove:think:
sto nisu oni prali prozore,i njima je dan vojske:)
koliko jos imas oficira i podoficira koji su duze od 6 meseci na bolovanju,verovatno je to u redu i koliko malo odbijaju od plate:evil:
 
Previše stvari tako funkcioniše u Srbiji. Potpuna neorganizacija, dezorijentacija, deformacija, dekadentnost i učmalost. Ali ovo nema nikakve veze sa polovima. Pogledajte Izrael. I ne samo Izrael, nego bilo koju državu sa savremenom i organizovanom armijom. Kod nas još uvek vlada anomalična meševina feudalizma, ruralizma, socijalizma, panslavizma i debilizma koja parališe našu naciju i državu.
 
Poslednja izmena:
Vojska- socijalna ustanova, njome se koriste da kažu da je VS najveći poslodavac u Srbiji... Sve se radi zbog forme. Maskiranje. Improvizacija. Šminkanje... Žene su primili samo da ispune neke nametnute normative. Mi nemamo vojničku kulturu, na te žene gledamo kao na niža/slabija bića i štedimo ih od 'prljavih' poslova. One su se emancipovale obukavši uniformu i na vojnika treba gledati tako, bez obzira da li je muško ili žensko. Kod nas starešine glume džentlmene prema ženama-vojnicima, ali tome nema mesta u okviru službe!
Ako nije sposobna da ravnopravno radi u svojoj jedinici, neka nađe lakše, čistije... radno mesto u drugom rodu, službi, jedinici. Znam puno devojaka koje bi želele da budu specijalci, pešadinci, snajperisti, policajci... i takvima treba dati prednost na tim dužnostima, a one koje nisu za to- neka idu u administraciju, logistiku, tehničke službe... Sada je jedini princip za prijem- teritorijalnost: koja kasarna ima u mome selu, e to ću da budem. Sigurna plata, osiguranje...
 
Sto se ne bunis sto oficiri samo gledaju:mrgreen: a podoficiri rade vojnicke poslove:think:
sto nisu oni prali prozore,i njima je dan vojske:)
koliko jos imas oficira i podoficira koji su duze od 6 meseci na bolovanju,verovatno je to u redu i koliko malo odbijaju od plate:evil:

Pazi oficir se skolovao da bi to bio, kod mene u kasarni oficiri deset puta vise rade nego podoficiri.
Oficir se moze buniti na svog kolegu oficira, podoficir na podoficira a ugovorac na ugocorca.

Svi se hvale kako je veliki broj prijavljenih za PV a oni prime devojku koja je metar i zelja rasta, 22 godine sa detetom od 5 godina, samohrana majka....i sada je opet zatrudnela, dal ce i ovo biti vanbracno ili ne jos se ne zna.
Kakva drzava takva i vojska!
 
Vojska- socijalna ustanova, njome se koriste da kažu da je VS najveći poslodavac u Srbiji... Sve se radi zbog forme. Maskiranje. Improvizacija. Šminkanje... Žene su primili samo da ispune neke nametnute normative. Mi nemamo vojničku kulturu, na te žene gledamo kao na niža/slabija bića i štedimo ih od 'prljavih' poslova. One su se emancipovale obukavši uniformu i na vojnika treba gledati tako, bez obzira da li je muško ili žensko. Kod nas starešine glume džentlmene prema ženama-vojnicima, ali tome nema mesta u okviru službe!
Ako nije sposobna da ravnopravno radi u svojoj jedinici, neka nađe lakše, čistije... radno mesto u drugom rodu, službi, jedinici. Znam puno devojaka koje bi želele da budu specijalci, pešadinci, snajperisti, policajci... i takvima treba dati prednost na tim dužnostima, a one koje nisu za to- neka idu u administraciju, logistiku, tehničke službe... Sada je jedini princip za prijem- teritorijalnost: koja kasarna ima u mome selu, e to ću da budem. Sigurna plata, osiguranje...
:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap:
 
Pazi oficir se skolovao da bi to bio, kod mene u kasarni oficiri deset puta vise rade nego podoficiri.
Oficir se moze buniti na svog kolegu oficira, podoficir na podoficira a ugovorac na ugocorca.

Svi se hvale kako je veliki broj prijavljenih za PV a oni prime devojku koja je metar i zelja rasta, 22 godine sa detetom od 5 godina, samohrana majka....i sada je opet zatrudnela, dal ce i ovo biti vanbracno ili ne jos se ne zna.
Kakva drzava takva i vojska!

pa da li je ona zaatrudnela ili nije..nije tvoje da brines....
pretpostavljam desila se vojnicka ljubav.....bice verovatno i vencanje :)

u kojoj ti kasarni radis..kad oficiri toliko rade.....prosto neverovatno..pretpostavljam da si i ti neki oficir posto ih branis..mlad potporucnik. ...?:)
 
Poslednja izmena:

ne znam sto aplaudiras.....koliko je oficira i podoficira..otislo iz svog rodnog kraja,samo da bi se spasio bede....

tako i zene ,devojke koje se prijavljuju,traze sigurnu crkavicu,

a koliko imas oficira i podoficira,sa stomacima do zemlje i ne mogu da izvrse fizicku proveru,pa se rezultati steluju da ne bi dobili negativne ocene....
:rtfm:
 
pa da li je ona zaatrudnela ili nije..nije tvoje da brines....
pretpostavljam desila se vojnicka ljubav.....bice verovatno i vencanje :)

u kojoj ti kasarni radis..kad oficiri toliko rade.....prosto neverovatno..pretpostavljam da si i ti neki oficir posto ih branis..mlad potporucnik. ...?:)

Bas mene briga sto je ona zatrudnela, cak mi je i drago jer Srbiji dece uvek treba.
A pogodio si i da je vojnicka ljubav:hahaha:

Nisam oficir :) dalekooooooooo od toga. Zavrsavam fax pa mozda i budem ;)
Ja sam na dnu lestvice, ugovorac.
Konkretnu u mojoj ceti, ugovorci rade fizicke poslove, oficiri papirologiju a 20% podoficira rade te odredjene poslove a ostali bleje i alkoholisu se.
 
ne znam sto aplaudiras.....koliko je oficira i podoficira..otislo iz svog rodnog kraja,samo da bi se spasio bede....

tako i zene ,devojke koje se prijavljuju,traze sigurnu crkavicu,

a koliko imas oficira i podoficira,sa stomacima do zemlje i ne mogu da izvrse fizicku proveru,pa se rezultati steluju da ne bi dobili negativne ocene....
:rtfm:
Ne aplauz je oznacavao da se slazem sa tvojim misljenjem a takodje se slazem i sa ovim postom.
 
Pazi oficir se skolovao da bi to bio, kod mene u kasarni oficiri deset puta vise rade nego podoficiri.
Oficir se moze buniti na svog kolegu oficira, podoficir na podoficira a ugovorac na ugocorca.

Svi se hvale kako je veliki broj prijavljenih za PV a oni prime devojku koja je metar i zelja rasta, 22 godine sa detetom od 5 godina, samohrana majka....i sada je opet zatrudnela, dal ce i ovo biti vanbracno ili ne jos se ne zna.
Kakva drzava takva i vojska!

ona košarkašica ti je visočija uzmi nju ova mala je zauzeta :hahaha:
 
Poslednja izmena:

Back
Top