Autorun

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
13.905
Imam externi hard, radi na usb.

I kako je krenuo jednom autorun, kaspersky ga je odma prepoznao kao neki "virus" i izbrisao mi taj autorun ...

Sad hard otvaram ili kad ga povežem pa dobijem auto play, ili moram da idem da desni klik explore ...

Kad 2 puta kliknem na ikonicu traži mi da izaberem program sa kojim ću da ga otvorim. Ako izaberem windows explorer, otvori ga tada i posle zaboravi z:(

Kako da napravim taj autorun :)
 
Imam externi hard, radi na usb.

I kako je krenuo jednom autorun, kaspersky ga je odma prepoznao kao neki "virus" i izbrisao mi taj autorun ...

Sad hard otvaram ili kad ga povežem pa dobijem auto play, ili moram da idem da desni klik explore ...

Kad 2 puta kliknem na ikonicu traži mi da izaberem program sa kojim ću da ga otvorim. Ako izaberem windows explorer, otvori ga tada i posle zaboravi z:(

Kako da napravim taj autorun :)

To ti je virus novijeg datuma,napade te fleške...Inače prvo komp počisti od tog virusa,pa kad središ komp onda skeniraj taj usb hd pa obriši virus i opet ćeš imat autoran...
 
nemoj taj autorun da pravis ne znam stvarno sta ce ti kada ti se hard pojavi u my compuetru. skini panda usb vaccine da "vakcinises" taj hard od dobijanja neke zaraze slicne sadrzine z:ddm1:
 
To ti je virus novijeg datuma,napade te fleške...Inače prvo komp počisti od tog virusa,pa kad središ komp onda skeniraj taj usb hd pa obriši virus i opet ćeš imat autoran...

Nije virus.

Imam KiS na svakom kompu, i kad sam ga prvi put uključio pokazao mi je taj autorun kao mogući virus. Kulirao sam ga par puta i onda dao da se obriše :)

Od tada hard palim desni klik pa explore.
 
ja sam imao slican problem, isto nisam mogao da pristupim particijama. ali sam negde na netu procitao da je to caka sa autorun file-ovima. ukljuci opciju u folder options, da vidis sve fajlove, pa pristupi hard disku i izbrisi autorun file i restartuj komp. posle toga bi trebalo komp sam da napravi novi autorun file na tom hard disku. cak sam video da ljudi preporucuju neki program autorun eater koji koriste za skeniranje autorun file-ova.

i jos da dodam, ako ti je rizicno ovo gore da radis, evo probaj sa ovim programom u cijem opisu stoji da je za tvoj problem. u pitanju je program FixDrive.

to jeste virus, samo sto ga nijedan antivirus ne detektuje.
 
Poslednja izmena:
Јесте вирус итекако, тачније речено последица вирусне инфекције. А доказ за то си и сам написао...
Kad 2 puta kliknem na ikonicu traži mi da izaberem program sa kojim ću da ga otvorim.
Као што рече цврле сличан проблем се може десити и са било којом партицијом на хард диску, а о томе је било речи милион пута на овом и другим форумима, па немој да те мрзи да сам потражиш решење истог. z;)
 

Back
Top