Ugrozeni pas, hitno udomljenje

bella_

Zainteresovan član
Poruka
169
Dakle, Vucko, dobar i umiljat pas, par dana pre nove godine doziveo je strasnu traumu, neko ga je vezao celicnom sajlom, pokusao verovatno da ga zadavi, da li se on izvukao ili sta ne znam, sajla je zavrsila usecena oko njegovog stomaka. Dva dana je jadnicak isao sa tom sajlom, na kraju smo ga uspavali da mu je vet skine jer je bezao od bilo kog ko samo dodirne dlaku gde mu je sajla usecena, primao antibiotike, juce mu je ponovo pozlilo, drhtao je napolju, imao 40 temperaturu, rane su se otvorile, upalile, kako cemo ga dalje leciti ne znam jer je veliki, veterinar ga je jedva savladao nocas da mu da longacef, sad je napolju.

Ovo je kraj u kome vlada nesnosna mrznja prema psima, sto sam uspela da udomim udomila sam, neki su nestali, neki su otrovani... On je jedan od retkih koji je opstao i nema druge, moram i njega da udomljavam da bih mu spasila zivot jer onaj ko je pokusao ono sa sajlom tu sigurno nece stati.

On je krupan, jak pas, bio bi odlican cuvar, ima godinu i po dana, veseo je, obozava da se igra sa lopticom, u stanju je satima sam da je baca, juri, gricka... Obozava da se mazi, pre nego sto jede uvek prvo mora da padne tura mazenjaz:) Kad vidi nas koje poznaje i voli, zavija na sav glas od srecez:D Jedina mana mu je sto je pored njega nesigurno hodati, obozava da se mota oko nogu, stane ispred, trlja se o noge kao macka...z:lol: Inace je u svakom smislu savrsen, dobar, pametan, blentav... Ako je neko zainteresovan, tel je 063/863-91-84. Molim nekoga da prenese na facebook.

Evo Vukija lepotana











 
Poslednja izmena:
slike sam dobila emailom

i bicu slobodna da stavim dve slike
 

Prilozi

  • Vucko ceo pas.jpg
    Vucko ceo pas.jpg
    50,4 KB · Pregleda: 44
  • Vucko rane posle par dana.jpg
    Vucko rane posle par dana.jpg
    29,4 KB · Pregleda: 44
Rana sada na zalost izgleda daleko gore, kao da ga je neko rasekao ziletom, po celom stomaku tako otvoreno i delu ledja... Kakve bolove trpi mogu samo da pretpostavim... On je i pored toga danas bolje, veseo, raduje nam se ali cujem ga ponekad kako cvili iz kucice, pokusavamo da nadjemo ozbiljnog veterinara koji ce rane obraditi jer tesko da ce same zarasti.

Da napomenem, oglas sam postavila sad da bi se sto pre nasao udomitelj, naravno da ga necemo dati dok ga ne izlecimo. Ko ga uzme, dobice zdravog psa.
 
Poslednja izmena:
strasno...jadan :(

a da je on lajao ili ujeo nekoga,digla bi se taaaakva frka da je to strasno
razapeli bi ga....ne samo njega...nego sve pse iz kraja

a niko se nece potruditi od nadleznih,da se pronadje psihopata koji je ovo uradio vucku

sramota
 
Da, izgleda da ovako nesto kad se desi treba zataskati... Samo mi nije jasno zasto. Jedino je pomenuto danas na Avali. Na zalost, Avalu ne gleda puno ljudi pa za ovaj dogadjaj zna tek nekolicina... Kad sam pomenula to jednom poznaniku koji se ne bavi psima i nema pojma sta se njima desava, iznenadio se uz reci:"Boze, pa ja sam mislio da je to prestalo pre 100 godina" :neutral: Neutralni ljudi nisu u toku, na zalost, a da jesu mozda bi vise njih nesto preduzelo z:(
 
Da, izgleda da ovako nesto kad se desi treba zataskati... Samo mi nije jasno zasto. Jedino je pomenuto danas na Avali. Na zalost, Avalu ne gleda puno ljudi pa za ovaj dogadjaj zna tek nekolicina... Kad sam pomenula to jednom poznaniku koji se ne bavi psima i nema pojma sta se njima desava, iznenadio se uz reci:"Boze, pa ja sam mislio da je to prestalo pre 100 godina" :neutral: Neutralni ljudi nisu u toku, na zalost, a da jesu mozda bi vise njih nesto preduzelo z:(

Hm, koji je kraj grada u pitanju i ko i gde leči Vučka? Pusti mi podatke na pp - linkovaću ovaj post svim udruženjima, postaviti na sve forume koje posećujem. Ako postoji tr na koji mogu da se vrše uplate za pomoć daj i to :)...
 
donamileva, hvala na interesovanju, sa psom na zalost nista novo. Niko se nije javio. Dajemo mu antibiotike, rane su i dalje otvorene, u jednoj mu je i neko blato ali nema nacina da mu sklonim, on je relativno ok, seta, raduje nam se ali vidim po ponasanju (smoren pogled, ne trckara, nema onog odusevljenja za sve sto vidi kao ranije, ne skita kao pre) da mu jos nije sasvim dobro. Vise ni temperaturu ne mozemo da mu merimo jer je preplasen od pokusaja da mu se daju anestezije i inekcije, a vecinu vremena je topao z:(
 
Hvala na obavestenju za Novosti, sad cu izaci da kupim!
Sto se tice pansiona, nema nacina da ga tamo smestimo jer ne mozemo da ga uhvatimo i stavimo u kola. A i cula sam da higijena u njemu nije bas na zavidnom nivou, ne bi valjalo da bude u jos gorim uslovima, sad makar ima cistu kucicu u kojoj lezi.
Hvala ti na trudu za oglas z:) Ali on definitivno nije agresivan, dobar cuvar bi bio ali jedino u smislu da laje jer vec sad laje ponekad na sumnjive na ulici ali daleko je on od agresivnog, tog jednom pozoves i trci da se mazi. Juce dok sam ga hranila prvi put od kad je ranjen se izvrnuo na ledja ja ga malo mazila a onda je krenuo po obicaju da se isteze na ledjima i kako se prvi put protegao tako je zacvilio i skocio, valjda ga je zabolela rana :(
Evo ako nekog zanima kako to sad izgleda, stavicu link jer verovatno ima gadljivih. Tako je po celom stomaku i jednom delu ledja, kao da je rasecen ziletom... http://www.fotorola.com/uploads/6593155e4d.jpg
 

Back
Top