SKOLSKA SPREMA OSNOV ZA LD...????

A sto bi morali i da znaju kad i ovako nema gde da rade. z;)

DOS-ovka banda je pozatvarala sve fabrike a za ove sto postoje i koje samo sklapaju strane proizvode inzenjeri nisu potrebni. Tj mogu da se zaposle i da sklapaju odredjene proizvode a za to im nije potrebno poznavanje tih programa. To vam je 5.oktobar dao z:)
Какве везе имам ја са 5.октобром?z:((
 
Svinjski grip. z:(
Bio i prosao. z:poz:
Trebalo je da odem na jednu NASU planinu.
EU ili braca Arapi na leto.
Jedva cekam da krenem na pos'a. z:)

Sta svinjski grip?? Nisi nigde isla zbog svinjskog gripa???

Pa ti jos verujes Tadicu i njegovim lazovima kad je ta prica u pitanju??? Pa u celoj Evropi bacaju vakcine i pokrecu istrage protiv farmaceutskih kuca itd. a u Srbiji i dalje loze narod da se vakcinise i jos planiraju decu da vakcinisu po skolama.
 
A sto bi morali i da znaju kad i ovako nema gde da rade. z;)

DOS-ovka banda je pozatvarala sve fabrike a za ove sto postoje i koje samo sklapaju strane proizvode inzenjeri nisu potrebni. Tj mogu da se zaposle i da sklapaju odredjene proizvode a za to im nije potrebno poznavanje tih programa. To vam je 5.oktobar dao z:)

Ako cemo pravo, vezano za ovu temu, nije bolje bilo ni pre 5.oktobra.
U drzavnim firmama nakotili su se idioti koji ne znaju nista.
Zato i jeste bilo 5.oktobra.
 
Ako cemo pravo, vezano za ovu temu, nije bolje bilo ni pre 5.oktobra.
U drzavnim firmama nakotili su se idioti koji ne znaju nista.
Zato i jeste bilo 5.oktobra.

Ne kazem da je valjalo. Ali od 5 .oktobra je tek katastrofa koja ce tek da se oseti sve vise i vise.
A o idiotima koji su se tek od 5.oktobra nakotili to i da ne pricam. Zovem Telekom da prijavim da mi fon ne radi a neka demokratska fuksa mi kaze da mi usla voda u kabl.I tako 20 dana. I onda najzad dodje neki matori pred penziju i sredi kvar ( koji je kod njih bio ) za 30 sekundi. Jos kaze da se u taj Telekom nakupilo takvih g.ovana od 2000-e da je to strasno i da niko pojma sa zivotom nema.

A letos ovde kod mene novu centralu neku ugradjivali i ti zuti strucnjaci umalo zgradu citavu da zapale. POsle opet neki matorci dolazili da popravljaju sta su ti mladi zuti experti zas.rali.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ne kazem da je valjalo. Ali od 5 .oktobra je tek katastrofa koja ce tek da se oseti sve vise i vise.
A o idiotima koji su se tek od 5.oktobra nakotili to i da ne pricam. Zovem Telekom da prijavim da mi fon ne radi a neka demokratska fuksa mi kaze da mi usla voda u kabl.I tako 20 dana. I onda najzad dodje neki matori pred penziju i sredi kvar ( koji je kod njih bio ) za 30 sekundi. Jos kaze da se u taj Telekom nakupilo takvih g.ovana od 2000-e da je to strasno i da niko pojma sa zivotom nema.

A letos ovde kod mene novu centralu neku ugradjivali i ti zuti strucnjaci umalo zgradu citavu da zapale. POsle opet neki matorci dolazili da popravljaju sta su ti mladi zuti experti zas.rali.
jel ti pokazala i partijsku clansku kartu ,dok ste pricali telefonom ?z:D
 
Ne kazem da je valjalo. Ali od 5 .oktobra je tek katastrofa koja ce tek da se oseti sve vise i vise.
A o idiotima koji su se tek od 5.oktobra nakotili to i da ne pricam. Zovem Telekom da prijavim da mi fon ne radi a neka demokratska fuksa mi kaze da mi usla voda u kabl.I tako 20 dana. I onda najzad dodje neki matori pred penziju i sredi kvar ( koji je kod njih bio ) za 30 sekundi. Jos kaze da se u taj Telekom nakupilo takvih g.ovana od 2000-e da je to strasno i da niko pojma sa zivotom nema.

A letos ovde kod mene novu centralu neku ugradjivali i ti zuti strucnjaci umalo zgradu citavu da zapale. POsle opet neki matorci dolazili da popravljaju sta su ti mladi zuti experti zas.rali.
Па кад је комунистичка партија и даље на власти.Само што немају црвене књижице и срп и чекић него жуто плаве,''Европу'',''технолошки и индустријски бум и напредак''...а не знају ништа осим да избаце тих пар фраза.
 
Sta svinjski grip?? Nisi nigde isla zbog svinjskog gripa???

Pa ti jos verujes Tadicu i njegovim lazovima kad je ta prica u pitanju??? Pa u celoj Evropi bacaju vakcine i pokrecu istrage protiv farmaceutskih kuca itd. a u Srbiji i dalje loze narod da se vakcinise i jos planiraju decu da vakcinisu po skolama.

Citaj kako pise... Ja sam imala grip. Nisam se vakcinisala, a bilo je ocekivano da cu dobiti od ucenika.
 
Poslednja izmena:
godinama gledam i slusam kako je neko po skolskoj spremi to i to...i trebalo bi da ima platu toliku i toliku.....pri tom niko ne spominje potrebu da se necija diploma potvrdi u praksi pa tek onda da se ocekuje finansiska nadoknada....koliko sam u zivotu sreo ljudi koji osim neke diplome nista niti su znali niti su uradili...svojim sposobnostima i angazovanjem nisu zasluzili ni za kiselu vodu a kamo li nesto vise....ZAR NIJE VREME DA SE TO PROMENI BILO JOS JUCE...??? mozemo li u EU ako to ne promenimo...???

Evo, ja sam završio fakultet i slažem se potpuno s tobom.

Narodski rečeno, koji će mi moj ta diploma, ako stvarno taj fakultet nije ni za toliko značio da kao radnik i stručnjak poslodavcu više vredim od nekog ko istu nema...

Dakle, ako si završio fakultet, pokaži da je to bilo svrsishodno. Ako ne možeš, onda obriši tom diplomom boolju.
 
Evo, ja sam završio fakultet i slažem se potpuno s tobom.

Narodski rečeno, koji će mi moj ta diploma, ako stvarno taj fakultet nije ni za toliko značio da kao radnik i stručnjak poslodavcu više vredim od nekog ko istu nema...

Dakle, ako si završio fakultet, pokaži da je to bilo svrsishodno. Ako ne možeš, onda obriši tom diplomom boolju.

Pa mozda taj sto je nema radi posao bolje od tebe. z:p
 
Pa staro komunisticko deljenje lekcija je: 'Zavrsi fakultet da se ne bi mucio u zivotu, zavrsi fakultet da nista ne bi radio kasnije'. Kakve DOS-ovci imaju veze sa tim mentalitetom duboko ukorenjenim u svakodnevnu srpsku malogradjanstinu? Oni su samo dosli na gotovo i mrzi ih da menjaju...
 
Sposobnosti i angažovanje bi bile onda osnove za napredovanje u karijeri na osnovu subjektivizma. Mora se uzeti u obzir da postoji svuda sistematizacija radnih mesta na osnovu stručne spreme. I platni razredi. Ali i verifikacija i provera tih diploma uz kriterijum efikasnosti. Ali sama efikasnost ne može da bude jedini pokazatelj, kako električar ne bi bio neko ko odlučuje o urbanističkom planu grada, pravnik o hidroizolaciji zgrade. Kako ne bi npr. u JAT-u mogli za direktore da postavljaju ljude sa SSS na direktorska mesta na osnovu podobnosti.

eeee moj druze....1.maj pirot je osnovao gospodin nikolic...od skole je imao snajderski zanat od 3 godine...napravio je firmu medju vodecima u evropi...i to u socijalizmu...biran je vise puta za 1 privrednika jugoslavije...ako se dobro secam 2 puta za najuspesnijeg menadzera evrope....dok je on bio na celu 1.maja to je bila vodeca firma u evropi....kad je preuzese intelektualci sa diplomom---sta je sad sa njom..??? kako ovo objasnjavas..??
 
E, brale, procitaj sta si napisao na pocetku.
Zasto da studiraju kad ti prvi kazes da je to nebitno.

pa sto je nebitno...zato sto nije razgraniceno znanje od neznanja....sposobnosti od nesposobnosti....opet kazem...diploma sama za sebe ne znaci nista bez prateceg primenjenog znanja...a zasto nema prateceg primenjenog znanja to nek se pita ministarstvo prosvete i nastavni kadar...
 

Back
Top