Help u Photoshopu, pls :)

K4lee

Zainteresovan član
Poruka
318
e ovako.. nemam pojma dal' je owa tema trebala da ide u 'Web dizajn' al'.. ovako..treba mi pomotj, ako neko zna da pravi fotomontazhe, tj. da namestim npr. sebe & tebe:) na sWici.. 'ajde ako neko zna neka kazhe, plsss!! 8) tnx.!!
 
Koliko sam shvatio tebi treba da "ubacish" u jednu sliku dio iz druge ??? Npr ako stoish ti sa nekim da umjesto toga ubachis Pamelu npr. :lol:
Mozda cesh moci ovako. Imas tamo u tools lasso tool. Sa njim selektujes sa jedne slike shto ocesh da obrishes a sa druge shto ocesh da postavis.(e sad se ne sjecam kako to da budu isti oblici). Onda kada to postavish treba mozda podesiti razliku izmedju slika.
To mozes pokusati na image - adjustments - varations.
 
rossonero:
Sa njim selektujes sa jedne slike shto ocesh da obrishes a sa druge shto ocesh da postavis.
Tako sam i probala, ali netje. Ja oznachim deo prve slike koji hotju da brishem, i oznachim sa druge ono shto hotju da prebacim, i onda desnim klikom, ali ne znam shta od ponudjenih treba da izaberem. (ima Select, Deselect, Feather, Save Selection, Make Work Path, Layer via Copy, Layer via Cut, Nwe Layer, Free Transform, Transform Selection, Fill i Stroke) :(
 
1. Otvorite vasu prvu sliku. Obelezite sve (select All Ctrl+A) i kopirajte (Ctrl+C Copy).
2. Otvorite vasu drugu sliku.
3. Pritisnite dugme za Quick Mask. Upotrebite alatku za preliv (gradient tool). Obojite od belog ka crnom ili obrnuto. Posto ste u Quick Mask modu bela boja ce biti transparentna dok ce se crna pojaviti kao crvena.
4. Vratite se u Normal mask mod i videcete selekciju oko jedne polovine slike. Pritisnite Edit / Paste Into.
 
Drgi batice ili seko,
Tebi treba neko ko ce ti to odraditi, jer veruj mi to ne moze lako da se uradi tj. ne moz sada ti hoces pa ces ga napraviti. To sam i ja mislio kada sam pre 4 godine krenuo sa radom. Treba ti dosta iskustva da bi to uradio. Evo ja se vec 4 godine amaterski bavim Photoshopom, i veoma sam dobar u crno-belim slikama. Ali samo tu. Kolor slikama jos nesmem ni da pridjem, jer ce me pojesti. Tako da ti je moj savet da nadjes nekog ko to radi do jaja. A ako inace hoces da se bavis montazom slike, treba ce ti dosta vremena i rada. :wink:

ne stvarno, kako to mislis 4 godine radis sa photoshopom i jos ne znas da radis kolor slike?? ili sta vec?? meni je 6 godina koliko radim sa njim i mogu da uradim sa njim sve zamislivo i nezamislivo.. program je nemoguce dobar!!!
 
homemade:
Drgi batice ili seko,
Tebi treba neko ko ce ti to odraditi, jer veruj mi to ne moze lako da se uradi tj. ne moz sada ti hoces pa ces ga napraviti. To sam i ja mislio kada sam pre 4 godine krenuo sa radom. Treba ti dosta iskustva da bi to uradio. Evo ja se vec 4 godine amaterski bavim Photoshopom, i veoma sam dobar u crno-belim slikama. Ali samo tu. Kolor slikama jos nesmem ni da pridjem, jer ce me pojesti. Tako da ti je moj savet da nadjes nekog ko to radi do jaja. A ako inace hoces da se bavis montazom slike, treba ce ti dosta vremena i rada. :wink:
Ljudi za 4 godine zavrse fakultet, a ti ne mozes da savladas jedan deo Photoshop-a... Stidi se!
 
Svaki softver moze da se nauci za par dana, naravno da se koristi u amaterskom pogledu, ali za ozbiljniji pristup ne bi trebalo vise od mesec do dva. Naravno uz koriscenje knjige i helpa. Sam Photoshop se obradi za deset dana, ostalo je samo kreativnost coveka.
 
Ehhh vidis meni je do pre neku nedelju posao bio izmedju ostalog i montaza slika, nije mi bilo jako vazno dali je slika crno bela ili color nego koliko vremena imam da joj se posvetim, sto vise vremena bolji rezultati!!! E sad to sto tebi teba moze da se uradi na bar 5 raznih nacina ali najboje ces nauciti ako imas nekog da ti pokaze, a mogu ti i ja to uraditi u zamenu za nekoliko evropskih jedinica :D
 

Back
Top