Koju knjigu ste najviše puta pročitali?

Harry Potter, definitivno... , ali to dok sam jos bila mladja... Koje god knjige sam imala kod kuce sve su bile za starije..., a biblioteka u skoli nikad nije radila... kao da nije ni postojala..., a ovako nisam bila uclanjena nigde...
Sada, ne verujem da bih mogla da citam neke knjige vise puta... Jedino kad prodje odredjeno vreme... Npr. Gnev andjela cu opet citati za koju godinu.... To mi je omiljena knjiga... :D
 
Ja sada sa 39god ponekad procitam neke knjige koje sam voleo kao dete.Recimo Oliver Tvist,Sin puka i sl.
Ali to je samo nostalgija,te knjige su za decu i nemaju umetnicki znacaj.
Ranije sam nekoliko puta citao Pomorci od Viktora Igoa.Malo ko zna za tu knjigu jer od njega citaju uglavnom samo Jadnike,Zvonar.
Retko kad citam po drugi put beletristiku,te klasike koji su odlicni.Mada citao sam dva puta Proces od Kafke,od njega cu opet citati Zamak,pa njegove pripovetke.
Od Alber Kamia cu ponovo citati neka dela.
Poeziju Lorda Bajrona citam beskonacno puta.Citam vise puta grcke tragicare.
Ali ono sto najvise ponovo citam i preispitujem to su filozofska dela,nesto malo iz istorije,umetnosti i psihologije.
Vise puta citam i citacu Platona,Nicea,Kanta,Hegela,Sopenhauera,Aristotela,Geta,Voltera,Vainigera,Slobodana Jovanovica,Milos N.Djurica,Junga,Seneku,Rasela,Vila Duranta,Mopasana...
 

Back
Top