Последња и прва српска краљица!

Коју династију више цените?

  • Обреновиће

  • Карађорђевиће

  • Ни једне ни друге


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Драга Обреновић била је прва домаћа српска краљица после Косова.Прва и последња.
Имала је љубав и наклоност свог мужа,краља Александра Обреновића.И сву мржњу овог света.Нису је волели мушкарци,још мање жене.Нису јој били наклоњени ни црква ни скупштина,ни народ,ни војска,ни свекрва,ни свекар.Сваки њен грех био је посебно истицан,свака њена слабост посебно наглашавана.Била је омржена,презрена,клеветана,згражена.А била је права и последња српска краљица.

Ипак на дан њеног венчања народ је клицао, народ је узвикивао: „ Живела Краљица Драга!“"Живела српска краљица"

Која је окрутно и мучки убијена ,на први пуцањ бацила да својим телом заштити свог мужа.

Последња краљица која је имала срце,срце које није знало за границе!

Razglednica.jpg


Ако ништа овој храброј мученици се може одати признање јер је била последња српска краљица која је одлично говорила српски .

Коју династију више цените Обреновиће или ове дошљаке Карађорђевиће?
 
Која разлика од ове самопроглашене принцезе која упште не зна да говори српски!

princeza-katarina.jpg


Која има читав низ својих пропагандних материјала на енглеском као да жели владати
Енглеском а не Србијом!
 
Poslednja izmena:
Више ценим Карађорђевиће, наравно и то пре свега због Петра I. А Александар и Драга су тако морали завршити јер су нанели велику штету Србији. Србија је под њима била практично зависна од Аустрије, направили су огромне дугове. Били су им битнији њихови лични интереси од народа.
 
Па не симпатишем али када би морало да се бира ја бих пре изабрала краљицу Драгу ,коју мучки убише и искаспише ,него било ког другог дошљака.

Pa ako tako gledamo i sam Aleksandar je polu-Rumun,ona ionako nije bila za kraljicu..bila je nerotkinja,sumnjivog morala i dosta starija od mladjanog Ace koji je bio klasicni diktator...i pored toga nisu smeli onako da skoncaju,ipak su bili vladari...
Najbolji politicar i vladar u Srba je knjaz Mihailo,dok su svi ostali...i Obrenovici i Karadjordjevici svoju slavu stekli preko ledja Srpskog seljaka i diktata velikih sila,a onda nas Karadjordjevici gurnuli u drzavu s konjusarima umesto da imamo Srbiju na njenim etnickim granicama...i pored svega blagu prednost dajem Karadjordjevicima i kralju Petru I Oslobodiocu
P.S. Mogli bi i Tita da uvrstimo ko kralja,jer je imao sve manire i odlike jednog monarha :zimag:
 
Otkad to siroti proletarijat simpatise monarhe? z:lol:

:rotf::rotf::rotf:... рачунају јадни да ће народ да се посвађа око две династије и да ће они ПОНОВО добити простор да се увуку као вашке... али рачунају и на то да Обреновићи немају потомства...
 
:rotf::rotf::rotf:... рачунају јадни да ће народ да се посвађа око две династије и да ће они ПОНОВО добити простор да се увуку као вашке... али рачунају и на то да Обреновићи немају потомства...

Al Tito ima,i on je majku mu bio neki kralj,monarh z:mrgreen:
 
:rotf::rotf::rotf:... рачунају јадни да ће народ да се посвађа око две династије и да ће они ПОНОВО добити простор да се увуку као вашке... али рачунају и на то да Обреновићи немају потомства...

Уопште ми то није био циљ ,нити су се комунисти увукли него су победили и вољом народа дошли на власт!

Само краљица Драга је била доста различита од осталих краљица ,може да се каже
и више народна.Од слушкиње до краљице ,велики је пут!
 
Ја јесам монархиста...али нисам ни за Карађорђевиће..јер од Краља Петра нису имали поштеног монарха...

Па ни Обреновићи се нису прославили... Милош и Михајло јесу били сјајни владари, али Милан и Александар су били тирани и тешки изроди.
 
Па не симпатишем али када би морало да се бира ја бих пре изабрала краљицу Драгу ,коју мучки убише и искаспише ,него било ког другог дошљака.



A ja bi pre izabrao neku drugu nego Dragu koja nije bas tako nevina kako je ti predstavljas.
 
Више ценим Карађорђевиће, наравно и то пре свега због Петра I. А Александар и Драга су тако морали завршити јер су нанели велику штету Србији. Србија је под њима била практично зависна од Аустрије, направили су огромне дугове. Били су им битнији њихови лични интереси од народа.

Шта мислиш,шта ће се десити са данашеом еуропском династијом у Србији која гомила дугове и држи Србију под апсолутном зависношћу од ЕУ,док јој ова врши окупацију Космета?
 
Шта мислиш,шта ће се десити са данашеом еуропском династијом у Србији која гомила дугове и држи Србију под апсолутном зависношћу од ЕУ,док јој ова врши окупацију Космета?

Ове данашње Карађорђевиће не подржавам и не слажем се са њиховим еуропејским ставом.
 
:rotf::rotf::rotf:... рачунају јадни да ће народ да се посвађа око две династије и да ће они ПОНОВО добити простор да се увуку као вашке... али рачунају и на то да Обреновићи немају потомства...

hehehe...ova banda komunistickog olosa i dalje misli da ce time posvadjati Srbe( sto su Hrvati radili u Sumadiji prvao u II sv. rat Tito ...) , sto su radili Hrvati iz Austro-Ugraske. Ono sto je mnogo bitnije od svega ko je Srbima u samom Srbiji UKINUO MONARHIJU, AUSTROUGRASKI KAPLAR iz I SVETSKOG RATA NAJLZOLGLASNIJE AUSTROUGARSKE jednicie u Kraljevini Srbiji 13 ZAGREBACKU PUK, u kojoj je bio sam Josip Broz i pravio masakre nad KRALJEVSKIM Srbima.

Posle atentana u Sarajevu, Hrvatska je ustala na noge: Jer, otkao je Hrvata nije bilo zgodnijeg trenutka za ''nasu'' stvar’’-tako se govorilo po hrvatskim gradovima u leto 1914. godine. Zagrebacki korespondent Wiener Zeitung-a je tada pisao: Objavom rata Austro-Ugraske Kraljevini Srbiji, odjednom na ulicama Zagreba se pojavilo na hiljade i hiljade odusevljanih ljudi, gde se osecalo pravo svecano raspolozenje. Austro-Ugraske zastave su visile sa balkona, sa svih strana su se moglo cutu povici: Ziveo nas Kralj Franc Josif! Dolje sa Srbima! Osveta, osveta, osveta…!!
Ovako odusevljenje oko objave rata Kraljevini Srbiji nismo mogli videti niti u Pragu, Sarajevu, Bratislavi, Laibachu, pa cak i u samom Becu ili Budimpesti- pisale su tada becke novine Wiener Zeitung.
Tri dana kasnije nakon objave rata Kraljevini Srbiji, 31 jula 1914. godine, u predgradju Zagreba u Cernomercu u velikoj kasarni iza ‘’Pivovare’’, nadbiskup dr Ante Bauer drzao je vatreni govor vojnicima 13. zagrebackog zbora 42 domobranske jednice mobilisanom na podruciju Hrvatske i Slavonije:
‘’ Hrvati junaci, Bog vas zove u boj-porucije nadbiskup-Hrvati junaci, ljubljeni nas Kralj zove vas u boj…Nasa domovina koji dusmanin prijeti da je komada..Neka sam Bog pobjedu dade vama i srecu oruziju vasem’’.
Posle balgosiljanja vojske i oruzija 13 zagrebacki puk, pod komadnom konjickog Generala Adolfa Frajhnera von Remena, ispracen je iz Zagreba na srpski front. Zagrebacni su sa odusevljenjem ispatrili tu jednicu, okiceni cvecem sa zeljom da bioloski satru Kraljevinu Srbiju i njen narod. Na isti nacin na srpski front je ispraceno ‘’sedam cisto hrvatskih divizija’’, kao to Hrvati sa ushicenjem su tada pisali u knjizi ;;Nasa domovina’’, O ispracaju legija na srpski front, hrvatske novine su pisale:
‘’Bijeli rupcici ushiceno domahuju vojsci, zagrebacke joj gospodjice pred stope im sipaju cvijece, s uzvicima ; Osveta, osveta, dolje Srbi i zivio rat''. No to nece biti setnja kroz Kraljevinu Srbiju, kako su im govorili, i da ce taj rat biti zavrsev za 14 dana i svi se odma ‘’doma’’ vratit', kako su im Austro-Ugarski generali govorili vec njihova grobnica.
U tom vozu spremnon da krene za Kraljevinu Srbiju bio je jedan vojnik iz Zagorja koji se zvao Josip Broz, vodnik u 10.satniji 3. bojne, 25. domobranske zagrebacke pukovnije. 42 hrvatske domobranske divizije 13. zagrebackog zbora.

Da li slucajno ili sticajem cudnih okolnosti Broz se nasao u 3. boju majora Slavka Stancera ( visokog Pavelicevog vojskovodju u NDH ) i Franje Salisa. Njihiove sudbine medjusobno ce se preplitati, dopunjavati i sudarati, ali sto je sigurno svi su tada zajedno kao jedan pevali u tom vozu koji je polako napustao zagrebacki peron: Drinu cemo pregazit’-Srbiju zapalit’’..........Odusljeveni Hrvati, medju njima i Josip Broz, Ante Pavelic, Mikulic, Slavko Stancer, Stjepan Radic, Mile Budaka.......13 ZAREBACKI PUK naista Zagreb sa velikim odusevljenjem i sa punim srcem krenuli da uniste KARADJORDJEVICEVU KRALJEVINU SRBIJU pevajuci!!!!!!!!!!
Oj, hrvatski hrabri sine,

Prevezi me preko Drine!

Osvećena krv još nije

Ferdinanda i Sofije


14.jpg


Medju njima na Ceru 1914 i sam Josip Broz Tito puca na KRA:JEVSKU i MONRAHISTICKU Srbiju 1914 kao hrvatski domobran:
prvavojna.jpg

Najzloglasnije jednice u razaranju Kraljevine Srbije su bile BROZOVE jednice:
http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-l/1998/10/article-4.html
 
I sad ko docekuje Broza 8 maja 1945 u Zagreb 8 maja 1945 Franjo Savils, Titov saborac iz I svetskog rata iz 13 ZAGREBACKOG PUKA, ratujuci kao saborci protiv Kraljevine i MONARHISTICKE Srbje, ono sto im nije uspelo tada da uniste KARADJORDJEVICEVU MONARHISTICKU SRBIJU, uspelo je Hrvatima i Titu kao KOMINTERNINOM placeniku:
tito&cerkev.jpg


to je onaj sto sedi sa Titove desne strane. Tom sastanku sa predstavnicima hrvatske katolicke nadbiskupije prisustvuju jos dva Hrvata: Bakaric i Velebit. Tito je tada rekao Franji Salisu i ostaloj biskupiji ovo: Ja kao Hrvat i katolik vam osobno garantiram da se vama nista nece deset sa ulaskom nase vojske u Zagreb. Nemojte se nista bojat da vas mozda tamo neki Srbi napast i samo ignorirajte dobacivanja na ulicima i kletve.Moj rezim ce vas protekirati i ja vam dajem moju rijec’’. Ono sto tada ni Bakaric niti Velebit nisu znali da su Tito i Franjo Salis zapravo znaju jos iz 1914. kada su bili u istim jednicama 13 Zargebackog puka 42 vrazije hrvatske domobranske u tadasnjoj Kraljevini Srbiji u bitci na Ceru, i to je razlog sto je 8 maja ’45 Stepinac bas stavio Franju Salisa u pregovorima hrvatske katolicke biskupije sa Titom.
 
Која разлика од ове самопроглашене принцезе која упште не зна да говори српски!

princeza-katarina.jpg


Која има читав низ својих пропагандних материјала на енглеском као да жели владати
Енглеском а не Србијом!

Шта ће ова на теми о нашој Краљици Драги? Њој није место ни овде ни у Србији.
 
Драга Обреновић била је прва домаћа српска краљица после Косова.Прва и последња.
Имала је љубав и наклоност свог мужа,краља Александра Обреновића.И сву мржњу овог света.Нису је волели мушкарци,још мање жене.Нису јој били наклоњени ни црква ни скупштина,ни народ,ни војска,ни свекрва,ни свекар.Сваки њен грех био је посебно истицан,свака њена слабост посебно наглашавана.Била је омржена,презрена,клеветана,згражена.А била је права и последња српска краљица.

Ипак на дан њеног венчања народ је клицао, народ је узвикивао: „ Живела Краљица Драга!“"Живела српска краљица"

Која је окрутно и мучки убијена ,на први пуцањ бацила да својим телом заштити свог мужа.

Последња краљица која је имала срце,срце које није знало за границе!

Razglednica.jpg


Ако ништа овој храброј мученици се може одати признање јер је била последња српска краљица која је одлично говорила српски .

Коју династију више цените Обреновиће или ове дошљаке Карађорђевиће?

Bitno da je tvoj Tito "posadio" Pelagiju po sred belog dvora...
 

Back
Top