Divljanje islamskih ekstremista vol. 11543 (broj je ionako nebitan)

ArnoldLayne

Iskusan
Poruka
5.103
http://vesti.krstarica.com/index.ph...sifra=7022948cb52e240db4a332ef89815aa3&lang=0

Sedmoro mrtvih na krvavi Božić Kopta u Egiptu
Blic - Pre 55 minuta

Na pravoslavno Badnje veče radikalni islamisti u Egiptu otvorili su vatru na grupu koptskih hrišćana koji su se vraćali sa božićne liturgije u jednoj crkvi na jugu Egipta.

Trojica muslimanskih fanatika pucali su iz automobila koji je projurio pored crkve, usmrtivši šestoro koptskih hrišćana i jednog muslimanskog čuvara i ranivši devet osoba. Ovo je najteži napad na koptske hrišćane u poslednjih deset godina. Nešto kasnije, napadači su pucali i na obližnji manastir.

---------------------------------------

A ja se sad (sa pravom, i po milioniti put) pitam. Koje je, pobogu, to sveopšto ludilo u koje je svet zapao? Dokle će se ovakve stvari dogadjati i proći bez ikakvih većih potresa? Koja je to religija i kako se do te mere izopačila da je mržnja u njenoj biti?
Dok u Meku i Medinu ne sme da udje niko ko nije musliman... sve da je turista, novinar, državnik, nebitno... oni divljaju kako i gde stignu, kabadahijski se bune oko najmanjih sitnica, pola Azije i Afrike jezivom represijom drže odsečenom od sveta.
Dokle, zaboga? Dokle to uniformisanje i uništavanje i najmanjih pokušaja različitosti? Šta je to sa tim ljudima...
Ogorčen sam. Ponekad mislim da su Ameri i u pravu. Rokaj po divljačkoj bagri dok se ne opameti. Ne simpatišem SAD i EU naravno, ali ima logike. Žao mi je običnih ljudi iz zemalja bliskog istoka i severne afrike pre svega, koji su robovi ove jezive ideologije (da, to nije religija više), koji žive u konstantnoj strepnji od maloumnih čudaka kojima je kalašnjikov važniji od jedne moždane vijuge. iŽao mi je Izraela (uz sve njihove mane).

Jel treba ćutati dok poslednji Kopti umiru a samoproglašeni 'Egipćani' svojataju celokupnu istoriju i kulturu tog podneblja. Jel treba ćutati dok svaki musliman koji se odrekne vere dobija smrtnu kaznu? Jel treba ćutati dok na temeljima Solomonovog hrama stoji džamija (gle čuda, baš je tu, od svih silnih mesta koja ne bi izazvala milenijumske sukobe), dok se u Saudijsku Arabiju ne sme ući sa obeležjem druge vere?
Jel treba ćutati dok... ?

Dokle bre??? I zašto??
 
Наводно оправдање је да се пре тога десило неко слиовање муслиманске девојчице које је починио "Хришћан".
ЕУропске тајне службе ће свашта да чине(па и силовања муслиманских девојчица) не би ли хушкали Мслимане на искрене и људе одане Богу,као што то раде у случају са хушкањем Арапа на Израел.

Нисмо далеко када ће ЕУропски владари да покрену рат с Муслиманима.
 
Koje huskanje? Ne treba njima nikakvo huskanje da se tako ponasaju.

Citao sam pre nekog vremena interesantnu knjigu skotskog publiciste Dalrimpla "Sa Svete Gore" (from the holy mountain) u kojoj opisuje svoje nedavno putovanje po centrima vizantijske civilizacije i hriscanske misli cetvrtog i petog veka. Pise o Turskoj, Siriji, Jerusalimu, srece se sa raznim ljudima, razgovara. Egipat, veliki centar hriscanske duhovnosti, gde su pustinjski oci osmislili i otpoceli manastirski pokret u pustinjama i gorama Sinaja, je ogromno cistiliste hriscana kojima i dan-danas trebaju srednjovekovne zidine oko manastira jer ih redovno gadjaju bombama, potpaljuju, pljackaju, ubijaju, muce i kinje. Ovakve vesti su svakodnevne tamo. Potomci arapskih osvajaca i njihovih konvertita pitaju Kopte, potomke faraona, "sto ste dosli u Egipat? sto se ne vratite u Evropu?"

Lepo je rekao car Manuil -

Pokazite mi sta je to Muhamed doneo da je novo i videcete samo zlo i neljudskost poput njegove zapovesti da se mu se vera siri na ostrici maca.
 
milion muslimana Iraka je izgubilo zivot a 4 miliona je napustilo svoje kuce.

daleko da sam za islam, jos dalje sam od "war on terror"

Они су потпуно друга прича.Они нису били одани ЕУ и САД,па су "морали" да их преваспитају и поробе као Србе.Друга ствар,нафта је играла велику улогу у тоиј причи.
 
Ko moze neka se seti 60-tih i 70-tih godina proslog veka.

Jedini teroristi o kojima je pisano su bili Irci i hrvatska emigracija. Muslimani su bili mirni, USA i zap. Evropa je kontrolisala Iran, Irak, Saudijsku Arbiju. Islamski terorizam je indukovan ponasanjem velikih sila, narocito je eskalirao posle kraja hladnog rata. Amerima je potreban neprijatelj, jer je to najefikasniji nacin da se uzmu pare od poreskih obveznika. Velike korporacije, odnosno bogati ljudi upravljaju Amerikom, a preko nje i svetom. Procitajte nesto od Noama Comskog i bice vam jasnije.

Nemam nista protiv da svako zivi kako zeli,ali da se ne mesa u moj zivot. Ne daju u Meku, bas me brigam necu ni da idem, ako zele neka se samoizoluju.

Svako zlo imakorene u spoljnoj politici Amerike, i dok je EU sledi nikada nece biti ono sto treba, do tada se treba kloniti EU.
 
Haha, "muslimani su bili mirni".

Pa ne, nisu bili mirni - to su bile godine prvog teroristickog talasa PLO, prvih otmica aviona, brodova, napada na olimpijadu, itd. Poenta, medjutim, nije u tome sta ljuti Arapi rade americkim turistima po avionima nego sta muslimani rade po zemljama gde imaju vecinu, a sta rade je jasno kada se ima u vidu kompletan nestanak hriscana iz male Azije, sa Levanta (osim Sirije, gde ih Asad drzi u rupi) i juznog Mediterana posle dve hiljade godina istorije, o klanju po Somaliji, Sudanu, Nigeriji, Indoneziji i slicnim zemljama i da ne govorim.

Biti ne-musliman u muslimanskoj zemlji je veliko zlo.
 
Zasto su teroristi teroristi.

Kada bi imali tenkove i avione ne bi bili teroristi. Pa i partizani i cetnici i svi gerilski pokreti su od nemaca nazivani bandom a njihove akcije teroristickim. U Nisu je bacena bomba, na nekoj oficirskoj proslavi u hotelu Park, i poginulo je desetak nemackih oficira. Danas bi to bio teroristicki akt. Talibani se bore da oslobode od okupatora Avganistan ali oni nisu borci za slobodu vec teroristi???

UCK je prvo bila teroristicka organizacija, pa kada su se promenili interesi, postali su borci za slobodu.
 
Haha, "muslimani su bili mirni".

Pa ne, nisu bili mirni - to su bile godine prvog teroristickog talasa PLO, prvih otmica aviona, brodova, napada na olimpijadu, itd. Poenta, medjutim, nije u tome sta ljuti Arapi rade americkim turistima po avionima nego sta muslimani rade po zemljama gde imaju vecinu, a sta rade je jasno kada se ima u vidu kompletan nestanak hriscana iz male Azije, sa Levanta (osim Sirije, gde ih Asad drzi u rupi) i juznog Mediterana posle dve hiljade godina istorije, o klanju po Somaliji, Sudanu, Nigeriji, Indoneziji i slicnim zemljama i da ne govorim.

Biti ne-musliman u muslimanskoj zemlji je veliko zlo.

kao i uvek, poenta.
 
Koje huskanje? Ne treba njima nikakvo huskanje da se tako ponasaju.

Citao sam pre nekog vremena interesantnu knjigu skotskog publiciste Dalrimpla "Sa Svete Gore" (from the holy mountain) u kojoj opisuje svoje nedavno putovanje po centrima vizantijske civilizacije i hriscanske misli cetvrtog i petog veka. Pise o Turskoj, Siriji, Jerusalimu, srece se sa raznim ljudima, razgovara. Egipat, veliki centar hriscanske duhovnosti, gde su pustinjski oci osmislili i otpoceli manastirski pokret u pustinjama i gorama Sinaja, je ogromno cistiliste hriscana kojima i dan-danas trebaju srednjovekovne zidine oko manastira jer ih redovno gadjaju bombama, potpaljuju, pljackaju, ubijaju, muce i kinje. Ovakve vesti su svakodnevne tamo. Potomci arapskih osvajaca i njihovih konvertita pitaju Kopte, potomke faraona, "sto ste dosli u Egipat? sto se ne vratite u Evropu?"

Lepo je rekao car Manuil -

to je sustina i zato sa islamom ne moze biti koegzistencije i mira. sa islamom ko je koegzistirao taj je propao i nestao.
 
Ko moze neka se seti 60-tih i 70-tih godina proslog veka.

Jedini teroristi o kojima je pisano su bili Irci i hrvatska emigracija. Muslimani su bili mirni, USA i zap. Evropa je kontrolisala Iran, Irak, Saudijsku Arbiju. Islamski terorizam je indukovan ponasanjem velikih sila, narocito je eskalirao posle kraja hladnog rata. Amerima je potreban neprijatelj, jer je to najefikasniji nacin da se uzmu pare od poreskih obveznika. Velike korporacije, odnosno bogati ljudi upravljaju Amerikom, a preko nje i svetom. Procitajte nesto od Noama Comskog i bice vam jasnije.

Nemam nista protiv da svako zivi kako zeli,ali da se ne mesa u moj zivot. Ne daju u Meku, bas me brigam necu ni da idem, ako zele neka se samoizoluju.

Svako zlo imakorene u spoljnoj politici Amerike, i dok je EU sledi nikada nece biti ono sto treba, do tada se treba kloniti EU.

ti nemas veze blage sa zivotom. tada su 70tih muslimani vrsili brojne teroristicke aktivnosti izmedju ostalih upali su u olimpijsko selo u Minhenu na Olimpijadi i pobili jevrejske sportiste.
 
Terorizam PLO-a?

Kada su se nemacki Jevreju (Askenazi ne pravi Jevreji) tajno dogovorili sa britancima da ce oni uvuci u prvi svetski rat Ameriku, a za uzvrat da im Britanija obezbed drzavu na tlu Palestine, to se i ostvarilo. I sta su trebali da urade Palestinci, zar oni nisu imali pravo na svoju drzavu. Kojim sredstvima da se za nju bore, politickim?

kakve nebuloze pise ovaj taliban ovo je strasno

dobro nisi rekao da su jevreji potplatili hitlera da ih istrebi da bi tako nasli opravdanje za stvaranje sopstvene drzave.

strasno kakve gluposti pises.
 
ja sam ovde vise puta vrsio opservaciju i analizu islama u kojima sam na citatima Kurana pokazao ljudima da je islam religija mrznje i zla i da izmedju islama i ostalih religija i kultura ne moze biti koegzistencije i mira, jer je glavni zadatak muslimana sirenje islama silom macem ma na sve nacine a samim tim to vodi neminovno u sukobe osim ako ne pristajete da predjete na islam automatski

samim tim sto je osnova sve te mrznje i zla u njihovoj svetog knjizi kuranu, jasno je da je neka reforma islama - nemoguca, jer bi reforma kurana znacilo odricanje od samih osnova te religije.

zato prema islamu uvek treba stajati u gardu i spreman na borbu, jer ako si nespreman ubrzo dozivis sudbinu libanskih sirijskih i anadolijskih hriscana...

nestanes...
 
kakve nebuloze pise ovaj taliban ovo je strasno

dobro nisi rekao da su jevreji potplatili hitlera da ih istrebi da bi tako nasli opravdanje za stvaranje sopstvene drzave.

strasno kakve gluposti pises.

Nisam nigde spominjao Jevreje Sefarde koji su pravi Jevreji. Trebao bi znati istoriju, onu njenu tamnu skrivenu stranu. Od mojih starih je bilo i onih koji su se gerilom borili protiv okupatora i bili nazivani bandom i teroristima, pa se pitam kakav sam ja onda taliban, ako znas sta su oni.

Islam uci kako biri ratnik za veru, Judeizam kako biti verski fanatik, a hriscanstvo uci ljubavi. U hriscanstvu nema vernika i nevernika, vec samo ljudi koji su svi gresni i dele se na one koji se kaju i one koji se ne kaju.
 
Nisam nigde spominjao Jevreje Sefarde koji su pravi Jevreji. Trebao bi znati istoriju, onu njenu tamnu skrivenu stranu. Od mojih starih je bilo i onih koji su se gerilom borili protiv okupatora i bili nazivani bandom i teroristima, pa se pitam kakav sam ja onda taliban, ako znas sta su oni.

Islam uci kako biri ratnik za veru, Judeizam kako biti verski fanatik, a hriscanstvo uci ljubavi. U hriscanstvu nema vernika i nevernika, vec samo ljudi koji su svi gresni i dele se na one koji se kaju i one koji se ne kaju.

Ти да разумеш Јудаизам и Хришћанство не би причао "ови су Јевреји ,а ови нису",јер би знао шта значи Јеврејин.
 
Ти да разумеш Јудаизам и Хришћанство не би причао "ови су Јевреји ,а ови нису",јер би знао шта значи Јеврејин.

Svaka cast, znaci Etiopljani koji su pravoslavci i Rumuni pravoslavci, sledi isti su narod????

Askanezi govore jezikom Jidis, a Sefardi Hebrejski. Valjda to znas?
 

Back
Top