"Ne može da se čuje jer nije naučno"

Poruka
4.292
Pitam se gde nas vodi ova bezočna i monstrumska nauka. Svi vidimo da je ona veliko zlo ali niko nesme da digne glas protiv nje. Dozvoljavamo da nas nauka vodi u propast i smrt svenarodnu i sveživotnu.

Zar treba dokaza da je nauka zlo? Nekad da zamaže oči nauka da ljudima malo dobroga a za uzvrat nanese milione zla. Na primer genetska modifikacije svega, biljaka, životinja, itd, što će na kraju, ako se ne spreči dovesti da više i nemamo autohtone prave biljne i životinjske vrste. Takodje i radijacija koja je sve veća i veća od nuklerane energije, kako iz nuklearnih proba raznoraznih znanih i neznanih bombi tako i nuklearnih elektrana itd itd. Uništavanje prirodne ravnoteže i sve veće zagadjenje planete u smislu nuklearnog zračenja, genetskih modifikacija, fizičkog otpada na deponijama od domaćinstva i industrija, otpad nuklearni iz nuklearnih elektrana, hemijski otpad od poljoprivrede, industrije i domaćinstva itd itd.

Moćnici sveta su se uvatili za nekakvo zagadjenje od CO2 što je smešno jer to nema veze sa mozgom a sakriva se stvarno zagadjenje a to su ona koje sam gore nabrojao. CO2 zagadjenje je smešno glupo u poredjenju sa nuklearnim, genetskim, hemijskim i ostalim naučnim zagadjenjima.

Takodje nauka današnja iako se busa u grudi kao da sve zna i sve može, a u stvari nezna gotovo ništa. Zna samo "milimetar ledenog kilometarskog brega koji viri iz mora". Obzirom na svoje neznanje ona i nezna stvarne negativne efekte koje izaziva, i kakve stvarne posledice ima. Možete i misliti koliko je zla jer ona čak i ono zlo za koje je svesna da čini ne radi ništa da bi to sprečila, a kamoli da pripazi na posledice koje su još nepoznate.

Šta fali ljudima koji su živeli pre 300 ili 500 godina. Ništa!! Sve je bilo prirodno, sve je bilo normalno, i u duhovnom i materjalnom pogledu. Danas je samo pitanje vremena kada će početi da se radjaju deca kojoj će od samog rodjenja po defaultu biti neophodni doživotni lekovi i hiruške intervencije zbog genetskih mutacija izazvanih radijacijom i konzumiranju genetske frankenštajn hrane. Neko ko sebe smatra jako pametnim će reći da oni koji su živeli pre 500 godina su umirali od bolesti a sad kao nas nauka leči uspešno od bolesti !! Da li je to istina? Možda ne umiremo od tuberkuloze toliko ali zato umiremo od raka, srca i svega ostalog što ranije gotovo da nije ni postojalo, ili je postojalo ali u malom broju. Medjutim postoji jedan mnogo veći argument protiv takvog naizgled pametnog čoveka a to je da ako se nastavi sa naukom može doći da više i nema života na planeti. Potsećam da elementi koji zrače ne nestaju nego se stalno akumuliraju na planeti.

Mislim da je vreme da počne da se radja antinaučni blok i pokret čiji jedini cilj treba da bude zubrana nauke i zabrana primene nauke u stvarnosti. Ne mislim pri tome na takozvanu ekologiju, ili zaštitu životne sredine, ili tako neke nebulozne naučne discipline koje su samo pokriće za monstrumsku nauku, već treba da stvorimo pokret koji će da se bori da se zapečati naučno znanje i da se više ne koristi. U početku treba da nam bude cilj da se nauka bar ne primenjuje u stvarnosti a kasnije i da se potpuno zabrani.

Znam da ovo što pišem sada deluje jako smešno i glupo ali verujte to je jedini način da spasemo budućnost. Znam da je nauka u svim porama današnjeg života, i da je danas gotovo nezamislivo bez naučnih sprava živeti ali znajte da su to navike samo koje nas ubijaju kako god pogledali i kako god zamislili

Takodje znam da sad ovo što pišem deluje kao da želim da ubijem slona praćkom, ali ako svi shvatimo koliko sam u pravu onda milion praćki možda i mogu da ubiju slona, ili možda milijardu, a nas na planeti ima 7 milijardi.
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slazem sa tobom.Samo sto ti ovo govoris putem interneta,sto znaci da koristis kompjuter,koji pogodi sta,koristi elektricnu energiju.E sad da li se el.energija pravi od mleka i brasna ili...Ako ti znas nacin dobijanja energije bez stvaranja otpada,reci slusamo te.Ako ne znas,a bunis se u vezi zagadjenja,onda baci sve,komp,auto,mob,seci struju,povuci se i zivi u sumi.
Ne branim ja nauku.Ali ne mozemo da pljujemo nauku a u isto vreme da koristimo sve njeno,neceg se moramo odreci.Istina je da je zagadjenje abnormalno,ali za to smo mi krivi,ponavljam MI,i samo malim delom nauka.z:poz:
 
Potpuno se slazem sa tobom.Samo sto ti ovo govoris putem interneta,sto znaci da koristis kompjuter,koji pogodi sta,koristi elektricnu energiju.E sad da li se el.energija pravi od mleka i brasna ili...Ako ti znas nacin dobijanja energije bez stvaranja otpada,reci slusamo te.Ako ne znas,a bunis se u vezi zagadjenja,onda baci sve,komp,auto,mob,seci struju,povuci se i zivi u sumi.
Ne branim ja nauku.Ali ne mozemo da pljujemo nauku a u isto vreme da koristimo sve njeno,neceg se moramo odreci.Istina je da je zagadjenje abnormalno,ali za to smo mi krivi,ponavljam MI,i samo malim delom nauka.z:poz:

Pa ja da se popnem na neku planinu i da se udružim sa pticama u borbi protiv nauke? Znam da vam je smešno ovo što pišem ali ako svi, ili bar 50% misli kao ja onda će mo srušiti TIRANINA sa trona !!!!

Moramo da se organizujemo i organizujemo kako god znamo i umemo jer je tiranin jak i svuda je. Medjutim ništa nije nepobedivo
 
ima samo jedna velika greska u svemu ovome..
nije kriva nauka za to sto se desava nego ljudi, tj pare i interes odredjenog broja ljudi koji vladaju zemljom....

Ok ok definiši to kako god hoćeš ali i ti shvataš da smo u velikom problemu, i mi kao i sva živa bića, i celokupan život na planeti zarad lepog života (to lepo naravno je pitanje) nekolicine ljudi. Nekolicine jer statistike nezavisne kažu da oko 10% ljudi poseduju 90% bogatstva a 90%. Zar da dozvolimo 10% ljudima da zarad njihovog luksuza uništimo planetu zauvek?

100 godina nauke vidite dokle je dovelo sa zagadjenjem a možete zamisliti šta će biti ako ne stanemo tome na put za jedno 200 godina?
 
Ok ok definiši to kako god hoćeš ali i ti shvataš da smo u velikom problemu, i mi kao i sva živa bića, i celokupan život na planeti zarad lepog života (to lepo naravno je pitanje) nekolicine ljudi. Nekolicine jer statistike nezavisne kažu da oko 10% ljudi poseduju 90% bogatstva a 90%. Zar da dozvolimo 10% ljudima da zarad njihovog luksuza uništimo planetu zauvek?

100 godina nauke vidite dokle je dovelo sa zagadjenjem a možete zamisliti šta će biti ako ne stanemo tome na put za jedno 200 godina?

Planetu onih 90% za3erava devet puta više nego onih 10%. z:lol:
Sirotinja vozi olupine koje ispuštaju 1000 puta više štetnih gasova nego limuzine bogataša. Pristaje na ishranu đubretom koje se proizvodi uz maltretiranje zemljišta, uništava rezerve pitke vode jer ne menja gumice na slavinama, sagoreva ogromne količine goriva jer ne haje za termičku izolaciju. A najgore je da se kote ko pacovi.

Sve zagađenje na planeti dolazi od prenaseljenosti. A za prenaseljenost nije kriva nauka, nego verske poglavice koje anatemišu upotrebu kondoma, kao i nedostatak obrazovanja. (I nedostatak televizora sa noćnim programom :mrgreen:)
 
Pošto se ponavlja ista priča, ponovićemo i isti odgovor.

Priča:

Šta fali ljudima koji su živeli pre 300 ili 500 godina. Ništa!! Sve je bilo prirodno, sve je bilo normalno, i u duhovnom i materjalnom pogledu.

I odgovor:

Dragi moj Tražioče Cura, podsetiću te na dve činjenice.

Pre nego što je nauka postala uvrežena, imao si Rimsko Carstvo. Znaš li šta su oni radili? Posekli su, recimo, sve šume u današnjoj Crnoj Gori, pretvorivši plodnu i gustu šumu u kamenitu pustoš. Istrebili su lavove iz Evrope, i gomilu drugih vrsta iz Severne Afrike, čisto radi zabave u koloseumima.

Ovakvih primera prirodne katastrofe imaš širom sveta. Ljudima nikada nije bila potrebna nauka eda bi napravili kuršlus u okolnoj prirodi.

Druga stvar koje možda treba da se podsetiš je kako je život izgledao pre nauke. Upečatljiva analiza je ona koju je napravio Džon Graunt (prosečan čovek, po profesiji proizvođač zavesa! ali istovremeno i talentovan matematičar, koji je uradio prvu populacionu analizu u istoriji).

Graunt je našao da je prosečan čovek u Londonu njegovog doba (1675-ta godina) živeo oko 27 godina. Oko 65% ljudi je umiralo pre šesnaeste godine života, najveći deo njih usled dečijih infektivnih bolesti. Samo jedan od deset ljudi bi doživeo šezdesetu.

Treba li da ponovo počnemo priču o situaciji u kojoj su živeli?

Dakle, Tražioče Cura, ti ovde kažeš da si protiv nauke i da bi nauku najradije uništio. To znači da bi ti najradije živeo u svetu kakav je bio pre nauke - u svetu u kome najveći broj dece umire pre šesnaeste, ali bar nema ovoliko zagađenja? Zaista? Evo, reci nam sam.

Jedna malo teža opcija, pošto nije tako jednoznačna i puna svetog besa :) je da možda pokušaš da i sam živiš malo skromnije, a i da ubediš ljude oko sebe da manje troše i manje zagađuju. Možda možemo da uzmemo ono što je dobro od nauke, a da obuzdamo našu pohlepu, i da zaobiđemo zla koja nam prete?

Nauka je kao vatra, Tražioče. Možeš njom da skuvaš ručak, ili da spališ nekome kuću. Možeš da je koristiš da iskuješ plug, ili da iskuješ mač. Ne možeš alatku da kriviš zbog ljudske zloupotrebe.

Priča:

Da li je to istina? Možda ne umiremo od tuberkuloze toliko ali zato umiremo od raka, srca i svega ostalog što ranije gotovo da nije ni postojalo, ili je postojalo ali u malom broju.

I odgovor: danas umiremo od raka, srca i svega ostalog što ranije gotovo nije ni postojalo, zato što su ljudi ranije umirali suviše mladi. Ako čovek umre u tridesetoj, nikada ne doživi da u pedesetoj ima srčani udar. Kada 60% dece umre pre šesnaeste, malo njih ima priliku da u kasnijem životu strada od raka.

Tražilac Cura želi da ubijamo decu danas, eda ona ne bi možda kojim slučajem dobila rak ili bolesti srca kasnije u životu.

Priča:

Mislim da je vreme da počne da se radja antinaučni blok i pokret čiji jedini cilj treba da bude zubrana nauke i zabrana primene nauke u stvarnosti.
...
U početku treba da nam bude cilj da se nauka bar ne primenjuje u stvarnosti a kasnije i da se potpuno zabrani.
...
Znam da ovo što pišem sada deluje jako smešno i glupo ali verujte to je jedini način da spasemo budućnost.

I odgovor, koga ćemo posebno pojačati ovaj put, jer se izgleda ne primećuje:

Nazdravlje.

No, Tražioče Cura, zašto onda koristiš nauku? Ako je ona zla sluga sotonina, treba da je se odrekneš i da je odbaciš.

Kompjuter na kome kucaš i čitaš ovo je plod nauke - ti kucanjem na njemu služiš sotonu! Automobili, putevi, kanalizacija, mostovi, betonske i čelične zgrade, lekovi, antibiotici, injekcije, sapun, detrdžent, plastike...sve su ovo produkti nauke.

Čekam da vidim da pokažeš da zaista misliš ovo što pričaš, i da se odrekneš svega toga, i da počneš da živiš kao što su ljudi živeli pre nauke.

Jer, dogod koristiš nauku neprestano a pritom je pljuješ, jedino što se može videti u tebi je neizmerno licemerje.
 
.

Zar treba dokaza da je nauka zlo? Nekad da zamaže oči nauka da ljudima malo dobroga a za uzvrat nanese milione zla. Na primer genetska modifikacije svega, biljaka, životinja, itd, što će na kraju, ako se ne spreči dovesti da više i nemamo autohtone prave biljne i životinjske vrste. Takodje i radijacija koja je sve veća i veća od nuklerane energije, kako iz nuklearnih proba raznoraznih znanih i neznanih bombi tako i nuklearnih elektrana itd itd. Uništavanje prirodne ravnoteže i sve veće zagadjenje planete u smislu nuklearnog zračenja, genetskih modifikacija, fizičkog otpada na deponijama od domaćinstva i industrija, otpad nuklearni iz nuklearnih elektrana, hemijski otpad od poljoprivrede, industrije i domaćinstva itd itd.


Ovo je u osnovi netacno. Niti jedno zemlja nema u cilju da izgubi svoje endeme. Kao i to da se genetska istrazivanja pazljivo kontrolishu i sumnjam da ce doci do takvih kataklizma. Pogledaj sa druge strane kako nauka pomaze ugrozenim vrstama, kulura tkiva i ostale metode.


Moćnici sveta su se uvatili za nekakvo zagadjenje od CO2 što je smešno jer to nema veze sa mozgom a sakriva se stvarno zagadjenje a to su ona koje sam gore nabrojao. CO2 zagadjenje je smešno glupo u poredjenju sa nuklearnim, genetskim, hemijskim i ostalim naučnim zagadjenjima.


Buduci da od CO2 zagadjenja zavisi sudbina barem 2 zemlje i nekoliko stotina miliona ljudi (ako ne i milijarda), sasvim je logicno shto se bakcu sa tom gluposti.

Šta fali ljudima koji su živeli pre 300 ili 500 godina. Ništa!! Sve je bilo prirodno, sve je bilo normalno, i u duhovnom i materjalnom pogledu. Danas je samo pitanje vremena kada će početi da se radjaju deca kojoj će od samog rodjenja po defaultu biti neophodni doživotni lekovi i hiruške intervencije zbog genetskih mutacija izazvanih radijacijom i konzumiranju genetske frankenštajn hrane. Neko ko sebe smatra jako pametnim će reći da oni koji su živeli pre 500 godina su umirali od bolesti a sad kao nas nauka leči uspešno od bolesti !! Da li je to istina? Možda ne umiremo od tuberkuloze toliko ali zato umiremo od raka, srca i svega ostalog što ranije gotovo da nije ni postojalo, ili je postojalo ali u malom broju. Medjutim postoji jedan mnogo veći argument protiv takvog naizgled pametnog čoveka a to je da ako se nastavi sa naukom može doći da više i nema života na planeti. Potsećam da elementi koji zrače ne nestaju nego se stalno akumuliraju na planeti.

Pogledaj koje ti je nauka prednosti donela. Svi lekovi, vakcine i ostale pogodnosti moderne medicine ne samo da su produzile zivot nego i ucnile da standard bude izuzetno visok. Sve shto vidish oko sebe, odeca koju nosih, hrana koju jedesh, cista voda koju pijesh - sve je to poboljsano naukom. Kako mozesh da kazesh da je pre 300-500 godina zivot bio bolji? Kazesh da se manje umiralo od raka, ali poenta j da je prevalencija raka uvek ista, samo je sada rak poznatiji. Odnosno, ono shto se nekada prepisivalo zlim silama, odsustvu zivotne sile, demonima itd. danas se zna kao kancer, tuberkuloza, ebola itd. Smatram da osoba koja svoje postojanje duguje nauci, a ovde je pljuje, u najmanju ruku ... drska.

Mislim da je vreme da počne da se radja antinaučni blok i pokret čiji jedini cilj treba da bude zubrana nauke i zabrana primene nauke u stvarnosti. Ne mislim pri tome na takozvanu ekologiju, ili zaštitu životne sredine, ili tako neke nebulozne naučne discipline koje su samo pokriće za monstrumsku nauku, već treba da stvorimo pokret koji će da se bori da se zapečati naučno znanje i da se više ne koristi. U početku treba da nam bude cilj da se nauka bar ne primenjuje u stvarnosti a kasnije i da se potpuno zabrani.

Oh veruj mi rado cu abortirati to dete.

Elem, antinaucni krug vec postoji, i postojao je oduvek. U Turkoj premo 50% ljudi ne veruje u evoluciju. Postoje ljudi koji veruju da je planeta stara 6-7 hiljada godina, i da su ljudi hodali uporedo sa dinosurusima. Kao shto vidish, nauka ima prepreke svugde. Medjutim, taj antinaucni krug nije svestan shta ce sen njima dogoditi, ako nauka zapne, a novi virusi i nove bolesti se javljaju. Konacno, i ti si na istom nivou kao i oni, licmerje kakvog nema - koristish kompjutet, delo nauke, da bi pricao protiv nauke.


Takodje znam da sad ovo što pišem deluje kao da želim da ubijem slona praćkom, ali ako svi shvatimo koliko sam u pravu onda milion praćki možda i mogu da ubiju slona, ili možda milijardu, a nas na planeti ima 7 milijardi.

Joj sav sam se raznezio. Zajedno smo jaci. Iskreno, nekim ljudima opako treba zabraniti prava govora. Ako ikada budem u politckim vodama, ima da proguram zakon za sve antinaucne instucije.
 
. Pogledaj koje ti je nauka prednosti donela. Svi lekovi, vakcine i ostale pogodnosti moderne medicine ne samo da su produzile zivot nego i ucnile da standard bude izuzetno visok....................

Ok ok neka je i tačno to, neka je sve tačno kako kežeš ali opet ostaje činjenica da ako se nastavi ovim tempom sa svim zagadjenjima (a uvrstimo tu i to nebulozno CO2 zagadjenje), opet ostaje čonjenica da za 100 ili 200 ili 500 godina neće ni postojati život na planeti, i onda nam je džaba i sva medicina i svo znanje. A naši preci koji su umirali u 30 godina opet su sačuvali život i populaciju ljudsku 50 000 godina. Ovo 50 000 treba uzeti sa rezervom jer postoje naučni arheološki dokazi koje nauka uklanja, a koji govore da ljudska vrsta postoji i u vreme dinosaurusa.

Naši preci za 50 000 godina do pre 300 godina nisu ostavili ni gram zagadjenja a mi smo za 100 godina ostavili bilione tona zagadjenja i na stotine tona nuklearnog opasnog otpada. Pa sad ti vidi da li naši preci su imali bolju filozofiju života ili mi koji idemo putem samouništenja

I da dodam zatrovali smo vode, njive, zemljište, vazduh i sve više i više trujemo. Šta ti misliš ako živiš u lepom očišćenom stanu u fotelji i braniš nauku da nema veze to što je deponija pored tvog grada sve veća i veća i truje sve više i više sela, zemljište, podzemnu vodu itd itd. A šta misliš da će taj otpad tek tako nestati sam od sebe?
 
Poslednja izmena:
Kao sto neko rece problem je u suvise velikoj populaciji,koju je gle cuda doprinela bas nauka.Svetski mocnici uzalud zadnjih nekoliko decenija pokusavaju da je smanje pomocu raznih epidemija(sida,ebola itd.) ali uzalud je to.Sve ce ovo dovesti do jednog globalnog rata,kad ponestane resursa za zivot,ili za zivot na kakav smo do sada navikli.
 
Ok ok neka je i tačno to, neka je sve tačno kako kežeš ali opet ostaje činjenica da ako se nastavi ovim tempom sa svim zagadjenjima (a uvrstimo tu i to nebulozno CO2 zagadjenje), opet ostaje čonjenica da za 100 ili 200 ili 500 godina neće ni postojati život na planeti, i onda nam je džaba i sva medicina i svo znanje. A naši preci koji su umirali u 30 godina opet su sačuvali život i populaciju ljudsku 50 000 godina. Ovo 50 000 treba uzeti sa rezervom jer postoje naučni arheološki dokazi koje nauka uklanja, a koji govore da ljudska vrsta postoji i u vreme dinosaurusa.

Naši preci za 50 000 godina do pre 300 godina nisu ostavili ni gram zagadjenja a mi smo za 100 godina ostavili bilione tona zagadjenja i na stotine tona nuklearnog opasnog otpada. Pa sad ti vidi da li naši preci su imali bolju filozofiju života ili mi koji idemo putem samouništenja

I da dodam zatrovali smo vode, njive, zemljište, vazduh i sve više i više trujemo. Šta ti misliš ako živiš u lepom očišćenom stanu u fotelji i braniš nauku da nema veze to što je deponija pored tvog grada sve veća i veća i truje sve više i više sela, zemljište, podzemnu vodu itd itd. A šta misliš da će taj otpad tek tako nestati sam od sebe?



Jer ti citash shta sam ti napisao? To zagadjenje ne samo da ce dovesti siretno u opasnost ogromna broj ljudi i drzava, vec ce i poremetiti, prirodan tok struja, klimu, ekonomiju itd. To nije nebuloza.

Kako ocekujesh da nauka napreduje bez nekih zrtava. Bash takvo razmishljanje da je nauka nepotrebna moze da dovede do katastrofe. Danas postoji niz metoda kojim se redukuje emisija CO2. Razvojem nauke razvijaju se i nove metode za dekontaminaciju. Oladi vec jednom sa tim.
 
. Elem, antinaucni krug vec postoji, i postojao je oduvek. U Turkoj premo 50% ljudi ne veruje u evoluciju. Postoje ljudi koji veruju da je planeta stara 6-7 hiljada godina, i da su ljudi hodali uporedo sa dinosurusima. Kao shto vidish, nauka ima prepreke svugde.

Naravno da ima antinaučnih ljudi koji vole da spasu planetu ali na žalost oni nemaju pravu viziju ko je njihov pravi neprijatelj, i nemaju prave ciljeve po kojima treba udariti svim sredstvima.

Pravi cilj je srušiti nauku sa trona i na njenom mestu postaviti hrišćanstvo.

Prvo bi trebali da zabranimo opasne naučne tehnike poput nukleranih centrala i nuklearnog oružja jer od toga nam najveća opasnost preti, a zatim i svu industriju hemijsku i ostalu koja koristi hemiju, pa zatim i sve redom, počev od korišćenje uglja i ostalih fosilnih goriva. U početku dozvoljavati samo hidro energiju a kasnije potpuno preći na život kakav je bio pre 300 ili 500 godina. Znači da živimo u skladu sa prirodom.
 
Kao sto neko rece problem je u suvise velikoj populaciji,koju je gle cuda doprinela bas nauka.Svetski mocnici uzalud zadnjih nekoliko decenija pokusavaju da je smanje pomocu raznih epidemija(sida,ebola itd.) ali uzalud je to.Sve ce ovo dovesti do jednog globalnog rata,kad ponestane resursa za zivot,ili za zivot na kakav smo do sada navikli.

Jao nelupetaj. I ebola i sida postoje odvajkada. Pogotovo ebola nikada nije sluzila za masovno ubijanje jer je period od inkubacije do smrti prekratak da se virus rashiri po populaciji, Ja nevidim nishta loshe u rastu populacije.
 
Ok ok neka je i tačno to, neka je sve tačno kako kežeš ali opet ostaje činjenica da ako se nastavi ovim tempom sa svim zagadjenjima (a uvrstimo tu i to nebulozno CO2 zagadjenje), opet ostaje čonjenica da za 100 ili 200 ili 500 godina neće ni postojati život na planeti, i onda nam je džaba i sva medicina i svo znanje.

Potpuno si u pravu, no koje je rešenje problema?

Naučnici su upravo oni koji najviše upozoravaju protiv ovoga. Decenijama se upozorava da se ne sme nastaviti ovako, da ima sve više i više problema, i da će dugoročno posledice biti katastrofalne.

I ovo nije produkt nauke. Nauka je omogućila automobile, ali nauka ne tera Amere da kupuju kola od osam tona. Nauka je omogućila plastiku, ali nauka nije ona koja tera ljude da bacaju tone plastičnih otpadaka gde god stignu. Itd.

Po tebi, rešenje problema je da se vratimo nazad na nivo na kome smo bili pre 300-500 godina. Prvo, da bi smo ovo uradili, morali bi smo da odustanemo od moderne zemljoradnje (koja zagađuje). Onda ne bi smo mogli da proizvedemo dovoljno hrane za pola čovečanstva. Znači, tri i po milijardi ljudi moraju da umru ubrzo.

Zatim, moramo da odustanemo od medicine, vakcinacije, i sintetičke hemije. Vraćamo se nazad na nivo na kome je 65% dece umiralo pre šesnaeste, a u kome su ljudi umirali u tridesetim godinama života.

Ovo je ono što tražiš. Tražiš da pobijemo milijarde ljudi, i da onda životarimo između naleta gladi i bolesti, kao što su naši preci radili. Njima zaista ništa nije falilo - osim kanalizacije, čiste vode, dovoljno hrane, lekova, pismenosti, itd. Sve su to sitnice?

Da si malo racionalniji, video bi da već postoje pokreti koji pokušavaju da reše ove probleme zbog kojih se buniš. Postoji čitava nauka - i to jeste nauka u svakom smislu te reči - koja se zove ekologija. I u drugim granama se ljudi trude da nađu načina da reše probleme.

Genetski inženjering, protiv koga tako urlaš, je verovatno jedino realno rešenje za problem ishrane. Moramo proizvesti prehrambene vrste koje rastu na slanom zemljištu, sa malo vode, eda bi smo mogli da ograničimo poljoprivredu i da ne uništimo ono što je preostalo od prirode.

Populaciona kontrola je drugi neophodan korak. Ne možemo prosto da se množimo više ko zečevi. Moramo nekako da počnemo da razmišljamo šta sutra, gde će ti ljudi živeti, i šta će raditi, i šta će jesti...

Kontrola vazdušnog zagađenja (usko povezana sa tim CO[SUB]2[/SUB] kome se tako smeješ, iako je to problem koji najviše preti današnjoj civilizaciji) je od kritične važnosti. Manje automobila, efikasniji motori, i prenošenje energije sa fosilnih goriva na druge izvore (vetar, plime, Sunce...možda fuzija, ali ko zna da li je to moguće).

Itd. Ako si ozbiljan po ovom pitanju, idi i nauči nauku, i pridruži se naučnicima koji rade na rešenju problema. Umesto što ovako licemerno, koristeći proizvode nauke i nadajući se dugom životu zahvaljujući nauci, napadaš bez ikakvog znanja - i zahtevaš, u osnovi, genocid nad ljudskom rasom.

Ovo 50 000 treba uzeti sa rezervom jer postoje naučni arheološki dokazi koje nauka uklanja, a koji govore da ljudska vrsta postoji i u vreme dinosaurusa.

Ne, Tražioče Cura, ne postoje takvi dokazi, niti se išta uklanja. I dalje veruješ u kreacionističke gluposti.

Naši preci za 50 000 godina do pre 300 godina nisu ostavili ni gram zagadjenja a mi smo za 100 godina ostavili bilione tona zagadjenja i na stotine tona nuklearnog opasnog otpada. Pa sad ti vidi da li naši preci su imali bolju filozofiju života ili mi koji idemo putem samouništenja

Opet, neistine i neznanje. Naši preci su napravili ogromnu količinu štete, istrebili mnogobrojne vrste, i uništili čitave ekosisteme - vekovima pre nas. Od Indijanaca koji su lovili bufale tako što bi naterali krdo da pretriči preko litice, preko Rimljana koji su uništili južnoevropske šume (i severnoafričke životinje), do Mesopotamije u kojoj je zemlja danas ispunjena solju koju su privukli vekovi veštačkog navodnjavanja.

Nauka je jedina šansa da se izvučemo iz rupe koju sebi kopamo od samog početka civilizacije.
 
Kao sto neko rece problem je u suvise velikoj populaciji,koju je gle cuda doprinela bas nauka.

Više bi voleo da živiš u svetu pre nauke?

Svetski mocnici uzalud zadnjih nekoliko decenija pokusavaju da je smanje pomocu raznih epidemija(sida,ebola itd.) ali uzalud je to.

Jako volim ovakve priče. Sa jedne strane, eto ti "svetski moćnici" su toliko moćni i pametni da svime vladaju, a istovremeno su toliki nesposobni idioti da ne mogu ni virus dobro da naprave.

U stvarnosti, da neko želi da smanji očas posla ljudsku populaciju, bilo bi dovoljno da pusti malkice pojačanu verziju variole na par aerodroma. Ili da malo doinžinjeriše virus gripa.

No, takvih ludaka, hvala nebesima, za sada nema.

Sida je evoluirala prirodno, od SIV virusa. Ebola je postojala duže nego ljudsko pismo. Čak su i teorije zavere mlađe od nje... :)
 
I Kopcash li koliko si glups sa tim izjavama?

Možda sam glup, ali bar nikog ne vredjam. Mislim da je sileđijstvo gora ljudska osobina od glupog čoveka.

Btw, stepenice istog oblika samo 10ak puta vece postoje i u zgradi Crvenog krsta pored nashe kuce!

Ok reci to tim naučnicima koji se čude toj gradjevini, i ne mogu da shvate neke stvari. Nije problem napraviti tako nešto u gvoždju, ili betonu već u običnom drvetu i to bez šrafova, lepkova i bilo šta. Već samo u drvetu i uz pomoć drvenih čivija.
 
Možda sam glup, ali bar nikog ne vredjam. Mislim da je sileđijstvo gora ljudska osobina od glupog čoveka.



Ok reci to tim naučnicima koji se čude toj gradjevini, i ne mogu da shvate neke stvari. Nije problem napraviti tako nešto u gvoždju, ili betonu već u običnom drvetu i to bez šrafova, lepkova i bilo šta. Već samo u drvetu i uz pomoć drvenih čivija.

Ja mislim da je josh gore, kada neko potencira neku religiju, zagovara kriminal i unazadjuje covecanstvo svojim idejama.

I evo ti dokaz za tvoje kretenske ideje o cudima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Loretto_Chapel


Edukuj se.
 
Ja mislim da je josh gore, kada neko potencira neku religiju, zagovara kriminal i unazadjuje covecanstvo svojim idejama.

I evo ti dokaz za tvoje kretenske ideje o cudima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Loretto_Chapel


Edukuj se.

Aha ljudi koji žele da spase planetu od zagadjenja su po tebi ljudi koji imaju nazadne ideje?

Ne kontam šta ima na tom linku sa vikipedije što demantuje nešto?

Da se zna kako su te stepenice izradjene odavno bi u svetu bar 100 takvih stepenica bilo napravljeno, ali one su jedne jedine i neponovljive. Naravno možda i može ako se uzmu šrafovi, neki specijalni lepkovi koji učvršćuju, ili metal, beton itd ali samo u drvu bez ikakvih drugih stvari ja mislim da takvih stepenica više nema. Pri tome treba uzeti u obzir i vreme kad su izgradjene. Spiralne stepenice u to vreme nisu bile praksa.
 
Sta ti hoces da kazes da smo mi koji smo za nauku ujedno i protic vere ili boga.Stepenice je napravio sveti Josip,ok,bravo za njega ali sad mi objasni kakve veze imaju stepenice sa zagadjivanjem planete i naukom.Sta uopste trazis ti,da na celu bude Hriscanstvo,sta je sa Budistima,oni morajo nda da menjaju svoju veru,sta je sa Muslimanima.I da li je moguce da neko uopste govori ovakve gluposti,vratiti se 500 godina unazad,o cemu mi pricamo.Glupa tema,da sam moderator ovo bi odavno otislo pod lock.
 
Sta ti hoces da kazes da smo mi koji smo za nauku ujedno i protic vere ili boga.Stepenice je napravio sveti Josip,ok,bravo za njega ali sad mi objasni kakve veze imaju stepenice sa zagadjivanjem planete i naukom.Sta uopste trazis ti,da na celu bude Hriscanstvo,sta je sa Budistima,oni morajo nda da menjaju svoju veru,sta je sa Muslimanima.I da li je moguce da neko uopste govori ovakve gluposti,vratiti se 500 godina unazad,o cemu mi pricamo.Glupa tema,da sam moderator ovo bi odavno otislo pod lock.

Hocu da kažem da nauka vrlo malo toga zna a upušta se u stvari za koje nezna sve posledice.

Lično mislim kad bi nauka imala sva moguća znanja o prirodi da jednostavno ne bi ništa dirala u prirodi, jer je priroda ovakava kakva je savršena. Svako redizajniranje sa malo znanja samo izbacije prirodu iz ravnotežnog stanja. To je kao kad bi sad neki ludi doktor počeo da brčka sa neuronima u nečiju glavu da bi popravio inteligenciju nekome. Ne bi popravio već bi u najboljem slučaju samo još i izgubio čovek neke funkcije.

Moramo prestati da silujemo prirodu jer neznamo kakve sve posledice to izaziva.
 

Back
Top