Potcenjeni filmovi

E bas na ovo sam mislio: Mulholland Drive makes little sense, even for a Lynch film, but its dreamlike imagery is mesmerizing, and Watts delivers a great performance.

To makes little sense, je meni podcenjivanje jednog sjajnog filma.
I oskar ga je zaobisao. Iako su se oni vec pogubili sa tim nagradama Mulholland je morao da dobije nagradu za zvuk (obradu zvuka, kako li se vec zove) i Naomi je zasluzila za glavnu zensku ulogu, realno.
 
Mislim da dosta filmova sto nisu neka americka produkcija su zapostavljeni a moze se reci i podcjenjeni.Sad zavisno kako se gleda.Neki filmovi kad su izasli nisu imali nikako paznje

Primjera The Departed je rimejk od Infernal Affairs, a za The Departed su svi culi i gledali (i govore kako je jedan od najboljih filmova), a ovaj je zaobislo masa ljudi, pa The Ring, The Eye i td ... Masa tih azijskih filmova.Cak primjera The Departed je na dobar dio lista uvrsten kao jedan od najboljih filmova, i ispred ovoga je, sto je smjesno ...

Isto film koji je po meni pravo podcjenjen Brotherhood of the Wolf (2001).Po meni stvarno extra ostvarenje, ali nije nista posebno oko njega ...
 
Ambis

TheAbyss.jpg
 
Vodeni svet je post-apocalyptic science fiction film mislim da to sve govori!
A sto se tice filma Aleksandar on se je bazira na zivotu Aleksandra Makedonskog,a na kraju je ispalo da je film veca fikcija od vodenog sveta,posto je istorija izvrnuta naopacke sa neistinitim podaticima i na kraju je ispao cisto ruglo i propast!

p.s - sad druga je prica ako ne poznajes istoriju i verujes holivudskim izmisljotinama,ali takvi su im i publika na kojima zaradjuju novac!
 
pa prosvetli me i reci mi nesto sto je u filmu izmisljeno a da imas podatak da nije tako po istorijskim cinjenicama.
cujem da je Veliki bio Albanac?????
u pravu si da ono sto sam o njemu citala potice iz USA kao i film,ali bez obzira dopada mi se kako su prikazali njegovu emotivnu stranu.
bila sam ubedjene da je istorijski korektanz:cry:
p.s. i SF treba da se zasniva na nekim cinjenicama ,ako nije tako onda nije science nego samo fiction
 

Back
Top