Stednja

Ovako,imam nesto vise od 10000 evra koje bi stavio na stednju u banku.E posto sam nesto nacuo da se na sume vece od 10000 € placa porez na dobit,i da smaraju sa nekim obrazcima za dokazivanje odakle je novac,interesuje me da li da stavim samo 10000 evra ili sve sto sam planirao.Sta mi savetujete,tj. sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu,i da li je ovo tacno sto sam cuo? Hvala na odgovorima.

брате, ја не бих ни луда паре стављала у банку

све су то лопови, мени су узели 15000 дин. у једној банци само за затварање рачуна....све су ти то лихварске банке.....

бежи од њих ко Ђаво од крста.....
 
Пошто држава гарантује за новчане улоге до 2.000 евра, орочи новац у пет различитих банака, тако избегаваш и онај порез на добит.
 
Do 31.12 se nije placao porez i resenje je u vise banaka..250 din je otvaranje deviznog racuna i ne placa se odrzavanje kartice sto znaci da se ne mora zatvarati
 
pretpostavljam da se govori o porezu na prihod od kapitala, konkretno na kamatu na deviznu štednju građana.
on je bio privremeno ukinut do kraja 2009. pre toga je iznosio 20%, a najavljivali su da će od početka 2010. biti 10%.
 

Back
Top