Nazadovanje nasih generacija....

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Sigurno ste primetili da generacije...od 90 pa na dole...sve vise i vise nazaduju....i po svim merilima daleko su gore...od prethodnih....interesovanja su se svela na 3-4 stvari i to je to....svaka 30 mlad osoba dobrovoljno cita....muzicki ukus je tragican.....ukus za fimove tragican....uopste plitkoca koja se dostize je meni ponekad zapanjujuca....moj prijatelj nzna ko je fridrih nice...ali zato zna za klub briz klub iz madjarske.....ili moja sestra koja tvrdi da je hari poter bolji od majstor i margarita...koji nije ni citala.....ima bezbroj takvih primera........
Vase misljenje....
Razlog....
 
Sigurno ste primetili da generacije...od 90 pa na dole...sve vise i vise nazaduju....i po svim merilima daleko su gore...od prethodnih....interesovanja su se svela na 3-4 stvari i to je to....svaka 30 mlad osoba dobrovoljno cita....muzicki ukus je tragican.....ukus za fimove tragican....uopste plitkoca koja se dostize je meni ponekad zapanjujuca....moj prijatelj nzna ko je fridrih nice...ali zato zna za klub briz klub iz madjarske.....ili moja sestra koja tvrdi da je hari poter bolji od majstor i margarita...koji nije ni citala.....ima bezbroj takvih primera........
Vase misljenje....
Razlog....

to kazu sve generacije za one koje im slede..


to su rekli i 82 za 86 verovatno, 86 je govorilo da je 90 ludo...itd. svi smo ludi..manje vishe..
Mada,zaista kad se pogleda 94-95,to je generacija koja me zabrinjava,uopshte od 94 pa nadalje...strah me da zamisljam kako ce biti kada mi budemo imali decu :zima:
 
kažeš onom što je na državnom faxu da je retard zato što uči,ti na Megatrendu,platiš završiš i njemu sa prosekom 8 otmeš posao zato što ti je prosek 10...
Nije to baš tako, možda u jednom ekstremno malom broju slučajeva. Megableja i Singibleja i nisu fakulteti ili školske ustanove, to su mesta za okupljanje idiota koji nisu sposobni da uče normalne škole (poznajem dosta takvih). Pošto je u zemlji Srbiji poznato da u državnim firmama ima dosta takvih idiota-mentola koji ne znaju da rade svoj posao, nisu kvalifikovani za njega i ne žele da se aktiviraju (po principu "ne mogu oni mene malo da plate koliko ja malo mogu da radim" i ono "bole me uši jer radim u državnoj firmi"), i takve idiote ne mo'ž oteraš jer su tu došli preko veze, država je od prvog januara tekuće godine počela da primenjuje jednu jako dobru caku - svi će da potpisuju ugovor na godinu dana i više neće biti radnog mesta na neodredjeno vreme. Za sada je to krenulo u telekomu, a uskoro se očekuje i u drugim državnim firmama. Na taj način će se vrlo lako smanjiti broj radnika koji bukvalno i jesu višak ili smetaju, a kojima ovako nikako ne bi mogao da daš otkaz.
 
Drugo, posao se ne uči na fakultetu, to je jedna velika zabluda mladih sa kojom se susretnu čim završe fakultet i počnu da traže radno mesto. Jer, ili se traži i neko iskustvo, ili ako te i prime onako svežeg kanarinca - daju ti da radiš posao koji ti nisi nikad ni radio i koji nisi ni učio na fakultetu. OK, jesi učio nešto o tome, to se zove struka, ali to nije znanje potrebno za rad. Pogotovo što je na našim fakultetima primena još uvek misterija.
Naravno, ovo ne važi za poslove koji ne zahtevaju konstruktivnu i kreativnu primenu znanja, tipa kao što je profesor u školi. Da se razumemo, da bi predavao u školi dovoljno je da imaš IQ veći od 12, da godišnje daš više od tri kontrolna i da znaš d aponovoiš ono što si polagao na ispitu, i ništa više, a sva tri uslova ispunjavaš i ako si majmun ili papagaj.
 

Back
Top