Da li neko ima (na VHS-u, ili tako nekako) snimak "Dnevnika" od 24.03.1999.?

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Primetio sam u komentarima na "You Tube"-u da među našima, ali i među strancima, vlada veliko interesovanje za ovo izdanje "Dnevnika" (TV "Bastilje", naravno :hahaha:).
I mene to interesuje, jer za proteklih nekoliko godina sam u više navrata pokušao to da nađem- nema ga nigde.
Koliko se sećam, ni jedno izdanje vesti tog dana nije otvoreno pomenulo mogućnost da baš te večeri počne bombardovanje- BK je samo preneo izjavu ruskog patrijarha da "...se moli Bogu da rat neće biti rešenje", RTS je do pred kraj emitovao "normalne" vesti, iako su se iz Rakovice već začule dve detonacije. Tog dana je "Glas Javnosti" jedini skrenuo pažnju da su okolnosti prilično loše. Koliko se sećam, a dobro se sećam, tek pred kraj "Dnevnika", Komrakov je izjavio da su se u Prištini najpre oglasile sirene, a da su se potom začule i detonacije, da bi potom izjavio kako se sirene čuju i u Beogradu, i na kraju zamolio građane da ostanu prisebni. BK je u to vreme pustio unapred spremnu špicu "Agresija na SRJ", a RTS "Sutjesku"...
 
Primetio sam u komentarima na "You Tube"-u da među našima, ali i među strancima, vlada veliko interesovanje za ovo izdanje "Dnevnika" (TV "Bastilje", naravno :hahaha:).
I mene to interesuje, jer za proteklih nekoliko godina sam u više navrata pokušao to da nađem- nema ga nigde.
Koliko se sećam, ni jedno izdanje vesti tog dana nije otvoreno pomenulo mogućnost da baš te večeri počne bombardovanje

Pa tesko da bas nismo bili svesni opasnosti jer je dan ranije bilo proglaseno stanje neposredne ratne opasnosti.
 
Pa tesko da bas nismo bili svesni opasnosti jer je dan ranije bilo proglaseno stanje neposredne ratne opasnosti.
Nisam rekao da narod nije bio svestan. Naprotiv! Sećam se redova na pumpama, u prodavnicama tog dana, pa i Bulatovića kada je objavio to stanje neposredne opasnosti. Ali tog dana su mediji bili neprirodno redovni. Toliko se sećam...
 
То вече сам био на послу......У 19 сати и десет минута увече, слушао сам
дневник на радио Београду, који почиње у 19 часова....
Мобилни телефон сам купио неколико дана раније...тачније за СРПСКУ НОВУ ГОДИНУ.....На исти ме позвао шурак из Канаде и рекао.....
ЧУВАЈ ДЕЦУ....АВИОНИ СУ КРЕНУЛИ ИЗ АВИЈАНА.....
Прве бомбе, или ракете пале су у 19 часова и 25 минута на војно наставни центар ШТОЛЦ у Кули, где је била база ЦРВЕНИХ БЕРЕТКИ......
Не знам да ли се тад емитовао било какав дневник на телевизији...било којој....
 
Ja sam gledala Esmeraldu ... prekinuli su baš na onoj sceni kad Hose Armando padne sa konja i znam da sam se opasno iznervirala :lol:

Bem ti kad je i meni sećanje na prvi dan, tj. veče bombardovanja isključivo vezano za iščekivanje da li će Esmeralda progledati ili tako nešto....Ma serija je čini mi se još trajala kad su se začule prve detonacije:think:
Znam samo da je mlađa ćerka koja je tada imala dve godine počela da vrišti jer se kuća tresla kao od zemljotresa....
 
Zar nije prvo bombardovan Kopaonik, radar?!:think:

Не знам Дано...која локација је прво бомбардивана....
Написао сам ти тачан след догађаја у том моменту....у овог граду и то је остало
записано у архиви, јер сам као шеф објекта морао да
обезбедим објекат....искључим струју и воду, распустим људе....
Чак је једна девојчица толико вриштала..
.да сам био приморан да ангажујем једног пријатеља да је вози кући и преда родитељима...
 
Не знам Дано...која локација је прво бомбардивана....
Написао сам ти тачан след догађаја у том моменту....у овог граду и то је остало
записано у архиви, јер сам као шеф објекта морао да
обезбедим објекат....искључим струју и воду, распустим људе....
Чак је једна девојчица толико вриштала..
.да сам био приморан да ангажујем једног пријатеља да је вози кући и преда родитељима...
Pa sad, imam i ja ovde jednog koji se seća kako je Kopaonik to veče popušio, ali ko će ga znati...nije bio na zimovanju;)
 
Ja sam gledala Esmeraldu ... prekinuli su baš na onoj sceni kad Hose Armando padne sa konja i znam da sam se opasno iznervirala :lol:
mi kod druga u kuci varili i cepali becejsko crno zidara ... i pocne rokanje i mi uletimo kod njegove keve u sobu , a ona gleda u pomenutu Esmeraldu na Pinku kao opcinjena i na nase pijane povike da je pocelo rokanje , zena prozbori nesto u fazonu " neka , neka cekajte deco da se zavrsi pa cemo onda .... " z:mrgreen:
 
Primetio sam u komentarima na "You Tube"-u da među našima, ali i među strancima, vlada veliko interesovanje za ovo izdanje "Dnevnika" (TV "Bastilje", naravno :hahaha:).
I mene to interesuje, jer za proteklih nekoliko godina sam u više navrata pokušao to da nađem- nema ga nigde.
Koliko se sećam, ni jedno izdanje vesti tog dana nije otvoreno pomenulo mogućnost da baš te večeri počne bombardovanje- BK je samo preneo izjavu ruskog patrijarha da "...se moli Bogu da rat neće biti rešenje", RTS je do pred kraj emitovao "normalne" vesti, iako su se iz Rakovice već začule dve detonacije. Tog dana je "Glas Javnosti" jedini skrenuo pažnju da su okolnosti prilično loše. Koliko se sećam, a dobro se sećam, tek pred kraj "Dnevnika", Komrakov je izjavio da su se u Prištini najpre oglasile sirene, a da su se potom začule i detonacije, da bi potom izjavio kako se sirene čuju i u Beogradu, i na kraju zamolio građane da ostanu prisebni. BK je u to vreme pustio unapred spremnu špicu "Agresija na SRJ", a RTS "Sutjesku"...

originalni snimak tog dnevnika ce nadjes u arhivi cia u ameriku. tamo je taj dnevnik napravljen , kao uostalom i svi milosevicevi dnevnici
 
Prvo su bombardovani Kumbor i jedno radarsko mjesto iznad Kumbora u Crnoj Gori nedaleko od Herceg Novog. Tu su pale 2 ili 4 zrtve, nisam suguran.
Nakon toga su nastavljeni vazdusni udari po ostatku SRJugoslavije.

Не знам кад је који удар следио по градовима...Само знам...
Наставни центар ШТОЛЦ у Кули где је команда ЦРВЕНИХ БЕРЕТКИ,
је погођен у 19 и 25 минута.....z:(
 

Back
Top