ČESNICA

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Uz Božić obavezno ide česnica.
U različitim krajevima, pravi se različito, kao što su različiti i običaji (i simboli) vezani za nju...
Pišite svoje recepte, ali molim sve učesnike da se drže teme... ne bih sad da filozofiramo na temu "ovo jeste, ovo nije česnica".
 
Česnicu sam učila od svekrve da pravim. Njeni roditelji su iz Srbije, ali je odrasla ovde u Vojvodini, i česnicu pravi kao i naša okolina, dakle sa korama, orasima itd.
Osnovno pravilo kog se držimo jeste srazmera 1:1:1- koliko kora, toliko šećera i isto toliko mešavine orasa, suvog grožđa i smokvi.
Ređamo po dve kore u tepsiju, posipamo sa filom (orasi, smokve...+ šećer) pa polivamo sa mešavinom zagrejanog mleka, ulja i meda. Na 1/2 kg kora stavim 2.5dl mleka, 3 kašike ulja i 1 dobru kašiku meda. Veoma je važno da se ne stavi mnogo meda, jer bude tvrda česnica. :zjelka2:
 
ovo sad prvi put cujem veoma interesantno.Da li se i lomi kao one cesnice od brasna,koliko i kako se pece.Ja bih ovo pravila i nekim obicnim danom jer obozavam smokve i suvo grozdje u kolacima.
 
Pošto sam ja rodom iz Srema, kod nas se pravi ova česnica:

SLATKA ČESNICA

1/2 kg kora
1/2 kg mlevenih oraha (može i manje)
150 gr suvog groždja
Šećera po ukusu
malo meda za premazivanje
Kisela voda

Podmazati pleh,staviti 2 kore, posuti ml. orasima, 2-3 kašike šećera i malo suvog groždja. Preko toga preliti sa nekoliko kašika kisele vode i malo ulja.Redjati tako dok ne utrošite sav materijal.Poslednju koru preliti samo sa kis.vodom i malo ulja.Negde u neki ćošak staviti novčić(može i dukat).
Peći na 250*C oko pola sata.(zavisi od rerne)
Kada se ispeče, izvaditi iz šporeta i odmah dok je vruće premazati sa medom

P R I J A T N O!!!!
 
Чесница Рaно ујутро на Божић, домаћица пече погачу, која се још зове чесница. У њу се ставља новчић - златни, сребрни или обични, одозго се боде гранчицом бадњака, и та чесница има улогу славског колача на Божић. Када чесница буде печена, износи се на сто где је већ постављен Божићни ручак. Домаћин исече део печенице за Божићни ручак (обично леву плећку, главу и део од ребара). Када сви стану за сто, домаћин запали свећу, узима кадионицу, окади иконе, кандило и све присутне, кадионицу преда неком млађем који кади целу кућу. Ако нико не зна да отпева божићни тропар онда се наглас прочита "Оче наш". Кад се молитва заврши приступа се ломљењу чеснице. Чесница се ломи на онолико делова колико има чланова породице и једно парче за случајног госта ,,путника намерника“. Онај ко добије део чеснице са скривеним новчићем, по народном веровању, биће срећан целе године а домаћина га дарује неким поклоном или новчаницом. Када се заврши ломљење чеснице, укућани једни другима честитају празник и седају за трпезу.
 
ovo sad prvi put cujem veoma interesantno.Da li se i lomi kao one cesnice od brasna,koliko i kako se pece.Ja bih ovo pravila i nekim obicnim danom jer obozavam smokve i suvo grozdje u kolacima.


Ova česnica se ne lomi, već se iseče na parčad.Tanjir sa česnicom se okrene tri puta oko svoje ose i onda ukućani uzmu po jedno parče.Ko nadje paricu...

A može se praviti i preko cele godine, jer je kao baklava!!
 
Daco, mi ne lomimo česnicu nego je isečemo. U česnicu stavljamo i novčić. Onaj koji ga nađe "prodaje" ga glavi porodice, jer "novac" mora ostati u kući.
Zaboravila sam u mom prvom postu da napišem da orahe pola isečem na tanke listiće, a pola sameljem. Ja stavljam 300g oraha, 100g suvog grožđa i 100g suvih smokava seckanih na listiće. Probala sam da seckam orase i u mom super secku,može da prođe i tako, ali mi nekako ritual da ih sečem ručno.z:lol:
Zadnju koru premazujem uljem.
Što se tiče dužine pečenja, ja pečem 45 minuta na 180C, ali to nije merodavno za sve jer su štednjaci različiti...
Ovu česnicu obavezno napravimo i leti za goste iz Nemačke, koji dolaze obično leti kad su na godišnjem odmoru, tako da Daco slobodno možeš praviti kad želiš (mislim kad ti se jede neshto SLATKOOOOOOOOOOOOO...
 
Ja pravim danas cesnicu za veceru (kad dodjem sa posla) i stavljam novcic.
Sutra pravim pogacu suncokret koja je mrsna.

Za vecerom na Badnji dan ne koristimo nozeve, to mi je ostalo jos od bake. Cesnicu ne secemo nego svako odlomi po parce pa koga zapadne novcic kaze se imace srece cele godine.
 
Tamo gdje sam ja odrasla i zivjela cesnica je nesto sasvim drugo.Cesnica je hljeb bez kvasa,samo sa malo praska za pecivo.Inace se prave 3 vrste hljeba,cesnica,kukuruza i nesto sto se zove kovrtanj,ima rupu na sredini,kao nekad je bio obicaj da se to stavi na rog od bika.To sam sve od svoje bake naucila i tako mi je majka pravila pa sad i ja.U cesnicu se stavi novcic,i lomi se rukama.Jos je obicaj da se sva 3 hljeba prave jedan za drugim,da se ne peru ruke izmedju mijesenja,to po meni simolizuje jedinstvo porodice.Uz svaki hljeb domacica treba da nazdravi sa po jednom casom rakije.Ja dok sve to napravim,zaboravim gdje sam,veselo mi pocne svako Bozicno jutro.
 
Moja Sremica Stefaneli je sve lepo objasnila....

Mi isto tako (MI - moja mama i moja svekrva!z:p ) tako prave česnicu.Do pre 5 - 6 godina moja svekrva je razvlačila slatko testo (testo bez kvasca),ali sada se i ona modernizovala,pa kupi kore.A ja više i volim sa kupovnim korama.

Ali zato Vasilicu razvlači.U stvari,do sada je razvlačila,ali ko zna da li će i dalje.I ja sam pravila nekoliko puta.Nije da ne umem,nego neću da smetam. z:mrgreen:Vasilica je isto što i česnica,samo što se unutra ne stavljaju pare.Pravi se na Sv.Vasilija,pa otuda i ime.
 
Suncokret pogacu pravim i ja sutra za rucak,umesto hleba,a cesnicu sam mislila sa napravim po Minjinom receptu,ima na njenom blogu.Posto nismo slavili Novu god.,bila sam u bolnici sa cerom,mi cemo dobiti paketice i sve ostalo sto obicno ide za docek Nove god.,sada za Bozic...al` se raspisah,izvinite....
 
Pozdrav svima i od mene,na ovoj temi.Kada sam se udala ,prvi put sam videla cesnicu u vidu pogace,koja se pravi od obicnog hlebnog testa.Nozem se spartaju kvadrati(ili priblizno),ne proseca se ,vec samo malo utisne.Na isti nacin se rakijskom casicom utiskuju krugovi u svaki kvadrat .Kovanica se ubaci negde u testo i pre pocetka Bozicnog rucka,cesnica se lomi.Ovde kazu da ce onaj ko pronadje novcic biti srecan cele godine,ali da ga je dobro za srecu priloziti uz ostali novac kada se nesto vece kupuje.
Inace ,ja obooozavam suvu cesnicu koju je Stefaneli napisala,i koju sam celo detinjsvo sa posebnom zeljom iscekivala,jer se upravo ona pripremala u mojoj kuci .Moja mama je majstor za nju.Ja sam je pravila,ali...mamina je bolje,naravno!
 
Temu sam i otvorila zato što znam da se česnica pravi na jako puno načina i jedino je ime zajedničko.
Ja je nikad nisam pravila, ne pravimo je ni dan danas (deda, tatin otac je bio prilično izričit u tome i tako se prekinulo... a moja mama nije bila baš vična testu u mlađim danima, pa se nije ni trudila).
Ali zato moja Mariškica (mamina mama) je pravila najlepšu česnicu na svetu. Naravno, testo se razvlačilo, mi nismo nešto voleli suvo grožđe, niti smokve, tako da je u njoj bilo samo oraha i šećera. Medom se samo preliva... koliko je meni poznato.
Moja tetka, koja živi u kući svojih roditelja pravi je i danas. Još u tepsiji se česnica iseče na velike komade i deli kako već treba i kome sleduje z:).
Novac se ubacivao, i nekako je uvek dolazio do najmlađeg... I kad ga nađeš, odneseš domaćici da ga otkupi... po višestrukoj vrednosti (da bi ostao u kući).
Pogodite ko je najčešće i najduže nalazio novčić. z:)
 
U knjizi "Srpske slave" dat je recept za česnicu upravo ovako kako se pravi u Vojvodini, kao i vasilisa uostalom, a ja česnicu pravim kao slavski kolač samo tanju i manju, prelomimo je i pojedemo uz ručak umesto hleba. Priznajem da mi je ovako lakše a i pitanje koliko bi moji ukućani koji nisu navikli na slatku česnicu ovu i jeli.
 
Pozdrav svima i od mene,na ovoj temi.Kada sam se udala ,prvi put sam videla cesnicu u vidu pogace,koja se pravi od obicnog hlebnog testa.Nozem se spartaju kvadrati(ili priblizno),ne proseca se ,vec samo malo utisne.Na isti nacin se rakijskom casicom utiskuju krugovi u svaki kvadrat .Kovanica se ubaci negde u testo i pre pocetka Bozicnog rucka,cesnica se lomi.Ovde kazu da ce onaj ko pronadje novcic biti srecan cele godine,ali da ga je dobro za srecu priloziti uz ostali novac kada se nesto vece kupuje.
Inace ,ja obooozavam suvu cesnicu koju je Stefaneli napisala,i koju sam celo detinjsvo sa posebnom zeljom iscekivala,jer se upravo ona pripremala u mojoj kuci .Moja mama je majstor za nju.Ja sam je pravila,ali...mamina je bolje,naravno!

Ti si se udala za nekog iz mog krajaz:poz:z;)
 
Evo je česnica moje sveki,i moji kolači,tako drugačiji od onih koje pravim za prodaju.

http://img177.imageshack.us/img177/633/img1030v.jpg

Morala sam da pravim nešto skroz drugačije,jer svi u kući kada vidimo bajadere i rolate od oblandi,i kikiriki kuglice,dobijemo tikove...Tako da,ovaj put,malo "seljačkija"varijanta...Ili da kažem "domaćinskija",lepše zvuči...z;)
 
Poslednja izmena:
E domaćice(imenjakinjo) ovde kod mene bas i narucuju te domaćinske kolače,a i ja ih mnogo volim da pravim..( a tek da jedem.....njami)
Super je sve...Ja nisam ove godine pravila česnicu,od mojih niko je nejede,pa sam napravila baklavu i koljivo
 
Moja cesnica...

IMG_6809-1.jpg

Recepatz;)

1/2 kg kora za pitru
FIL:
250 gr sitnog shecera
250 gr seckanih oraha
250 gr seckanih smokava
250 gr suvog grozdja
2 dcl ulja, pa koliko ode, ode
Sve sastojke pomeshati, nauljiti pleh koji je malo dublji 3 cm otprilike, staviti dve kore, pa posuti malo fila, pa poprskati sa uljem,ja to onako sa supenom kashikom pa koliko otpadne, iz vishe puta, zatim opet dve kore, pa malo fila, malo ulja,pa opet kore itd dok se sve ne utroshi, izmedju onih kora takodje poprskati uljem.
Kada je sve nafilovano, iseci kocke , otprilike 5x5 cm, e sad dinar stavim ubilo koju kocku pre pecenje, onako zavucem, sakrijem da ni ja ne znam gde, jer ne zelim da znam, cak i ne brojim u koju sam kocku stavila.Pecem je na 70 stepeni, tj sushim da ostanu bele kore nekih sat vremena.Kada je redjam na tacnu posipam sa sitnim shecerom.Ne stavljam ni med, ni vode, znaci samo ovo kako sam napisala...z:girl:
 
Poslednja izmena:
Ja cesnicu pravim kao slatki milihprot od kiselog testa sa dodatkom oraha, lesnika, suvog voca. Pravim uvek dve cesnice jednu kojom darujem polozajnika a drugu za nas. evo slicica ovogodisnjih


 

Back
Top