stare fudbalske ulaznice

valeron

Obećava
Poruka
75
Da li neko ima stare fudbalske ulaznice Zvezde, Partizana, reprezentacije, Radnickog iz NIsa, Obilica, Sevojna,Vojvodine, OFK Beograda, Zeleznika, Buducnosti iz Banatskog Dvora, Hajduka iz Kule, Rada, Borca iz Banja Luke....?
Bilo bi lepo da na jednom mestu okacimo slike ovih starih ulaznica, a mozemo se usput i malo razmenjivati ili ponesto i prodati?
 
Ja imam Zvezdine karte iz evropskih utakmica 80-ih i početkom 90-ih,karte sa više od 20 derbija 80 i 90-ih,domaćeg prvenstva iz tog perioda (više sa utakmica iz stare juge),reprezentacije Jugoslavije ALI.....NE POSTOJE TE PARE ZA KOJE BI IH PRODAO.
 
Jel mozes da mi bar kazes koje medunarodne evropske Zvezdine ulaznice imas? Ja ne bih kupio sve naravno, jer verovatno 90% toga vec imam, ali da li postoji sansa da mi mozda jednu kartu koju nemam,a ti imas,i realno nista ti ne znaci ta jedna, prodas samo tu jednu kartu?
 
Ne znam šta bi ti značila jer je ne bih prodao...čuvam ih više od 20-25 godina i pokazujem ih mnogima i dičim se time što sam bio na tim utakmicama...hteo sam samo da napišem koliko je to meni vredno i ništa drugo...ako ništa drugo,ajde kaži mi koja te konkretno interesuje?
 
tri karte mi mnogo znace:
anderleht 92 iz Budimpeste kada smo tamo kao domacini igrali
Apoel iz Segedina,ista situacija
Dandalk,mislim da je 88 godina, to je jedina karta iz Beograda u poslednjih 29 godina koju nemam
za ove karte,u menjanju bih dao Bari,mislim da je to karta koja mnogo znaci svakom Deliji,a mislim da ni novcana ponuda nije losa,ali ti si mi vec rekao da te to ne zanima
jel ima neek od ovih tri karte?
 
ok,ali neke druge ulaznice su isto tako zanimljive pravim kolekcionarima. Na primer, gostovanja Zvezde u Zagrebu,Splitu,Sarajevu,Zenici,Skoplju,Mostaru,Ljubljani...te ulaznice isto trazim.Sada si mi rekao da ih ti ne bi prodavao,to razumem i postojem,ali da li mozda tvoji ortaci bi to prodali?
 
Te karte za 200 godina nece imati nikakvu posebnu novcanu vrednost.U tome ljudi mnogo grese,ocekujuci nemoguce.Vidim, iz kontakata sa ljudima i pisanjima po raznoraznim forumima da su kod nas ljudi u nekom gadnom tripu da te ulaznice vrede hiljade dinara.To je sasvim u skladu sa nasim mentalitetom da se na brzinu obogatimo.Pojedinci bi za jedan Bari da uzmu po 100 eur.Pa jel to normalno?Pitam se ja da li je normalno da karta sa utakmice na kojoj je bilo 80 hiljada ljudi vredi toliko.Koga boli ona stvar za Bari.Ja sam Zvezdas,da se razumemo,ali u ovom kontekstu Bari je beznacajan jer to nije retka karta,s vremena na vreme u oglasima se javi neko ko prodaje tu kartu,ima je ko pleve po celoj Srbiji.Isti je slucaj sa Bajernom iz Minhena,polufinale KES 1991.Ali dobro,to smo mi Srbi,mi nemamo kulturu u mnogim drugim oblastima zivota,pa ni u oblasti kolekcionarstva.Mi smo narod koji voli varijantu "prodaj-zajebi" a posle ko te sisa.A pametni narodi to rade sistematski,strpljivo,marljivo,solidarisu se i kao posledica toga dolazi napredak.Evo,ja vidim samo po mom hobiju.Na jednom sajtu kod nas ljudi prodaju ulaznice,ima svakakvih i raznih perioda.Baja stavi cenu za kartu iz 82god 2000 din.Ja ga kontaktiram,kazem lepo da je to previse,da se razumem u karte,znam kako se cene krecu i unapred mu samouvereno kazem da nema sanse da ce tu kartu da proda po toj ceni.On mi odgovori na poruku,uctivo nema sta,da njemu te karte znace,da nece da ih proda po nizoj ceni,da je karta njegova i da on ima pravo da odredjuje cenu (sto i jeste u krajnjoj liniji)......I jel znate sta je bilo. Ni dan danas nije prodao tu kartu,kao ni ostale koje je precenio,ali nece da spusti ni za dinar.A da spusti na realnu cenu (a realna cena je 500din ali on to smatra mojim pokusajem da ga prevarim) bilo bi zainteresovanih. Ali,to smo mi Srbi,neobrazovani narod,narod koji ne shvata da 100 din danas i 100 din za godinu dana nije isto jer za tih godinu dana si mogao 100 din uloziti u banku,uzeti kamatu od 10 dinara i posle godinu dana imati 110 din.To se u ekonomiji zove koncept sadasnje vrednosti, princip kapitalizacije.Dobro,to je vec nesto sto ja kao ekonomista znam, i ne ocekujem da znaju svi,ali.......moze mozak malo vise da se ukljuci.
 
Slazem se sa tobom ali ima jos jedna stvar.Neko je bio na nekoj dobroj tekmi pre 20 godina.Cuvao je tu kartu sve te godine i ti mu nudis 500 dindzi.3-4 kutije pljuga za uspomenu?!Ja imam neke meni drage i prodao bi ih jedino za pare koje mi niko nece ponuditi,znaci ne prodajem.Druga je stvar ako neko nudi kartu na prodaju a stavi neku enormnu cenu.To tek nema veze sa mozgom.
 
Slazem se sa tobom ali ima jos jedna stvar.Neko je bio na nekoj dobroj tekmi pre 20 godina.Cuvao je tu kartu sve te godine i ti mu nudis 500 dindzi.3-4 kutije pljuga za uspomenu?!Ja imam neke meni drage i prodao bi ih jedino za pare koje mi niko nece ponuditi,znaci ne prodajem.Druga je stvar ako neko nudi kartu na prodaju a stavi neku enormnu cenu.To tek nema veze sa mozgom.

Кратко и јасно.
 
Slazem se sa tobom ali ima jos jedna stvar.Neko je bio na nekoj dobroj tekmi pre 20 godina.Cuvao je tu kartu sve te godine i ti mu nudis 500 dindzi.3-4 kutije pljuga za uspomenu?!Ja imam neke meni drage i prodao bi ih jedino za pare koje mi niko nece ponuditi,znaci ne prodajem.Druga je stvar ako neko nudi kartu na prodaju a stavi neku enormnu cenu.To tek nema veze sa mozgom.

:ok: .
 
Ne slazem se.Uspomene se prodaju,i to je tako ocigledno,da niste svesni.
Treba razdvojiti neke stvari.Da se razumemo,ja postujem stav ljudi kao sto je taurunum444,on covek ima karte,ali nece da ih proda i to je to. Ali oni likovi,sto imaju karte,a hoce da ih prodaju za ogromne pare,i nece da prihvate cinjenicu da treba da budu srecni sto neki zaludjenik hoce da im plati i 500 din za obican komad papira, e ti likovi mi nisu jasni. Na njih sam aludirao.To su ljudi koji hoce da prodaju svoju uspomenu. Sva sreca pa ima dosta razumnih ljudi.
 
Ја имам наравно нешто Партизанових пре 90-их и још више после.Није за продају.Али мислим да је добра идеја да се то можда овде "окачи"
да виде "млађи нараштаји" како је то некад било.Кад стигнем потрудићу се да поставим...
 

Back
Top