FILOSOFSKI (politički)SPOMENIK

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Петар II Петровић Његош (1. новембар, 1813 - 10. октобар, 1851) је био највећи црногорски и један од највећих српских пјесника, владар Црне Горе и владика.

Obratite pažnju na ovu pisaniju o Njegošu, koju sam preneo sa Vikipedije.
Čista i klasična manipulacija, koja u vezi Njegoša se prelama u Srbiji već stotinu godina.

Nikada i nigde ne možete naći pisani trag, gde se pominje izjava Njegoša ili bilo kog gradjanina ili stanovnika Crne Gore...u kojoj se kaže, da je Njegoš srpski pisac, vladar i tome slično. Baš nigde i nikada.

Brutalno lažu svi, koji kažu da to postoji, ako negde i postoji, to je klasičan srpski falsifikat od knjige, izjave i priče rekla-kazala...

Imam u posed dokument, koji potvrdjuje kako su neki velikosrbi hteli da falsifikuju Crnogorsku istoriju, i to tako što su želeli da nekim Crnogorskim Toponimima stave i dodaju prefiks"Srpski".

Videli ste i gore kako je neko u Vikipediji napisao, da je Njegoš-srpski pesnik, vladar, što je brutalna laž, i 100-postotna izmišljotina.

Ovo gore nije baš tema ovog POSTA, već je tema nešto drugo, ali ovaj uvod mi je potreban, da bi pokazao kako se Srbijom šire laži, to jest kako nam je neko podmetnuo Njegoša za SRPSKOG vladara, pisca, pesnika, i čak ga vaspostavio i isklesao u SPOMENIK-tik na platou ispred FILOSOFSKOG fakulteta u Beogradu.


Šokirao sam se onomad kada sam gledao, slušao govore u čast postavljanja tog spomenika na mestu jedne ugledne visokoškolske ustanove kakav je Filosofski fakultet.

Normalan čovek ovde mora da se zapita: ko je Njegoš, šta je Njegoš u Srbiji bio, radio, doprineo, pa da ponese tu čast da mu se spomenik postavi na tom mestu u srcu Beograda, i to ni manje ni više no pred Filozofski fakultet.

Odgovor: NIštaaaa i ničim nije zaslužio. Ko mi napiše jedan argument, u stanju sam da istog predložim da mu se iskleše lik i postavi na istom postamentu pored Njegoša.

Za nepućene, ne postoji pisani trag, nikakva zabeleška, usmena ili pisana prepiska, koja kaže: da je Njegoš ikada kročio na tle ondašnje Srbije. Eto toliki je bio "Srbin" da nije smeo ni da kroči na njeno tle dok je vladao Crnom Gorom. Znate i sami zašto je to bilo tako, i zašto nije smeo da dodje i poseti Srbiju. Ko ne zna odgovor na ovo pitanje, tome je lako prodati priču o Njegošu kao velikom srpskom pesniku.

Njegoš je uvek bio samo jedno, veliki Crnogorski pesnik i vladar, koji sa Srbijom nije imao ništa zajedničkog, ili ako je i imao, to je bilo toliko malo i nezanimljivo, da nije ni promil onoga šta je isti imao sa Italijanskom vladom, državom.
Da li je ovo tačno? Jeste kao se zna i to je opšte mesto.Otkud Njegoš na platou Filosofskog fakulteta niko ne zna, a oni koji znaju, ismejali su nas za medalju zlatnu i svaka im čast.

Sad sam izguglovao našeg najvećeg srpskog naučnika, čoveka, profesora, Srbina, a on se zove MILUTIN MILANKOVIĆ.

Šokirao sam se, kada sam video da je jedva 5 hiljada internet korisnika ukucalo i tražilo životnu i profesionalnu biografiju tog genijalnog čoveka.

Ali zato Cecu su izguglovali na stotine hiljada, čak i nekog nepismenog ukućanina Velikog brata je više guglovalo ljudi od našeg najvećeg naučnika.


Skandalozno je to, da neko ko nije nikada kročio na tle Srbije, ništa u nju nije niti uložio, niti je promovisao, zadužio, taj dobije spomenik od 4 metra po sred centra Beograda, a neko ko je bio profesor Beogradskog fakulteta, neko ko je važio i tada, a pogotovu danas za čistog genija iz naučnih oblasti kakva je astronomija i klima, a ujedno je Milankovič bio izuzetno rečiti pisac sa duhom koji nije znao za granice.

Još skandalozniji je slučaj sa Nikolom Teslom, koji za života je jednom banuo u Sbiji, čak nijedno veče nije prenoćio u Srbiji, već je posle par sati boravka, Srbiju napustio i nikada se u istu nije vratio, a bogami niti je ikada pominjao u svojim obraćanjima i t. d.

Šta je to dakle uradio Tesla, te je zavredeo da se najveći aerodrom u Srbiji nazove njegovim imenom...to što je izmislio transformator, pa nije ga izmislio u Surčinu, ili u nekoj garsonjeri u Zemun Polju!?

Imam u glavi ovakvih i još skandaloznijih primera ko pleve, ali izdvojio sam za ovaj post samo one najveće, najbolje primere, koji nam pokazuju, ko smo mi, šta smo mi, šta cenimo, koga cenimo, a cenimo svakoga, sem nas same, i najbolje medju nama.

Izvini Milankoviću Milutine do neba, imao si se rašta roditi, ali nisi imao sreće sa mestom rodjenja.


P.S. Hm, rekao bih, da Kenet Kaunda, Mugabe, Hajle Selasije i Gadafi imaju više zajedničkog sa Srbijom, i više su boravili u njoj, no svi gore pobrojani Njegoši i Tesle. Da se zna
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa konstatacijom da Njegos nije Srbin. On je Crnogorac.

Od 13 veka postoje predanja, zapisi, da se reč Cnogorac pominjao kao nacion.
Onda su se dosetili neki plaćeni državni istoričari, da su svi Crnogorci Srbi, ali ih sramota da to priznaju. Mislim to nije stvar istorije, no čiste prljave i falsifikovane politike.
U nedostatku protiv-dokaza, ljudi ti odmah daju doktore , katance i lance kao argumente.
 
pa Njegos se smatrao Srbinom i bio je odlican pesnik tako da treba da stoji njegov spomenik ... sa druge strane on je i zacetnik za nas vrlo stetne demagogije koje se kasnije prenela i na ostale Petrovice ,kako smo mi braca najrodjenija i kako treba da zivimo zajedno ... sto se pokazalo kao stetno za nas ovde ... sve sreca pa slavni Gospodar Milo donekle ispravi tu kobnu gresku , pa se Njegosa mozemo secati kao pre svega odlicnog pesnika i filozofa z:D
 
Od 13 veka postoje predanja, zapisi, da se reč Cnogorac pominjao kao nacion.
Onda su se dosetili neki plaćeni državni istoričari, da su svi Crnogorci Srbi, ali ih sramota da to priznaju. Mislim to nije stvar istorije, no čiste prljave i falsifikovane politike.
U nedostatku protiv-dokaza, ljudi ti odmah daju doktore , katance i lance kao argumente.

Оћеш изнети те документе сунца ти? Ко и оне о жељама краља краља Ујединитеља да направи Велику Србију.
 
ПОСВЕТА
Праху Оца Србије

Нек се овај вијек горди над свијема вјековима,
он ће ера бити страшна људскијема кољенима.
У њ се осам близанацах у један мах изњихаше
из колевке Белонине, и на земљи показаше:
Наполеон, Карло, Блихер, кнез Велингтон и Суворов.
Карађорђе, бич тирјанах, и Шварценберг и Кутузов.
Ареи је, страва земна, славом бојном њих опио
и земљу им за поприште, да се боре, назначио.
Из грмена великога лафу изаћ трудно није,
у великим народима генију се гњ'јездо вије:
овде му је поготову материјал к славном дјелу
и тријумфа дични в'јенац, да му краси главу смјелу.
Ал' хероју тополскоме, Карађорђу бесмртноме,
све препоне на пут бјеху, к циљу доспје великоме:
диже народ, крсти земљу, а варварске ланце сруши,
из мртвијех Срба дозва, дуну живот српској души.
Ево тајна бесмртника: даде Србу сталне груди;
од витештва одвикнута у њим лафска срца буди.
Фараона источнога пред Ђорђем се мрзну силе,
Ђорђем су се српске мишце са витештвом опојиле!
Од Ђорђа се Стамбол тресе, крвожедни отац куге,
сабљом му се Турци куну - клетве у њих нема друге.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Да, витеза сустопице трагически конац прати:
твојој глави би суђено за в'јенац се свој продати!
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Покољења дјела суде, што је чије дају свјема!
На Борисе, Вукашине, општа грми анатема,
гадно име Пизоново не см'је каљат мјесецослов,
за Егиста управ сличи гром небесни, суд Орестов.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Над свијетлим твојим гробом злоба грдна бљува тмуше,
ал небесну силну зраку што ћ' угасит твоје душе?
Плачне, грдне помрчине - могу л' оне свјетлост крити?
Свјетлости се оне крију, оне ће је распалити.
Плам ће, вјечно животворни, блистат Србу твоје зубље,
све ће сјајни и чудесни у вјекове биват дубље.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише!

(П. П. Његош)
 
pa Njegos se smatrao Srbinom i bio je odlican pesnik tako da treba da stoji njegov spomenik ... sa druge strane on je i zacetnik za nas vrlo stetne demagogije koje se kasnije prenela i na ostale Petrovice ,kako smo mi braca najrodjenija i kako treba da zivimo zajedno ... sto se pokazalo kao stetno za nas ovde ... sve sreca pa slavni Gospodar Milo donekle ispravi tu kobnu gresku , pa se Njegosa mozemo secati kao pre svega odlicnog pesnika i filozofa z:D

Ne izmišljaj stvari koje si pročitao iz falsifikovanih knjiga, referata, emisija...nikad Njegoš nije bio srpski pjesnik, nikada. Nigde ne piše to u bilo kom zapisu u vremenu u kojem je on bio živ. Kad je umro, i kad su ukinuli državu Crnu Goru ujedinjenjem 1918 u Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, tad počinje ukidanje Crnogorske nacije.
 
Ne izmišljaj stvari koje si pročitao iz falsifikovanih knjiga, referata, emisija...nikad Njegoš nije bio srpski pjesnik, nikada. Nigde ne piše to u bilo kom zapisu u vremenu u kojem je on bio živ. Kad je umro, i kad su ukinuli državu Crnu Goru ujedinjenjem 1918 u Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, tad počinje ukidanje Crnogorske nacije.

И шта ћемо сад....?
Неће га црногорци, од кад постадоше држава.....
а сад га неће и неки из Србије.....z:hm:
 
pa Njegos se smatrao Srbinom i bio je odlican pesnik tako da treba da stoji njegov spomenik ... sa druge strane on je i zacetnik za nas vrlo stetne demagogije koje se kasnije prenela i na ostale Petrovice ,kako smo mi braca najrodjenija i kako treba da zivimo zajedno ... sto se pokazalo kao stetno za nas ovde ... sve sreca pa slavni Gospodar Milo donekle ispravi tu kobnu gresku , pa se Njegosa mozemo secati kao pre svega odlicnog pesnika i filozofa z:D

Извини ал ти немаш појма. Такве ствари се уче од најбољих z:((
Као нпр, од оваквих:

“Што се тиче страха од Србије , тиме покушава политички манипулисати један број људи, насљедника усташоидне политике Секуле Дрљевића и Савића Марковића Штедимлије, политике разбратништва са српским народом. У својој заслијепљености мржњом, они измишљају етногенетске теорије о томе да смо из Мале Азије, причају како је наше писмо латинично а вјера нам католичка... И то све с намјером да докажу нашу аутохтоност и посебност у односу на Србе”
 
ПОСВЕТА
Праху Оца Србије

Нек се овај вијек горди над свијема вјековима,
он ће ера бити страшна људскијема кољенима.
У њ се осам близанацах у један мах изњихаше
из колевке Белонине, и на земљи показаше:
Наполеон, Карло, Блихер, кнез Велингтон и Суворов.
Карађорђе, бич тирјанах, и Шварценберг и Кутузов.
Ареи је, страва земна, славом бојном њих опио
и земљу им за поприште, да се боре, назначио.
Из грмена великога лафу изаћ трудно није,
у великим народима генију се гњ'јездо вије:
овде му је поготову материјал к славном дјелу
и тријумфа дични в'јенац, да му краси главу смјелу.
Ал' хероју тополскоме, Карађорђу бесмртноме,
све препоне на пут бјеху, к циљу доспје великоме:
диже народ, крсти земљу, а варварске ланце сруши,
из мртвијех Срба дозва, дуну живот српској души.
Ево тајна бесмртника: даде Србу сталне груди;
од витештва одвикнута у њим лафска срца буди.
Фараона источнога пред Ђорђем се мрзну силе,
Ђорђем су се српске мишце са витештвом опојиле!
Од Ђорђа се Стамбол тресе, крвожедни отац куге,
сабљом му се Турци куну - клетве у њих нема друге.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Да, витеза сустопице трагически конац прати:
твојој глави би суђено за в'јенац се свој продати!
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Покољења дјела суде, што је чије дају свјема!
На Борисе, Вукашине, општа грми анатема,
гадно име Пизоново не см'је каљат мјесецослов,
за Егиста управ сличи гром небесни, суд Орестов.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Над свијетлим твојим гробом злоба грдна бљува тмуше,
ал небесну силну зраку што ћ' угасит твоје душе?
Плачне, грдне помрчине - могу л' оне свјетлост крити?
Свјетлости се оне крију, оне ће је распалити.
Плам ће, вјечно животворни, блистат Србу твоје зубље,
све ће сјајни и чудесни у вјекове биват дубље.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише!

(П. П. Његош)

Šta ti ovo dokazuje Milunka ?
Pa i Kueljo je pisao o Indijcima, a nije INDIJAC.
Inače u sve Njegoševe pesme gde stoji prefiks srpski neko je tu reč dodao, izmenio u pesmama, tekstovima. Ne postoji pisani trag da se Njegoš ikad izjašnjavao kao Srbin, da je to nekad uradio, za 24h ne bi proveo na mestu Crnogorskog vladara.
 
Извини ал ти немаш појма. Такве ствари се уче од најбољих z:((
Као нпр, од оваквих:

“Што се тиче страха од Србије , тиме покушава политички манипулисати један број људи, насљедника усташоидне политике Секуле Дрљевића и Савића Марковића Штедимлије, политике разбратништва са српским народом. У својој заслијепљености мржњом, они измишљају етногенетске теорије о томе да смо из Мале Азије, причају како је наше писмо латинично а вјера нам католичка... И то све с намјером да докажу нашу аутохтоност и посебност у односу на Србе”

kakve to ima veze? imam ja druga koji se u mladosti satirao od alkohola , gudre , tukao po tekmama i svirkama ... a sada je magistar i asistent na pravnom fakultetu z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
..nikad Njegoš nije bio srpski pjesnik, nikada. Nigde ne piše to u bilo kom zapisu u vremenu u kojem je on bio živ. Kad je umro, i kad su ukinuli državu Crnu Goru ujedinjenjem 1918 u Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, tad počinje ukidanje Crnogorske nacije.
Не лупетај, живота ти.

Никад, нигде никаква црногорска нација није постојала, сем у неким политичким пројектима.

Та држава Црна Гора, имала је владара, књаза и краља, који, какав год био, и колико год желео да своју власт задржи, иза себе остави песму:

ОНАМ',ОНАМО

-Онам',онамо за брда она,
говоре да је разорен двор
Мојега цара онамо веле,
био је негда јуначки збор

-Онам',онамо да виђу Призрен,
та то је моје-дома ћу доћ!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ.

-Онам',онамо за брда она
говоре да је зелени гај
под њим се дижу Дечани свети:
молитва у њих присваја Рај.

-Онам'онамо за брда она
Милошев кажу,пребива гроб.
Онамо покој добићу души,
кад Србин више не буде роб.


:snesko5:
 
Извини ал ти немаш појма. Такве ствари се уче од најбољих z:((
Као нпр, од оваквих:

“Што се тиче страха од Србије , тиме покушава политички манипулисати један број људи, насљедника усташоидне политике Секуле Дрљевића и Савића Марковића Штедимлије, политике разбратништва са српским народом. У својој заслијепљености мржњом, они измишљају етногенетске теорије о томе да смо из Мале Азије, причају како је наше писмо латинично а вјера нам католичка... И то све с намјером да докажу нашу аутохтоност и посебност у односу на Србе”

Ma daj ti nama odgovor na ovo, lako ćemo mi sa tim klasičnim izmišljotinama koje gore pročitah:

Dakle, pitanje za tebe i sve : Zašto Njegoš nije smeo da kroči na tle Srbije za života ????
Kako to najveći Srbin nije smeo ceo život da priviri u zemlju Srbiju ????


Ajde sokloli zborite:
 
E svašta čovek ovde može pročitati....

Dovoljno je pročitati Gorski vijenac i videti o čemu i o kome je to Vladika pisao.

Moderatori, evo još jedne teme koju biste morali da zaključate.

Gorski vjenac nije pisao Njegoš, nego je prepisivao zabeleške i besede mnogih umnih ljudi u ondašnjoj Crnoj Gori, tačnije rečeno Njegoš je koautor Gorskog Vjenca.

Eto tako stoje stvari druže spoljni saradniče moderatoske ekipe.
 
A imas li neki pisani trag da je Zivoin Misic negde rekao za sebe da je Srbin . Ili na primer , Stepa Stepanovic . A da ne pricam o Knezu lazaru . On je , na primer poreklom iz Grblja u Boki , to jest iz danasnje Crne Gore .
Otac Kneza Lazra, Pribac je Rodjen u Grblju , a eto i on i Lazar Srbi .

Tema je bezveze a dokazi su smesniji cak i od onih koje razni pobornic dukljanske akadeije izlose na PDF Istorija .
 
Gorski vjenac nije pisao Njegoš, nego je prepisivao zabeleške i besede mnogih umnih ljudi u ondašnjoj Crnoj Gori, tačnije rečeno Njegoš je koautor Gorskog Vjenca.

Eto tako stoje stvari druže spoljni saradniče moderatoske ekipe.
Znaš šta.
Rat i mir nije pisao Tosltoj.
Božanstvenu komediju nije pisao Dante.
Doživljaji Toma Sojera nije pisao Matk Tven.
Pa ni Gorski vijenac nije pisao Njegoš.

A i ovaj post na koji ja kao odgovaram nisi pisao ti.
Ni ovaj odgovor nisam pisao ja.

Zaključak: Ti nisi ti.
 
Ma daj ti nama odgovor na ovo, lako ćemo mi sa tim klasičnim izmišljotinama koje gore pročitah:

Dakle, pitanje za tebe i sve : Zašto Njegoš nije smeo da kroči na tle Srbije za života ????
Kako to najveći Srbin nije smeo ceo život da priviri u zemlju Srbiju ????


Ajde sokloli zborite:

Милутине па одговор се управо крије у особи која стоји иза тих речи.
Иначе ја бих лично забранио Његоша у српским школама, све док се не исправи историјска неправда и овај стави као црногорски, пардон инострани списатељ.
 

Back
Top